Düşük amh doğal gebelik

surya345

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2024
2
5
34
Amh 0.37
7 aylık bir korunmama durumu oldu.
2 defa yumurta büyütme ve çatlatma ama sonuc negatif.
Kolları sıvadım,
kan değerlerim hep düşüktü önce kan ilacı
D vit
Omega3. ( balık yapı)
Folic asid
Ve günlük mutlaka kuru incir yedim, çiğ badem çiğ fındık çiğ iç kabak çekirdği hepsinden az az da olsa tüketmeye çalıştım.
Beslenme düzeni en en önemlisi ekmeği sadece kahvaltıda çok çok az yedim kalan öğünlerde hiç yemedim. Şekeri o kadar azalttım ki yok gibiydi, paketli gıda asla tüketmedim,
Kahvaltıda her gün mutlaka yumurta zeytin peynir 2 çeşit yeşillik ve havuç vardı. Üstüne keten tohumu serpip yerdim,
Öğlen brokoli, karnabahar, akşamdan kalan sebze yemeği varsa ya da avokadulo bir salata yerdim,gün içinde meyve varsa kefir tüketirdim.
Akşam et ya da sebzeli yemek yanına basmati pirinci ya da bulgur bu şekilde benzer menüler .
⛔️en can alıcı ise su çok az içerdim ama son iki ay 2 litre üstüne cıktım kilo başı 40 ml vücut için gerekliymiş 50 kg oldugum için min 2 lt içtim.
⛔️egzersiz bu bir yürüyüş olabilir ya da evde basit spor hareketleri olabilir.
Su ve egzersiz yumurtalıklara kan ve oksijen gidişini sağlıyor.
⛔️düzenli uyku min 7-8 saat uyku özellikle gece 11-12 gibi uyumuş olmak.
Son iki ay aşırı derecede dikkat ettim bu hususlara
⛔⛔️ 3 ay boyunca innovita marka ovülasyon testi kullanarak yumurtlama günlerinde ilişkiye girdim.
3 ay hala gebe kalamayınca dr a gittim aaaa rezervin çok az hemen tüp bebek dedi.
Ya da prp,çok üzüldüm
⛔️bu ay daha da hırslandım ımprly adında bir multivitamin kullandım instgramda lotusservin sayfası var ondan danışmanlık aldım.
⛔️ 7. Ay gebe oldugumu öğrendim . Eger dr u dinleseydin hemen tüp bebek yaptırcaktm. Eger zaman konusunda aceleniz cok yoksa bu önerileri dikkate alıp en az 5-6 ay beklememizi tavsiye ederim.

X