Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 37 17,5%
  • 2

OY: 50 23,6%
  • 3

OY: 23 10,8%
  • 4

OY: 32 15,1%
  • 5

OY: 18 8,5%
  • 6

OY: 12 5,7%
  • 7

OY: 11 5,2%
  • 8

OY: 7 3,3%
  • 9

OY: 7 3,3%
  • 10 ve daha çok

OY: 15 7,1%

• Ankete Katılan
    212

edahandro

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2023
6.983
7.848
37
Merhaba kızlar :KK25:
Yaş 35,5
20 aydır deneme süreci
Hsg: tüpler açık
4 aşılama
4 klomen, 2 femara, 4 çatlatma iğnesi tecrübesi
FSH 11.8
Ve tüp bebeğe başladım
Amh değerimin 0.44 olduğunu öğrendim.
Raporlu oldum (rapor bir aylık olarak çıkıyormuş)

1) Kısa Protokol (Kasım)
Birinci Tüp bebek muayenesi:
(Kasım 2023 ilk Tüp bebek tecrübem): Gonal-f 900ü günlük 300 doz olarak yaptım ve sabah akşam tarlusal kullandım. Adetimin 8. Günü sadece bir adet 21 mm yumurtam vardı. Bu ayki opu iptal.
- 18 Kasım adetimin 8. Günü: gonal-f Tarlusal kullanmayı doktor tavsiyesi ile kestim.​
- 23 kasım adetimin 13. Günü: adet gördüm. Tarlusal'ı bıraktığım için olduğu söylendi.​
2) Uzun Protokol (Aralık-Ocak)
İkinci tüp bebek muayenesi:
yeni adet dönemimde tekrar muayene gittim.
- 25 Kasım adetimin 3. Günü: 12 mm civarı yumurta görüntüleri vardı. Doktor önden büyüyen yumurtalarımın arkadan gelenleri baskıladığını söyledi. O sebeple bu ay adetimin 20. Günü yumurta baskılayıcı ilaç verilecek. Sonraki adette yumurtaların birlikte büyümesi planlanıyor.​
- 4 Aralık adetimin 12. Günü : çatlama sızlamasını her zaman hissederdim ama bu ay hissetmeden bugün çatladım. Takviyeler sayesinde hissetmediğimi düşünüyorum. Adetim de hep çok ağrılı olurdu. Bu ay adet ağrım da olmadı.​
- 12 Aralık adetimin 20. Günü: yumurta baskılamak amacı ile gonapeptyl iğne verildi. 7-10 gün arası her gün aynı saatte göbekten yapacakmışım. Amaç yumurtaları senkronize ederek daha çok yumurta elde etmekmiş (bu noktada agrifertil ve biosteron içmeyi bıraktım, gonal-f kullanmaya başlayınca devam edeceğim)​
- 20 Aralık Gecikmenin 4. Günü: 25mm kist görüldü. 25 Aralığa kadar Gonapeptyl kullanmaya devam edeceğim. İlaç sebebi ile Adetim gecikti.​
- 25 Aralık Gecikmenin 8. Günü: kist 29 mm olmuş. Kan tahlili yapıp ne yapılacağına karar verilecek. Karar verildi: anestezili folikül kisti operasyonu olacakmışım. Anestezisiz de yapıyorlarmış ama ben anestezili istedim. Uzun protokole devam edebilelim (gonal-f e geçebilelim) diye bu operasyon yapılıyormuş. Gonanpeltyl iğnelere devam ediyorum.​
- 27 Aralık Adetin 1. Günü: sonunda adetim geldi ve kist operasyonu bugün için iptal oldu. Gonapeptyl'e devam ediyorum.​
- 30 Aralık Adetin 3. Günü: kist 24 mm'e küçülmüş, ve kan değerlerim iyi çıktı bu sebeple kist operasyonu komple iptal oldu. Bu süreçte kalpten gidiyordum benim için çok zordu. Çok şükür yumurta geliştiriciye başlıyorum. Her gün Gonal-f 225 ve gonapeptyl 0.5 iğne olacağım. Gonapeptyl önden büyüyen yumurta olmasın diye verildi. Sadece avakado fındık badem yiyorum. Folik asit içiyorum. Başka Hiçbir takviyeyi almıyorum.​
- 3 ocak Adetin 8. Günü: kist gitmiş. 13 ve 17 mm yumurta var. Gonapeptyl ve gonal-f devam. 2 yumurta var. Buna şükür ama biraz üzüldüm.​
- 4 Ocak Adetin 9. Günü: mucize oldu iki adet 8 mm yumurta daha eklendi. 16 ve 17 mm yumurtalarım da devam ediyor. Toplam 4 yumurta oldu. Çok sevindim 🧿. Gonapeptyl ve gonal-f devam ediyorum. Gonal-f 300e çıktı.​
- 6 Ocak Adetin 11. Günü: 17-12-? mm üç yumurta göründü. Dördüncü yoktu. Gonal-f 300 ve gonapeptyl 0.5 devam. Canım dördüncü yumurtam nerdesin? Umarım oralarda bi yerde gizleniyorsundur 🙏❤​
- 8 Ocak Adetin 13. Günü: 20-14.5-14-bir minik 4 yumurta gözlendi çok şükür 🧿 gonal-f 300 gonapeptyl 0.5 devam. Miniklerin büyümesi bekleniyor.​
- 9 Ocak Adetin 14. Günü: 17-18mm ve iki küçük yumurta görüldü. İki olgun yumurta için 11 Ocak'ta toplama yapılacak. Bugün gonal-f, gonapeptyl, ( saat 23.20)ovitrelle, bir hap kulanacağım. Eşimden bugün sperm perhiz istendi.​
- 10 Ocak Adetin 15. Günü: sabah akşam tok hapı içeceğim. Gece 24.00 den sonra içmek yemek yok.​
- 11 Ocak Adetin 16. Günü: opu günü. 8.30da klinikte olmam, parfüm deodorant sürmemem ve kıymetli takı takmamam söylendi. 8.40da ameliyathaneye alındım. Ameliyat önlüğü giydim ve 9.20de uyandırıldım. 10.00da çıktım. 2 yumurta toplanmış. Taze transfer planlanıyor. Rahmin hazırlanaması için iğne ve ilaçlar verildi. Estrofem, prednol, coraspirin, Protestan dex, Protestan, folik asit. Umarım embriyolarım oluşur ve sağlıkla ilerler 🍀🙏 aksi durumu psikolojik açıdan düşünemiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. (EleNatal + omega içmeye başladım)​
- 12. Ocak Adetin 17. Günü Embriyonun 1. Günü: 1 embriyom döllenmiş 🧿😍
- 13. Ocak Adetin 18. Günü Embriyonun 2. Günü: embriyom orta kaliteymiş hala yaşıyormuş 🧿
- 14 Ocak Adetin 19. Günü Embriyonun 3. Günü: embriyom yaşıyor 🧿
- 15 Ocak Adetin 20. Günü Embriyomun 4. Günü: bugün transfer olacağım söylendi. 4. Gün orta kalite 8 hücreliymiş embriyom. Transfer için iyi dediler. İşlem kolaydı. 30 dakika dinlendirip taburcu ettiler. Transfer öncesi iki saat önce sıvıyı kestim. Son bir saat 800ml - 1 lt civarı suyu yudum yudum içtim. Aşırı sıkışma olmadı, ideal ölçüde sıkıştım. Hiç zorlanmadım. 26 ocak test günüm dediler.​
- 16 Ocak Transferin 1. Günü: bugün embriyom 5 günlük. Umarım içimde yaşamaya devam ediyordur. Kabak çekirdeği, avakado, yumurta, çiğ badem fındık, bol su tüketmeye gayret ediyorum. Doktor'un verdiği ilaçları düzenli kullanıyorum. Umarım bebeğim benimledir. Belirti yok, henüz çok erken. :dua:
- 17 Ocak Transferin 2. Günü: tabiki belirti yok, bol bol dua ediyorum, dinleniyorum umarım bebeğim benimledir. Hoppa
- 21 Ocak Transferin 6. Günü : her gün dua ediyorum. Belirtim yok :dua:
- 26 Ocak Transferin 11. Günü: sonuç negatif, boğazım düğüm 🙏
NOT: canım arkadaşlarım yolculuk uzun ve alınan hormonlar malesef psikolojimi çok etkiledi. Yalnız değilsiniz. Ağlama krizlerine ben de girdim ama ilaçları bıraktıktan iki üç hafta sonra biraz daha "normal" diyebileceğim bir psikolojiye gelebildim. Aynı zamanda kilo da aldım. Herşey bebeklerimiz için ❤ umut etmeye devam :anneadayı::KK200:
Şubat Ayı Yumurta takibi: negatif sonucun ardından şubat ayında doktorum bu ay yumurta takibi yapmak istedi. 4 folikül göründü. (Argifertil, biosteron, omepa q10, maxijuno, melatonin içiyorum)

3) Kısa Protokol (Mart)
- 27 Şubat Adetin 2. Günü: üç folikül göründü. Bu sefer günde iki klomen + gonal-f 225 kullanacağız. ( biosteron, argifertil, omepa q10, melatonin, maxijuno içmeye devam ediyorum)​
- 4 Mart Adetin 8. Günü: 19 mm bir tane büyük, 10-11 mm arası üç folikül var. Toplam dört folikül göründü. 19 olan kistik olabilir dendi.​
- 8 Mart Adetin 12. Günü: 1 tane 26 mm (kist diye düşünüyorum), 1 tane 10 mm (çok küçük), 3 tane 17-19 mm arası toplam 5 folikül göründü. Yarın çatlatma iğnemi yapıyorum.​
- 11 Mart Yumurta Toplama Günü: 3 yumurta toplandı 🧿:halay:
- 12 Mart Yumurtaların 1. Günü: iki tanesi olgunmuş, ikisi de döllenmiş a dostlar, şükürler olsun 🧿:halay:
-13Mart Yumurtaların 2.Günü:ikiside yaşıyor🧿:halay:
- 14 Mart Yumurtaların 3. Günü: iki embriyom da donduruldu. Artık transferi bekleyeceğim. 🧿 :dua:
Transfer:
- 25 Mart adetin 3. Günü: opudan sonraki ilk adetim. Bu ay transfer edilecek bebeklerim. Estrofem başlandı.
- 5 Nisan Adetin 14. Günü: bebeklerimin transfer günü 🧿🌈🍒
- 6 Nisan Transferin 1. Günü: esrtofem, coraspirin, folik asit, progrsteron fitil ve göbekten iğne kullanıyorum. Her gün avakado, kefir, kabak çekirdeği yiyip içiyorum.
- 17 Nisan Transferin 12. Günü: :anneadayı: HAMİLEYİMMMMMMM 🧿🧿

Benim gibi olan arkadaşlar varsa birlikte bu süreci takip edelim istiyorum. :anne:

Sizlerin kaç yumurtası gelişti? Ne yediniz ne içtiniz? Neler önerirsiniz. Umarım bir an önce mucizelerimize kavuşuruz :anneadayı::KK200:

Gıda, Vitamin, Takviye Önerileri : kızlar topiğimize gelen önerileri buraya ekliyorum. Denemek isteyenlere ışık olsun 🧿 yumurta kalitesini arttırabilecek gıda ve takviyeler (içeriklerini araştırarak, size uygun olanları doktorunuza danışarak kullanın güzel arkadaşlarım);
  • Omepa q10
  • D vitamini
  • 3 mg melatonin
  • Çiğ badem fındık ceviz
  • Günde 2 içi dolu olanlardan incir
  • Minimum kahve, çay, paketli gıda tüketimi
  • Elenatal vitamin desteği
  • Argifertil + biosteron
  • Mfk eş paketi
  • Haftada 3-4 gün avakado
  • Regenesis Max + Solgar 200 mg E vitamn
  • Ganomax + bioestron + seaqten
  • Redostim + Impryl
  • Arı sütü + bal + polen

Benim bir dönem birlikte kullandıklarım
  • d vitamini
  • omepa q10
  • argifertil
  • biosteron
  • 3 mg melatonin (gece 21.30da)
  • haftada 3-4 gün avakado
  • günde 15-20 çiğ badem fındık
  • günde 1-2 zeytinyağında cevizli incir
  • testere dişli aslan pençesi çayı ( ama bu çayı deneysel olarak içiyorum. Bu kadar takviye ile içmek belki doğrudeğildir)
  • Elenatal 1

🚨 tüp bebek ilaçlarını kullanırken doktorunuz önermedikçe takviye almayın arkadaşlarım. Ben ilaç kullanmazken içiyorum takviyeleri 🚨

Eklentiler

• IMG_20240420_070906.jpg
    IMG_20240420_070906.jpg
    178,6 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Merhaba ben geceleri yatmadan önce melatonin almıştım 3 mg lık.Yabanci kaynakları okumuştum yumurta sayısının artmasında büyük faydası var .Birde ekstra günlük 3-4 tane kuru incir, bir avuç çiğ kuruyemiş ve bir kaç tane havuç mutlaka tükettim.Ozellikle kuru incir çok faydalı düşük amh için tabi prolaktin hormonunuz normalse

Merhaba ben geceleri yatmadan önce melatonin almıştım 3 mg lık.Yabanci kaynakları okumuştum yumurta sayısının artmasında büyük faydası var .Birde ekstra günlük 3-4 tane kuru incir, bir avuç çiğ kuruyemiş ve bir kaç tane havuç mutlaka tükettim.Ozellikle kuru incir çok faydalı düşük amh için tabi prolaktin hormonunuz normalse
Hemen not ediyorum canım çok teşekkür ederim 🙏

M Minnos28 canım düşük amh değerin vardı diye hatırlıyorum. Bir gelişme var mı? Benim bu ay tüp bebek tedavisi ile 1 tane yumurtam oluştu. EleNatal kullanıyorum sonraki adeti bekliyorum.

Çiğ kuruyemis olarak kabak çekirdeği mi tüketti iz acaba ?

Merhaba kızlar :KK25:
Yaş 35,5
20 aydır deneme süreci
4 aşılama
4 klomen, 2 femara, 4 çatlatma iğnesi tecrübesi
FSH 11.8
Ve tüp bebeğe başladım
Amh değerimin 0.44 olduğunu öğrendim.

Tüp bebek tecrübem: Gonal-f 900ü günlük 300 doz olarak yaptım ve sabah akşam tarlusal kullandım. Adetimin 8. Günü sadece bir adet 21 mm yumurtam vardı. Bu ayki opu iptal.

Benim gibi olan arkadaşlar varsa birlikte bu süreci takip edelim istiyorum. :anne:

Sizlerin kaç yumurtası gelişti? Ne yediniz ne içtiniz? Neler önerirsiniz. Umarım bir an önce mucizelerimize kavuşuruz :anneadayı::KK200:
Canım kuru incir olacak içleri çok dolu olanlardan al.
Diğerleri posa gibi.
Kilosu 120 ye de var 300 e de. 300 olanların içi baya dolgulu. Sabah akşam 1 tane yersin. Ben kahve yanına yiyorum.

Canım kuru incir olacak içleri çok dolu olanlardan al.
Diğerleri posa gibi.
Kilosu 120 ye de var 300 e de. 300 olanların içi baya dolgulu. Sabah akşam 1 tane yersin. Ben kahve yanına yiyorum.
Tamam canım evde incir var ama dediğin gibi kötü. İnternetten almıştım. Kuruyemişçiden alıp yiyeyim en iyisi. Onlar dolgun oluyor. Bu topikte ilerlemeyecek gibi 😅 genel herkesi ilgilendiren bi konu olmadığı için cevap veren de bulamadım.

Tamam canım evde incir var ama dediğin gibi kötü. İnternetten almıştım. Kuruyemişçiden alıp yiyeyim en iyisi. Onlar dolgun oluyor. Bu topikte ilerlemeyecek gibi 😅 genel herkesi ilgilendiren bi konu olmadığı için cevap veren de bulamadım.
Bende üste çıksın diye burdan yazdım. Yine iyi ettin açmakla bir bilgi bile insanı ferahlatiyor. Mutlaka bu durumda olanlar var.

Benim 2. Tedavim. Amh 0.11. 1 hafta oldu tedaviye başlayalı. Yumurtalar büyümediği için iptal oldu bugün tedavim. Gözlerim kapandı ağlamaktan. İlk tedavimde 2 yumurta vardı ama çok güzel büyümüşlerdi toplanmıştı. Bu tedavide niye böyle oldu? Niye büyümez? Hep mi böyle olacak? Daha da mı kötüye gidiyorum demek bu? Şok içindeyim acı içindeyim ne yapacağımı şaşırdım.

Benim 2. Tedavim. Amh 0.11. 1 hafta oldu tedaviye başlayalı. Yumurtalar büyümediği için iptal oldu bugün tedavim. Gözlerim kapandı ağlamaktan. İlk tedavimde 2 yumurta vardı ama çok güzel büyümüşlerdi toplanmıştı. Bu tedavide niye böyle oldu? Niye büyümez? Hep mi böyle olacak? Daha da mı kötüye gidiyorum demek bu? Şok içindeyim acı içindeyim ne yapacağımı şaşırdım.
Canım benim ilk tedavi ve ben de bugün tebessümle ekrana bakarken acaba kaç yumoşum var diye hiç yumurta göremeyince şok oldum. Hiç beklemiyordum. Klomenle üç yumurtam gelişiyordu. Gonal-f ile çok daha fazla bekliyordum. Benim doktorum hiç takviye vitamin de vermedi. Kendi kendime omepa q10 ve eleNatal kullandım. İlk iki yumoşun doldurulabildi mı? Ben şimdi agrifertil ve biosteron sipariş veriyorum. Baya maliyetliler ama en azından sonraki yumurtlamaya kadar destek olurlar belki. Moralini bozma. Bir Doktor'un sayfasında görmüştüm. İki yumoşu olan biri sonraki ay 13 yumoş çıkarabiliyor. Aydan aya yumurta sayısı değişiyormuş kuzum. Doktor'un bir açıklama yaptı mı? Benimki yapmadı

Ezgicim bu msj bana umut oldu sana da olsun kuzum. Lütfen gözyaşlarını sil. Elbet olacak başaracağız ❤

Eklentiler

• Screenshot_2023-11-18-19-38-28-227_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-11-18-19-38-28-227_com.android.chrome.jpg
    85,5 KB · Görüntüleme: 654
Merhaba, geçen yıl amh 0,5 fsh 14’tü. Bir daha ölçüm yapılmadı. İlk yumurta top 7 yumurta çıkmıştı, 3 blast kaldı.
2. Toplamada ilaç dozu arttı ama bana hiç yaramadı. 6 yum gelişti 3 boştu. 1 blast kaldı. Toplam 4 emby transferi oldum biri tuttu ama 9. Hft kalbi durdu. Üst üste transferlere devam ettim. Bu süreçte otamatikman yumurtalıklar baskılanmış oldu.
Son tedavimde 9 yum gelişti hepsi döllendi 4 güb hepsi yaşadı 5. Gün 6 embriyo blast oldu. Çok şükür hepsi aa kaltede oldu. Yaşım 40…
Kucağımıza da almak nasip olur inş…
Hiiç takviye alnadım doktorum hiç önermedi. Ne doğal ne medikal…

M Minnos28 canım düşük amh değerin vardı diye hatırlıyorum. Bir gelişme var mı? Benim bu ay tüp bebek tedavisi ile 1 tane yumurtam oluştu. EleNatal kullanıyorum sonraki adeti bekliyorum.
Evet doğru hatırlıyorsun. Elenatal 1 kullanıyorum 1 ay oldu. Geçen hafta regli oldum ovülasyon takibi yapma demişti ama bu ay öyle denemek istiyorum bakalım. Arı sütünü ve avokado etkili diye çok gördüm okudum onlara başlamayı düşünüyorum ama arı sütünü nerden alsam bilemiyorum güvenilir bir yer olması lazım

X