Düşük sonrası hamile kalanlar yardımcı olabilir mi?

tgckysh

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2024
7
0
27
Herkese merhaba 1,5 hafta önce 6 haftalık gebeliğim düşük sonrası kürtajla sonlandı maalesef. Doktorum 3 ay beklememi söyledi ama ben hemen tekrar hamile kalmayı düşünüyorum. Aynı durumu yaşayan var mı aranızda ?

Kalma yine düşük yaparsın bende senin gibi yaptım iki tane çocuk düşürdüm 6 ay bitsin o pislik içinde bitsin senin

Rahim kendini hazır hissetmezse zaten olamazsın kuzucum piskolojik olaral kendini sen ne zaman hazır hissediyorsun o önemi yaşamış biri olarak çok çok zor bir durum evet ben aralıkta kürtaj oldum ilk reglden sonra hiç korunmadım Rabbim 3 ayda nasip etti ve bu süreçte yaptırmadığım test kalmadı tam herşey bitti Rabbim nasip etti.. Herşeyin bir vakti vardır Dr lar arasında farklı cümleler var kimi korun diyor kimi korunma kimi 3 kimi 6 ay diyor

bende mart ayında kürtaj olmak zorunda kaldım , şuan ilk reglimi görüyorum , dr um 2-3 regl sonrası deneyebileceğimi söyledi , hatta gittiğim başka bir dr hiç beklememin gerekmediğini de söyledi , ben 2. reglimi de görüp deneyceğim farklı görüşler var nacizene tavsiyem çok uzatmadan iyileştikten sonra durumunuza hakim bir doktorun görüşü ile devam etmek olur , hepimize sağlıklı bebikolar gelsin

Ben de ekim ayında düşük yaptım benim de 6 haftalıktı kürtaj ile aldılar. Doktor ilk başta 3 regl bittikten sonra korunmayı bırak demişti ama 2.regl bittiğinde kontrole gittiğim zaman artık korunmana gerek yok dedi. Bence doktor ile birlikte kontrollü ilerleyebilirsiniz. Ben de 4 aydır korunmuyorum ama henüz yeniden gebe kalamadım :KK43: Rabbim isteyen herkese sağlıkla versin

ben 11 şubatta kanamayla hastaneye gittim 10 haftalık olması gereken bebeğin 7. Haftada kalbinin durduğunu öğrendim. Aynı gün zaten düşük yaptım kürtaj herhangi bir müdahale vs yapılmadı. Çok ağrılı bir süreçle düşük tamamlandı 2 hafta sonra içeride parça kaldı mı diye kontrolüm oldu temiz dedi doktor. Sonra evde düşük üzerinden tam bir ay geçsin gebelik testi yap hala pozitifse geri gel dedi hormon düşmemiş demektir dedi. Testi erken yaptım 3. Haftada negatife döndüm. Doktor daha sonra psikolojik olarak hazır hissettiğin zaman hamile kalabilirsin beklemeye ihtiyacın yok dedi. Ben 10 gün kadar önce regl oldum ama henüz bilmiyorum bakalım. Vücut olarak iyi hissediyorum ama emin değilim herkes farklı konuşuyor. Bu arada ben yurtdışındayım henüz Türk bir doktorla görüşmedim. Burada çoğu doktor aynı şeyi söyledi bana beklemeye ihtiyacım olmadığını.

Merhaba. 14 ekimde kanama ile hastaneye gittim. 8 haftalıkken kalp atışı olmadığından kürtaj ile aldılar. Doktorum 1 ay ilişki yasağı var dedi. 2-3 aydır korunmuyorduk şuan tekrardan hamileyim. Daha doğrusu evde yaptığım testte koyu çizgi çıktı. Adet gecikmemin 6. Günü henüz kan vermedim.

Herkese merhaba 1,5 hafta önce 6 haftalık gebeliğim düşük sonrası kürtajla sonlandı maalesef. Doktorum 3 ay beklememi söyledi ama ben hemen tekrar hamile kalmayı düşünüyorum. Aynı durumu yaşayan var mı aranızda ?
Yapma canım 6 ay bekle bende senin gibi yaptım tekrar düşük oldu içinin temizlenmesi rahminin dinlenmesi lazım

X