Düşük sonrası hamilelik ve bitmeyen endişeler

Öncelikle hayırlı olsun 🌱 iki düşüğüm var, biri altı biri onuncu haftada. Üçüncü hamileligimde artik ayni doktora gidip onun bekleme odasında oturmak istemediğim için doktorumu değiştirdim. Şimdiki doktorum 71 yaşında oldukça tecrübeli bir doktor. Sana da tavsiye olabilir, doktorunla konusabilirsin:
1. Yumurtlamadan itibaren progesteron yazdı, test yapmadı, tutunmayı desteklemesi açısından önerdi. Yumurtlamadan bir gün sonra başladım, 12 gün günde bir tane aldım. 13. Gün test negatif çıkarsa kesecek, pozitif çıkarsa devam edecektim. 13. Haftaya kadar devam ettim 🥰

2. Yine test yapmaya gerek duymadan heparin verdi yani kan sulandirici. Yapılan testlerde görünmeyecek kadar az çıkması bile düşük sebebi olabilir diyerek yine önlem amacıyla vermişti. Bunu da 12. Haftaya kadar kullandım.

Bunlar hamileligime etki etti mi bilmiyorum ama açıkçası bunları kullandığım için kendimi daha iyi hissettim diyebilirim. Yani sanki iki dusukten sonra bazı şeyleri kontrol altına alıyormuş gibi hissettim, psikolojik açıdan faydası oldu.
Doktorunuzun adı nedir

Merhaba kızlar. Bundan yaklasık 4-5 ay önce problemli bir kürtaj dönemi yaşadım, konu açmıştım hatta. 6 haftalıkken bebeğimin kalbi durmuştu. Progesteron hormonum da doktorumun söylediğine göre oldukça düşüktü. 10 çıkmıştı. Aradan aylar ve ben yine hamileyim çok şükür. Ama aklımda fikrimde binlerce soru işareti var. Aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum. Son adet tarihime göre tam 4 haftalık şuan. Yarın gidip sağlık ocağına kan verip, sonraki hafta da kadın doğum doktoruma gidicem hemen. Düşükten sonra sağlıklı gebelik geçiren kız kardeşimden destek bekliyorum. Esas sormak istediğim soru da şu, sizce tedbir amaçlı progestan kullanmalı mıyım sonuclarım çıkana kadar? Allahım ne kadar kafam karısık ya
Aynı stresi şuan bende yaşıyorum 😭 bundan 6 ay önce 8 haftalık düşük yaptım sonrasında kimyasal gebelik geçirdim ve bu şimdi içim içimi yiyor kendimi bi türlü rahatlatamıyorum napıcam bilmiyorum sen nasıl oldun

Öncelikle hayırlı olsun 🌱 iki düşüğüm var, biri altı biri onuncu haftada. Üçüncü hamileligimde artik ayni doktora gidip onun bekleme odasında oturmak istemediğim için doktorumu değiştirdim. Şimdiki doktorum 71 yaşında oldukça tecrübeli bir doktor. Sana da tavsiye olabilir, doktorunla konusabilirsin:
1. Yumurtlamadan itibaren progesteron yazdı, test yapmadı, tutunmayı desteklemesi açısından önerdi. Yumurtlamadan bir gün sonra başladım, 12 gün günde bir tane aldım. 13. Gün test negatif çıkarsa kesecek, pozitif çıkarsa devam edecektim. 13. Haftaya kadar devam ettim 🥰

2. Yine test yapmaya gerek duymadan heparin verdi yani kan sulandirici. Yapılan testlerde görünmeyecek kadar az çıkması bile düşük sebebi olabilir diyerek yine önlem amacıyla vermişti. Bunu da 12. Haftaya kadar kullandım.

Bunlar hamileligime etki etti mi bilmiyorum ama açıkçası bunları kullandığım için kendimi daha iyi hissettim diyebilirim. Yani sanki iki dusukten sonra bazı şeyleri kontrol altına alıyormuş gibi hissettim, psikolojik açıdan faydası oldu.
Merhabalar düşüklerinizin sebebi neymiş?öğrenebildiniz mi? 2sinde de kalp atışı duymuşmuydunuz? Pıhtılaşma çıktımı acaba? Ama çok sevindim sağlıkla ilerlesin bu gebeliğiniz inşallah 🤲🏻

Merhabalar düşüklerinizin sebebi neymiş?öğrenebildiniz mi? 2sinde de kalp atışı duymuşmuydunuz? Pıhtılaşma çıktımı acaba? Ama çok sevindim sağlıkla ilerlesin bu gebeliğiniz inşallah 🤲🏻
merhaba canim. Yok herhangi bir sebep bulunmadı. Tesadüf dendi. Ilkinde duymuştum, ikincisini daha erken dönemde kaybetmiştim. Pıhtılaşma çıkmadı ama üçüncü yani simdiki gebeligimde doktorum önlem amaçlı kan sulandirici iğne başlattı. Testte çıkmayan değerler bile etkileyebilir demişti.
Tesekkür ederim iyi dilekleriniz için 💕

X