Düşük veya enfeksiyon yüzünden tüpte sıvı olması

hayaletcizgi

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2023
633
706
Merhabalar, yaklaşık 10 ay önce 11 haftalık düşük yaptım sonrasında antibiyotik vs tedavisi gördüm ara ara enfeksiyon olmuştu maalesef bir kez enfeksiyon olunca sürekli tekrar oluyor. Tekrar gebelik düşündüğümüz için kontrole ve yapılacak test varsa yaptırmak için gittiğimde sağ tüpümde sıvı birikmesi olduğunu öğrendim. Sol tüpümde sorun olmadığı hatta bu ay soldan yumurtalıdığımı söyledi. Yine de aklıma takıldı böyle bir sorunu olan gebelik yaşayan ya da süreci geçiren var mı aranızda

Bir sefer bakıp sıvı birikmesi var dememesi lazım. Farklı zamanlarda tekrar çağırması lazım. Nasıl işledi süreç sende ?

Hayır diğer tüpümde sorun olmadığı için ve rahim içinde gebeliğe engel sorun yok pıhtılaşma vs testleri istedi
Bu tüpte sıvı birikmesi olayına hidrosalpinks deniyor onu da rahim filmi ile tam net görünüyor diye biliyorum ama belki diğer testler sonrası ister sizden de. Orada biriken sıvı gebelik sırasında rahime akarak bebeğin rahimde tutulmasını engelliyor. Tedavi olarak da küçük bir operasyon geçirmeniz gerekiyor diye biliyorum

Bu tüpte sıvı birikmesi olayına hidrosalpinks deniyor onu da rahim filmi ile tam net görünüyor diye biliyorum ama belki diğer testler sonrası ister sizden de. Orada biriken sıvı gebelik sırasında rahime akarak bebeğin rahimde tutulmasını engelliyor. Tedavi olarak da küçük bir operasyon geçirmeniz gerekiyor diye biliyorum
Hım. Gebeliğe sorun teşkil etmez patlama durumu olmaz dedi ama tekrar bir sorayım

İlk baktığında söyledi
Canım bir hafta sonra git. Şöyle söyleyeyim bana da sendeki gibi demişlerdi. Ama meğersem o ay iki yumurtalığımdan da yumurtlamışım. Yani aslında dedikleri gibi sıvı birikmesi, gebeliğe engel vs değil tam tersine gebe kalma sansını çok yüksek oranlara çıkarır… kaç sene sonra çocuk istediğimde de ilk aydan da gebe kaldım

Bugün şehir hastanesine gittim genetik testi hormon ve kan pıhtılaşması testi verdim burda ki doktor da tüplerinde sorun yok dedi kafam karıştı ..

Bugün şehir hastanesine gittim genetik testi hormon ve kan pıhtılaşması testi verdim burda ki doktor da tüplerinde sorun yok dedi kafam karıştı ..
Merhaba yeni okudum bende mesajları ne yaptınız acaba bana da geçen hafta iki tüpte de sıvı birikmesi var denildi ve tüp bebek tedavisi öncesi baglatmam gerektigi söylendi ama bu beni tedirgin etti açıkcası yani normal bidaha asla hamile kalma ihtimalim olmayacak🥲

Merhaba yeni okudum bende mesajları ne yaptınız acaba bana da geçen hafta iki tüpte de sıvı birikmesi var denildi ve tüp bebek tedavisi öncesi baglatmam gerektigi söylendi ama bu beni tedirgin etti açıkcası yani normal bidaha asla hamile kalma ihtimalim olmayacak🥲
Merhaba aklımı karıştırdılar vallahi daha özelde ki doktoruma gitmedim şehir hastanesinde baktırdığımı onların sorun olmadığını söylediğini söyleyeceğim. Tahlil sonuçlarını daha almadım pıhtılaşma sonucum çıkmış ama hastaneye gidip almam gerekiyormuş yani gidemedim. Size de çok geçmiş olsun 🙏

X