duvarlar mı kağıt insanlar mı saygısız?

civilenginar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2019
297
580
merhaba hanımlar.
artık derdim sinirden ağlatacak boyuta geldi. üniversite okuduğumdan dolayı bir kız apartında kalıyorum. geçen senenin başından beri. son zamana kadar sorunum yoktu. ancak yan daireme yeni kızlar taşınmış.( normalde 2. öğretim ile 1. öğretim aynı katta olmuyor) nasıl olduysa sağolsun apart sahipleri koymuşlar yanıma. sorunuma gelecek olursak o kadar ses yapıyorlar ki. resmen odamın içinde gibiler. apart sahiplerine söyledim, uyardılar olmadı. ne kadar sevmesem de birkaç kez gece 2'de uykumdan zıplattılar diye duvara vurdum vurarak karşılık verdiler. her sabah erken kalkıp gidiyorum artık kafayı yiyecek duruma geldim. haftasonu sevgilisiyle tartıştı telefonu hoparlöre alıyor o tarafı da duyuyorum maşallah öyle desibelleri yüksek. napıcam ben, yüz göz olmamak için kapılarına gitmedim ama o kadar canıma tak ediyor ki artık.. ne yapmam lazım nasıl anlarlar ya da bu insanlar insan olmazlar mı?

olmazlar . değiştirme sansınız varsa siz değiştirin kaldığınız yeri.

Polis çağırabilirseniz polis çağırın.
Kimsenin gecenin bir körü sevgilisiyle çene çalmasını çekmek zorunda değilsiniz.
tahminimce kız apartına polis gelmez. telefonla konusmasına hele hiç gelmez .
çok yüksesk sesli müzik vs dinlemeleri gerekiyor polis uyarısı için.

Kapısına git uyar derdini anlat biraz dikkatli olsunlar insanlarsa bu ricadan anlarlar

Apartta kaldığınıza göre yetkili birileri vardır muhakkak,onlara söyleyeceksiniz. Eğer onlar bir şey yapmazlarsa başka bir aparta taşının. Ayrıca apart fiyatları da öyle çok ucuz değil,ben olsam iyi anlaştığım birkaç arkadaşla eve geçerdim.

Son düzenleme:
tahminimce kız apartına polis gelmez. telefonla konusmasına hele hiç gelmez .
çok yüksesk sesli müzik vs dinlemeleri gerekiyor polis uyarısı için.
Ama sadece konuşma değil, ses de yapıyorlarmış. Bizim bir komşu şikayet için çağırmıştı, geldi polis. Önce dinledi. Sonra kapıyı çalıp apartmandan şikayet var dedi. Oluyor yani ama her yerin polisi gelir mi, bir de kız apartı yani bilemem. Ki gelende polis mi zabıta mı tam bilmiyorum :KK70:

Ben gürültü hiç sevmen. Aranızda uyku sorunu yaşayan varsa bilir zaten uykuya zor dalıyorum. Bir de böyle uyanmak.
sizin yaşınız genç sanırım. o yüzden çok fevri davranmayın. İnsanlar çok arıza olabiliyor. Canınızı daha fazla sıkmasınlar. Ama rahatsız olmakta çok haklısınız.

Polisi arayın durumu anlatin en azindan aparta gelip sorumlu kisiyle konuşur. Sorumlu kisi de bu durumu daha ciddiye alip onlarla daha ciddi konusur en azindan

Bu tipler saygili bi sekilde uyariyi anlamazlar

Yandan gelen sesler com sIkintili oluyor.
yan dairemdeki adam oyle bur horluyor ki gecenin korunde uykumdan firliyorum,bende kafayi yemek uzereyim.
Karisi zaten bu horlama yuzunden kocasinin yaninda yatmiyormus, olan bana ve esime oluyor ama artik dayanilmaz hal aldi, adam resmen yanimda yatiyor gibi, oyle bir gumburtu.
Soylemeyim vs dedim ama artik cidden yetti, karisinin yatmadigiyla ben ayni yatakta yatar gibi yatmak istemiyorum.
Sanirim yarin guzel bir dille soylicem bende..

merhaba hanımlar.
artık derdim sinirden ağlatacak boyuta geldi. üniversite okuduğumdan dolayı bir kız apartında kalıyorum. geçen senenin başından beri. son zamana kadar sorunum yoktu. ancak yan daireme yeni kızlar taşınmış.( normalde 2. öğretim ile 1. öğretim aynı katta olmuyor) nasıl olduysa sağolsun apart sahipleri koymuşlar yanıma. sorunuma gelecek olursak o kadar ses yapıyorlar ki. resmen odamın içinde gibiler. apart sahiplerine söyledim, uyardılar olmadı. ne kadar sevmesem de birkaç kez gece 2'de uykumdan zıplattılar diye duvara vurdum vurarak karşılık verdiler. her sabah erken kalkıp gidiyorum artık kafayı yiyecek duruma geldim. haftasonu sevgilisiyle tartıştı telefonu hoparlöre alıyor o tarafı da duyuyorum maşallah öyle desibelleri yüksek. napıcam ben, yüz göz olmamak için kapılarına gitmedim ama o kadar canıma tak ediyor ki artık.. ne yapmam lazım nasıl anlarlar ya da bu insanlar insan olmazlar mı?
Yüz göz olman gerekiyor bence başka türlü susmazlar.

Sabah kalkınca onlar uyurken 5 dakikada bir 3 kez yumruk vurun duvara tee okula gidinceye kadar... Anlarlar belki...

Takacaklarını sanmıyorum. Hiç yüzgöz olmayın apart sahibiyle görüşün. Devam ederse ayrılacağınızı söyşeyin

X