Eğer yapmazsam bi ömür arkamdan ağlayacak sandığım 3. Cocuk

Pa-NickYok

☆Respect yavrum Respect☆
Kayıtlı Üye
9 Mart 2009
885
5.490
Selam Hanımlar..

Yaklaşık bi haftadır aktifim burda,cocuklarımı ve yorgun eşimi uyuttum tv karşısında sizin dertlerinizi okurken bende yazmak istedim..

23 yasimda oğlumu,29 yaşımda kızımı kucağima aldım çok sükür,Rabbim olmayan herkese taddırsin bu duyguyu..

Oğlum kızıma göre çok daha kolay büyüdü,4 yaşına kadar neredeyse beni hiç yormadı ama sonra milletin bu nekadar akılli çocuk böyle cocukmu olur diye dillemesiyle (nazardan) bi doğal afet haline geldi.
Nitekim 4 yıldır beni çok üzüyor,çok aksi inat,agresif bi çocuk oldu çıktı.
Neyse oğlum 6 yaşındayken kızımı kucağıma aldım ki (keşke bukadar ara vermeseydim), oğlum ilkokula başladı ve kucağımda yeni doğmuş 1 dakika bile susmayan bi bebek.
Ilkokul 1.sinif zaten kucağimdaki bebek kadar ilgi istiyor neyapacağımı şaşirarak ve pijamalarımı giymeye fırsat bulamadan yatakda sızdığım 1 koca yıl geçirdim..
Aynaya bile bakmadiğim gunlerim oldu,bırakın yüzümü yıkamayı.
Normalde nekadar bakımlı olduğumu bilen herkes çok şaşırıyordu durumuma.
Benim 1.derece ailem hep yurtdışında,yani doguma ablamla annem geldiler ama sonuçta geri tatil bitti evlerine döndüler.
Kv okadar geliyim bakiyim,yardimci olayim kafasında biri değildir,yani bu süreci hep tek başıma cocuklarima bakarak geçirdim.
Eşim yoğun çalışan biri olarak aksamdan aksama nekadar yardımcı olabildiyse artik..
Neyse sonraki 1 yıl yine aynı stresle yorgunlukla geçti.şuan kizim 2 buçuk yaşına yaklaştı,hala huysuz hala bana çok aşırı düşkün ama şükür azda olsa akıllandı,enazından laf anlıyor ve çok zeki maşallah.
Ben suan 31 yaşındayim ve eskiden beri hayalimde hep 3 çocuk vardi..
Kızımın bu huysuzlukları ve zor geçen hamileliğim,3. Cocuk defterini bida açmamak üzere kapatmama neden oldu..
Belki size komik veya tuhaf gelecek ama bazen evlatlarımın yüzüne bakıp onları nekadar çok sevdiğimizi düşünür ve Allaha sükrederizya,işte tam o sirada 3. Bi çocuk suratı beliriyor gözümün önünde,sürekli ağlayan bi çocuk sesi kulaklarımda..
Yemin ederim sanki ilahi bi güç bana hep artık istemediğim 3. Cocuğumu geri hatırlatıyor..
Buaralar buyuzden kafam çok karışık,yaşim gelmiş 31 e, yani kizim henüz 2 bucuk yaşinda, 3.yü yapsam bile kızım 5 olmadan düsünemem, e ondan sonrada yaş geliyor 34/ 35 e ..
Yani simdi yapsam kesinlikle çok yoruluyorum hiç düşünemem..
Biz 5 kardeşiz ve birbirimize çok düşkünüzya, ben en kücükleriyim ve her ay olmasada mutlaka 2 ayda bir abilerim veya ablam zamanlarından izinlerinden kısıp haftada olsa yanıma tr ye izine gelirlerki ben onları özlemeyim diye..
Bende gidiyorum tabii ama oğlumun okulu başladıgından beri kendimi tabiiki okula göre ayarlamak zorundayim oyke ha diyince gidilmiyor artik..
Buna tabiiki ben ve eşimden başkası karar veremez, takdir de Allahındır ama ben yinede o arkamdan ağlayan 3. Cocuğu yapmalıymışım,yapmazsam hep boynu bükük kalacakmış gibi geliyor:anne:..
Yani size tuhaf gelecek okuyunca belki ama siz ne dersiniz? Kardeş güzel şey dimi..
Ben zaten kendim için değil yaparsam da yine cocuklarım için yaparım 3. Çocuğu..
Ilerde birbirlerine destek olmaları adına.
Ay bilmiyorum belki saçmaladım aksam aksam ama size sürekli arkamdan ağlayan 3. Sıpa mı anlatmak istedim:anneadayı:
Yapsammıkı? Ve yaparsam nezaman düsünmeliyim sizce?

Bende ikinci çocuk için altı yaşında uygun diyordum ama yazdıklarınızın sonra erkene almayı düşünmeye başladım Rabbim kolaylıklar versin hakkınızda hayırlısı neyse o olsun evlatlarınizi sağlıkla büyütün

Selam Hanımlar..

Yaklaşık bi haftadır aktifim burda,cocuklarımı ve yorgun eşimi uyuttum tv karşısında sizin dertlerinizi okurken bende yazmak istedim..

23 yasimda oğlumu,29 yaşımda kızımı kucağima aldım çok sükür,Rabbim olmayan herkese taddırsin bu duyguyu..

Oğlum kızıma göre çok daha kolay büyüdü,4 yaşına kadar neredeyse beni hiç yormadı ama sonra milletin bu nekadar akılli çocuk böyle cocukmu olur diye dillemesiyle (nazardan) bi doğal afet haline geldi.
Neyse oğlum 6 yaşındayken kızımı kucağıma aldım ki (keşke bukadar ara vermeseydim), oğlum ilkokula başladı ve kucağımda yeni doğmuş 1 dakika bile susmayan bi bebek.
Ilkokul 1.sinif zaten kucağimdaki bebek kadar ilgi istiyor neyapacağımı şaşirarak ve pijamalarımı giymeye fırsat bulamadan yatakda sızdığım 1 koca yıl geçirdim..
Benim 1.derece ailem hep yurtdışında,yani doguma ablamla annem geldiler ama sonuçta geri tatil bitti evlerine döndüler.
Kv okadar geliyim bakiyim,yardimci olayim kafasında biri değildir,yani bu süreci hep tek başıma cocuklarima bakarak geçirdim.
Eşim yoğun çalışan biri olarak aksamdan aksama nekadar yardımcı olabildiyse artik..
Neyse sonraki 1 yıl yine aynı stresle yorgunlukla geçti.şuan kizim 2 buçuk yaşına yaklaştı,hala huysuz hala bana çok aşırı düşkün ama şükür azda olsa akıllandı,enazından laf anlıyor ve çok zeki maşallah.
Kızımın bu huysuzlukları ve zor geçen hamileliğim,3. Cocuk defterini bida açmamak üzere kapatmama neden oldu..
Belki size komik veya tuhaf gelecek ama bazen evlatlarımın yüzüne bakıp onları nekadar çok sevdiğimizi düşünür ve Allaha sükrederizya,işte tam o sirada 3. Bi çocuk suratı beliriyor gözümün önünde,sürekli ağlayan bi çocuk sesi kulaklarımda..
Yemin ederim sanki ilahi bi güç bana hep artık istemediğim 3. Cocuğumu geri hatırlatıyor..
Buaralar buyuzden kafam çok karışık,yaşim gelmiş 31 e, yani kizim henüz 2 bucuk yaşinda, 3.yü yapsam bile kızım 5 olmadan düsünemem, e ondan sonrada yaş geliyor 34/ 35 e ..
Biz 5 kardeşiz ve birbirimize çok düşkünüzya, ben en kücükleriyim ve her ay olmasada mutlaka 2 ayda bir abilerim veya ablam zamanlarından izinlerinden kısıp haftada olsa yanıma tr ye izine gelirlerki ben onları özlemeyim diye..
Bende gidiyorum tabii ama oğlumun okulu başladıgından beri kendimi tabiiki okula göre ayarlamak zorundayim oyke ha diyince gidilmiyor artik..
Buna tabiiki ben ve eşimden başkası karar veremez, takdir de Allahındır ama ben yinede o arkamdan ağlayan 3. Cocuğu yapmalıymışım,yapmazsam hep boynu bükük kalacakmış gibi geliyor:anne:..
Yani size tuhaf gelecek okuyunca belki ama siz ne dersiniz? Kardeş güzel şey dimi..
Ben zaten kendim için değil yaparsam da yine cocuklarım için yaparım 3. Çocuğu..
Ay bilmiyorum belki saçmaladım aksam aksam ama size sürekli arkamdan ağlayan 3. Sıpa mı anlatmak istedim:anneadayı:

Belki o ağlayan çocuk içinizdeki çocuktur:KK53:
Doğurmak mesele değil bakacak olan sizsiniz.maddi manevi cesaret işi hele bu devirde
Bi de nasipse oluyor isterim istememe bakmıyor

Ben 29 yasindayim ben ilk cocuguma hamileyim sizin gibi 31 yasinda olupta 3.cocuk yapacak kapasitede olsam durumunda el veriyorsa yapardim.cunku biz 2 kardesiz ve abim yillardir yurt disinda hic kardeslik duygusu yasayamadik 6 yas var aramizda ve ayda 1 bile tel ile görüşmeyiz cünku kardeslik duygumuzu yitirmisi malesef.

Biraz durumunuz varda yarim günde olsa yardimci alabilirsiniz.ögrenci arkadaslardan harclik karsiligi haftada 3 5 gün yarim gelen kiz arkadaslar var etrafimda. Isterseniz yapin bence pisman olmazsiniz.

Bu konuyu açtığınıza göre gerçekten istiyorsunuz bence :)
Gaza getireyim yapın gitsin :)
Şaka bir yana maddi manevi bakabileceksiniz yapın en önemlisi psikolojiniz kaldıracaksa
Evlat çok güzel..benimde hayalim 3 çocuk :KK17:

Bendede aynisi olmuştu,çok ilginç bir şekilde çocukları yemeye çağirdiğimda bir tane eksik gibi gelirdi,ciddi ciddi yani,eşime de soylerdim,bu tuhaf hissi aklimdan atamiyorum diye, nitekim 2 oğlandan sonra dünya tatlısı bir kızım oldu,bakmayı gozunuz ,kesiyorsa neden olmasın..hayırlısı

siz çok istediğiniz için size öyle geliyor, beyninizin bir oyunu olmalı bu. 3.yü yapmazsanız arkanızdan kimse ağlamayacak. kardeş sevgisi varsa 2 de aynı 5 de aynı bence. yoksa 10 çocuk bile olsa farketmez. ki inşallah birbirlerine çok düşkün olurlar.
iyi düşünün. maddi ve manevi şartlarınızın el verdiğine inanıyorsanız kararınızı ona göre verin.

Benim de 2 çocuğum var.benim de kızım 1. Sınıfa başladığında oglum 2 buçuk yaşındaydı ama çok yaramaz bir çocuk olduğundan ve geceler boyu uyanıp agladiginda berbat zamanlar geçirdim.kizimin odevlerine bile bakamadım.oglum su an 3 buçuk yaşında yeni kolaylaşmaya başladı.benim için 3. Çocuk çok zor su an.allah olmayanlara versin hiç dusunemem.yeni kendime geliyorum.sen de baya zorlanmissin o yüzden senin nasıl isteyebildigine şaşırdım doğrusu.a llah evlatlarımıza sağlık versin bence maceraya gerek yok.olan enerjini de çocuklarına harca derim ben.cunku her yeni çocuk ayrı ilgi istiyor mutlaka diğerlerini etkiliyor

Sizinki tamamen psikolojik, ama beli ki aslinda istiyorsunuz, bakacak gucunuz de varsa yapin bari. kendi adima birine bile zor yetiyorum, 3 fazlasiyla utopik geliyor.

Selam Hanımlar..

Hemen şimdi bence. :KK66:

Bilmiyorum kızlar, sanirım bazilarinizinda dediği gibi bilinc altım bana oyun oynuyor..
Yemin ediyorum çalismadiğim hakde 1 dakika bile oturmuyorum, evde herkes baska bisey seviyor baska birsey yiyor,herkesin gonlüne göre zevkine göre yenekler yapıp biriyle monopoly oynuyor aynı zamanda diğeriyle oyun hamurundan sekiller yapiyorum.
Cok yoğun ve yorgunum.
Kendime 1 dakka bile zaman ayiramiyorum gun icinde diyebilirim ama nedendir bilmem 3. Nün sanki surat bicimi bile gözümün önünde..
Biriniz belkide o icinizdeki cocuktur yazmiş bu gercekten cok hoşuma gitti.
Içimdeki cocuğu asla durduramiyorum zaten:spor: o ayri bi konu.
Ya sanırım 11 yıl once bir karar verip eşimi,turkiyede yaşamayı,kocaman bi aileyi,cevreyi terkedip hiç bilmediğim bu yere geldiğimde kendime verdiğim sözü unutamiyorum..
Kocaman bi aileyi biraktım ama tekrar kocaman bi aile kurabilirim demiştim..
Belkide buyüzden durduramiyorum icimdeki isteği..çocuklarim benim herşeyim, onlar sayesinde ailemi bile okadar ozlemiyorum

Maddi duruma gelince onda sorun yok çok şükür aslanlar gibi madden manen bakarımda ama işte zamanda çok kötü..
Böyle bi dünyaya bi çocuk daha getirmek gerçekten cesaret istiyor..
Içimdeki evlaaat suuusss diye bağırasım varrr:kızgın:

X