Ehliyet sınavı kabusu

melistr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2023
1
1
29
Merhaba herkese, ehliyet teorik sınavından 1 soruyla kaldım ve herkes çok kolay çıkmış sorulara çalış yeter demişti zaten aşırı panik sınav heyecanı yüksek biriyim ama sorun bu değildi girdiğinde sadece 3-4 soruyu daha önce çıkanlar arasında gördüm ve uygulamadan yaptığım sınavlarda 90 altında almıyordum o kadar moralim bozuk ki kendimi aptal gibi hissediyorum herkes teorikte tekte geçip direksiyonda zorlanıyordu bu başıma gelen beni stres manyağı yaptı arttık 2.ye de girmek istemiyorum size bi sorum olacak ben kursa devam etmeyeceğim için en azından direksiyon eğitimi kısmının iadesini alabiliyor muyum yoksa param yanacak mı bir de peşin ödeme yapmıştım..

Niçin hemen pes ediyorsunuz ve kendinizi başkaları ile kıyas ediyorsunuz ki? Tek de değilsiniz bu arada. Bir sürü kişi stres yapıp da ilk sınavda geçemeyebiliyor. Bu beceriksiz ya da salak olduğundan değil, stresini yönetemediğinden. Herkes her şeyi yapacak diye bir şey de yok ayrıca. Ama yapabilirsiniz yani. Biraz daha kendinize güvenmeniz ve başaracağınıza inanmanız lazım. Yani kimseye kendinizi kanıtlamak için ehliyete ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olacağı için ehliyete ihtiyacınız var. Biraz daha özgüven, biraz daha inanç ve çaba lazım.

Merhaba herkese, ehliyet teorik sınavından 1 soruyla kaldım ve herkes çok kolay çıkmış sorulara çalış yeter demişti zaten aşırı panik sınav heyecanı yüksek biriyim ama sorun bu değildi girdiğinde sadece 3-4 soruyu daha önce çıkanlar arasında gördüm ve uygulamadan yaptığım sınavlarda 90 altında almıyordum o kadar moralim bozuk ki kendimi aptal gibi hissediyorum herkes teorikte tekte geçip direksiyonda zorlanıyordu bu başıma gelen beni stres manyağı yaptı arttık 2.ye de girmek istemiyorum size bi sorum olacak ben kursa devam etmeyeceğim için en azından direksiyon eğitimi kısmının iadesini alabiliyor muyum yoksa param yanacak mı bir de peşin ödeme yapmıştım..

Aşırı panik yapmışsın. Böyle düşünmeye devam edersen alamazsın. Kendini insanlarla kıyaslama.
Birde olmadı diye pes edersen ohooo.

4 hakkın var hepsini kullan kurs aldığı parayı geri vermez öyle bisey yok zaten..ayrıca kimseye sınava girdiğini söyleme kursun verdiği kitaba çalış sorular mantık sorusu okuduğunu anlayabiliyorsan yapabilirsin heyecan yapma.. İlk engelde vazgeçersen olmaz zaten

Ben ehliyetimi 2017de almıştım sanırım test sınavında bende kalmıştım ve çok kolay olmasına rağmen o zaman hangi soruya hangi şıkkı işaretliğimiz vs görünmüyordu sanırım şuan görünüyor mü gerçi bilmiyorum hatta bunun imkansız olduğunu bi sonraki sınavdan kalırsam mahkemeye verip kağıdımın incelenmesini vs talep edecektim o kadar emindim kendimden 2.sınavda geçtim böyle şeylere gerek kalmadı sizde hemen pes etmeyin girin 2. sınava gün geçtikçe fiyatlar artıyor

Paranızı geri vermezler tabi ki.
Siz kac hakkınız varsa girin tekrar sınava.
Eski sorulardan cıkıyordu eskiden,ben öyle çalışmış 90 almıstım. Eski sorulara göz atmanızda fayda var ama sadece 1 test değil,sene sene bakın ben o dönem son 3 senenin testlerini çözmüştüm.

Neden bu kadar dünyanın sonuymuş gibi kendi kendinize kaygı yaratıyorsunuz? Bu korkunla yarıda mı bırakacaksınız gerçekten. Yerinizde olsam inatla sınavı bir daha hazırlanırdım. Sınav öncesi heycanlıgınını panikliliğini dizginleyen bi ilaç alacaksınız doktor recetesi ile durumu bildiripte ona göre yazılıyor.. lütfen sakinleş sen bu ehliyeti kazanacaksin kimseye kıyaslama, her insan birbirine farklıdır. İade alamıyorsunuz maalesef

Herkes gizliden gizliye çalışıyor eminim 1 ay aralıksız çalışıp hazırlanmışlardır,internetten çıkan soruları ezberlemişlerdir,bakmayın yaaa ben hiç çalışmadım şöööyle bir çıkan sorulara göz ucuyla baktım diyen tiplere,zekiyim ben imajı çizmek için yapıyorlar,vardı bizim yurtta bir kız sınava girerdik 70 alırdı mesela ayyy hiç çalışmadım keşke çalışsaydım kesin 100 alırdım fln diye gezinirdi,yalan yemek yerken bile çalışırdı o kadar çalışmaya 70,60 fln alırdı bide,millet hep böyle çok eski numaradır bu,benim eski eltim 2 kez hakkını yaktı kaç kez sınava girdi hatırlamıyorum lafa gelince kız ne var araba sürmekte çocuk oyuncağı diyor,girdim hemen alıverdim kullanıyorum diyor,sorsan herkes çok zeki herkes mükemmel,normal böyle şeyler siz kendinize odaklanın başkası için değil kendiniz için alıyorsunuz o ehliyeti,ileride size kolyalık sağlayacak sizin işinize yarayacak,direksiyon sınavındanda kalabilirsiniz olabilir yine girin siz,çoğu insan böyle böyle alıyor kompleks yapmayın,üstüne gidin.

Gecen uk'de haber vardi adamin teki teori sinavini 58 kere denemis 59.da basarmis rekor kirmis, böyle inat görmedim :) siz 1 kerecik denediniz olmadi diye niye vazgececeksiniz ki? anlamadim. Tekrar baştan calismaniza bile gerek yok 3-5 test daha cozseniz olur bu is.

Öyle hemen pes edilir mi? 😊üzülmeyin,moral bozmayın. Ben yeni kuralları sistemi hiç bilmem ama bence tekrar girme inkanınız vardır ekstra ödeme yapmadan.

Hemen pes etmeyin yahu bir kere denemişsiniz olmamış bir daha denersiniz sadece çıkmış sorulara mi baktınız kitaptan konu anlatımlarına da baksaydiniz tabi varsa ehliyetim yok hiç bilmiyorum ama isinizi bir daha ki sınav için garantiye alın diye dedim.İnternetteki çıkmış sorulari da ezberleyin her gun düzenli çalışın azicik azim lütfen hemen su koyvermeyin.Kendinizi aptal ilan edicek birşey yok herkes herşeyi hemen başarmak zorunda değil.

Neden bu kadar dünyanın sonuymuş gibi kendi kendinize kaygı yaratıyorsunuz? Bu korkunla yarıda mı bırakacaksınız gerçekten. Yerinizde olsam inatla sınavı bir daha hazırlanırdım. Sınav öncesi heycanlıgınını panikliliğini dizginleyen bi ilaç alacaksınız doktor recetesi ile durumu bildiripte ona göre yazılıyor.. lütfen sakinleş sen bu ehliyeti kazanacaksin kimseye kıyaslama, her insan birbirine farklıdır. İade alamıyorsunuz maalesef
Valla hiç öyle hicbir psikiyatr al sen sinava gireceksin sana bir sakinleştirici yaziyim diye ilaç yazmiyor yanlış yonlendirmeyelim.Ben eski major depresyon hastasıyım anksiyetem de var kalp carpintim çok oluyor sakinleştirici yazar misin dedigimde yazmamak için kirk takla attilar kendin baş edeceksin dediler yolladilar.Anca eczaneden pasiflora şurubu alınabilir.Konu sahibi de kendi mecbur kendi dizginlicek heyecanini kolay şeyler degil bunlar ama stresle bas etmeyi öğrenmemiz lazim.

X