ELLA, ADET GÜNÜNDEN ÖNCE LEKELENME, KANAMA

memint

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2022
11
-53
28
Merhabalar herkese, 6 ağustos günü sevgilimle ilişki esnasında prezervatif yırtılması sonucu içime boşaldığını farkettik. 7-8 saat sonra Ella ertesi gün hapı içtim. Kasık ve göğüs ucu ağrısı dışında pek bir yan etkisi olmadı. Ancak son 5 gündür ciddi kasık ağrısı yaşıyorum. Adetim normalde 20 ağustosta olacakken bugün (18 ağustos)oldu, ilk başta baya canlı ve parlak kırmızı renkte kanama geldi ama sonrasında kuru kahverengi lekelenmeler halinde devam etti. Arada kontrol ediyorum canlı kırmızıya dönük arada pıhtılı akıntı ya da kanama olarak gelmeye devam ediyor. Adet günümden 2 gün önce olmaya başladığı için yerleşme kanaması mıdır emin olamıyorum. Bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi? Ellanın adet yoğunluğunu azaltma gibi bir etkisi var mı? Yine de emin olmak için yarın kan vereceğim.

Son düzenleme:
Merhabalar herkese, 6 ağustos günü eşimle ilişki esnasında prezervatif yırtılması sonucu içime boşaldığını farkettik. 7-8 saat sonra Ella ertesi gün hapı içtim. Kasık ve göğüs ucu ağrısı dışında pek bir yan etkisi olmadı. Ancak son 5 gündür ciddi kasık ağrısı yaşıyorum. Adetim normalde 20 ağustosta olacakken bugün (18 ağustos)oldu, ilk başta baya canlı ve parlak kırmızı renkte kanama geldi ama sonrasında kuru kahverengi lekelenmeler halinde devam etti. Arada kontrol ediyorum canlı kırmızıya dönük arada pıhtılı akıntı ya da kanama olarak gelmeye devam ediyor. Adet günümden 2 gün önce olmaya başladığı için yerleşme kanaması mıdır emin olamıyorum. Bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi? Ellanın adet yoğunluğunu azaltma gibi bir etkisi var mı? Yine de emin olmak için yarın kan vereceğim.
Ella böyle yan etkiler yapıyor diye biliyorum. Yerleşme kanaması da sanırım her kadında olmuyor. Adet görmüşsünüz yani hamile değilsinizdir yine de içiniz rahat etsin isterseniz kanamanız bitince test verin

Merhaba, bugün kanamamın ikinci günü olarak sabah kan testi verdim negatif çıktı, zaten bu sabah tekrar normal adet kanamasına geri döndü. Şu an normal adet oluyorum.

Merhabalar herkese, 6 ağustos günü eşimle ilişki esnasında prezervatif yırtılması sonucu içime boşaldığını farkettik. 7-8 saat sonra Ella ertesi gün hapı içtim. Kasık ve göğüs ucu ağrısı dışında pek bir yan etkisi olmadı. Ancak son 5 gündür ciddi kasık ağrısı yaşıyorum. Adetim normalde 20 ağustosta olacakken bugün (18 ağustos)oldu, ilk başta baya canlı ve parlak kırmızı renkte kanama geldi ama sonrasında kuru kahverengi lekelenmeler halinde devam etti. Arada kontrol ediyorum canlı kırmızıya dönük arada pıhtılı akıntı ya da kanama olarak gelmeye devam ediyor. Adet günümden 2 gün önce olmaya başladığı için yerleşme kanaması mıdır emin olamıyorum. Bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi? Ellanın adet yoğunluğunu azaltma gibi bir etkisi var mı? Yine de emin olmak için yarın kan vereceğim.
Canım ella içme bidaha çünkü ella içtikten 2-4 gün sonra kanama yapıyor ve regli baya bi geciktiriyor regl düzenini bozuyor

Norlevo ertesi gün hapı kullandım bir hafta geçti kanamalarım oluyor regl gibi değil bilginiz var mı yardımcı olur musunuz
10 gune kadar normal kabul ediliyor. Benimde bir sorum olucak adet sancisi gibi sancilariniz oldu mu bende 18 eylulde ella kullanmak zorunda kaldım 1 hafta oldu ama hafif sanci var, akinti sıfır, göğüs ağrısı sıfır kasık ağrım var

Bu etkiler çok normal erken veya gec olma, ara kanama, mide bulantısı bas donmesi 1kac ay adette düzensizlik bende 18inde kullandm kasık ağrım var adetime daha 9 gun var sizdede oldu mu?

Bu etkiler çok normal erken veya gec olma, ara kanama, mide bulantısı bas donmesi 1kac ay adette düzensizlik bende 18inde kullandm kasık ağrım var adetime daha 9 gun var sizdede oldu mu?
Merhaba bende reglimden bir gün sonra ilişki yaşadım ve ertes72 kullandım 5 gün sonra kanamam başladı kahverengi ve bazen de canlı kırmızı şeklinde az olmayacak şekilde kanamam var reglimde yaşadığım belirtilerin aynısını yaşıyorum bugün 2.günüm yerleşme kanaması gibi bir durum söz konusu değildir değil mi?

Merhaba, bugün kanamamın ikinci günü olarak sabah kan testi verdim negatif çıktı, zaten bu sabah tekrar normal adet kanamasına geri döndü. Şu an normal adet oluyorum
Merhaba, bugün kanamamın ikinci günü olarak sabah kan testi verdim negatif çıktı, zaten bu sabah tekrar normal adet kanamasına geri döndü. Şu an normal adet oluyorum.
Merhaba bende reglimden bir gün sonra ilişki yaşadım ve ertes72 kullandım 5 gün sonra kanamam başladı kahverengi ve bazen de canlı kırmızı şeklinde az olmayacak şekilde kanamam var reglimde yaşadığım belirtilerin aynısını yaşıyorum bugün 2.günüm yerleşme kanaması gibi bir durum söz konusu değildir değil mi?

Yerleşme kanamasi her kadinda yaşanmaz sizinki regl ve prespektuse bakarsaniz ara kanama gayet normal bir durum içerdiği aşırı hormon ilactaki bu tür yan etkiler yapabiliyor. Korkmayın. Stres yaparsanizda en kötü basit bir kanamaniz bittikten sonra eczaneden test alıp kontrol sağlayabilirsnz iciniz rahatlar.

Yerleşme kanamasi her kadinda yaşanmaz sizinki regl ve prespektuse bakarsaniz ara kanama gayet normal bir durum içerdiği aşırı hormon ilactaki bu tür yan etkiler yapabiliyor. Korkmayın. Stres yaparsanizda en kötü basit bir kanamaniz bittikten sonra eczaneden test alıp kontrol sağlayabilirsnz iciniz rahatlar.
Yorumunuz için teşekkür ederim zaten kanamam bugün tamamen canlı kırmızıya döndü regl olduğumda ki gibi miktarda kanamam var ben de ara kanama olduğunu düşünüyorum yine de insanın içine kurt düşüyor.

Kızlar ben 1 hafta aralıklarla ertes72 kullanmak zorunda kalmıştım. En son pazartesi aldım ve tam yumurtlama günümdü. Aldıktan 1 saat sonra ne adet kadar yoğun ne de lekelenme kadar az kanamam başladı ve hala devam ediyor. Bu neyin nesidir kızlar kafayı yicem gebelikle alakası var mıdır? İçime boşalma olmadı geri çekilme yaptık ama ne olur ne olmaz kullandım ben hapı. Bundan önce de 5 ay önce almıştım toplamda 3 kez kullandım ertes72yi. Neyin nesidir bu hamilelikle alakası var mıdır??

Merhaba kızlar perşembe gününden beri kahverengi akıntım var sadece lavaboya gittiğimde gördüğüm.Bugün reglimin 1. Günü ama hala adet kanaması göremiyorum.Karnımda ve kasığımda ara ara kasılmalar kramplar oluyor,sürekli uyumak istiyorum .Eşimle yumurtalara gününün en yüksek olduğu günde kondom ile ilişkiye girdik ama kondom içimde kaldı çıkartırken içime girip girmediğine emin değilim.Bugün erken gebelik testi yaptım ve negatif çıktı sizce neden böyle oluyor gebe olabilir miyim? Yardımcı olabilir misiniz

Merhaba. Ben yeni evlendim daha çocuk istemiyoruz adetim yeni bitti eşimle bittiği gün beraber olduk, emin olamadığımız için norlevo kullandım. 4 gün sonra kanamam başladı 3 gündür adetime 13-14 gün olduğu halde kanama geliyor adetimden daha yoğun bu da beni korkutuyor. Hamile olmadığıma eminim bu kanamaya imkansız yani :KK43: :KK43: ama kanamamın sebebini merak ediyorum aranızda yaşayan varsa ne yaptınız? Ne zaman doktora gitmemi önerirsiniz?

X