Elti problems

Merhaba arkadaşlar hayırlı ramazanlar .
Çevremde bu konuyu dertleşeceğim arkadaşım pek yok olanlarda konuyu tii ye aldığı için sizlerle dertleşmek istedim.Bu sene eylül ayında evlendim bizden 4-5 sene öncede eşimin abisi .Ben kişilik olarak belki bazen aptallık bu ama insanlara sürekli yardım etme çabasında olan bir tipim . Bunlar evlenirken de aynı şekilde ev temizliği gelinlik saç seçimi vs. elimden gelen her şeyi yapmak için sürekli teklifte bulundum bu elti kişisine ve üstü kapatılarak hep reddedildim aslında. Kız yapı olarak gerçekten soğuk ben de tam aksi arkadaş canlısı biriyim ve yaşadığım şehirde gurbet ailemden vs. uzak olduğum için de çok fazla arkadaşım yok hep eltim olacak kişi de umarım sıcakkanlı birisi olur arkadaş olur derdim bu yüzden de hep böyle yaklaştım.. Eşimin abisi evlendikten sonra sevgilim askere gittiği sene aynı şehirde ve ailemden uzak olmama rağmen ne abisi ne de eltim halim hatrımı annelerinin zoruyla 1 kere falan sordular diyebilirim buna inanılmaz bozuldum ve üzüldüm.Neyse eşim döndükten sonra hiç böyle değilmiş gibi sende bizim kardeşimizsin mooduna girdi hepsi bir anda :) Neyse ki eşimde bende her şeyin farkındayız böyle birkaç sene geçti ve biz evlendik evlenmeden önce aramız sanırım daha iyiydi. Konun özetine geliyorum şimdi , ben ev dekorasyonu konusunda çok ilgiliyimdir evimi de çok hevesle dekore ettim diyebilirim her genç kız gibi . Dekorasyonla alakası olmayan sevgili eltim ise (işte benim aksime evine danteller vs yayardı )ne aldıysam aynısını almaya ve yapmaya başladı bu süreçte . Bu aslında hiç problem değil konu her şeyi sinsice yapıyor olması .. Şuan evlerimiz neredeyse copy paste ve bu durumdan inanılmaz rahatsızım. Benimle bunu beğendim vs diye paylaşsa bende ona fikir veririm ama tam aksi onu sanki bu dünyada ilk o bulmuş gibi davranıyor sağ olsun :) İşin son noktası ise şu oldu ; ben çok güzel bir evlenme teklifi aldım ve hep istediğim bir yüzük modeli ile .. Kendisi çok kısa bi sürede evlendi ve teklifte almadı ben yüzüğümü gösterdiğimde de burun kıvırmıştı .. Şimdi eşi aradan geçen yıllar sonra evlenme teklifi etmiş ve bilin bakalım yüzük modeli ne evet benimkini AYNISI :))) Normalde kaale bile almayacağım benden yaşlarca büyük biri ama artık yaptığı her hareketten tiksinir oldum gerçekten bu durumu yaşayan var mı? Bu arada ben hala kıza zaman zaman yazıyorum ama o ona yazmamı bir şey sanıyor olmalı ki mesajlarıma sürekli geç cevap veriyor hikayelerime bakmıyor paylaşımlarımı beğenmiyor vs. kendisine içimden gelip te aldığım hediyeye teşekkür etmiyor bir kere üzerinde görmüyorum falan bu insanı hala kazanmaya çalışmama gerek var mı gerçekten ? Ben sadece arada fesatlık soğukluk olmasın diye didinme derdindeyim yani .. Çok uzun oldu kusura bakmayın ama baya iç döktüm merak ediyorum fikirleriniziii ....
bana asıl kıskanan senmişsin gibi geldi, kıskanmadığım kişi kafamdan bir an bile geçmez, neden aynısını aldı falan diye. burda bir tane elti with problems göruyorum, guess who?

Yanlızsınız diye arkadas olsun ıstıyorsunuz anlıyorum sizi. Denize düşen yılana sarılır hesabı sizinki . Bence soguksa siz de pek yanasmayın. Fazla havaya girmesin

bende bunu gorumcemle yasiyorum
ustelik 8 aylik evliyim daha. aradim yazdim basi agriyo dediler yine aradim bebegimi dusurdugumde baktim hic ses yok O zaman dank etti meger kardesiyle konusurken bile en azindan nasil demezmi yada kapatirken agiz aliskanligi bi slm soyle der insan. simdi bende sormuyorum demekki beni sevmiyo 😊 onemseme bile O zaman daha huzurlu insan。hele ki eltin kiskanc biri ne gerek

Çevremde bu konuyu dertleşeceğim arkadaşım pek yok olanlarda konuyu tii ye aldığı için sizlerle dertleşmek istedim.Bu sene eylül ayında evlendim bizden 4-5 sene öncede eşimin abisi .Ben kişilik olarak belki bazen aptallık bu ama insanlara sürekli yardım etme çabasında olan bir tipim . Bunlar evlenirken de aynı şekilde ev temizliği gelinlik saç seçimi vs. elimden gelen her şeyi yapmak için sürekli teklifte bulundum bu elti kişisine ve üstü kapatılarak hep reddedildim aslında. Kız yapı olarak gerçekten soğuk ben de tam aksi arkadaş canlısı biriyim ve yaşadığım şehirde gurbet ailemden vs. uzak olduğum için de çok fazla arkadaşım yok hep eltim olacak kişi de umarım sıcakkanlı birisi olur arkadaş olur derdim bu yüzden de hep böyle yaklaştım.. Eşimin abisi evlendikten sonra sevgilim askere gittiği sene aynı şehirde ve ailemden uzak olmama rağmen ne abisi ne de eltim halim hatrımı annelerinin zoruyla 1 kere falan sordular diyebilirim buna inanılmaz bozuldum ve üzüldüm.Neyse eşim döndükten sonra hiç böyle değilmiş gibi sende bizim kardeşimizsin mooduna girdi hepsi bir anda :) Neyse ki eşimde bende her şeyin farkındayız böyle birkaç sene geçti ve biz evlendik evlenmeden önce aramız sanırım daha iyiydi. Konun özetine geliyorum şimdi , ben ev dekorasyonu konusunda çok ilgiliyimdir evimi de çok hevesle dekore ettim diyebilirim her genç kız gibi . Dekorasyonla alakası olmayan sevgili eltim ise (işte benim aksime evine danteller vs yayardı )ne aldıysam aynısını almaya ve yapmaya başladı bu süreçte . Bu aslında hiç problem değil konu her şeyi sinsice yapıyor olması .. Şuan evlerimiz neredeyse copy paste ve bu durumdan inanılmaz rahatsızım. Benimle bunu beğendim vs diye paylaşsa bende ona fikir veririm ama tam aksi onu sanki bu dünyada ilk o bulmuş gibi davranıyor sağ olsun :) İşin son noktası ise şu oldu ; ben çok güzel bir evlenme teklifi aldım ve hep istediğim bir yüzük modeli ile .. Kendisi çok kısa bi sürede evlendi ve teklifte almadı ben yüzüğümü gösterdiğimde de burun kıvırmıştı .. Şimdi eşi aradan geçen yıllar sonra evlenme teklifi etmiş ve bilin bakalım yüzük modeli ne evet benimkini AYNISI :))) Normalde kaale bile almayacağım benden yaşlarca büyük biri ama artık yaptığı her hareketten tiksinir oldum gerçekten bu durumu yaşayan var mı? Bu arada ben hala kıza zaman zaman yazıyorum ama o ona yazmamı bir şey sanıyor olmalı ki mesajlarıma sürekli geç cevap veriyor hikayelerime bakmıyor paylaşımlarımı beğenmiyor vs. kendisine içimden gelip te aldığım hediyeye teşekkür etmiyor bir kere üzerinde görmüyorum falan bu insanı hala kazanmaya çalışmama gerek var mı gerçekten ? Ben sadece arada fesatlık soğukluk olmasın diye didinme derdindeyim yani .. Çok uzun oldu kusura bakmayın ama baya iç döktüm merak ediyorum fikirleriniziii ....
Siz baya baya ilgileniyorsunuz. Kendinizi ilgilenmek zorunda mi hissediyorsunuz yoksa? Bırakın ne hali varsa görsün. Kusura bakmayın ama yaranmaya çalıştığınız izlenimi veriyorsunuz

Yani eşin askerdeyken aramamış sormamış ilişkimi o zaman keserdim ve sonrasında yaptıkları umrumda olmazdı. Daha fazla yaranmaya çalışma bence artık.👍

Bence hediye almayın, mesaj yazmayin. Ben birini cok onemseyip üstune düşsem beni umursamaz genellikle. Artik kimsenin ustune düşmüyorum ilgilenmiyorum.

Merhaba,
Siz daha eşinizle evlenmeden onlar evlenmişler. Yani sizin müdahil olup yardım teklif ettiğiniz dönemlerde aile içinde oğlumuzun görüştüğü kız dışında bir sıfatınız yok. Sizi karıştırmak istememesini ben anlayabiliyorum. Hem de gelin saçı, evin temizliği düzeyinde... Olması gerekenden çok erken yakınlık kurmaya çalışmışsınız. Haliyle iğreti durmuş. Ailenin de sevgiliniz askerdeyken sizi aramalarını beklemeniz yine aynı şekilde makul değil.
Evlendikten sonra sizi taklit ediyor, mesafeli davranıyor, burun kıvırıyor dediğiniz kadına mesajlar atmak hatta hediyeler almak neden? Karşılaşmak durumunda kaldığınızda merhabalaşırsınız, seviyeli bir şekilde sohbet edersiniz biter gider. Bu kadar hayatınızın içine sokma çabasından sonra beni kıskanıyor hala kazanmaya çalışayım mı demeniz bile garip geldi.
Mesafe, yerini bilmek, düzeyli iletişim bazen gerçekten sorunun tek çözümü oluyor.

Yüce Allah’ıma verdiği nimetlerden sonra bir şükür sebebi daha ..eltimin olmaması bir şükür sebebi galiba..Fesat bir eltiyle iyi olmaya çalışmaktansa kötü olun ..:bicak:

Eltiniz sizi taklit ediyor mu bilemeyeceğim ama sizin eltinizi takıntı haline getirdiğiniz bir gerçek. Bunu kabul edin bence.

Burada insanlar size “onu düşünmeyin meşgale bulun” diyorlar, siz ise “benim meşgalem var onun yok, benim işim var onun yok, benim arkadaşım çok onun az” diye yazıyorsunuz. Hayatınızda var olan şeyleri, onda olmamasında kıyaslıyorsunuz. Ona ne kadar odaklı olduğunuzun farkında mısınız?

Bak eltinin yakasını sal bi o kadar rahatlayacaksın ki kendin bile şaşıracaksın.bırak kendi çalsın kendi oynasın

X