Eltim kaynanam...

"kapı önünde de düğün yaparlar" sözü çarpıtmaya ihtiyaç duyulmaksızın gayet ara bozar. Ben elti olsam kavga da ettirmezdim ama sizden de kaynanadan da uzak dururdum. Tamamen masum değilsiniz o yüzden eşinizle o düğüne katılın, yine kavganızı edin edecekseniz.

Cattladim sinirimden kayinvalidenize iki cift laf da benim soyleyesim geldi. Bu cehalet degil bu baska bir sey.

Hanımlar merhaba o kadar bıktım tükendim ki konu açmaya karar verdim farklı bakış açılarına ihtiyacım var..
Derdim kaynanam 3 senelik evliyim şimdi kaynımın düğünü var kasım ayında bundan önce eltim daha nişan söz olmadan kaynanam beni anlatmış eltime çok havalı kendini beğenmiş vs diye neyse arkasından binbir özürler vs yapmış bir hata diyip ben kendisini affetmiş bulundum.Aradan 2 sene geçti kaynım nişanlandı bu arada eltimle iyiyiz severim kendisini...Konuya gelecek olursam biz başka bir şehirdeyiz kaynanam aradı düğün için salon bakılıyorlarmış eltim hep lüks salonlara bakıyormuş 100 bin lira para veremem hiç halden anlamıyor gibisinden laflara başladı kayınbabam elin kürdü kır dağında düğün yapar bana gelen Kürt lüks salon istiyor demiş bende öyle istiyorsa yapacak bir şey yok aslında doğulular kapının önünde bile düğün yapıyorlar arkasından gözünde kalmasın bir şey bende hediye olarak buzdolabı düşündüm eşimle dedim bu şekilde konuştuk kendisi şikayet ederek konuştu ben daha alttan alarak konuştum yaptığım tek yorum bu kötü bir şey söylemiş miyim ? aradan bir ay zaman geçti biz tayin gördük ev taşıdık memlekete tatile gittik annemlerdeyiz derken bir baktım kaynım beni arıyor askerde bu arada (benden yaşça da küçükler) sen demişsin ki onlar doğulu bir şeyden anlamaz annem böyle böyle dedi sen bizi kıskanıyorsun yaptığın çok ayıp demez mi Allahım çıldırdım ve doğrusunu söyledim böyle böyle söyledim ben öyle birşey söylemedim neden sürekli ara bozmaya çalışıyor annen diye sitem edip arabaya atlayıp kaynanama gittim eşimle, çok sinirlendim neden böyle birşey söyledin diyorum aptal gibi ağzımdan öyle çıktı diyor ben sonra öyle demedi yengen dedim sütümü haram ettim arama yengeni dedim aradı diyor çok cahilsin dedim bundan sonra konuşmak görüşmek istemiyorum dedim eşime döndüm sen görüşmek istersen görüş ben artık gelmeyeceğim dedim görümcem cahil dediğim için düzgün konuş abla o senin büyüğün diyor cevap vermeden çıktım evden sinirden kuduruyorum içim içimi yiyor eltim beni engellemiş her yerden yani ne diyeyim Allah'a havale ediyorum.. Kasım ayında düğün var bu arada eşimde konuşmuyor hiçbiriyle ama düğüne yakın başlarlar siz kardeşsiniz demeye ne yapayım söyleyin Allah aşkına siz olsanız ?o

Hanımlar merhaba o kadar bıktım tükendim ki konu açmaya karar verdim farklı bakış açılarına ihtiyacım var..
Derdim kaynanam 3 senelik evliyim şimdi kaynımın düğünü var kasım ayında bundan önce eltim daha nişan söz olmadan kaynanam beni anlatmış eltime çok havalı kendini beğenmiş vs diye neyse arkasından binbir özürler vs yapmış bir hata diyip ben kendisini affetmiş bulundum.Aradan 2 sene geçti kaynım nişanlandı bu arada eltimle iyiyiz severim kendisini...Konuya gelecek olursam biz başka bir şehirdeyiz kaynanam aradı düğün için salon bakılıyorlarmış eltim hep lüks salonlara bakıyormuş 100 bin lira para veremem hiç halden anlamıyor gibisinden laflara başladı kayınbabam elin kürdü kır dağında düğün yapar bana gelen Kürt lüks salon istiyor demiş bende öyle istiyorsa yapacak bir şey yok aslında doğulular kapının önünde bile düğün yapıyorlar arkasından gözünde kalmasın bir şey bende hediye olarak buzdolabı düşündüm eşimle dedim bu şekilde konuştuk kendisi şikayet ederek konuştu ben daha alttan alarak konuştum yaptığım tek yorum bu kötü bir şey söylemiş miyim ? aradan bir ay zaman geçti biz tayin gördük ev taşıdık memlekete tatile gittik annemlerdeyiz derken bir baktım kaynım beni arıyor askerde bu arada (benden yaşça da küçükler) sen demişsin ki onlar doğulu bir şeyden anlamaz annem böyle böyle dedi sen bizi kıskanıyorsun yaptığın çok ayıp demez mi Allahım çıldırdım ve doğrusunu söyledim böyle böyle söyledim ben öyle birşey söylemedim neden sürekli ara bozmaya çalışıyor annen diye sitem edip arabaya atlayıp kaynanama gittim eşimle, çok sinirlendim neden böyle birşey söyledin diyorum aptal gibi ağzımdan öyle çıktı diyor ben sonra öyle demedi yengen dedim sütümü haram ettim arama yengeni dedim aradı diyor çok cahilsin dedim bundan sonra konuşmak görüşmek istemiyorum dedim eşime döndüm sen görüşmek istersen görüş ben artık gelmeyeceğim dedim görümcem cahil dediğim için düzgün konuş abla o senin büyüğün diyor cevap vermeden çıktım evden sinirden kuduruyorum içim içimi yiyor eltim beni engellemiş her yerden yani ne diyeyim Allah'a havale ediyorum.. Kasım ayında düğün var bu arada eşimde konuşmuyor hiçbiriyle ama düğüne yakın başlarlar siz kardeşsiniz demeye ne yapayım söyleyin Allah aşkına siz olsanız ?
Benim kayınvalide de böyle ortalık karıştırmaya bayılır. Amaçları ne kimse birbiriyle görüşmesin falan mı var. Yada Eltimle iyi olucam diye ödü patlıyor. İkimiz de aynı memlekeyliyiz eltim beni seviyor diye kıskanıyor. Kendi Doğulu biz egeliyiz gelinde benden taraf hep ondan kıskanıyor bence....

Huzur kaçırıyorsa bedelini ödemek zorunda. Müstakbel gelin ve damatla bi görüşme gerçekleştirip samimiyetle öyle bir laf demediğimi açıklamaya çalışırdım. Hatta konuşmayacaksanız da düğüne davetli değilsem de saygı gösteririm diyip kaynanam gerçeği söyleyene kadar da onla asla görüşmeyeceğim bilgisini de verirdim. Size de ders olsun kaynana dedikodu yapmak istemiş siz de ona çok iyi bi koz vermişsiniz. Mesafenizi koymayı öğrenin. Elti kayın kaynana üçgeninde dönmüş olaylarınız hepiniz kendi hayatınıza bakın bu ne ya

Huzur kaçırıyorsa bedelini ödemek zorunda. Müstakbel gelin ve damatla bi görüşme gerçekleştirip samimiyetle öyle bir laf demediğimi açıklamaya çalışırdım. Hatta konuşmayacaksanız da düğüne davetli değilsem de saygı gösteririm diyip kaynanam gerçeği söyleyene kadar da onla asla görüşmeyeceğim bilgisini de verirdim. Size de ders olsun kaynana dedikodu yapmak istemiş siz de ona çok iyi bi koz vermişsiniz. Mesafenizi koymayı öğrenin. Elti kayın kaynana üçgeninde dönmüş olaylarınız hepiniz kendi hayatınıza bakın bu ne ya
Benim de kaynım ve kayınvalide ara bozmaya çalışır en sonunda başardılar.
Bende hepsini watsap grubundan sosyal medya hesaplarından çıkardım. En sonunda 7.yılın sonunda patladım herkesle aram mesafeli ve rahatım çok da mutluyum kocamla.

Derdim kaynanam 3 senelik evliyim şimdi kaynımın düğünü var kasım ayında bundan önce eltim daha nişan söz olmadan kaynanam beni anlatmış eltime çok havalı kendini beğenmiş vs diye neyse arkasından binbir özürler vs yapmış bir hata diyip ben kendisini affetmiş bulundum.Aradan 2 sene geçti kaynım nişanlandı bu arada eltimle iyiyiz severim kendisini...Konuya gelecek olursam biz başka bir şehirdeyiz kaynanam aradı düğün için salon bakılıyorlarmış eltim hep lüks salonlara bakıyormuş 100 bin lira para veremem hiç halden anlamıyor gibisinden laflara başladı kayınbabam elin kürdü kır dağında düğün yapar bana gelen Kürt lüks salon istiyor demiş bende öyle istiyorsa yapacak bir şey yok aslında doğulular kapının önünde bile düğün yapıyorlar arkasından gözünde kalmasın bir şey bende hediye olarak buzdolabı düşündüm eşimle dedim bu şekilde konuştuk kendisi şikayet ederek konuştu ben daha alttan alarak konuştum yaptığım tek yorum bu kötü bir şey söylemiş miyim ? aradan bir ay zaman geçti biz tayin gördük ev taşıdık memlekete tatile gittik annemlerdeyiz derken bir baktım kaynım beni arıyor askerde bu arada (benden yaşça da küçükler) sen demişsin ki onlar doğulu bir şeyden anlamaz annem böyle böyle dedi sen bizi kıskanıyorsun yaptığın çok ayıp demez mi Allahım çıldırdım ve doğrusunu söyledim böyle böyle söyledim ben öyle birşey söylemedim neden sürekli ara bozmaya çalışıyor annen diye sitem edip arabaya atlayıp kaynanama gittim eşimle, çok sinirlendim neden böyle birşey söyledin diyorum aptal gibi ağzımdan öyle çıktı diyor ben sonra öyle demedi yengen dedim sütümü haram ettim arama yengeni dedim aradı diyor çok cahilsin dedim bundan sonra konuşmak görüşmek istemiyorum dedim eşime döndüm sen görüşmek istersen görüş ben artık gelmeyeceğim dedim görümcem cahil dediğim için düzgün konuş abla o senin büyüğün diyor cevap vermeden çıktım evden sinirden kuduruyorum içim içimi yiyor eltim beni engellemiş her yerden yani ne diyeyim Allah'a havale ediyorum.. Kasım ayında düğün var bu arada eşimde konuşmuyor hiçbiriyle ama düğüne yakın başlarlar siz kardeşsiniz demeye ne yapayım söyleyin Allah aşkına siz olsanız ?
Kürt değilim göçmenim önce bunu belirteyim. Kayınpederiniz yani esinizin babası elin kürdü kır dağında dügün yapar ne demek? Ne kadar mide bulandırıcı uslüplü bi aileye gelin gitmissinşz? Doğulular kapının önünde dügün yapıyorda ben sırnak a arkadasımın düğününe gittim orada geline takıları hayatınızda kuyumcuda görmemişsinizdir. Madem o elin kürdüne o sekilde dügün yapın. Ztn eltinizde akıl varsa elin kürdü diye konusan varos bi aileye gelin gitmez insallah aklı vardır. Tek kelimeyle varos family

X