Eltim kaynanam...

Genel olarak sokak önünde 3 gün halay çektikleri bile oluyor o manada bir şey söylemek istedim doğu adetleri Farklı oluyor ve onlarda tam doğulular hani konuşmamız oraya gitti ben nerden bileyim böyle lafı çevirecek
Genel olarak sokak önünde 3 gün halay çektikleri bile oluyor o manada bir şey söylemek istedim doğu adetleri Farklı oluyor ve onlarda tam doğulular hani konuşmamız oraya gitti ben nerden bileyim böyle lafı çevirecek
Ama kendin diyosun öncede böyle yaptı özür diledi barıştım diye. Demekki böyle huyları var.
Neyse olan olmuş. Fazla takma

Ayyyy aynı babaannem kadın! Üç elti sırf bir araya gelip dedikodusunu yapamasınlar diye hep olmayan şeyler anlatır birbirlerinin söylediklerini farklı bir şeye evirir sanki öyle söylemişler gibi önlerine sunar. Uzak durun bu kadından. Ama ben olsam o düğüne de giderim, kayınvaliden zaten düğünse karşılamakla uğraşıcak eşinde kardeşine uygun dille anlatsın anlamak istemiyolarsa yapcsk bi şey yok ama o düğün eşinin kardeşinin düğünü bence eşinin yanında ol.

“Kürtler kapının önünde bile yapıyor.” demişsiniz . Cok talihsiz ve kayınvalideyi destekleyen bir cümle olmus .
Bu cümleye kim olsa bozulur .
Tabi kayınvalidenizin biri bin yaparak anlatması cok cok yanlış .
Görüşmeme kararınız yerinde olmus.
Yani bunu söylerken kötü niyetle söylemedim ama ne bileyim olaylar oldu işte 🥹

Hanımlar merhaba o kadar bıktım tükendim ki konu açmaya karar verdim farklı bakış açılarına ihtiyacım var..
Derdim kaynanam 3 senelik evliyim şimdi kaynımın düğünü var kasım ayında bundan önce eltim daha nişan söz olmadan kaynanam beni anlatmış eltime çok havalı kendini beğenmiş vs diye neyse arkasından binbir özürler vs yapmış bir hata diyip ben kendisini affetmiş bulundum.Aradan 2 sene geçti kaynım nişanlandı bu arada eltimle iyiyiz severim kendisini...Konuya gelecek olursam biz başka bir şehirdeyiz kaynanam aradı düğün için salon bakılıyorlarmış eltim hep lüks salonlara bakıyormuş 100 bin lira para veremem hiç halden anlamıyor gibisinden laflara başladı kayınbabam elin kürdü kır dağında düğün yapar bana gelen Kürt lüks salon istiyor demiş bende öyle istiyorsa yapacak bir şey yok aslında doğulular kapının önünde bile düğün yapıyorlar arkasından gözünde kalmasın bir şey bende hediye olarak buzdolabı düşündüm eşimle dedim bu şekilde konuştuk kendisi şikayet ederek konuştu ben daha alttan alarak konuştum yaptığım tek yorum bu kötü bir şey söylemiş miyim ? aradan bir ay zaman geçti biz tayin gördük ev taşıdık memlekete tatile gittik annemlerdeyiz derken bir baktım kaynım beni arıyor askerde bu arada (benden yaşça da küçükler) sen demişsin ki onlar doğulu bir şeyden anlamaz annem böyle böyle dedi sen bizi kıskanıyorsun yaptığın çok ayıp demez mi Allahım çıldırdım ve doğrusunu söyledim böyle böyle söyledim ben öyle birşey söylemedim neden sürekli ara bozmaya çalışıyor annen diye sitem edip arabaya atlayıp kaynanama gittim eşimle, çok sinirlendim neden böyle birşey söyledin diyorum aptal gibi ağzımdan öyle çıktı diyor ben sonra öyle demedi yengen dedim sütümü haram ettim arama yengeni dedim aradı diyor çok cahilsin dedim bundan sonra konuşmak görüşmek istemiyorum dedim eşime döndüm sen görüşmek istersen görüş ben artık gelmeyeceğim dedim görümcem cahil dediğim için düzgün konuş abla o senin büyüğün diyor cevap vermeden çıktım evden sinirden kuduruyorum içim içimi yiyor eltim beni engellemiş her yerden yani ne diyeyim Allah'a havale ediyorum.. Kasım ayında düğün var bu arada eşimde konuşmuyor hiçbiriyle ama düğüne yakın başlarlar siz kardeşsiniz demeye ne yapayım söyleyin Allah aşkına siz olsanız ?
Eşiniz ailesiyle eşinizin ailesi hakkında dedikodu yapmayin ve yapanı dinlemeyin.

Evet ama onu o manada söylemedim yani kötülüğüne söylemedim içimde birşey yoktu onlarda tam doğulular hani yeterki düğün olsun üç gün halay çekerler hep kendisi anlatırdı böyle lafın bu şekilde şekil değişeceğini düşünemedim
Ben İstanbul'da büyüdüm ve küçükken hatırlarım hep mahalle sokak düğünlerini. Ayrıca Anadolu'da hangi şehre gitseniz mutlaka sokak düğünü yapılan köy-ilçe görürsünüz. En batı Ege'de bile vardır sokak düğünü. Niye bunu sadece Kürtlere ve doğuda yaşayan insanlara indirgediniz? Kayınvalideniz zaten sabıkalıymış laf taşımada iftirada. Bile bile tuzağına düşmüşsünüz.

Eltinizin yerinde olsam "ne demek istedin kapı önünde bile düğün yaparlar 3 gün halay çekerler diye" sorardım size. Üstelik Kasım ayında, o soğukta ne sokağı? Ben bilmem anne sizin ve dünürlerinizin bileceği iş deyip çekilseydiniz kenara. Kayınvalide de siz de hatalısınız. İnsanlar belli ki kırılmış. Size göre iyi niyet ama karşı taraf alınmış kırılmış besbelli.

Ben İstanbul'da büyüdüm ve küçükken hatırlarım hep mahalle sokak düğünlerini. Ayrıca Anadolu'da hangi şehre gitseniz mutlaka sokak düğünü yapılan köy-ilçe görürsünüz. En batı Ege'de bile vardır sokak düğünü. Niye bunu sadece Kürtlere ve doğuda yaşayan insanlara indirgediniz? Kayınvalideniz zaten sabıkalıymış laf taşımada iftirada. Bile bile tuzağına düşmüşsünüz.

Eltinizin yerinde olsam "ne demek istedin kapı önünde bile düğün yaparlar 3 gün halay çekerler diye" sorardım size. Üstelik Kasım ayında, o soğukta ne sokağı? Ben bilmem anne sizin ve dünürlerinizin bileceği iş deyip çekilseydiniz kenara. Kayınvalide de siz de hatalısınız. İnsanlar belli ki kırılmış. Size göre iyi niyet ama karşı taraf alınmış kırılmış besbelli.
Bizim Adana'da da doğulular genelde sokak ortasında yaparlar 3 gün boyunca yaptıkları bile olur eltimlerde öyleymiş bana anlatıyordu... Ve evet kasım ayında sokak ortasında ne düğünü ben kimseye sokakta yapsınlar demedim ki sadece genel olarak yorum yaptım bu şekilde çekileceğini hiç düşünemedim

Kaynananizin ahlaki berbat ama siz de gereksiz bir yorum yapmışsınız . İyi niyet miyi niyet deyin valla. Kalbinizi bilemeyiz ama dışarıdan neresinden baksam söze, öyle gelmiyor işte. Ama öte yandan açıklayın kendinizi kayniniza ve hoş görürlerse gidin o düğüne derim. Ben olsam öyle yapardım yani . Eşinizin kardeşidir. Düğünde yanında olun eşinizin. Bütün yaşananları geçtim. Siz yüzde bin beş yüz haklı da olsanız. Yıllar sonra o es der ki size , senin yüzünden gidemedim . Ya da işte tek gittim vs vs . Ve sizin yerinizde olsam, en azından uzun bir süre kayinvakide ile görüşmedim

Bizim Adana'da da doğulular genelde sokak ortasında yaparlar 3 gün boyunca yaptıkları bile olur eltimlerde öyleymiş bana anlatıyordu... Ve evet kasım ayında sokak ortasında ne düğünü ben kimseye sokakta yapsınlar demedim ki sadece genel olarak yorum yaptım bu şekilde çekileceğini hiç düşünemedim
İlk değil yalnız, kayınvalideniz daha önce de yapmış. Ben sizin yerinizde olsam punduna getirir yüzleştiririm. Daha önce yapmışsınız ve kayınvalide özür dilemiş dediğini kabul etmiş. Eltinizin yanında söyleyin bunu. Bu kadının benimle ilgili söylediği bir şeyi lütfen bana sorun. Ben böyle bir şey söylemiş miyim yoksa o mu uydurmuş anlarsınız deyin.

Kimseye sokakta yapsınlar demediyseniz, pahalı salon istedi diye neden aslında sokakta bile yapar onlar gibi kendinizce aşağılayıcı bir cümle kurdunuz ki. Kv şeytan tamam da siz de melek değilsiniz.

Kv karakterini biliyorsunuz, yanınızda kimse hakkında konuşdurmamanız lazımdı. Benim demediğim şey için kaynım ya ettim beni ararlarsa da ben demedim derim, ister inansınlar, ister inanmasınlar, umurumda değil. Küsen de dünden küssün.

Kaynanan seni gaza getirmis.kürtler kapınin önünde bile yapiyor diyince de bire bin katıp fitili ateslemiş madem kayinvalidenin huyunu biliyorsun gencler öyle istemis diyip isten sıyrılacaktin.Kız sana mesafe koyar tabii doğal olarak bence dügüne gitmezsen gelini kıskandı diye kayınvaliden yine millete bire bin katıp anlatır eltini de doldurur

Seni eltine, eltini de sana kötülemiş. İkinizi de sevmiyor. Ayrıca insanlar arası ayrım yapmak çok ayıp. Herkesin kendi yöresine ait bir kültürü var ama herkes onu devam ettirmek zorunda değil. Siz kv uymayın.
Doğuda altın kemerler, altın setler takıyorlar gelinlere. Doğulu gelin alıyolarsa yapsınlar bunları kayınvalidenler o zaman. İşlerine geldiği gibi davranıyorlar.
Çok pahalıya kaçmanın anlamı yok burda da eltinin davranışı hoş değil. Bütçeye göre güzel şık yerler bulunabilir.

Sonuçta sende kapının önünde yapıyorlar demişsin. Bence bu lafı kayınvaliden çevirmese bile yanlış. Ben elti olsam aynrn bu lafı duysam yine engellerim siz kimsiniz ki benim düğünüm hakkında bu şekilde yorum yapıyorsunuz. Sen kapının önünde yaptın sanırım düğününü

Ya bu kayınvalidelere kayınvalide olunca özel güç olarak laf cımbızlayarak carpıtma ve devamında ara bozma gücü mü ekleniyor. Nasıl beceriyolar su işi 👿

Aklınca yeni geline yamanmaya çalışıyor. Çok yakın bir zamanda bende yaşadım. Bırak uzak dur. Alma buzdolabı falan bunlarw birde iyilik mi yapcan takı al kendine tak mutlu ol. Kaynanan cahil çok uzun sürmez eltinde anlar durumu.

Ben olsam hazır kaynanama niye yalan söylüyorsun derken ya ses kaydı alırdim yada konferans yapar eltiye de kayina da dinletirdim ogrensinler kimin ne mal olduğunu.

Hanımlar merhaba o kadar bıktım tükendim ki konu açmaya karar verdim farklı bakış açılarına ihtiyacım var..
Derdim kaynanam 3 senelik evliyim şimdi kaynımın düğünü var kasım ayında bundan önce eltim daha nişan söz olmadan kaynanam beni anlatmış eltime çok havalı kendini beğenmiş vs diye neyse arkasından binbir özürler vs yapmış bir hata diyip ben kendisini affetmiş bulundum.Aradan 2 sene geçti kaynım nişanlandı bu arada eltimle iyiyiz severim kendisini...Konuya gelecek olursam biz başka bir şehirdeyiz kaynanam aradı düğün için salon bakılıyorlarmış eltim hep lüks salonlara bakıyormuş 100 bin lira para veremem hiç halden anlamıyor gibisinden laflara başladı kayınbabam elin kürdü kır dağında düğün yapar bana gelen Kürt lüks salon istiyor demiş bende öyle istiyorsa yapacak bir şey yok aslında doğulular kapının önünde bile düğün yapıyorlar arkasından gözünde kalmasın bir şey bende hediye olarak buzdolabı düşündüm eşimle dedim bu şekilde konuştuk kendisi şikayet ederek konuştu ben daha alttan alarak konuştum yaptığım tek yorum bu kötü bir şey söylemiş miyim ? aradan bir ay zaman geçti biz tayin gördük ev taşıdık memlekete tatile gittik annemlerdeyiz derken bir baktım kaynım beni arıyor askerde bu arada (benden yaşça da küçükler) sen demişsin ki onlar doğulu bir şeyden anlamaz annem böyle böyle dedi sen bizi kıskanıyorsun yaptığın çok ayıp demez mi Allahım çıldırdım ve doğrusunu söyledim böyle böyle söyledim ben öyle birşey söylemedim neden sürekli ara bozmaya çalışıyor annen diye sitem edip arabaya atlayıp kaynanama gittim eşimle, çok sinirlendim neden böyle birşey söyledin diyorum aptal gibi ağzımdan öyle çıktı diyor ben sonra öyle demedi yengen dedim sütümü haram ettim arama yengeni dedim aradı diyor çok cahilsin dedim bundan sonra konuşmak görüşmek istemiyorum dedim eşime döndüm sen görüşmek istersen görüş ben artık gelmeyeceğim dedim görümcem cahil dediğim için düzgün konuş abla o senin büyüğün diyor cevap vermeden çıktım evden sinirden kuduruyorum içim içimi yiyor eltim beni engellemiş her yerden yani ne diyeyim Allah'a havale ediyorum.. Kasım ayında düğün var bu arada eşimde konuşmuyor hiçbiriyle ama düğüne yakın başlarlar siz kardeşsiniz demeye ne yapayım söyleyin Allah aşkına siz olsanız ?
kayınvaliden yanar dönerli uzak dur muhattap olma hıc bırıyle

Özür dilerim ama hiçbir cümlenizden sonra nokta (.) kullanmadığınız için bi halt anlamadım.

X