Embriyo kalitesizliği sebebiyle transfer olamayanlar ?

Arkadaşlar kalite için folikül sayısını arttırmak için neler yaptınız? Kaç gündür bende bunu araştırıyorum. Birbirimize destek olalım ❤️ fayda gördüklerinizi paylaşır mısınız?
Benim doktorum Efa Daily Omega 3 ve solgar glutatyon ve d vitamini eksikliği varsa d vit takviyesi önerdi yumurta sayım arttı ama kaliteye etki etmede bende maalesef ama benim yaşım 42 belki sizde etki eder

Benim doktorum Efa Daily Omega 3 ve solgar glutatyon ve d vitamini eksikliği varsa d vit takviyesi önerdi yumurta sayım arttı ama kaliteye etki etmede bende maalesef ama benim yaşım 42 belki sizde etki eder
Arı sütü, Arı ekmeği, polen araştırınız mı? Antioksidanlar da kalite için önemli. Ben araştırdım güzel sonuçlar var. Tabi yaş da önemlidir. Umutsuz olmayın İnşaAllah size de bir mucize olur.

Arı sütü, Arı ekmeği, polen araştırınız mı? Antioksidanlar da kalite için önemli. Ben araştırdım güzel sonuçlar var. Tabi yaş da önemlidir. Umutsuz olmayın İnşaAllah size de bir mucize olur.
Kısa süre arı sütü bal ve polen karışımı kullandım yaklaşık 6 ay boyunca da çeşitli multivitaminler avakado vs 3 denemem de başarısız transfer aşamasına gelemedim kısmet diyorum biraz da kabullenmeye çalışıyorum çok umudum kalmadı artık

Merhabalar ilkkez tüp bebek denedik. 30 yaşındayım. Eşimin hareketli sperm sayısı düşüklüğü sebebiyle tüp bebeğe yonlendirildik. 19 yumurta toplandı. 9 tanesi dollendi. 2.güne 7tane 3.güne 3 tane embriyo kaldı. 3.gün doktorum bana açık konuşayım kaliteleri çok kötü çok umutlu değilim dedi. Kalitelerini sorduğumda harflendirilmiş şekilde. Harfleri bile yok dedi. Ama yine de bekleyecegiz belki bir tanesi gelişimi iyi devam ederse transfer yaparız dedi. 3u de 5.güne ulaştı ama transfer edilecek kalitede değiller 6.günü de bekleyip karar verelim dedi. Sonuç transfer bile olamadım. Yüzyüze görüşmeye gittim. Yumurta kalitesinden dolayı bu şekilde bir sorun olduğunu kendisinin de bunu beklemediğini söyledi. İlk bakmamız gereken genetik test dedi ve kromozom testi istedi . 3 ay da koenzim Q10 kullanacaksin dedi.200 mg ve günde 3 kere kullanmaya başladım. Genetik testin sonucu da ancak çıkar zaten 3 ay sonra farklı bir protokol ile yeniden deneyeceğiz dedi. Koenzim Q10 yeni ve daha kaliteli yumurtaların gelmesini sağlıyormuş. Benim gibi başından bu şekilde bir durum geçenler var mı nasıl bir yol izlediniz. 2.denemenizde sonuç aldınız mı merak ediyorum. Henüz genetik testi de veremedim 15 Kasım'da randevum var hemen aynı gün yaparlar mı bilmiyorum şehir Hastanesi'ne randevu aldım . Koenzim dışında başka birşey kullanmıyorum. Sizler neler yaptınız cevap yazarsanız çok sevinirim
Canim benim amh dusuk embriyo asamasina gelemedim bende vitaminin adi var mi nerden aldin vitaminlerle bende desgeklemeye calisiyorum nerede tedavi oldun bizde genetige hic baktirmadik hangi hastanede bakiliyor

Merhabalar ilkkez tüp bebek denedik. 30 yaşındayım. Eşimin hareketli sperm sayısı düşüklüğü sebebiyle tüp bebeğe yonlendirildik. 19 yumurta toplandı. 9 tanesi dollendi. 2.güne 7tane 3.güne 3 tane embriyo kaldı. 3.gün doktorum bana açık konuşayım kaliteleri çok kötü çok umutlu değilim dedi. Kalitelerini sorduğumda harflendirilmiş şekilde. Harfleri bile yok dedi. Ama yine de bekleyecegiz belki bir tanesi gelişimi iyi devam ederse transfer yaparız dedi. 3u de 5.güne ulaştı ama transfer edilecek kalitede değiller 6.günü de bekleyip karar verelim dedi. Sonuç transfer bile olamadım. Yüzyüze görüşmeye gittim. Yumurta kalitesinden dolayı bu şekilde bir sorun olduğunu kendisinin de bunu beklemediğini söyledi. İlk bakmamız gereken genetik test dedi ve kromozom testi istedi . 3 ay da koenzim Q10 kullanacaksin dedi.200 mg ve günde 3 kere kullanmaya başladım. Genetik testin sonucu da ancak çıkar zaten 3 ay sonra farklı bir protokol ile yeniden deneyeceğiz dedi. Koenzim Q10 yeni ve daha kaliteli yumurtaların gelmesini sağlıyormuş. Benim gibi başından bu şekilde bir durum geçenler var mı nasıl bir yol izlediniz. 2.denemenizde sonuç aldınız mı merak ediyorum. Henüz genetik testi de veremedim 15 Kasım'da randevum var hemen aynı gün yaparlar mı bilmiyorum şehir Hastanesi'ne randevu aldım . Koenzim dışında başka birşey kullanmıyorum. Sizler neler yaptınız cevap yazarsanız çok sevinirim
3. Güne ulaşan embriyolari neden o gün transfer etmediler acaba merak ettim benim ilk tedavimde 3 tane 3. Gün embriyosu oldu doktorum çok iyi değil bu embriyolar ama yinede transfer edeceğim dedi olurda birisi bile ilerlerse tutabilir bu ihtimali çöpe atmayalim dedi, öylede oldu iyiki 4.5. güne beklenmedik bekleseydik gelişimleri dudabilirdi ben tuttuktan sonra sordum hocam siz bana denediniz ama nasıldı embriyolar diye valla kötüydü ama moralin bozulmasin diye demedim bana tutmayabilir hissinide verdi ama ben herşeye hazırlıklı transfere girdim 3 unude transfer etti ve bir tanesi tuttu 12. Günde 65 ile öğrendim son anda tutunan bir bebikti aslında bir embroyonun anne rahminde bölünme ve büyüme ihtimali her zaman daha çok dışarıdaki ortamla anne rahmi aynı değil sonuçta benim embriyolarimda bekleseydi eminim 5. Güne kalmazdı .

Kısa süre arı sütü bal ve polen karışımı kullandım yaklaşık 6 ay boyunca da çeşitli multivitaminler avakado vs 3 denemem de başarısız transfer aşamasına gelemedim kısmet diyorum biraz da kabullenmeye çalışıyorum çok umudum kalmadı artık
Karışımların içinde düşük oranda arı sütü var. Siz saf Arı sütünü şöyle 3 ay düzenli 1 çay kaşığı tüketin. Arı ekmeği de 1 tatlı kaşığı günde. Aynı şekilde çörek otu yağı 1 tatlı kaşığı omega 3, d vit ve proxyfemin gibi bir takviye kullanmanızı öneririm. İçeriği geniş mg lar yüksek olsun. Her takviye dolu dolu değil malesef. Balık ve cevizi çok tüketiyorsanız omega 3 ü dengeli alın fazlası kalitesizlik yapıyor. Tabi herşey Allah ın nasibi kısmeti. Ama elimizden geleni yapmaya devam edelim. Sizi çok iyi anlıyorum. Hayırlısı olsun hepimiz için.

Ben de embriyo kalitesizliği sebebiyle transfer olamayanlardan biriyim. İlk tüp bebek tedavimde bir embriyom 5.gün blast olup iyi kalite olarak tanımlanmasına rağmen genetik testten geçemediği için transfer edilmedi. İkinci tedavimde de bir embriyom 5.güne geldi ama genetiğe gönderilmek için hücre alınmaya uygun olamadı ve son çare olarak transfer edildi. O da tutmadı. Yaşım 40 bu arada.

X