Emzirdikten sonra memede ağrı (mastit olmayan)

Farillya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2019
25
6
Merhaba Kasım ayında doğum yaptım. Sadece sağ göğsümde emzirdikten sonra başlayan bir ağrım oluyor. Önce ucu yanıyor sancılanıyor sonra tüm göğsüme sancı giriyor. Çifter çifter parol içiyorum ama yinede belli bir süre geçmeden ağrı dinmiyor. Göğüs ucumda minik beyaz noktalar var. Süt tıkanıklığı diye ara ara o beyazlıkların üzerindeki deriyi iğneyle alıyorum kısmen bir rahatlama oluyor, bazen sağıyorum o da kısmen rahatlatıyor ama yine de feci bir sancı söz konusu. Konu hakkında bilgisi, fikri olan var mı? Birkaç doktora hemşireye sordum hiçbiri anlamadı ya mastit olabilir diyorlar ya da süt geliyor onun ağrısı diyorlar ama ikisi de değil sol göğsüme de süt geliyor ve böyle bir ağrı yok. Mastite benzer bir şişlik kızarıklık sertlik de yok. Bilgisi olan yazabilirse çok sevinirim. Sütüm bebeğe yetmiyor mama da veriyorum ama 1 damla bile olsa emzirmeye devam etmek istiyorum bu ağrıyla devam edememekten korkuyorum

Merhaba benimde aynı şey söz konusu ama 2 göğsümde de oluyor benim emzirme sonrası sızlama çekilme ağrı mastit değilim göğüslerim boş yani komple emzirdikten sonra bebeği çekiyorum başlıyor ağrı süt doluyor heralde ondan diyorum bende ovaliyorum masaj yapıyorum biraz cunki ta tepesinden baslio ağrı mesela şuan sağ tarafı emzirdim ordan girdi üst kısmından ağrı yani aynı şeyi solda da yaşıyorum 🥴😞

X