Emziremedim 😥

Cgla1

Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2021
54
3
28
Kızlar Bebeğim şu an 7 aylık tam 35 haftalık doğdu 1 ay hastanede yattım gebelik zehirlenmesinden bir sürü sorunlar yaşadım acil sezaryena alındım Bebeğim bir hafta yoğun bakımda yattı Ben de onunla beraber anne otelinde kaldım işte bebeğim bütün bakımı bendeydi ilk bebeğim ameliyatlıyım ve hastanedeyim yalnızım çok şükür ki bebeğim Sadece sarılık ve yeni doğan enfeksiyonu varmış Antibiyotik alıyordu işte 7 günlük

neyse emzirmeye çalıştım hemşireler yardım etti süt sağdım( ama kimse bana sut sag demedi birilerinden gorunce anladim) ve hemşireler önce emzir sonra 30 cc mama verdirdi Hastaneden çıkarken bana mama ile beslensin bir süre toparlansın dedi 2 kilo doğmuştu ama bebeğim hem çok zayıf ve emme refleksi çok azdı çok zorlandım bir ay annemin yanında kaldım kendi evime göndermediler eşim çocuğunu hafta sonları gelip görebildi eşimle ailem tartıştı

Bu sırada Bebeğimle ilgilenirken 2 saati geçirince aç kalacak bir şey olacak şekeri Düşecek diye sürekli korkup mama verdim emzirince peşine mama verdim sürekli sağdim ama az geliyordu yetmiyor diye düşündüm yani bebeğim kısaca hep mama ile büyüdü şu an 7 aylık 5ci ayda sağma ile de süt gelmedi 10 CC falan geldi Ben de bıraktım Ama hala içimde bir yara gibi kaldı başkalarının böyle emzirdiğini duyunca moralim bozuluyor ve annem durumu bile bile telefonda emmiyor mu emmiyor mu diye sorması beni çıldırtıyor çok şükür ki çok sağlıklı ve toparladı Hiç hasta etmedim şükürler olsun ama çok isterdim hala bebeğime mama verirken cok üzülüyorum tam anne olamamis gibi.. paylaşmak istedim

hiç canını sıkma mamalar bebekler için üretilmiş sanki zehir veriyormuşuz gibi bir algı oluşturuyorlar çok yanlış bu. her anne bebeğini emzirmek ister ama bazı problemler buna engel olabilir çocuğu aç mı bırakalım lütfen kimseye aldırış etmeyin ek gıda zamanı da gelmiş hasta da olmuyor maşallah size ve bebeğinize. en güzel şekilde baktığınıza ve bakacağınıza eminim ♥️

Mama vermek eksiklik değil öyle düşünmeyin Önce annenize etkileniyorum stres yapıyorum sorma deyin. Bol bol emzirin boş emse bile emzirin emdikçe gelirmiş sonra mama verin gene doymuyorsa. Süt için uyku ve bol su içmek çok iyi geliyor uyuyunca süt artıyor gerçekten bebek uyudukça sizde uyuyun incir yeşillik bi de dut kurusunu kaynatıyorlar süt için çok iyiymiş inşallah artar sütünüz ve emer bebeğiniz😊

hiç canını sıkma mamalar bebekler için üretilmiş sanki zehir veriyormuşuz gibi bir algı oluşturuyorlar çok yanlış bu. her anne bebeğini emzirmek ister ama bazı problemler buna engel olabilir çocuğu aç mı bırakalım lütfen kimseye aldırış etmeyin ek gıda zamanı da gelmiş hasta da olmuyor maşallah size ve bebeğinize. en güzel şekilde baktığınıza ve bakacağınıza eminim ♥️
Tesekkurlerr 😍

Mama vermek eksiklik değil öyle düşünmeyin Önce annenize etkileniyorum stres yapıyorum sorma deyin. Bol bol emzirin boş emse bile emzirin emdikçe gelirmiş sonra mama verin gene doymuyorsa. Süt için uyku ve bol su içmek çok iyi geliyor uyuyunca süt artıyor gerçekten bebek uyudukça sizde uyuyun incir yeşillik bi de dut kurusunu kaynatıyorlar süt için çok iyiymiş inşallah artar sütünüz ve emer bebeğiniz😊
Ama 2 aydir hic emzrimiyorumki gelmiyo diye biraktim sikincada gelmiyor bitmis sanirim 😐 Allah saglik.versin 2.ci.bebegime insallah butum tecrubelerimi ona yasatirim 😍

Ama 2 aydir hic emzrimiyorumki gelmiyo diye biraktim sikincada gelmiyor bitmis sanirim 😐 Allah saglik.versin 2.ci.bebegime insallah butum tecrubelerimi ona yasatirim 😍
Sıkınca gelmeyebilir. Siz emzirdikçe gelir.. Devam edin denemeye bence. Denemiş olursunuz en azından

Süt sağma makinesi alsanız o zaman artar diye düşünüyorum.anne sütü bir mucize içindeki antikorlar hiçbir şeyde yok bebeğin hazır aklı ermiyorken ve mamaya bağlanmamışken 30 cc bile versen çok güzel olur hem de sen rahat edersin

2 kızım mamayla büyüdü . Gayet sagliklilar .yaralardan emziremedim kilo almadı ,gençtim belkide çabuk vazgeçtim. 3.oldu .bebegimi ne olursa olsun emzirecegim dedim .sarılık oldu toparlanması için mamada verdim ama ilk önce emzirdim biberona aliistirmadimki en büyük neden memeyi aktif emmesini engelliyor sonrada red başlıyor aklında olsun. saatlerce uğraştım acıdan ağladım ve başardım . Sütümü artirmak için yedim içtim 20kilo aldım şimdi vermeye çalışıyorum o ayrı. İns sende ikincide başarırsın üzme yani kendini. Sana tavsiyem doğumdan önce emzirme konusunda eğitim almak her hamile buna yatırım yapmalı. Bebek gelecek emecek oldu bitti değilmiş oyle kolay olmuyor.

Yaptığınız iş çok doğru, sarılık ilerlese kilo verse daha çok zarar verirdiniz o kdr küçük bebeğin zorunlu sezaryen ile vücut hazır değilken nasıl beslenme şansı vardı ki? Bebek sağlıklı yanınızda hiç üzülmeyin
Ben 2 tane bebek tanıyorum biri görme problemi yaşıyor biri başka problemler ve doktor onayı ile tespit edilmiş

Yasadiklarinizi ben de yasadim. 34. Haftalik dogdu. Gebelik zehirlenmesi ve daha birsürü sorun. Pes etmedim hergün 5 defa sagdim. Hergün denedim.
Ve 4 aylik oluncaya kadar hergün sağarak sadece anne sütü ile besledim.
Sonra 4 buçuk aylık olduğunda kendisi emmeye başladı. 2 yasin da da kendisi bıraktı.
Üzülmeyin hic birsey için geç değil.
Eger isterseniz sizde başarabilirsiniz.

X