Emzirirken hamile kalan var mı

Ucanfincanlar

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2023
35
13
27
Kızlar merhaba. 4 aylık bir bebeğim var. Sadece anne sütü içiyor ve henüz ben hiç adet olmadım. Fakat akıntım çok olmaya başladı 1 haftadır ve bugün kanlı akıntı geldi. Hamileliğimde de böyle bir yerleşme kanaması olmuştu. Korunuyoruz aslında ama bu bir belirti mi yoksa vücut kendini adet döngüsüne mi hazırlıyor acaba. İnanın test yapmaya bile cesaretim yok. Böyle bir durum yaşayan var mı??????

Geri çekilme yöntemi ile korunuyorsanız ki o korunma yöntemi değildir evet hamile kalma ihtimaliniz var sizi korkutmak istemem ama hamile olabilirsiniz bir an önce test yapın çünkü eğer hamileyseniz bebeğinizi emzirmemeniz gerek.

Geri çekilme yöntemi ile korunuyorsanız ki o korunma yöntemi değildir evet hamile kalma ihtimaliniz var sizi korkutmak istemem ama hamile olabilirsiniz bir an önce test yapın çünkü eğer hamileyseniz bebeğinizi emzirmemeniz gerek.
O yöntemle bile %94 oranında bir koruma sağlanıyor diye biliyorum. Ama prezervatif ile korunuyoruz. Bu şekilde mümkün olabilir mi

O yöntemle bile %94 oranında bir koruma sağlanıyor diye biliyorum. Ama prezervatif ile korunuyoruz. Bu şekilde mümkün olabilir mi
Hayır geri çekilme bir korunma yöntemi olarak geçmiyor maalesef. Prezervatifle hamile kalma riskiniz daha da düşük ama siz yinede bi test yapın.

Prezervatif %94 değil %99 oranında korur. Emzirmek korumaz. Ayrıca hamileyken de bebek emzirebilirsiniz.
Aslında bahsettiğim koruma oranı prezervatif değil. Emziriyorum ve 4 aydır henüz adet görmedim. Emzirmek ilk 6 ay %94 ve üzeri oranlarında koruma sağlıyor diye okumuştum.

Kızlar merhaba. 4 aylık bir bebeğim var. Sadece anne sütü içiyor ve henüz ben hiç adet olmadım. Fakat akıntım çok olmaya başladı 1 haftadır ve bugün kanlı akıntı geldi. Hamileliğimde de böyle bir yerleşme kanaması olmuştu. Korunuyoruz aslında ama bu bir belirti mi yoksa vücut kendini adet döngüsüne mi hazırlıyor acaba. İnanın test yapmaya bile cesaretim yok. Böyle bir durum yaşayan var mı??????

Korunmadan ilişki oluyorsa tabiki olabilir. Emzirmeniz neyi değiştirecekki korunma yoksa?

Prezervatif %94 değil %99 oranında korur. Emzirmek korumaz. Ayrıca hamileyken de bebek emzirebilirsiniz.
Arkadaşım emzirirken bebeği 7 aylıkken hamile kald
Aslında bahsettiğim koruma oranı prezervatif değil. Emziriyorum ve 4 aydır henüz adet görmedim. Emzirmek ilk 6 ay %94 ve üzeri oranlarında koruma sağlıyor diye okumuştum.
Arkadaşım emzirirken hamile kaldı bebeği 7-8 aylıktı

Ablam iki kez o şekilde gebe kaldı

Geri çekilme bir korunma yöntemi degildir. Erkegin boşalmadan da ilişki esnasinda salgiladigi sıvılar var ve sivilarda sperm icerebiliyor. İlişki Özellikle yumurtlama donemine rastgeldiyse risk orani yukseliyor.
Emzirme de korunma yöntemi degildir.
Çevremde buna guvenerek korunmayan ve hamile kalan iki kisi var. Birinin ilk bebegi 7 aylikti, digeri 2 iki aylikken emzirmeye guvenip, korunmayip hamile kaldilar.

Olabilir elbette çok fazla onlarada güven yok ,birde anne emzirirken hamile kalabilir emzirmesi hamileliğe engel bir durum değildir söylüyorlar emzirmek korur korunmak istemez ama bu durum sadece söylenişten ibaret bir kaç gün bekleyip gebelik testi yapın ,veya saglık ocağına kan verin değerlere baksınlar direk kadın doğuma gitmektense az çok bu şekilde öğrenebilirsiniz ✨

Normal adete dönerse sorun yok ama lekelenmeyle kalırsa mutlaka test yapın

Doktor karar versin bence emzirip emzirmemesi gerektiğine. Küçücük bebeğin emmeye ihtiyacı varken niye kessin. Hiçbir doktor bunu savunmaz..

X