Emzirme döneminde saçlarda hızlı beyazlama ve uzamayan saç

kufyesili

🍀
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2023
128
389
Merhabalar
16 aylık bir bebeğim var doğdu doğalı memeye düşkün olduğu için emzirme sıklığım hala fazla geceleri. 35 yaşındayım beyazım yok denecek kadar azdı hamilelikte de hiç beyazlamam olmadı multivitamin kullanıyordum ona bağlıyorum, ancak ne zaman doğum yaptım hızlıca beyazlamalar başladı. Hala da hızlıca beyazlamaya devam ediyor durduramıyoruz :) Bunu yaşayan var mı çevremde kime sorduysam pek yaşayan göremedim. Fazla emzirmeden dolayı kan vitamin değerlerimin düştüğünü tahmin ediyorum ölçtüremedim uzun zamandır ona bağlı olabilir mi sizce?
Bir de temmuz gibi çıkan bebek saçlarının görünümünden rahatsız olup kahkül kesmiştim ancak biraz kısa kesmişim :) daha önce de kendim kahkül kestim ama hiç bu kadar tipsiz olduğunu ve uzamadığını hatırlamıyorum yani nerden baksanız 6 ay oldu uzadılar biraz ama tipsiz tipsizler bi ucu oraya dönüyor bi ucu buraya hala düzene girmedi ve sanki saçlarım düzdü kıvırcıklaşma eğilimi var en azından dalgalı gibi. Yine değerlerin düşmesine bağlı olabilir mi sizce? İnanın aynaya bakasım gelmiyor o kadar tipsiz ki hala o kahküller :)

X