Emzirme kestikten sonra kilo alan var mı?

Gondergelsin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2014
1.372
2.169
40
Emzirmeyi keseli 28 saat oluyor:)öyle zormuş ki memelerin sisligi bebegimin huysuzlugu(21 ay)gece hiç uyumadik çünkü memede uyuyan bir bebekti ve Salıncakta uyutmakta zorlandım. Sabah doktora gittim buz koy dedi. Şimdi sormak istediklerim var deneyimlerinizi yazın lütfen; doğumda 16 kg aldım sonrasında 26 kg verdim yürüyüş ve saat 18den sonra yemeyerek. Peki şimdi kilo alır miyim?emzirme bitince kilo alınır mı? İkincisi gece bebeğime meyve falan yedirip yatiriyorum (muz ceviz vs)süte karşı mesafeliyim onun yerine kefir ayran yoğurt veriyorum bu gece uyaninca da su verdim .aç midir tok mudur anlayamıyorum kilo kaybetsin istemem çünkü zayıf bir çocuk. Ne yapmalıyım bu durumda Teşekkürler şimdiden

Neden kestiniz memeden bende birkaç ay sonra düşünüyorum da ondan sordum. Tüm gece memede çok fazla uykusuz kalıyorum henüz 9,5 aylık 17-18ay civarı kesmeyi düşünuyorum bende
6 aydan sonra gece beslenmesine gerek yok dıyor doktorlar zaten

Bebeğiniz 21 aylık mı yanlış mı anladım? Zaten gece beslenmesini uzun zaman önce bırakmalıydı, bıraktırmamak da size kalmış elbette, demek istediğim normal yeme düzeninde yese, zaten kilo vermez. Bu aylarda anne sütünün besleyici bir değeri kalmıyor ki, asıl besin ve kilo kaynağı gündüz öğünlerinde yedikleri. Gece beslenmesi diş sağlığı için de iyi değil ayrıca.

Ben 9 ay emzirdim, sonra kızım memeyi reddetti, 9 ay da sağarak devam ettik anne sütüne. Anne sütü hikayesi bitince hiç kilo almadım. Abur cubura abanmadığınız, aşırı yemediğiniz sürece neden kilo alasınız? Eğer çok evham yaparsanız, kilonuzu takip edip, birkaç ay sonra diyetisyene gidersiniz.

Oğlum 24 aylık yaşını doldurunca bende kesmeyi düşünüyorum ama doktorumuz 3 yaşa kadar emzirmemi söyledi ama bana bıraktı hala kararsızım son çalışmalara göre anne sütü değerinden hiç birşey kaybetmiyormuş ki zaten ben bunun farkındaydım çünkü oğlum belli başlı şeyler dışında ağzına hiç bir şey sürmüyor çok aktif emiyor gece gündüz ve çok şükür bu güne kadar hiç kilo kaybı yaşamadı boyu kilosu her zaman ayı ile uyumlu Hasta olduğu zamanlar sadece emiyor mesela emmese napardım bilmem

Neden kestiniz memeden bende birkaç ay sonra düşünüyorum da ondan sordum. Tüm gece memede çok fazla uykusuz kalıyorum henüz 9,5 aylık 17-18ay civarı kesmeyi düşünuyorum bende

25 aylıkken emzirmeyi bıraktım,kilo filan almadım,ama ben homini gırtlak yiyen birisi olmadım hiçbir zaman,genelde dengeli giderim bir öğün kontrolden çıkmışsam diğer öğün hafif yerim hep,bu yüzden yıllardır 36 bedenim. Siz de kontrolsüz beslenmediğiniz sürece kilo almazsınız korkmayın.

elbette emzirirken sutle birlikte kaloriler de cuk cuk gidiyor, simdi yediklerinize dikkat etmezseniz almaniz gayet olasi.
ama sirf emzirmayi biraktiginiz icin kilo alacak da degilsiniz.
basit matematik hesabi,
aldiginiz kadar yakmadiginizda kilo alacaksiniz.

Cok fazla uykusuz kalıyordum artık dayanamayacak boyuta gelmiştim ve yemesi azdi (bazı drlar diyor ya memeyi kes yemesi artar diye doğru mudur bilmiyorum ama denemek istedim)gece beslenmesini bilerek kesmedim bir grup kes diyor bir grup da gece salgılanan hormonunun etkisiyle faydası ayrıdır diyor. Dolayısıyla kesmedim. İlk zaman gelmiyor diye uzuluyordum şimdi kesiyorum diye annelik zor:)

Oğlum 24 aylık yaşını doldurunca bende kesmeyi düşünüyorum ama doktorumuz 3 yaşa kadar emzirmemi söyledi ama bana bıraktı hala kararsızım son çalışmalara göre anne sütü değerinden hiç birşey kaybetmiyormuş ki zaten ben bunun farkındaydım çünkü oğlum belli başlı şeyler dışında ağzına hiç bir şey sürmüyor çok aktif emiyor gece gündüz ve çok şükür bu güne kadar hiç kilo kaybı yaşamadı boyu kilosu her zaman ayı ile uyumlu Hasta olduğu zamanlar sadece emiyor mesela emmese napardım bilmem
Benim doktorum da bana bıraktı 27 28 aylara kadar emziren anneler var biz artık müdahale etmiyoruz dedi. Ama ben bedenen yoruldum ve belki kesersem uykusu da düzene girer diye düşündüm

X