Emzirme Suresi Ne Kadar Olmali?

Bizimkinin de küçüktü ama emmesini etkiliyordu bazılarının daha büyük oluyor ama emmeyi etkilemiyor
Dil bağını kesen doktorumuza küçükmüş gerek var mı illa dediğimde bütün dil bağları kesilmelidir demişti dil bağı kesildikten bir hafta sonra da emme süresi bir anda çok çok kısaldı
Sizinki de bu sebepten olabilir olmayabilir de ama başka doktor özellikle çocuk cerrahı görüşü alın bence emme durumundan da bahsedin
Dediğim gibi henüz çenesi güçsüz olduğu için de olabilir zamanla düzelir zaten sorun oysa
Öyle ya da böyle geçiyor o zamanlar bebeğiniz her istediğinde vermeniz uzun uzun kalması da bence aranızdaki bağ için iyi bir şey anne için çok yorucu zorlayıcı olsa da
Üç aylık olduklarında zaten bir anda dünyaya geldiklerini fark ediyorlar her şey ilgilerini çekmeye başlıyor ve bazen memeyi red bile edebiliyorlar o zaman o uzun uzun emmeleri arıyor insan 🥲

Aslinda iki aylik oldu artik cenesi guclenmis olmali diye dusunuyorum..Cok uzun kalmasi benim icin dinlememe sorunu yaratiyor.Sizin bebeginizin de kilo alimi vs normaldi degil mi?Ben cerraha gostermedim ama cocuk doktoru emiyor dili disari cikiyor sorun yaratan bi dil bagi degil dedi :KK43: Operasyonu ne kadarlikken yaptirdiniz?

Yutkunmasi 5-6 dakika suruyor en fazla ondan sonra emzik basliyor bizde de..Bizim de bir saati gectigi cok oluyor.Uyanik oldugu zamanin nerdeyse tamami memede hatta oglen uykularinin bir kisminida memede uyuyor
Kilosu normalse yetiyordur biraz buyusun ilgisi cevreye kayiyor bukadar uzun olmuyo emzirmeler

O öyle rahatlıyor. 3 ay sabredin :) benimkiler hep 3 ay 7/24 memedeydiler. Şimdi kızım 2 ayy geçti yavaş yavaş onun da memede kalma süresi azalıyor. Çünkü bu bir süreç. Sizinle güvenli bağlanması için sürekli emzirin lütfen.

Benim bebiş 24 günlük. Ben tek memeden ilerliyorum, diğer emzirmede diğer memeyi sunuyorum.Genelde 15 dk emiyor, daha az veya daha çok olduğu da oluyor tabi ,Doyunca kendisi bırakıyor zaten.Her istediğinde veriyorum, belli bir saat Yok, 3 saati geçirmiyorum eğer uyuyorsa, tabi genelde bebeğim 2 buçuk saatte uyanıyor.Uyanıkken saatte bir emzirdigimde oluyor

Biz rutin belirleyemedik bi turlu..Daha dogrusu rutinimiz surekli memede olmak😅
20 dk sonra cikardiginizda huzursuz olmuyor muydu? ben erken cikardigimda agliyor
Oluyordu elbette hala da oluyor ama hemen kucağıma alıp gezdiriyorum.. yada sakinlestiriyorum.. biraz huysuzlaniyor ama çok kısa sürüyordu..

Aslinda iki aylik oldu artik cenesi guclenmis olmali diye dusunuyorum..Cok uzun kalmasi benim icin dinlememe sorunu yaratiyor.Sizin bebeginizin de kilo alimi vs normaldi degil mi?Ben cerraha gostermedim ama cocuk doktoru emiyor dili disari cikiyor sorun yaratan bi dil bagi degil dedi :KK43: Operasyonu ne kadarlikken yaptirdiniz?
Sınır altı kilo alımı hiç olmadı
Bize de normal çocuk doktoru emiyor dili dışarı çıkıyor demişti cerrah farklı baktı büyük küçük hepsi kesilmeli dedi ve kesti
2.5 aylıkken kestirdik biz
3. Ay bambaşka bir eşik dil bağı yüzünden değilse bile 3. Ayda düzelir zaten

Sınır altı kilo alımı hiç olmadı
Bize de normal çocuk doktoru emiyor dili dışarı çıkıyor demişti cerrah farklı baktı büyük küçük hepsi kesilmeli dedi ve kesti
2.5 aylıkken kestirdik biz
3. Ay bambaşka bir eşik dil bağı yüzünden değilse bile 3. Ayda düzelir zaten

Benim sut artisimla ilgili de sorunlarim var sutum artmiyor emiyor olmasina ragmen bunu da dil bagi ile iliskilendirmisler.Ben de hemen randevu alacagim farkindalik yarattiniz tesekkur ederim.Dil bagindansa 3. Ayda duzelmez herhalde yani kestirmeden duzelmez.Operasyon sonrasi bir sikinti yasadiniz mi?

Benim sut artisimla ilgili de sorunlarim var sutum artmiyor emiyor olmasina ragmen bunu da dil bagi ile iliskilendirmisler.Ben de hemen randevu alacagim farkindalik yarattiniz tesekkur ederim.Dil bagindansa 3. Ayda duzelmez herhalde yani kestirmeden duzelmez.Operasyon sonrasi bir sikinti yasadiniz mi?
Rica ederim çözülür umarım sorun neyse 🙏🏻💙
Hiçbir sıkıntı yaşamadık zaten dil bağında sinir yok acı falan hissedilmiyormuş kesilirken ama doktordan korktukları bir de kesilirken ellerini falan tutmanız gerektiği için korkuyorlar biraz ondan ağlıyorlar
Benim oğlum da beş dakika falan biraz ağladı sargı bezi vermişlerdi kesilen yere onu bastırdık 10 dakika boyunca sonra çıktık hastaneden
Yarım saat emzirmeyin dediler o sürede yolda geçti zaten sonra normal hayatımıza devam ettik
İşlem de beş dakika bile sürmüyor pıt diye kesiyorlar hemen

Rica ederim çözülür umarım sorun neyse 🙏🏻💙
Hiçbir sıkıntı yaşamadık zaten dil bağında sinir yok acı falan hissedilmiyormuş kesilirken ama doktordan korktukları bir de kesilirken ellerini falan tutmanız gerektiği için korkuyorlar biraz ondan ağlıyorlar
Benim oğlum da beş dakika falan biraz ağladı sargı bezi vermişlerdi kesilen yere onu bastırdık 10 dakika boyunca sonra çıktık hastaneden
Yarım saat emzirmeyin dediler o sürede yolda geçti zaten sonra normal hayatımıza devam ettik
İşlem de beş dakika bile sürmüyor pıt diye kesiyorlar hemen

Peki cerraha götürmeden once Kulak burun bogaza goturdunuz mu? keselim kararini cerrahlar vermiyor sanirim dimi

Peki cerraha götürmeden once Kulak burun bogaza goturdunuz mu? keselim kararini cerrahlar vermiyor sanirim dimi
Yok direk çocuk cerrahına gittik kararı cerrah veriyor kbb de sizi cerraha yönlendirir bu işin erbabı onlar ☺️

X