Anket En İyi Bebek Bezi 2022 – Bebek Bezi Karşılaştırma

Sleppy iyi
goon harika yumuşacık bembeyaz pamuk gibi
baby me ortasında yeşil yer hiç hoşuma gitmedi kaka renginde kafa karışıklığı yapıyor stok yapmıştım kullanıyorum pişik yapmıyor sızdırma olmadı
Prima da denedim iyi fakat pahalı
Baby turco ve molfix hediye olarak var biraz denerim yazarim sonra
Ben ilk başta sleppy kullandım cırtlı ve kilit bez kilit bez de hoşuma gitti sonra goon a geçtim en son baby me 3 markayı stoklamistim çeşitli kullandım bez değiştirme pişik yapar ona inanmıyorum
Bez stoku yapacaklara tavsiye 2 az stok 3 de biraz fazla ama en çok 4 no stok yapın

Molfix en iyisi ama pahalı geliyor artık baby turko da gayet güzel. Goo.n kaça arkadaslar

Sleepy bio natural varmış hem içeriği temiz hem yerli malı olduğu için cazip geliyor. Fiyatı biraz yüksek ama en azından doğumdan itibaren birkaç ay kullanılabilir diye düşünüyorum. Var mı aranızda kullanan?

Oğlumda da kızımda da prima tek geçerim. Sleepy bir kere köyde prima bitince aldim ertesi gün pişik yaptı. Topak topak oluyor , çok sık bez değiştiren biri olduğum halde emmiyor resmen ıslak ıslak poposu. Geçenlerde kuzenimde molfix natürel denedim beğendim ama kalın bir bez primaya göre

Kızım ilk doğduğunda Sleepy kullandım aslında memnundum ancak çişi ortaya topluyor ve ağ kısmı ağırlaşıyor bu görüntü beni rahatsız etti sonra arkadaş tavsiyesi üzerine Migros Minies aldım ince bir bez pişik sızdırma hiç bir sorun yaşamadım ağ kısmında çişi toplama yapmıyor hep fırsat paketlerini toplu halde aldım uzun süre bez sorunu yaşamadım hatta gün içinde unuttuğum oldu yoğun olduğum günler ama sıkıntı yaşamadık bezden o kadar memnun kaldım ki tekrar çocuğum olursa direk miniesten başlarım. Şu ara fırsat paketleri olmadığı için bütçeme uygun olsun diye bim aktüel ürünü Agu baby bez aldım çok hoşuma gitti Minies gibi ince bir bez pişik sızdırma yaşamadım tek sorun kalıbı dar bir no büyüğü daha iyi olur ve yan cırt bantları esnek hoşuma gitti, bir kaç paket aldım umarım son bez durumu olur çünkü kızım 21 aylık olmak üzere yavaştan tuvalet eğitimi vermeye başlayacağım.

Genelde pişikler parfümsüz bezden parfümlü beze geçince oluyor mümkünse parfümsüz bez kullanmaya çalışın.

Ben ikizlerime prima premium care kullanıyorum, dığmadan once stok yapmadım bebek cilt tipine göre bazı bezler alerji yapabiliyor diye bir sürü doldurupta elimde patlasın istemedim. 0 numara ile başladık şimdi 2 numara kullanıyoruz biz pişik veya sızdırma sorunu asla yaşamadık. O yuzdende başka bır marka almadık. Karsılastırma yapamıyorum ancak şunu söyleyebilirim. Kuzenim sleepy kullanıyor gece sızdırma yaptıgı için gece prima gunduz sleeppy kullandıgını soyluyor

Sleepyden aşırı derece memnun olmama ragmen pahalandigi için baby turco aldım 32li. Kizimin poposu biraz kizardi ama zaten önümüzdeki ay wc egitimine başlamayi dusunuyorum..

Bizim mahallede 40li sleepy 94 tl
32li baby turco 67 tl

Ben iki oğlumda da hep prima kullandım küçük oğlum 2 yaşında hala prima kullanıyorum çok sıvı tüketir hiç sızdırmaz ince olmasına rağmen…
Pahalı ama değiyor. Eşim bikere baby turco molfix almış getirdi bi kaç gün kullandım çok kötü pişik oldu Dr a götürdük bezden dolayı dedi.

Prima premium care ile başladım oldukça iyi,memnun kaldım.Fiyatı dışında bir sorun yok.Sonra bir arkadaşımın tavsiyesi ile Goon denedim ve kesinlikle çok iyi.Fiyat olarakta daha uygun. Umarım son zamanlardaki yoğun talep bozmaz markanın kalitesini ve fiyatını..

Selam arkadaşlar ben birsey danısıcam. Ben kızım ilk doğdugunda molfix kullandım ama tam net hatırlamıyorum da hemen hemen 20 günlük yoktu bile,pişik oldu. Ama ıslak mendıl de kullandığımızdan dolayı oldugunu düşünüyorum . Çok kötüydü onla beraber bende ağlıyodum 😪😪 sonra 40ın içinde jenny willye geçtik hep onla devam ettik gayet rahattı. Şimdi oğlum olacak 1 ay sonra. Jenny wily yenidoğan bezi ile başlamayı düşünüyorum ama korkuyorum da. Islak mendil zaten kullanmıycam. ama kızıma iyi gelen bez oğluma da iyi gelir mi. Onunda öyle feci bi pişik yaşamasını istemiyorum çok kötüydü 😔😔
Her çocuğun cildi farklı işte bende oğluma ilk doğduğunda molfix aldım 100 lü iki paket bitirdik çok memnun kaldım sonra tavsiye üzerine Jenny wily kullandım ama benim sıpaya küçük geldi 20 tane falan kullanabildim şu an happy center da ki önlem 2 numara kullanıyorum ultra emici bir bez çocuğumun altı hep kupkuru hiç rahatsız bile olmuyor hem fiyatıda uygun kullanımı çok rahat büyük tuvalet bile sızdırmıyor tavsiye ederim ama sizin tercihiniz yine her çocuğun cildi farklı. Ha birde bir tavsiyem daha var popolşn pişik önleyici kremle kullanmanı öneririm alırsanız tabiki sizin tercihiniz :)

Baby turco kullanan arkadaşlarım çok memnun.
Bebeğim doğunca yorumumu güncellerim. 🙂

Sleepy den memnundum içeriğni değiştirdiler, incelme oldu vs.
Önlem kullandım hiçbir sorun yaşamadık.
Sadece biraz sert geldi ama emicliği sızdırmaması iyidi.
En son bebem natural aldık maalesef mantar tarzı pişik yaptı😞 yumusaklığı emiciliği iyidi. Şimdi tekrar önlem alacağım sanırım

Bende en iyi bez huggiesti ama artık piyasada yokmuş sanırım. Prima hiç güzel değil, pahalı olmasına rağmen asla güzwl bir bez değil. Kızıma huggies kullanmıştım ama şuan 2. Bebeğime ne kullanacağımı bilmiyorum. Prima olmayacağı kesin.

7,5 aylik doğan premature ogluma ilk basta prima premium care kullandim,hem primanin kalibi dar hemde 0 beden bile büyüktü ogluma, az buyyunce aktif bebege geçtim, arada prima günlük rahatlık aldim, bunların hepsi çok güzel ve inceydi, cis yaptıkça bez şişiyor normalde baya ince, sizdirmada hic yapmadi, bi ara sleepy denedim faciayı, cocuk cis yaparken sanki hiç yokmuş gibi direk kıyafetten çıktı kac kez, kalibi prima dan geniş pamuksuydu dokusu aslinda ama işe yaramaz, sonra canbebe denedim bi paket cok kalin ve sertti onuda sewmedim, baby me denemek istedim ama 6numaraya geçtiğim için sadece kilot bezi varmis ama kullananlar cok memnun, prima gitgide asiri artınca arkadaşın onerisiyle molfix denedim, molfix prima dan sonra ikinci en iyi bez, dez avantajı daha klain prima dan sadece o, hic sızdırma yapmiyor ama hicbi bez bi prima etmiyor bence, pisik konusuna gelince bezden ziyade islak mendille alakalı olduğunu düşünüyorum, cunku ben baya buyyene kadar her kakada sonra lavobada poposunu yikadim sukur sorun olmadi, cok hassas cilde sonuçta kimyasal bi mendil değiyor, bazi arkadaslar prima pisik yaptı demiş ama en kuru bez prima bence islak mendiller bi değiştirsinler veya pamukla islatip silsinler oda bi cozum

Selam arkadaşlar ben birsey danısıcam. Ben kızım ilk doğdugunda molfix kullandım ama tam net hatırlamıyorum da hemen hemen 20 günlük yoktu bile,pişik oldu. Ama ıslak mendıl de kullandığımızdan dolayı oldugunu düşünüyorum . Çok kötüydü onla beraber bende ağlıyodum 😪😪 sonra 40ın içinde jenny willye geçtik hep onla devam ettik gayet rahattı. Şimdi oğlum olacak 1 ay sonra. Jenny wily yenidoğan bezi ile başlamayı düşünüyorum ama korkuyorum da. Islak mendil zaten kullanmıycam. ama kızıma iyi gelen bez oğluma da iyi gelir mi. Onunda öyle feci bi pişik yaşamasını istemiyorum çok kötüydü 😔😔

Çocuğun pişiği emiyorsa genelde sizin yediklerinizle ilgili oluyor. Bezlerin bu kadar yoğunpişik yaptığını düşünmüyorum. Bazı bebeklerin cildi hassas evet ama hafif kızarır geçer.
Bizim kan oturuyordu popomuza. Prima sleepy dönüşümlü denedim bir değişiklik olmadı. 40ını falan geçince sizin de farkettiğiniz gibi bebeklerin hassasiyeti azalıyor gıdalara karşı.
Bence bu konuyu stres yapmayın şimdiden. Dilediğiniz bezle başlayın. Belki hiçbir şey olmaz :)

Huggies bence en iyisiydi. Kızıma kullanmıştım ben,hatta kizlar /erkekler ayrı ayrı idi,ama yok artık maalesef.Prima da kullandım fakat parfüm kokusu beni acayip rahatsız etti her defasında bu sebeple sevmiyordum ki hala da öyle sevmiyorum.
Oğluma sleepy ve molfix kullandım genelde. Ikisi de kokusuz ve iyi diye düşünüyorum. Sleepy molfixe göre biraz daha ince,yaz icin uygun bu sebeple. Goon da güzel ,sevdim bir iki defa kullanıp ama her yerde bulunmuyor ve paketteki bez adedi cok az,bu sebeple devam edemedim. Kumaş gibi yapısı var bel kısmının,asla tahris etmiyor,krem rengi olan paket bahsettiğim, mavi paket daha kalitesiz ve sızdırma yaptı oğluma.

Hangi marka bez bebeğin cildine uyum sağlarsa yani pişik, kızarıklık yapmaz ise o tercih edilmelidir. Bir marka bebeğe pişik yapmazken başka bir bebeğe pişik yada kızarıklık yapabilir. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan bebek bezi markalarına içeriklerine ve fiyatlarına detaylı olarak değinelim, bebek bezi karşılaştırma yapalım.

En iyi bebek bezi 2022 hangisi? Bebeğin cildine en uyumlu bez hangisi? Seçim yaparken bebek bezi karşılaştırma, ekonomik olan bezler hangisi gibi sorulara değinelim. Bebek bezi seçerken bebeğin cildine uyum sağlamasına, yumuşak ve ince dokulu olmasına bir önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi dikkat edilmelidir.

Prima Bebek Bezi

Prima bebek bezi, ülkemizde yaygın olarak kullanılan ilk bez arasındadır.
Emiciliği; sıvıyı oldukça emici ve emdikçe şişen bir bez. 12 saat kuruluk özelliğindedir. Bu yüzden geceleri bebeğiniz tuvaletini yaptığında emiciliğinden dolayı rahatsız olmaz. Tabi 12 saat garantisi veriyor diyede 12 saat boyunca bebeğin bezini değiştirmemezlik yapılmamalıdır. Bebeğinizin cildi tahriş olabilir ve şişen bez bebeğin hareketlerini kısıtlayabilir.
Dokusu; dokusu oldukça yumuşak ve ince yapıdadır. Bebeğin cildine zarar vermeyecek bir yapıdadır.
Kalitesi; kalitesi yüksek.
Fiyatı; piyasadaki diğer bezlere göre en pahalı bir bebek bezi. Ancak marketlerdeki indirimler takip edildiğinde uyguna gelebilir.
Bel bantları; lastikli kullanımı basit.

Huggies Bebek Bezi
Huggies yeni doğan bezlerde çiş göstergesi mevcut. Ön taraftaki sarı çizgi bebek çiş yaptıkça yeşile döner. Bebek bezini doldurmuş mu sorusuna güzel bir gösterge olmuş.
Emiciliği; oldukça iyi. Çiş ve yeni doğan kakasını emiciliği konusunda sorun yok.
Dokusu; orta sertlikte. Kalınlık olarak bayağı bir kalın
Kalitesi; yüksek kalitede.
Fiyatı; fiyatı her markete göre değişiyor. Genelde 30-35 TL arası.
Bel bantları; orta esneklikte.

Molfix Bebek Bezi
Molfix kullananlar genellikle memnun.
Emiciliği; çiş ve kaka emiciliği normalin üstünde.
Dokusu; biraz sert. Dokusunun sert olması bebeği rahatsız edebilir ve çok ince değil.
Kalitesi; normal.
Fiyatı; her bütçeye uygun bir bez.
Bel bantları; gayet iyi yapışıyor.

Jenny & Willy (Bim market markası) Bebek Bezi
Çoğunlukta duyduğum ama almaya bir türlü elimin gitmediği bez markası. Kullananlar çok memnun olduklarını belirtiyor. Ama bence yenidoğan bebeklerde kullanılmaması gereken bir bez markası.
Emiciliği; çok iyi emmiyor ve sızdırıyor.
Dokusu; orta sertlikte. Ve çok ince sayılmaz.
Kalitesi; çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum.
Fiyatı; kampanyalı durumlarda diğer bezler Jenny&Willy den daha uyguna geliyor

Canbebe Bebek Bezi
Emiciliği; orta seviyede. Fakat kullananlar çiş kokusunu bile dışarı verdiğini söylüyor.
Dokusu; yumuşak ve orta incelikte bir bez.
Kalitesi; orta seviyede bir bez.
Fiyatı; kalitesine göre pahalı bir bez.
Bel bantları; çok esnek değil.

Komili Bebek Bezi
Komili bebek bezi kullananlar gayet memnun.
Emiciliği; iyi.
Dokusu; bezin dışı ipeksi içi ise yumuşak dokuda. İnce değil huggies gibi kalın bir yapıya sahip.
Kalitesi; orta kalitede.
Fiyatı; her bütçeye uygun. Ve genelde ŞOK marketlerde sürekli olarak satılıyor.

Sleepy Bebek Bezi
Son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz bir bez. Kullananlar sızdırma yaptığını belirtiyor. Türk malı olması da tercih edilmesine sebep oluyor.
Emiciliği; sıvıyı gayet iyi emiyor.
Dokusu; komili gibi dışı ipeksi içi yumuşak bir yapıda. Çok ince sayılmayacak bir bez yani orta kalınlıkta.
Kalitesi; normal.

Goon Bebek Bezi
Japon menşeili bir ürün olan ve ülkemiz piyasasına yeni giriş yapan GOON bebek bezi son zamanlarda internette anneler tarafından en çok aratılan bebek bezi markası olmayı başardı. Goon kullananlar diğer bebek bezi karşılaştırma yaptıklarında bu bezi tavsiye ediyor. Fiyat olarak uygun ve kaliteli olarak adlandırıyorlar.
Emiciliği; Sıvıyı gayet iyi emiyor.
Dokusu; Kullanan anneler çok kaliteli olduğunu söylüyor
Kalitesi; normal.

Bebek Bezi Numaraları Nasıl Seçilir ? Bebek Kilosuna Göre Bez Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Birçok anne 2 aylık bebek kaç numara bez kullanır ? , 5 aylık bebeğim var kaç numara bez kullanmalıyım gibi aramaları internet üzerinden yapıyor ancak bebek bezleri aya göre değil bebeğin kilosuna göre tercih edilmektedir.

KİLOBEZ NUMARASI
3 kg ‘a kadar (yenidoğan,prematüre)0 (yenidoğan)
2-5 kg arası1
3-6 kg arası2
4-9 kg arası3
7-19 kg arası4
9-20 kg arası4+
11-25 kg arası5

En İyi Bebek Bezi Hangisi ? Bebek Bezi Anne Yorumları

Eki Görüntüle 2244813
En iyi bebek bezi BİM'in sattığı.Cok şükür bezden kurtuldum ama 3 çocuğuma da onu kullandim.Sizinti,pişik vs hiç yaşamadım

Oğlum alerjik ve totosu dedektörlüydü adeta, ilk günden itibaren Premium Care kullandık. Arada numune bezlerden kullansam da hemen kızardığı için geri döndük. 9 aydan itibaren Premium Care'in külot bezine başladım. Gayet memnunum. Tavsiye ederim.

prima premium care kullandim ilk zamanlar, sonra prima aktif bebek ile devam ettim.

X