En yakın arkadasım...

Nasıl anlatsam bilemiyorum. Ben şerefsiz adamla aynı yerde çalışıyorum bir de. Nasıl zordu tekrar barıştıklarında anlatamam. Kaç gece uyuyamadım. Adam korkuyor yakalanırım diye. Benden de ödü kopuyordu ilk zamanlar. Bir kaçış bir kaçış. Ama sorunun arkadaşımda olduğunu anladım. Hiç korkmuyor yakalanmaktan, adının metrese çakmasından. Rahat rahat gidip buluşuyorlar. Beni rahatsız eden bu davranışıydı. O yüzden artık diyorum. Uğraşmaya değmez.
Evet evet beni rahatsız eden temel şeylerden biri de arkadasımın rahatlık seviyesi,benden birazcık yüz bulsa adamın karısını kötüleyecek .Gerçekten üstünde düşününce o kadar birbirini tamamlayan detay var ki,sanırım o hep böyleydi ,gerceği görmeyen bendim

Evet evet beni rahatsız eden temel şeylerden biri de arkadasımın rahatlık seviyesi,benden birazcık yüz bulsa adamın karısını kötüleyecek .Gerçekten üstünde düşününce o kadar birbirini tamamlayan detay var ki,sanırım o hep böyleydi ,gerceği görmeyen bendim
Gitmeden geçmiş yazımı oku bir yerde yazdım. Stabilizatör sevgili yada katalizör sevgili.
Arkadaşın hangi tipe uyuyorsa oradan yürü.

Merhabalar, Çok uzun yıllara dayalı bir süreci özetlemeye çalıştım ama çok uzun oldu,okuyacak olanlar kusura bakmasın şimdiden.
Aslında bu konuyu açmak bir yandan en yakın arkadasımın arkasından konuşuyormuşum gibi hissettiriyor dolayısıyla yazarak doğru mu yapıyorum bilemiyorum.
Öte yandan artık bu arkadaslıgın içinde bulunmamam gerektiğinden de sanırım eminim.

15 yılı askın süredir devam eden bir tanısıklık bizimkisi aynı yaşlarda 2 kızımız,benzer sosyal statülerimiz,evliliklerde aile ilişkilerinde benzer sorunlarımız var,hiç haksızlık edemem en zor günlerimde yanı basımdaydı, keza bende onun öyleydim.
Aynı dönemlerde ikimizde evliliklerimizde oldukça zorlu sınavlar verdik,gün sonunda her ikimizde devam etme yolunu seçtik.Tabii ki yazıldıgı gibi bir nefeste hallolmadı sorunlarımız ama ben kendi adıma iyi olmaya karar verdim,o vermedi.
İkimizin de kilo problemi vardı mesela gel beraber diyet yapalım spor yapalm dedim ay asla kilo veremeyiz,boşu boşuna aç kalmış olacaksın dedi,duymak istediğim sey bu değildi mesela,sonra ben ciddi bir kilo verdim nasılsa geri alacaksın niye çabalıyorsun dedi.
Geri almadıgımı gördü bende spor yapıcam dedi ,onu harekete geçirmek için çaba sarf ederken kendi düzenim alt üst oldu
.
Kendine bir kurban rolü biçti,olayları sanki bütün dünya ona karsı birleşmiş ,kendisinin yaşananlarda hiç bir suçu yokmuş gibi sanki ben tüm olan bitenden bihabermişim gibi anlatmaya başladı. Gerçekçi davranmazsa bundan en büyük zararı kendisinin göreceğini anlatmaya çalıştım,olmadı.

Günün büyük bir kısımını yatakta kaderine ağlayarak geçiriyordu,mutsuzsan bitir bu ilişkiyi bu evde bir çocuk var ve o çocuk günün yarısından çoğunu senin ağlamanı izleyerek geçiriyor ona bu haksızlıgı yapma psikolojik sorunların var ise birlikte gidelim doktora tedavi ol bu hayat böyle yaşanmaz dedim .Yoo ben gayet iyiyiyim dedi.

Sonra biraz düzelir gibi oldu,evliliğini bitirme kararı aldı ki bence yapılması gereken sey buydu.Boşandı ,kızıyla kendine güzel bir hayat kurdu işe girdi,bu seferde sosyal platformlardan saçma sapan insanlarla tanısıp manasız ilişkiler yaşamaya başladı.
Bu noktaya kadar yaşananlar ,çevresindeki insanlara yaptıgı kaprisler kimi zaman sımarıklıklar vs vs herseyi ama herseyi geçirdiği zor dönemlere bağladım,yanında durdum.
Ama son dönemeçte evli bir adamla ilişkisi olduğunu öğrendim.Nasıl böyle bir insana dönüşmüş olabilirsin dedim,her zaman olduğu gibi herşeye bir mazerete vardı,evli olduğunu sonradan öğrenmiş,bu sıradan bir ilişki değilmiş,çok aşıkmışlar.

Adamın karısıyla doğru düzgün bir ilişkisi yokmuş,çocuklar için bir aradaymışlar vs vs .Olayın sıcagıyla önce bu konuları bana anlatmamasını bilmek istemediğimi söyledim ama şu an öğrenmemin üstünden bir kaç gün geçti. O gün bugün ben hiç aramadım,onun 1-2 mesajına üstünkörü cevaplar verdim. Arkadaslıgımızın sonuna geldiğimizi hissediyorum arayıp halini hatrını soramam çünkü hiç içimden gelmiyor.
Bu mevcut sorunu yok sayamam çünkü bu yaptığı şey hayattaki durusuma göre asla mazur görülemez.
Aslında ne yapmalıyım diye düşünürken açtım konuyu ama olan bitenleri alt alta yazıp bakınca yapılması gereken şey sanırım çok net.
kesinlikle arkadasliginizi bitirin. hatta arkadasiniza da soyleyin, ben boyle bir iliskiyi onaylamiyorum o yuzden bitiriyorum diye. insan yaninda durdugu insanin yaptiklarini normallestiriyor bir sure sonra

Maalesef ki bende de böyle bir durum vardı. 3-5 ay önce yazmıştım burada.

Arkadaşımı metres olmaktan vazgeçirmek için önce sert kavga ettik. Küstük. İnat ettim onu vazgeçirmek için. Sonra şetefsiz adam yine arkadaşımı terk edince, arkadaşım geldi söz verdi. Evliliğini bitirmezse bir daha görüşmeyeceğim falan. Ağladı sızladı. Birçok metres ile ilgili YouTube videoları izledim. Notlar aldım. Yazılar okudum. Neyse. Sonra birlikte oturup tek tek maddeleri yazdık. Samimi olarak dedi ki evet benle sadece cinsel ve macera amaçlı olarak kullanıyor. Benle evlenmeyecek. Sonra bir gün adam bir arıyor bunu. Hooop adam ile yine görüşüyor. Tatile falan gittiler.

Dedim noldu hani seni seviyordu boşanacaktı. Ondan sonra evlenecektiniz. Dedi beni kaybetmekten korkuyor. Dedim ki seni kaybetmekten korkan adam seni defalarca terk etmez. Ve zerre değer vermiyor sana. Ve sende karakter olsa her seferinde affetmezdin onu. Ve dedim ki adamın iş arkadaşlarından biri sana kaşar diyor bir diğeri seni göründüğünde ….nın fakbadisi diyor. Hiç oralı bile olmadı. Yalan söylüyorsun dedi. Gözleri kör olmuş. Diyor arkadaşları ilişkimizi bilmiyor. Salak kız senle buluşmadan bir gün önce adama demişki biri oooo yarın babalar günü sen napacaksın iki tane var. Biri öğlen biri akşam. Demiş eşimi karıştırma.

Salak kız kaç zamandır eşinden gizli senle akşamları, hafta sonları nasıl buluşuyor, nasıl tatile gidiyor. Arkadaşları sayesinde. O da akıllı geçinir ama zavallı durumda. Hem adamdan daha kariyerli, maddi olarak güçlü hem de güzel.

Kısacası ne yaparsan yap. Karekteri ve kalbi kötü olduğu İçin YOLUNDAN DÖNDÜREMEZSİN. Bırak ne halleri varsa görsünler.
Ne kadar emek etmişsiniz arkadaşınız için çok iyi bir dostmuşsunuz. ALLAH o kızı da adamıda ıslah etsin. Çok büyük karma yaratıyorlar

Tekrar merhaba,durum güncellemesi yapıyorum.Dün akşam görüştük,düşündüğüm şeyler,rahatsızlığımı vs vs anlattım.Aldıgım cevaplar aslında beklediğim şeylerdi.
Yasadıgı seyin çok özel olduğunu,aralarında karsı konulamaz bir çekim olduğunu,böylesinin insana hayatta 1 kez denk geleceğini anlatıyor.
Sağolsun bana da akıl verdi,onu eleştirmememi hayatım kime ne getireceğini bilemeyeceğimi söyledi.
Konuşma bu cümleden sonra iyice sevimsizleşti,çünkü yaptığı şeyin tam olarak ne olduğunu hatırlattım ona,oda tüm pişkinliğiyle diğer kadına karsı sadakat yükümlülüğünün kendisinde olmadıgını ,bunun adamın problemi olduğunu söyledi.
Ben ilahi adalete çok inanınırım,birinin canını yakacagını bile bile bir hatada ısrar edersem,aynı yerden canımın yanacagını düşünür buna göre adımlar atmaya çaba gösteririm.Kendisi de yaşayıp görecek.

Arkadaş olarak onun için yapabileceğim başka birşey kalmadıgıın,hayatımın bundan sonrasında kendisi ile arkadaş olarak zikredilmekten utanacagımı ,bir daha benimle yada yakın çevremle iletişime geçmemesini söyledim,şu an konuyla alakalı hiç bir üzüntü yok içimde,gerçekten bir pislikten arınmış hissediyorum.

Tekrar merhaba,durum güncellemesi yapıyorum.Dün akşam görüştük,düşündüğüm şeyler,rahatsızlığımı vs vs anlattım.Aldıgım cevaplar aslında beklediğim şeylerdi.
Yasadıgı seyin çok özel olduğunu,aralarında karsı konulamaz bir çekim olduğunu,böylesinin insana hayatta 1 kez denk geleceğini anlatıyor.
Sağolsun bana da akıl verdi,onu eleştirmememi hayatım kime ne getireceğini bilemeyeceğimi söyledi.
Konuşma bu cümleden sonra iyice sevimsizleşti,çünkü yaptığı şeyin tam olarak ne olduğunu hatırlattım ona,oda tüm pişkinliğiyle diğer kadına karsı sadakat yükümlülüğünün kendisinde olmadıgını ,bunun adamın problemi olduğunu söyledi.
Ben ilahi adalete çok inanınırım,birinin canını yakacagını bile bile bir hatada ısrar edersem,aynı yerden canımın yanacagını düşünür buna göre adımlar atmaya çaba gösteririm.Kendisi de yaşayıp görecek.

Arkadaş olarak onun için yapabileceğim başka birşey kalmadıgıın,hayatımın bundan sonrasında kendisi ile arkadaş olarak zikredilmekten utanacagımı ,bir daha benimle yada yakın çevremle iletişime geçmemesini söyledim,şu an konuyla alakalı hiç bir üzüntü yok içimde,gerçekten bir pislikten arınmış hissediyorum.

Ben düşünüyorum.

Böyle durumlarda suç daha çok kimde? Metres olanda mı adamda mı?

Ben düşünüyorum.

Böyle durumlarda suç daha çok kimde? Metres olanda mı adamda mı?
Ben de çok düşündüm,herkes kendinden mesul,baştan bir durusu olacak,evli adamla konuşacak bir şeyim olamaz diyecekti.

Adam zaten ne eşine sadakat yükümlülüğünü yerine getirmiş,ne adam olup kıymet bilmiş,ne çocuk bilmiş insanlıktan nasibini almamış bir karaktersiz,benim arkadasımla olmasa baska biriyle birlikte olacak.
Arkadasımı adamı bastan cıkartmakla yada bir yuvayı yıkmakla suçlamıyorum çünkü dediğim gibi o karaktersizlikte bir adam için a olmasa b olacaktı.
Benim arkadasımı suçladıgım nokta böyle bir şeye alet olması,kendini buna layık bulması,kendi canı aynı konuda çok yanmışken başka birinin aynı şeyleri yaşamasına vesile olması ve büyük bir pişkinlikle 'napabilirim seviyorum' diyip devam etmesi..

Klasik metres lafları gerçekten. Bende ilahi adalete inanıyorum kesinlikle. Arkadaşlığınızı bitirmeniz verdiğiniz en doğru karar. Kendi seçtiği yolda istediği gibi yürüsün.

Ben de çok düşündüm,herkes kendinden mesul,baştan bir durusu olacak,evli adamla konuşacak bir şeyim olamaz diyecekti.

Adam zaten ne eşine sadakat yükümlülüğünü yerine getirmiş,ne adam olup kıymet bilmiş,ne çocuk bilmiş insanlıktan nasibini almamış bir karaktersiz,benim arkadasımla olmasa baska biriyle birlikte olacak.
Arkadasımı adamı bastan cıkartmakla yada bir yuvayı yıkmakla suçlamıyorum çünkü dediğim gibi o karaktersizlikte bir adam için a olmasa b olacaktı.
Benim arkadasımı suçladıgım nokta böyle bir şeye alet olması,kendini buna layık bulması,kendi canı aynı konuda çok yanmışken başka birinin aynı şeyleri yaşamasına vesile olması ve büyük bir pişkinlikle 'napabilirim seviyorum' diyip devam etmesi..
Haklısınız. İnsan kendisine yakıştırmaz her şeyden önce böyle bir durumu.

Klasik metres lafları gerçekten. Bende ilahi adalete inanıyorum kesinlikle. Arkadaşlığınızı bitirmeniz verdiğiniz en doğru karar. Kendi seçtiği yolda istediği gibi yürüsün.
Evet evet tam olarak klasik metres lafları,yani o yüzündeki küstah ifadeyi,yaptıgını savunurken ki üslubu,tercih edilen kadın olmuş olayla böbürlenmeyi... ben unutmayacagım,umarım oda unutmaz.

Adamın karısıyla doğru düzgün bir ilişkisi yokmuş,çocuklar için bir aradaymışlar vs vs .
klasik aldatan erkek yalanları.. bence son bir kez uyarın. sonra da ben böyle bir arkadaşlığı devam ettiremiyorum deyin. hazetmediğiniz bir arkadaşlığı devam ettirmek zorunda değilsiniz.

klasik aldatan erkek yalanları.. bence son bir kez uyarın. sonra da ben böyle bir arkadaşlığı devam ettiremiyorum deyin. hazetmediğiniz bir arkadaşlığı devam ettirmek zorunda değilsiniz.
Dün görüştük,kendisiyle arkadaslıgımı sürdürmek istemediğimi söyledim zaten.

Evet evet tam olarak klasik metres lafları,yani o yüzündeki küstah ifadeyi,yaptıgını savunurken ki üslubu,tercih edilen kadın olmuş olayla böbürlenmeyi... ben unutmayacagım,umarım oda unutmaz.
o gemi azıya almış. "seviyorum" derken bile en az
Dün görüştük,kendisiyle arkadaslıgımı sürdürmek istemediğimi söyledim zaten.
evet orayı okumadan yazmışım😊.

X