Endometrial Polip / Rahim kalınlaşması

NewbieMommy

🧸✨️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2019
2.144
2.643
32
Merhaba hanımlar gebelik planladığım için 15 nisanda doktor kontrolüne gittim. Smear, kan tahlilleri vs normal çıktı. Vajinal muayne esnasında rahim duvarı "biraz" kalın gibi dedi ama kan birikmesi de olabilir dedi terimlere cok yabancıyım her duyduğum şey korkutuyor beni. Sonra asistanına birşey için 16mm dedi. Kist mi dedim hayır dedi sonra yumurtan çatlamak üzere dedi (batden itibaren 14.gün de yani) tabii yumurta çatlamasının ne demek olduğunu da bilmiyordum 🙈 yine paniklemistim sordum anlattı. En son çıkarken bir ultrason çıktısı verdi ve arkasında end polip? Yazıyor 16mm internette araştırıyorum ve inanılmaz moral bozucu şeyler okudum.. Bilgisi olan başından geçen arkadaşlar var mı?
Şuan regliyim ve önümüzde ki hafta ovülasyon dönemim de ilk denememi yapacağım ama stres oldum bile..

Birde şunu belirteyim endometrial poliplerde en belirgin şeylerden biri adet düzensizliği ve ara kanamalar diyor hatta doktor adet bitiminden sonra ara kanamaların oluyor mu diye sordu da 30 yaşındayım bugüne kadar böyle bir sorunum olmadı hiç ve adet döngüm hep 24 gündür çok nadir stres anlarında 26 27 güne sarkabiliyor ama bu başıma 4 5 kere falan gelmiştir.

Birde şunu belirteyim endometrial poliplerde en belirgin şeylerden biri adet düzensizliği ve ara kanamalar diyor hatta doktor adet bitiminden sonra ara kanamaların oluyor mu diye sordu da 30 yaşındayım bugüne kadar böyle bir sorunum olmadı hiç ve adet döngüm hep 24 gündür çok nadir stres anlarında 26 27 güne sarkabiliyor ama bu başıma 4 5 kere falan gelmiştir.
polip rahimdeki et beni demek. histereskopi islemi ile aliyorlar cunku 1 cm uzeri dusuge sebep olma ihtimali varmis beni 6mm. sizdeki 1. 6 cm

polip rahimdeki et beni demek. histereskopi islemi ile aliyorlar cunku 1 cm uzeri dusuge sebep olma ihtimali varmis beni 6mm. sizdeki 1. 6 cm
Evet okudum ama doktorum üstünde pek durmadı sadece soru işareti koydu. Polip belirtisi de taşımıyorum araştırmalarıma göre öyle ara kanama vs hiç yaşamadım. Acaba başka birşey olabilir mi diye düşündüm kan birikmesi gibi falan çünkü adetten hemen 5 6 gün sonra gitmiştim

X