Endometriosis (Çikolata kisti)

Kızlar selam. Ben 11 cm çikolata kistiyle hamile kaldım kistimin olduğunu bilmiyordum keseyi gitmeye gittiğimde öğrendim. Şuan 8 haftalık 13 cm oldu :KK43: doktor dedi ki 3. Aydan sonra küçülür dedi dikkat et dedi böyle bir durum yaşayan var mı hamileliğiniz nasıl geçti kist küçüldü mu
Merhaba gebeliğiniz ne durumda kistle beraber

Açık kist ameliyati olup sonrasinda hamile kalan var mi aranizda. Ameliyat oldum fakat ameliyat sonrası kac ay korunmam gerek onu bilmiyorum bu konuda deneyimi olan yazabilirse çok çok mutlu olurum

Merhaba gebeliğiniz ne durumda kistle beraber
Merhaba S sedanur4004 ben de merak ettim durumunuzu, umarım iyisinizdir. Doktor neye dikkat etmenizi söyledi? Mesela ben spor yapabilir miyiz, hareketlerimizi kısıtlamamız gerekir mi çok merak ediyorum. Evliyim ve her ay acaba ya hamilelik oluşur da ters bir hareket yaparsam diye çekinmeye başladım çünkü sizinki kadar kist var.

Merhaba S sedanur4004 ben de merak ettim durumunuzu, umarım iyisinizdir. Doktor neye dikkat etmenizi söyledi? Mesela ben spor yapabilir miyiz, hareketlerimizi kısıtlamamız gerekir mi çok merak ediyorum. Evliyim ve her ay acaba ya hamilelik oluşur da ters bir hareket yaparsam diye çekinmeye başladım çünkü sizinki kadar kist var.
Kistler büyük olduğu zaman hareketlere dikkat etmek gerek diye biliyorum ama siz doktorunuza danışın en doğru bilgiyi doktordan alırsınız

Ben kistlerimle hamile kaldım ve hamile kalamiyorum diyerek ümidi kesmiştim. Yani hamile olduğumdan haberim yoktu. O ay öğrencileri 23 Nisan çalıştırıyorum cimnastik dans gurubu kurmuştum. Yapmadığım hareket yoktu, sınıfta alan açmak için koca koca sıraları kaldırıp üst üste koymuştum. Ama Allah'ın izniyle bebeğim tutundu. Tabi hamile olduğumu öğrendikten sonra içgüdüsel korumaci oldum, kaldırımdan bile inerken robot gibi iniyordum, sarsmadan yavaşça :)

Ben kistlerimle hamile kaldım ve hamile kalamiyorum diyerek ümidi kesmiştim. Yani hamile olduğumdan haberim yoktu. O ay öğrencileri 23 Nisan çalıştırıyorum cimnastik dans gurubu kurmuştum. Yapmadığım hareket yoktu, sınıfta alan açmak için koca koca sıraları kaldırıp üst üste koymuştum. Ama Allah'ın izniyle bebeğim tutundu. Tabi hamile olduğumu öğrendikten sonra içgüdüsel korumaci oldum, kaldırımdan bile inerken robot gibi iniyordum, sarsmadan yavaşça :)
Ne güzel haber :)). kaç cm di kistiniz, günlük hayatınızı etkiliyor muydu ?

Ne güzel haber :)). kaç cm di kistiniz, günlük hayatınızı etkiliyor muydu ?
Benim hem sağda hem solda çikolata kistim vardı. Sağ yumurtaliktaki 5cm soldaki yeni olusumluydu ilk 1.5 cm ile öğrendim sanırım hamile kaldigimda 3.5 cm civarıydı. Hamile kalmasaydim o da 5 cm bulacaktı galiba. Sağ yumurtaliktaki çok eski bı kistti.

Sevindim sizin adınıza:) Benimkiler daha büyük maalesef. Hamilelikte sıkıntınız oldu mu?

Kistler büyük olduğu zaman hareketlere dikkat etmek gerek diye biliyorum ama siz doktorunuza danışın en doğru bilgiyi doktordan alırsınız
Doktorlara bazen şunu yapayım mı bunu yapayım mı, diye soruyorsunuz patlar mı, diye... Patlaması onunla ilgili değil, istediğini yap, diyor. Kendileri muayene ederken de (elle muayene ettiklerinde) epey sert davranıyorlar.

Sevindim sizin adınıza:) Benimkiler daha büyük maalesef. Hamilelikte sıkıntınız oldu mu?
Çok büyük kistlerle hamile kalanları okudum bu forumda. Hamilelikte herhangi bi sıkıntım olmadı. Doktorum da ilk üç ay kistleri gorebiliyordu rahim buyudukce gorememeye başladı, sezaryen esnasında erimiş olduklarını farkettik, ceperleri kalmıştı sadece onları da temizledi doğum esnasında.

Arkadaşlar ben seneler evvel kurtuldum bu kürlerle fakat bu kürler bende kocaman bir miyom cıkarttı östrojen içerdiğinden sanırım bu bitkiler yani kaş yaparken göz cıkarmak gibi bir sey bu tarz bitkiler bir de cok kimyasal ilaç içeriyormuş ben bilmiyordum direk demleyip içiyordum dakikalarca bekliyordu. Naçizane önerim, içiyorsanız bile 3 dk max demlenmeliymiş fazlası zehire dönüşüyormuş. Bir de yıkayıp için ama bence hic içmeyiniz. Ben pişmanım.

X