Endometriozis ameliyatı sonrası

avlotus

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2023
169
51
27
Kızlar merhabalar yaklaşık 2 ay önce 4 evre endometriozis ve miyom nedeniyle açık ameliyat oldum.2 aydır Yasmin kullanıyorum. Doktor 4 ay daha kullanmam gerektiğini söyledi. Ameliyat sonrası ilk altı ay hamilelik için çok önemli diye okudum hep. 6 ay Yasmin kullanmak beni endişelendirdi. Acaba tekrarlar mı o sürede ya da hamilelikte sorun olur mu? Tecrübe eden var mı?

Ben Kapalı olarak oldum bu ameliyatı. Hamile kalmak için özellikle oldum hamile kalamiyordum 2.cocugu istiyorduk. Bana dogum kontrol ilaci vermedi. Ama hamilelikte 4 sene sonra oldu. Tekrarlama olmadı hala kistte . 10 cm endometriozis alindi

Kızlar merhabalar yaklaşık 2 ay önce 4 evre endometriozis ve miyom nedeniyle açık ameliyat oldum.2 aydır Yasmin kullanıyorum. Doktor 4 ay daha kullanmam gerektiğini söyledi. Ameliyat sonrası ilk altı ay hamilelik için çok önemli diye okudum hep. 6 ay Yasmin kullanmak beni endişelendirdi. Acaba tekrarlar mı o sürede ya da hamilelikte sorun olur mu? Tecrübe eden var mı?

Geçmiş olsun bende de 4.evre endometriozis tanısı konuldu acaba nasıl etkileri vardır ağrı anlamında bir de ameliyat nasıl oldu? endometriozis nereleri tutmuştu nereleri temizlendi

Geçmiş olsun bende de endometriozis çikolata kisti var 4. Evre dedi Dr. Ameliyat dedi benim en belirgin sikeyetim mesane oraya tutulduğunu düşünüyor Dr. Ürolojiye yönlendirdi beni sistoslopi oldum enfeksiyon varmis yakıldı temizlendi tedavi görüyorum mesaneden yanma ağrı sık idrara çıkma sorunum var işlem sonrası bir hafta sonra gel mesaneye ilaç enjekte edilecek sonra endometriozis için ameliyat olabilirim ancak

X