Saç Uzatma Yöntemleri Entele Saçlari Uzatan Bitki (Arsiv)

Unuttuğum birşey daha war..buna 12. madde de diyebiliriz:) saçlarım dalgalı...dalgalı kullanmak istediğimde akatın yeşil kutuda saç köpüğü war saçları yumuşacık yapıyor we içerisinde protein war saçları besliyor..düz kullanmak istediğimde de philips in saç düzleştiricisni kullanıyorum...we fönden sonra da wellaformun normal saçlar için olan briyantinini çok az avucuma döküp(2 mercimek büyüklüğü) avuçlarımı birbirine sürtüyorum ısıtıyorum(etkili olması için) we sürüyorum saçlarıma...bu da saçların kırılmasını önleyip saçlarımı besliyor...
Güzel kalın mutlu olun... :)

kızlar verdiğinz tarifte entele için 2 bardak sirke 2 bardak su yazıodu denizötesi 1er bardak demiş etkisini azaltır mı acaba entelenin biz faz la mı koymusuz

Kizlar suanda saclarimda entele var, bu ücüncü kez kurlanisim ama bu sefer diplerimde yaniklik hissettim, hani sac boyasu sürdügünüz zamanda böyle bi yanma hissedersiniz ya ayni onun gibi. Bu uzadiginimi gösteriyo sizdede oldumu böyle?

merhaba kızlarrr.

Ben de dün gece popoda oluşan çatlaklar için çözüm ararken tesadüfen bu başlığa ulaştım. Bütün yorumları okudum ve bugün gittim entele aldım.

Aktar bana olumsuz hiçbişey söylemedi. İlla 10 gram kullanmak da şart değil dedi. Sadece gözüne, kulağına kaçırma, yaralı yerler varsa sürme dedi.
Sonuç olarak 3 gram kadar entele ile 5 su bardağı su ve 1 su bardağı elma sirkesini karıştır. Kafanı poşetle ve 10-15 dakika saç kurutma makinesiyle ısıt sonra 2 saat bekle yıka dedi. Ama içine badem yağı ve bepanthene koymana gerek yok, ben tavsiye etmiyorum dedi .Ben de denedim şu an yıkamayı bekliyorum. Bakalım sonuç nasıl olacak ;-)

yani benimde saçlarım dalgalıydı bende kullanalı 5 hafta olduşu an şişenin yarısındayım sonuç ne derseniz yani saçlarımın 3 te 2 sini kaybetmiştim ama farkında değildim dalgalı olduğundan fakat şehir değiştirip kireçli sudan kireçsiz suya geçince saçlarımda sönme oldu o dalgalanan lüle lüle olan saç külkedisinin saçlarına döndü o zaman saçımda acayip azalma hissettim sonra bu ota başladım uzamasına uzatıyo kafam çok kaşınıyo bu da saç çıkartıyo demektir ama ben başka bi etkisini söylicem saçlarım kendine geldi yeniden buklelendi buda bana yeter birazda saçı artsa değmeyin keyfime saçlarıma kavuştum ya

Kizlar suanda saclarimda entele var, bu ücüncü kez kurlanisim ama bu sefer diplerimde yaniklik hissettim, hani sac boyasu sürdügünüz zamanda böyle bi yanma hissedersiniz ya ayni onun gibi. Bu uzadiginimi gösteriyo sizdede oldumu böyle?

bende de oldu korkulcak bişi yok uzattığından olabilir

Kızlar benim 2 ay sonra düğünüm var ama saçlarım kısa şuan kuaförümün yanlış anlamasından dolayı. Bu konuda şuan 36 sayfa var ve hepsini okudum tecrübesi olanlara soruyorum 2 ay kullansam etliki olurmu sizce gerçekten bu entele otu. Bulunduğum şehirde saç ekletme imkanımda yok çok üzülüyorum senağlama

ben kullanalı bi hafta geçti onun için kesin bişi demem yanlış olur ama kullananlar ayda 4 cmye kdr uzattını soyluyo a.s

ben sürdüğümde değilde gün içinde bazen kaşıntı oluyo ki benim saçlarım kolay kepeklenmez kafamda kaşınmazdı ya saç çıkıyo ya da kökler hareketlendi uzuyo ondan diyorum :)
okyanuscum 2 ayda ne kadar uzatır bilmiyorum kişiden kişiye değişir ama 2 ay saçlarını kendine getirmen ve mükemmelleştirmen için yeterli bir süre
bugünden itibaren bakım yapmaya başladığında uzamasada böyle olsun biel dersin:)

saçta yanma yapması normal kızlar...saçı arındırmak için haliyle eskiden olduğundan daha fazla yıkıyoruz...we gözenekler açık oluyor...bu da yanma hissi yapabilir..kaşınması da kan dolaşımının hızlanmasından kaynaklanıyor:KK66:
ben 1 bardak su 1 bardak sirkeden yaptım çünkü kaynattığım kap ufak:) hiç farketmez eğer daha bereketli olsun istiyorsanız 2 bardak su 2 bardak sirke koyun...strechledikten sonra akıp gözünüze , kulağınıza yüzünüze gelme ihtimalini sıfıra indirmek için saç kurutucusuyla ısı werin...we havluyla sarın...bekletin...bazı arkadaşlar 10-15 dk sora yıkayın diyor ama ben 10-15 dk tutmayı enteleyi ilk denediğimde yaptım...belki bu ota karşı alerji riskim wardır diye bence ilk deneyenler saç kurutucusuyla bi süre ısı werdikten sonra 10-15 dk bekletsin..eğer bir reaksiyon göstermesse bir dahaki uygulamalarda 2 saat bekletsin...bence 2 saat mutlaka bekletilmeli...
bu arada okudum bi kaç forum başlığında elidor yağ kürü zararlı mı ws..kesinlikle zararlı değil....we ilk zaman saçları döküyor gibi yapıyor...ancak düzenli kullanıma geçilince haftada mutlaka 1 kez yapılmalı...saçları uzatıyor...we kokusu çok güzel...ancak yeşil olanını kullandım ben hiç etkili değil...sarı kutusu olanı çok güzel...bizim buralarda artık elidor yağ kürünü bulamıyorum ben o nedenle aktarlardan saç için yağ karışımı diyince werilen bir yağ kürü war...onu kullanmaya başladım ama elidor mu aktarlardaki yağ kürümü die sorarsanız aktarlardaki derim...içinde hindistan cevizi yağı,çamterebentin, hint yağı, saf zeytin yağı, defne yağı ws bi sürü yağ war...kızlar bırakın saçlarınızın uzamasını bu kadar takmayın kafanıza...kel değilsiniz, saç kıran yok allaha bin şükür...bence bu bakımları yapınca saçlarınızın çok gür ipek gibi parlak canlı we bakımlı olduğunu görünce o size yetecek...zaten o ara dewreyi atlatınca diceksiniz ki aman uzasada olur uzamasada çünkü çok bakımlı durması size yetecek....e tabi zaten bakımlı görünen saçta size teşekkür ederek uzucak....:KK66:) öptüm siziii

Denizötesi Canim Bende O Ettardaki Karişimdan Kulaniyorum.12 Tane Gibi Bir Yağin Karişimi Var.kulaniyorum Ama Biraz Ağir Bir Kokusu Var Ona Dayanamiyorum Sadece.peki Sen Bunun Faydasini Ne Kadar Sürede Gördün Söylermisin.

Denizötesi Canim Bende O Ettardaki Karişimdan Kulaniyorum.12 Tane Gibi Bir Yağin Karişimi Var.kulaniyorum Ama Biraz Ağir Bir Kokusu Var Ona Dayanamiyorum Sadece.peki Sen Bunun Faydasini Ne Kadar Sürede Gördün Söylermisin.

ben ilk kullanmaya başladığımdan beri çok memnun kaldım...çoook uzun zamandır kullanıyorumm..kokusu ağır ama strechleyip hawlu ile sardığım için ben pek almıyorum kokusunu...yaptığı etkiye değer kokusu ::KK66::dance:

ya fulyacım benimde saçlarımın uzması lazım ama işte yıkanınca çok kabarık oluyo bu ot acaaba kabarmasınıda önlermi yada daha çok kabarık kazık gibi olmas dimi

canım içine elma sirkesi koyduğun için o saçı çok yumuşatıyor ve neredeyse fönlü gibi duruyor. Normalde benim saçlarım dalgalı ama saçımı kuruttuktan sonra hem ipek gibi yumuşak hem de parlak oldu. Bence kabarık saçlarını da yatıştırır. Ayrıca kokusu da kafanı stretchlediğin zaman gelmiyor.

aycancım saçları yumuşatan büyük ihtimalle sirke oluyor :KroNick:
kazık gibi olmaz eminim parlarlar kabarmaması için saçlarını kuruturken uçlardan diplere kurut makineyle ya da nemini alana kadar havluya sarılı tut o zaman daha az kabarıyo şampuanına da çamtrebentinle yağ karışımından çok az koy faydasını göreceksin emin ol:)

fulyacıım tüm yazılanları okuyamadım,sıkıldım ama sanırım sen bu sayfanın titri haline geldin bir şekilde..Aktar bacı olmuşsun bile..Herkese koşup bıkmadan cevap vermişsin canım,bravo valla..
Benim de sorumu cevaplarsan seviniceem..Canım bu entele,gürleşmeye de yardımcı oluyor mu,arkadaşımın dökülme problemine önereceğim de..Onunkiler güzel uzuyorlar ama dökülme var..gürleşir mi dersin?

fulyanın yetişemediklerine ben yazıyorum kullanım açısından aramızda 1 hafta var çünkü sana şunu söyleyeyimki geçen gün enseme baktım daha önce hiç saç olmayan bi bölgeydi ve orda 5-6 cm lik saç grubu gördüm ve gerçekten işe yaradığına inandım hatta emin olmadım anneme baktırdım yani saç olmayan bölgede saç çıkartıyo

uykum gelmişti duş alıp yatmayı düşünüyordum ama dilanın yazısından sonra iki saati doldurmaya karar verdim,güzellik için herşeye katlanıyoruz hadi hayırlısı :eek:

ben bir bir bçuk sat tutuyorum iki saat bazen işim yoksa oluyo yani böylede etkisini gösteriyo ama inede her saç farklıdır siz kendi bildiğinizi yapın

ben bugun yaptm 3 saat kadar durdu hatta daha fazla belkide ama zarra vermiyo sanırım en az 2 saat dioalr çünkü kullananlar

X