Epidural anestezi ile normal doğum

benimde bundan önce düşüğüm var ama anestezi verdiler bi uyandım ne acı ne sızı ve o akşam kipada ne alışverişteydim..........ama ablam kürtaj oldu 15 gün kendine gelememiş....ya sende zor günler yaşamışsın iyi düşün doktorunda anlat bu durumun u ve beraber karar verin....

yo daha sölemedi ama 2 hafta sora kontrol var heralde der ama ben genel anestezi istiyom bide ağrı pompası istiycem...ya spinalde çok başağrısı olyomuş hiç çekemem ................

Ben geçen gittiğimde spinali sordum.Baş ağrısı yapıyormuş dedim.Evet oluyor bazen dedi.Bu da bünyeyle ilişkili sanırım.Kimisi hiç baş ağrısı çekmemiş.Bende uyutulmak isterim ama uyandığımda acılarla kıvranmaktan korktuğum için spinal daha iyiymiş gibi geliyor.

benimde bundan önce düşüğüm var ama anestezi verdiler bi uyandım ne acı ne sızı ve o akşam kipada ne alışverişteydim..........ama ablam kürtaj oldu 15 gün kendine gelememiş....ya sende zor günler yaşamışsın iyi düşün doktorunda anlat bu durumun u ve beraber karar verin....

Doktora bu geçmişimi uzun uzadıya anlatmak pek nasip olmadı.Tek tük bir şeyler biliyor hakkımda ama bunların hepsini bilmiyor.Aklımda bunları anlatmak var nasipse inş. anlar beni...

kızlar dinledim dinledim dayanamadım giriyorum artık araya. her ikisinide elbette zorluğu var. ben son anda sezeryana döndüm o yüzden normal doğumun sancılarını çektim kendi isteğimlede taki oğlumun hayatı tehlikeye girene kadar epidural taktırmadım. ancak normal doğumun alltan dikişlerini yaşamadığım için o konuda yorum yapamam fakat sancılarda hiç yormayın kendini taktırın epidurali rahatlığı varken gereksiz çekmek. (ben saflık ettim başta) ikincisi sezeryanında eğer doktorunuz işinin ehliyse ve vücudunuz kendini çabuk toplayan bir tene sahipse hemen kalkarsınız ayağa ağrı sancıda yine kişiye göre değişen bir şey. ben 4 saat sonra desteksiz kalktım yürüdüm ertesi gün taburca oldum. evime gelip işimi yaptım. bir iğneylede ağrıyı sancıyı atlattım. ama bazı arkadaşlarım varki bir hafta on gün aman kalkamadım yürüyemedim diyorlar. benden tavsiye sadece kendinizi dinleyin kimseye kulak asmayın herkesin bünyeside ağrı eşiğide farklı tek bir tavsiye sezeryan olacaklar mutlaka ama mutlaka korse kullanın ben korse sayesinde hemen desteksiz ayaklanabildim. 8 saat sonra giyilebiliniyor.Allah hepinize kolay doğumlar nasip etsin.sağlıkla alın inş. bebişleri kucağınıza

Ben geçen gittiğimde spinali sordum.Baş ağrısı yapıyormuş dedim.Evet oluyor bazen dedi.Bu da bünyeyle ilişkili sanırım.Kimisi hiç baş ağrısı çekmemiş.Bende uyutulmak isterim ama uyandığımda acılarla kıvranmaktan korktuğum için spinal daha iyiymiş gibi geliyor.

bnede onda kararsızım ya ...baş ağrısından nefret ederim ....ya uyanınca ağrı çok felaketmiş doruda ben ağrı pompası isticem belki faydası olur zaten ağrı kesicide yapcaklar okadar da olcak megcim

kızlar dinledim dinledim dayanamadım giriyorum artık araya. her ikisinide elbette zorluğu var. ben son anda sezeryana döndüm o yüzden normal doğumun sancılarını çektim kendi isteğimlede taki oğlumun hayatı tehlikeye girene kadar epidural taktırmadım. ancak normal doğumun alltan dikişlerini yaşamadığım için o konuda yorum yapamam fakat sancılarda hiç yormayın kendini taktırın epidurali rahatlığı varken gereksiz çekmek. (ben saflık ettim başta) ikincisi sezeryanında eğer doktorunuz işinin ehliyse ve vücudunuz kendini çabuk toplayan bir tene sahipse hemen kalkarsınız ayağa ağrı sancıda yine kişiye göre değişen bir şey. ben 4 saat sonra desteksiz kalktım yürüdüm ertesi gün taburca oldum. evime gelip işimi yaptım. bir iğneylede ağrıyı sancıyı atlattım. ama bazı arkadaşlarım varki bir hafta on gün aman kalkamadım yürüyemedim diyorlar. benden tavsiye sadece kendinizi dinleyin kimseye kulak asmayın herkesin bünyeside ağrı eşiğide farklı tek bir tavsiye sezeryan olacaklar mutlaka ama mutlaka korse kullanın ben korse sayesinde hemen desteksiz ayaklanabildim. 8 saat sonra giyilebiliniyor.Allah hepinize kolay doğumlar nasip etsin.sağlıkla alın inş. bebişleri kucağınıza

Amin canım sağol ama sezeryandan 8 saat sonra daha dikişler iyileşmemişken nasıl korse giyeceğiz?Ne biçim acır orası daha yarayken...

bnede onda kararsızım ya ...baş ağrısından nefret ederim ....ya uyanınca ağrı çok felaketmiş doruda ben ağrı pompası isticem belki faydası olur zaten ağrı kesicide yapcaklar okadar da olcak megcim

Haklısın canım bir şekilde acı,ağrı yaşayacağız.Bakma benim böyle dediğime uyanık vaziyette ameliyata girebilecek cesaretimin olup olmadığından bile şüpheliyim.

CANIM SAĞOLASIN SENİN GİBİ DÜRÜSTLER LAZIM BİZLERE ...Allah analı babalı sağlıkla büyüt işallah evet tabikide ikside zordur doğrusun........ya eğer rahim filmi çekildiysen ameliyattan sora onun kadar ağrı olmuyosa dayanmaya çalışırım

ya nasıl bi korse ve nerden bulcaz yani hani diycezmi kardeş ben sezeryan oldum ona göre mi alcaz

Alttaki dikişler daha çabuk kaynıyormuş.Öyle diyorlar hep....

evet içerdeki dikişler daha acısız sorunsuz kendiliğinden iyileşiyor sezeryan dikişleri sızlıyor her akşam eşine merhem sürdüyorsun açarken kapatırkeen aayyyy yine dikişlerimi sızlattınız kızlarr....normal ve sezeryan doğum doğum yapmış biri olarak çığırıyorum burda....guclubacismile

evet içerdeki dikişler daha acısız sorunsuz kendiliğinden iyileşiyor sezeryan dikişleri sızlıyor her akşam eşine merhem sürdüyorsun açarken kapatırkeen aayyyy yine dikişlerimi sızlattınız kızlarr....normal ve sezeryan doğum doğum yapmış biri olarak çığırıyorum burda....guclubacismile

Nasıl canım yaa? Sezeryandan sonra sürekli merhemmi sürülüyor yaranın üzerine iyileşsin diye.Estetik dikişi yapılmıyormu oraya hem?Birde sezeryandada içerdeki dikişler çabuk iyileşiyormuş ama dışarda dikiş varsa zor kaynıyormuş.Özellikle kesilen yerin uçları acıyormuş.Eğer bant çekileerek lazer dikiş yapılıyorsa dışına acı olurmu orda?

geçmiş olsun canım sabır sabır iyilşecek elbet amin ol bende korkcam bandajı açarken olsun ne yapalım .......

canım batikonda kullan daha çabuk iyileşirmiş öle diyolar

ayyy çok güldüüm yaa benim dikişler iyileşeli 4 sene oldu psikolojık olarak sızlattınız yine dikişleneceğim ama yazın ...evet benimde sezeryanlı estetik bantaj takıldı ama oraya merhem sürdürüyorlar..ben normal doğum dikişinden bahsediyorsunuz sandım normal doğum dikişleri daha kolay iyileşiyor içerde kendi kendine...sezeryan dikişleri bir sene uçları iğne batar gib yanar o kadar ama geçiyor merak etmeyin...

Nasıl canım yaa? Sezeryandan sonra sürekli merhemmi sürülüyor yaranın üzerine iyileşsin diye.Estetik dikişi yapılmıyormu oraya hem?Birde sezeryandada içerdeki dikişler çabuk iyileşiyormuş ama dışarda dikiş varsa zor kaynıyormuş.Özellikle kesilen yerin uçları acıyormuş.Eğer bant çekileerek lazer dikiş yapılıyorsa dışına acı olurmu orda?

canıım yaa ben seni sürekli yazılarını görüyorum sürekli araştıryorsun ve korkuyoorsuun korkmmaaa korkulacak birşey yook sen korktukça ben çok üzülüyorum çok fazla araştırma araştırdıkça kafana takılır bırak doğum doktorların işi lütfen rahat ool canım yaa....kaydirigubbakcemile5

ya arkadaşlar herşeyden önce ben aranıza yeni katıldım.ve mümkünse acil yardımınızı bekliyorum.ben 38+3 günlük hamileyim ve normal doğum olsun istiyorum.istiyorum da çok korkuyorum inanılmaz.rüyalarıma giriyorum Allah aşkına söleyin çokmu zor normal doğum ya bi sürü kişi bi sürü şey anlatıyor.çok kötüyüm korkuyorum.....

canıım yaa ben seni sürekli yazılarını görüyorum sürekli araştıryorsun ve korkuyoorsuun korkmmaaa korkulacak birşey yook sen korktukça ben çok üzülüyorum çok fazla araştırma araştırdıkça kafana takılır bırak doğum doktorların işi lütfen rahat ool canım yaa....kaydirigubbakcemile5

Sorma iyice oynatcam herhalde bu gidişle.Bugün doktora gittim gitmişken anestezi doktoruylada görüştüm.Ayak üzeri konuştuğumuz için fark etmedim etrafımızdaki doktorların sağlık personellerin bizi dinlediğini.Gözlerimi doktordan ve ağzından çıkanlardan ayıramadım.Dikkatle dinledim ve bir sürü şey sordum.En sonunda diğer kadın doğumculardan biri gülerek girdi araya.Ne stres yapmışım böyle inanamadım kendimede.Hayatım her şeyim doğum olmuş nerde yaşıyorum yürüyorum farkında değilim artık galiba.Doktor 'internette çok gezinmeyin hani vardır her mahallenin bilmişi benimde etrafımda çok var öyle' dedi.Hemen annem atıldı 'Ya doktor bu hep oralardan öğreniyor korkuyor' falan diye.Anestezi doktoru çok konuşkan Allahtan ama tabii hangisi denk gelir bilemiyorum.Biraz bel fıtığımla fazla ilgilendi anestezi doktoru.Seviyesini falan sordu hiç ilgilenmemiştim ben oysa şaşırdım çok sorunca belimin durumunu.Dedimki genel anesteziden uyanırken çok acı oluyormuş herkes sızlanıyormuş.'Hayır öyle çok büyük bir acı olmuyor hem uyanmalarına yakın ağrı kesici vuruyoruz dedi.Doğrumu bu?Gerçekten uyanmaya yakın ağrı kesici vuruyorlarmı?

ya arkadaşlar herşeyden önce ben aranıza yeni katıldım.ve mümkünse acil yardımınızı bekliyorum.ben 38+3 günlük hamileyim ve normal doğum olsun istiyorum.istiyorum da çok korkuyorum inanılmaz.rüyalarıma giriyorum Allah aşkına söleyin çokmu zor normal doğum ya bi sürü kişi bi sürü şey anlatıyor.çok kötüyüm korkuyorum.....

Bence normal doğum yapmayı istiyorsanız cesaretinizde var demektir.Hakkınızda hangisi hayırlıysa o olsun inş.

bende fazlasıyla normal doğumun korkunç hikayerlrini dinledim ..........ve o korkunç suni sancıyı biliyorum çünkü ben rahim filmi çekildim....meğer o suni sancıymış 3 saniye dayanmadım biraz daha devam etse kalp krizi geçirirdim heralde.....ayrıyeten benim ablam ebe hemşire yani doğum yaptıran bir ebenin ağzından konuşuyorum heralde ondan iyi bilemezzsin bilsende doğum yapmışsın sonuçta oda doğum yapmış yani kişiden kişi ye deişiyo demekki sen belki memnun kaldın ama başkaları bida asla diyebiliyo.... BEN BURDA CANDY GÖRÜNCE YAZDIM YANİ ARKADAŞIMA YAZDIM AYRICA HER TOPİĞE HERKES İSTEDİĞİ YORUMU YAPAR SİZ AÇTINIZ DİYE YAZIP YAZMAMAK İÇİN İZİN ALACAK DEĞİLİM ...istediğim yerde istediğim konuyu okur ve yorum yaparım beğenmiyen yasaklı listesine alıp yorumumu görmez

senı takıp edıorum normal dogumu kotulemek ıcın elınden gelenı yapmıssın bu kadar ınsan daha onceden sezeryan ılemı dogum yaptı bunu anlamıorum dayanılmayacak bı acı olsaydı kımse dogurmazdı emın ol bunları tartısmak bıle sacma herkez ıstedıgını yasar ama kımseye tekrar soyluorum yasamadıgın seyler hakkında yorum yapma ok bak dogru olan burda benım yaptıgım sen sureklı konusup bos konustugunun farkında degılsın ben yasamadıgım seyler hakkında yorum yapmıorum belkıde dedıgın gıbı sezeryan gercekten cook ııyıdır normalıne gore ama yasamadım bılmıorum sende yasamadın ablanın ebe olması bırsey ıfade etmıo herkezın agrı acı esıgı farklıdır onda kotudur sende guzel benım sana tavsıyem budur bılmıorum suan hamılemısın eger hamıle ısen ınsallah sorunsuz bı sekılde cocgunu kucagına alırsın guvendıgın dogum yontemı ıle senın ıcın en fazla bunu soyleyebılırım

2 ay önce normal dogum yaptım bende, ıkınmaktan yuzum boynum mos mor oldu. bi an beynim tavana yapışıcak sandım ıkınırken.öyle bi basınç oldu beynimde. ''ölüyorum'' dediğim an dogurdum. ilk 10gün dikişlerden çok çektim bende. yürüyemiyodum, ayagıma çorap bile giyemiyodum. ama şimdi hiç dogum yapmamış gibiyim, en ufak bı sikayetim bile yok. karnımın altında sezeryan dikiş izini tasımıyorum. allahın kadınlara uygun gördüğü sekılde normal sekılde dogumumu yaptım.

X