Epıdural ve spınal dogum

Goknurcelk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Mart 2019
85
40
27
İyi geceler 30 haftalık gebeyim oğlumu kucagıma almama az kaldı inş size birsey danışayım ilk doğumum olucak çatı darlığı sebebiyle doktorum sezeryan olucaksın gibi dedi ama ben genel değilde spinal yda epıdural sezaryan istıyorum olucaksada epıdural ve spınal arasındakı fark nedir ve nasıl bir sürec ameliyat nasıl geciyor belden yapılan ıgne nasıl agrılar süt gelmesi vs lütfen beni aydınlatın... :)

Epiduralla spinal arasindaki farki en iyi anestezi doktoru anlatabilir.. benim esim anestezi doktoru bana kac kere anlatti ama simdi anlatmaya kalksam onun gibi anlatamam.. igneleri bile farkli. Birinde dirençe gore hareket ediyorlar birinde daha farkli... siz her ikisininde de ayni sekilde belden asagisini.hissetmiyosunuz..

En guzeli kombine yapilmasi ama herkes yapmiyor.
Hatta benim bugun dogumum var esim degil diger anestezi doktoru yapicak.ve o epiduralde.kendini daha iyi hissettigi icin oyle yapicak. Esim yapiyor olsaydi kombine yapardi.

Merhaba ben 40 gün önce spinal anestezi ile doğum yaptım. Suyum geldiği ve açılma olmadığı için sezaryane girdim. Herkesin yaşadığı süreç fiziksel özelliklerine göre farklıdır illa ki. Ama ben ne ameliyat sırasında ne de sonrasında bir sıkıntı yaşamadım. Tahmin ettiğiniz gibi anestezi uzmanı belden iğne vuruyor ve birkaç dk içerisinde bel aşağısı uyuşuyo. sizin taamen uyuştuğunuzdan emin olduktan sonra işlem başlıyo ve totallde 40 dk gibi bir süreçte herşey bitiyo. Sonrasında baş ağrısı omuz ağrısı yaşayabileceğimi söyledi ama ben hiçbirini yaşamadım ertesi gün de ayaktaydım kendi ihtiyaçlarımı rahatça görebilecek kadar.Sütüm de odaya geçip bebeğimi bana verdikleri anda gelmişti. Ama doğuma son günler kala beni zaten göğsümden hafif hafif sıvı da geliyordu belki de sütün doğumdan hemen sonra gelmesinde etkisi vardır. Umarım sizin için de herşey yolunda ve kolay geçer :KK66:

Merhaba ben 40 gün önce spinal anestezi ile doğum yaptım. Suyum geldiği ve açılma olmadığı için sezaryane girdim. Herkesin yaşadığı süreç fiziksel özelliklerine göre farklıdır illa ki. Ama ben ne ameliyat sırasında ne de sonrasında bir sıkıntı yaşamadım. Tahmin ettiğiniz gibi anestezi uzmanı belden iğne vuruyor ve birkaç dk içerisinde bel aşağısı uyuşuyo. sizin taamen uyuştuğunuzdan emin olduktan sonra işlem başlıyo ve totallde 40 dk gibi bir süreçte herşey bitiyo. Sonrasında baş ağrısı omuz ağrısı yaşayabileceğimi söyledi ama ben hiçbirini yaşamadım ertesi gün de ayaktaydım kendi ihtiyaçlarımı rahatça görebilecek kadar.Sütüm de odaya geçip bebeğimi bana verdikleri anda gelmişti. Ama doğuma son günler kala beni zaten göğsümden hafif hafif sıvı da geliyordu belki de sütün doğumdan hemen sonra gelmesinde etkisi vardır. Umarım sizin için de herşey yolunda ve kolay geçer :KK66:
İnşallah amin teşekkür ederim :)

Nerde doğum yaptınız ?

X