Epiduralli normal doğum yapanlar yardım.

Merhabalar. 16 Şubatta tam 40 ımı doldurmuş oluyorum. Epidural normal duşunuyorum. Ancak 36+0 ' da bebegimin 3 kilo olması sebebiyle doktorum 40. Haftana kadar bebek oldukça irileşir ve normal doğumun zorlaşabilir dedi ve sezaryen önerdi. Asla vajinal doğum takıntım yok. Ama sezaryen ile ilgili çevremde çok farklı görüşler var. İltihaplanıp 2 hafta ayaklanamayan da var. 2 gün sonra yerleri silen de. Bu konuda tecrübe sahibi doğum yapmış kadınlar neler yaşadınız? İrı bebek doğuranlar ne gibi zorluklar yaşadı? Vajina içinde sarkma oldu mu? Kesi, dikiş ne zaman iyileşti?

Bebeğin yan duruşu ve çatı darlığı sebebiyle spinal sezeryan oldum.Ağrım çok oldu doktor demişti zaten dokun kalın olduğu için ağrın fazla olacak diye.Onun dışında bir sıkıntı yaşamadım.1 haftada da toparlandım.

Iki defa normal dogum yaptim.
Ilkinde epidural aldim, 39+6 da dunyaya geldi, 3.850 gram.
Ikincisinde epidural almadim 40+4 de dunyaya geldi, 4150 gram.(gebelik sekerim yoktu)
Epiduralli normal dogumun bence korkulacak hic bir yani yok cunku gercekten sancilari hissetmiyorsun. Epiduralsiz olarakta yaptigim icin aradaki farki cok iyi biliyorum.herkesin agri esigi farkli tabi ama epidural olmadan yaptigim dogumda her sanci benim canimi gercekten acitmisti.
Bu sebeple epidural ile yapilan dogumu oneririm.
Bebegin anne karninda kaldikca buyumesinden dolayi onerilen sezaryene gelince; mesela 3 bucuk kilo ile 4 kilo arasinda ki bir bebegin cikmasi cok farkli degil bence, aradaki 500 gram tasirken belki farkeder ama sonucta aradaki o agirlik bebegin vucuduna esit oranda yayildigi icin, dogumda o kadar buyuk bir fark ile zorluk yasatacagini sanmiyorum.
saglikla kucaginiza alin ❤

İki tane epiduralli normal doğum yaptım.
Ikisi de çık rahattı..İkinci doğumum da bebeğim 3800 dogdu.
İki dogumumda da kesi ve dikiş vardi.
Ikisinde de doğumhane den yürüyerek ciktim.
Sormak istediğiniz bişey varsa yanıtlarim.
Hayırlı dogumlariniz olsun.
Benim bi sorum olucakti
Kac yaşındasınız çoğunun yaşla alakası var mi

X