Ergenlik çağından gelen sivilce izlerine çözümü olan var mı?

• Konu Sahibi sun_and_cloud
  • Başlangıç Tarihi
S

sun_and_cloud

Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba. Bu forumdaki ilk mesajım. Forumu sürekli takip ediyordum, ama ancak üye olabildim.Böyle güzel bir forum oluşturduğunuz için öncelikle herkesi tebrik ediyorum. Benim ergenlik çağından itibaren bariz bir sivilce problemim vardı. Şimdilik bunu atlattım sayılır. Ama o dönemlerde annemin tüm ikazlarına rağmen yüzümle çok oynadığım için özellikle yanaklarımda büyük gözenekler şeklinde izler kaldı. Çok çukur şeklinde değil ama yine de yakından dikkati çekiyor. Bir sorunum da cildimdeki renk düzensizlikleri. Sivilce olmadıpında bile yer yer kırmızıklar oluyor ve sivilceli gibi duruyor. Yüzüm boynuma göre daha kırmızı ve nefret ediyorum bu durumdan.Sarışın beyaz tenli olunca hassas bir tenim var. Forumda bu konularla ilgili çok başlık var ama neyi uygulayacağımı şaşırdım. Kimi arkadaşlarımız bazı yanık ,ameliyat izlerinde kullanılan tıbbi ilaçları önermiş, kimileri bitkisel karışımlar, kimileri kozmetik veya dermakozmetik ürünler. Aranızda bende senin gibiydim, şunu yaptım çare buldum diyenler var mı? Artık bu kızarıklıklardan, gözeneklerden , izlerden kurtulmak istiyorum:KK43: Bi sivilce çıksa geçince bile izi çok uzun süre kalıyor:KK43:

Şimdiden herkese teşekkürler:)

benimde sivilce izlerim var ama ne yaptıysam olmadı:1no2: forumda bi arkadaş limon kolonyasına bir adet aspirin atın (büyükler için kullanılan aspirinden) ..
ben yaptım gece yatmadan sürüyorum bu 2 haftadır uyguluyorum lekeleri yavaş yavaş götürüyor inşallah kalmaz yüzümdeCADIARZU bu arada bir su bardağı limon kolonyası olacak...

benimde sivilce izlerim var ama ne yaptıysam olmadı:1no2: forumda bi arkadaş limon kolonyasına bir adet aspirin atın (büyükler için kullanılan aspirinden) ..
ben yaptım gece yatmadan sürüyorum bu 2 haftadır uyguluyorum lekeleri yavaş yavaş götürüyor inşallah kalmaz yüzümdeCADIARZU bu arada bir su bardağı limon kolonyası olacak...

aynı sorun bende de var,kullanmadığım ürün kalmadı yüzüm kızarık oldugundan fondoten sürmeden sokaga cıkamıyorum:KK43: doktora gittim bana kimyasal peeling ve mikrodermabrazyon önerdi ama cildim daha da hassaslasır diye cesaret edemedim .
Limon kolonyası alkollu yüze düzenli olarak sürmek ne kadar doğru bilmiyorum.

açıkçası artık doktora bile gitmek istemiyorum. gittiğim bir doktor rouctane vermişti. karaciğerimle ilgili bir sorunum olup olmadığını sordu. yok dedim ve ilacı yazdı hemen. test bile istemedi. o zaman bunun kadar ağır bir ilaç olduğunu bilmiyodum. eczacı kimin için dedi, ben kullanacam deyince şaşırdı, o kadar ağır bir vaka değil senin niye verdi ki doktor diye. ailem duyunca kullanmama karşı çıktı, başka doktora sorduk. testleri yaptırmadan bu ilacı kesinlikle kullanmamam gerektiğini ve bubun ağır sivilceli vakalara verildiğini söyledi. benim yüzümde fazla bi sivilce yoktu. diğer doktorun sana bu lacı vermemesi lazımdı diye kızdı diğer doktor. ne yapacağımı şaşırdım artık:KK43:

Ilk arkadasin yazdigi sorun bende de var. Ama 23 yasina girecegim, artik ne kadar ergenlik denir bilmiyorum,.
Ama bende sivilce sorunu her genc gibi ergenlik caginda couk oldu. Su son ay, yanagimda boynuma dogru acaip akne + sivilceler olusmaya baslayinca, kuzenim eczaci kendisinden ilaclar rica ettim.
Iki cesit hap verdi (bunlarda biri a vitamini). ama ilac kullanmadan yana degilim. Bunlarin yanisra niyaderma diye bir krem verdi o da cilt icin.
Arastirdim, türk mali ve 30 senedir piyasada olan bisey. Kokusundan ztn 30 sene öncesine ait bir karisim oldugunu anlayacaskiniz:) Onu tavsiye ediyorum.
Ya dglse bende cok sey denedim, ve arkadasin dedigi gibi sarisin/beyaz tenli olunca, o kirmizi lekeler cok køtu oluyo... Ha o yuzde ki kirmizi lekelerin cougunu, iz zannediyoruz ama onlard abi cesit akne.
Saygilar

Merhabalar,

Uzun süredir ben de sivilce problemi yaşıyordum, yok limon suyu yok arap kızı çok şey denedim ama bir türlü kurtulamadım. En sonunda internette yaptığım bir araştırma ile çok etkili bir ürün buldum. Kısa sürede sivilcelerimden kurtuldum. Altta ornek bir bağlantı var. Kısa sürede herkesin bu dertten kurtulması dilegiyle..

Sivilce ve akneye son, Zapzyt çok etkili !!, #16494592 Gittigidiyor.com

CADIARZUarkadaşım sürekli bu ürünü tavsiye ettigine göre cok etkili bir ürün galiba

Arkadaşlar benim kdr sivilce izleriyle ugrşan yokturr.. Bakın ben izlerimdn krtuldm. Kurtulmak iteyen eklesib. supergirl__97@hotmail.com amatör olarak görceksnz ama kendi kafamdan uydurdugum formullerle sivilce izlerini gecirip cildinizdeki zararlı hücrelerin vücuttan atılmasına yardımcı olacağım. pişman olazsınız ekle :KK61:

Arkadaşlar zeytinyağı izlere çok iyi geliyo. Deneyin pişman olmazsınız bence. Ama zeytinyağını sürmeden önce cildi iyice temizleyin sonra sürüp 20-30 dk bekletin. Yıkayın ama bunu yatmadan önce uygulayın 1 haftada etkisini görürsünüz dikkata alanlara tşkler :)

Arkadaşlar zeytinyağı izlere çok iyi geliyo. Deneyin pişman olmazsınız bence. Ama zeytinyağını sürmeden önce cildi iyice temizleyin sonra sürüp 20-30 dk bekletin. Yıkayın ama bunu yatmadan önce uygulayın 1 haftada etkisini görürsünüz dikkata alanlara tşkler :)

Sivilce basmasın sonra zaten çıkmaya yer arıyo :KK1:

X