Erkek arkadaşım duzelir mi ? Kişilik bozukluğu var mı

Yani bence kader biseyler .Alnına 2 evlilik başka çocuklar yazildiysa yola ordan devam etmen gerekiyorsa edersin.Ben şimdi ikinci evliliği yaptım ya.Bana biri deseki ya boşan ya iki gözünü ver.iki gözümü vermem yani 😂Ne bileyim evlat acısı yatalak olmak hayatta öyle acılar varki ...Boşanmak bunların yanında çok öcü gibi gelmiyor bana.O kadına kizsam küfür etsem nolacakki o koca denilen adam kimse ona yüz vermese beni aldatamasa mesela sırf birini bulamadığı için bu onu iyi adammi yapar.Tam tersi bence biran önce gitsin yoluna.Ben ona guvenmemki...Gözü dışarda bir adamı koca diye elimde tutmam başarı degilki.Napim kendi evde ruhu aklı başkasında olan adamı.Duygular ölebilir İnsanlar ölüyor sonuçta.Adam beni artık çekici bulmayabilir sevmeyebilir ona yetmeyebilirim aynı şekilde oda bana.Bagira bağıra şiddetli şekilde kavga edip evi ocağı başına yıkıp sülale zoruyla zorla adamı bu evlilikte mi tutayım.Tutamam kimsede kimseyi tutamaz.Bence evlilikler bir ömür boyu yanilgisindan kurtulup hayırlısı demeliyiz ömür bile öyle .Ölüm kimisine 45 inde kimisine 5 inde gelir.O bile elimizde değil.Kimseye sormuyorlar öleceksin istermisin diye.Evlilik de öyle garantisi yok bu işin.Hem boşanmak Genede ölmekten iyi en azından nefes alıyorsun degilmi yeniden.

Ah olayını bilemem tekâmülde başımıza gelecek olan gelecektir.Allah isterse engel olur dimi boşanmaya olmadığına göre o konuda ben bilemem o yolu kaderi karmayı..Belkide böylesi hayırlıdır.Cok derin bu konular.Bize düşen başımıza ne gelirse gelsin bu hayatta ayağa kalkıp devam etmek Böyle yaratildik böyle programlandik herşeye göğüs gerip devam edeceğiz.Belkide o kadın oh ne iyiki bu adam dan boşandım diyecektir.Ben dedim mesela ama bir anda değil Zamanla anladım benim için öyle oldu.

Yıllar geçince olgunlasmaz böyle adamlar çürür benide çürütür kavunmu bu napim yaşlanınca eli bastonlu gençliğimi mahfetmis adamı.Evli kalacagim konu komşuya diye onun kirli çamaşırımi yikiycam ödül olarak.Bende dünyaya bir daha gelemiyorum.

Son yorumum da şu Esra Erol'un programını nasıl basıp orada evliliği bitiren kadın yada erkekleri taslamiyorsam burada da kimsenin karmasina karışmam.Herkes kendi bilir.Evlilik iki kişinin isteğiyle başlar.Taraflardan biri istemediginde biter.Birakmayi bilirsek canımız az yanar .Yapisirsak her yerimiz kanar. Ölene kadar beddua edip bir köşede çürümek ve o adamın peşinde heder olmakda elimizde.Kendimizi toplayıp beni istemeyeni ben hiç istemem deyip hayata sıkı sıkı sarılmak da elimizde.Bir gün öleceğiz hayat seçimlerden ibaret.Bize uymuyor diye bunları değiştiremeyiz.Ben eski eşimi degistiremem beni aldattigi kadını degistiremem ben sadece kendi hayatımı daha güzele doğru değiştirebilirim.Benim işime bu yarar kimsenin ah vah demesi ilenmesi bana verilen at gibi giden it gibi döner bilmemne yok çok mutsuz olacaklar tesellilerine gerek yok.Ben zaten ayakta mutluyum ilk unutan ilk yaşayan ilk yoluna gitmeyi başaran kazanır.Bu arada ilk eşim hala evli mutlu o kadınla bende evliyim mutluyum biz birarada iyi değildik bana zehir olan başkasına bal olabilir.Ben bir erkeğin bir kocanın gitmesiyle ölmedim onunlada doğmadim

Siz mutluluğu bulmuşsunuz. Sevindim sizin adınıza. Herkes sizin kadar şanslı olmayabilir .
Lakin herkes namuslu olmak zorunda .
Evli erkek ahlaksız veya namussuz diye bir kadında namussuzluk etmek zorunda değildir. Adamın suratına tokatı basıp defol evine git demek yerine bosansinlar diye beklemiş.

Böylelerini normallestirmeyelim lütfen. Her yerde , her platformda yaptıkları ahlaksızlık suratlarına çarpılsin ki edepleriyle yaşamayı öyle ya da böyle öğrensinler

Ben normal demiyorum .Sadece boşandığı kadını da tanımam adamida tanimam.Bilememki evlilikleri nasıldı.Belki evde birbirlerini gırtlakliyorlardi.Belki boşanmasalar adam bir sınır anında kadını öldürecekti.Belki o çocuğun psikolojisi o kadar bozuktuki Allah ona acıdı bı sebep yarattı boşandılar.Yani bilemem karisamam.Bu hayatta tekamül budur.Bu kadın sadece bahane.Yoksa boşanmayan erkek bosanmiyor kadınların coguda affediyor.Yani bu evliliğe kaynak olan kadınların öyle bir gücü yok.Saglam evliliği kimse yerinden oynatamaz

Siz mutluluğu bulmuşsunuz. Sevindim sizin adınıza. Herkes sizin kadar şanslı olmayabilir .
Lakin herkes namuslu olmak zorunda .
Evli erkek ahlaksız veya namussuz diye bir kadında namussuzluk etmek zorunda değildir. Adamın suratına tokatı basıp defol evine git demek yerine bosansinlar diye beklemiş.
Sözlerinize dikkat edin evli adam ben hayatjna girmeden önce de ailesinin evinde kalıyordu 2 yıl kadar olmuştu.ben arkadaş olarak onun yanında olduğum zaman hep evine gitmesini istedim ama çok defa o evi terketmisti.bosanmak istiyordu beş kuruşu yoktu diye erteliyordu bosanmayi.sirf o kişiyi görmemek için cocugunu bile görmek istemiyordu.benim vicdanım çok rahat her türlü destek çıktım ona

Ben normal demiyorum .Sadece boşandığı kadını da tanımam adamida tanimam.Bilememki evlilikleri nasıldı.Belki evde birbirlerini gırtlakliyorlardi.Belki boşanmasalar adam bir sınır anında kadını öldürecekti.Belki o çocuğun psikolojisi o kadar bozuktuki Allah ona acıdı bı sebep yarattı boşandılar.Yani bilemem karisamam.Bu hayatta tekamül budur.Bu kadın sadece bahane.Yoksa boşanmayan erkek bosanmiyor kadınların coguda affediyor.Yani bu evliliğe kaynak olan kadınların öyle bir gücü yok.Saglam evliliği kimse yerinden oynatamaz
Tam Olarak öyle

Sözlerinize dikkat edin evli adam ben hayatjna girmeden önce de ailesinin evinde kalıyordu 2 yıl kadar olmuştu.ben arkadaş olarak onun yanında olduğum zaman hep evine gitmesini istedim ama çok defa o evi terketmisti.bosanmak istiyordu beş kuruşu yoktu diye erteliyordu bosanmayi.sirf o kişiyi görmemek için cocugunu bile görmek istemiyordu.benim vicdanım çok rahat her türlü destek çıktım ona
Hukuken boşanma şerhi kesinlesince boşanmış olurlar .evleri ayriysa da nikahlilar , yeniden bir araya gelebilirler . Erkek mi kalmadı başkasına nikahlı adama destek oluyorsunuz ? Siz psikologmusunuz? Desteğe ihtiyacı varsa psikolog veya psikiyatriste gider destek alır. Bu yazdıklarınız sizi masum çıkarmaz.

Konu sahibi ben sizin tarafinizda değilim kimsenin tarafında değilim kendi tarafındayim sizde ballandıra ballandıra anlatıp tüy dikiyorsunuz.Zaten bu adamdan memnun değilsiniz bı sürü cekinceniz var.Heleki bekar çocuksuz iseniz en güzeli kısa yoldan yolunuza gitseniz.Madem eşiyle anlasamiyormuş keşke hayatına kimseyi almadan bosansa kimse üzülmese daha iyi olurdu.Valla yeni üyeyim ban yemek istemiyorum.Herkesin hayatı kendine

Böylelerini normallestirmeyelim lütfen. Her yerde , her platformda yaptıkları ahlaksızlık suratlarına çarpılsin ki edepleriyle yaşamayı öyle ya da böyle öğrensinler
Ben sadece zor bı süreçten geçiyorum kimsenin evliliğini bitirmedim bu konuda vicdanım çok rahat herkes nasıl bı insa olduğumu çok iyi biliyor

Ben sadece zor bı süreçten geçiyorum kimsenin evliliğini bitirmedim bu konuda vicdanım çok rahat herkes nasıl bı insa olduğumu çok iyi biliyor
Çocuğuyla ortada kalsın diye kocasina destek olduğunuz kadin kat be kat daha fazla zor süreçlerden geçmiştir emin olun. Herkes erkek arkadaşınızı da iyi bir insan olarak biliyormuş hem. Demek ki herkesin sizin hakkınızda da yanılıyor olma ihtimali var , bu yüzden herkes sizi iyi biliyor diye içinizi rahatlatmayin boşuna

ben ilk açtığın konuda bahsettiğin kişinin abin olduğuna inanmamıştım zaten. Adam zaten ilk eşiyle geri evlenmek istiyormuş eşi de kabul etmiş. Kendin anlattın ilk konunda. Kadına adamı bırakmamış diye saydırıyorsun ama adam kendisi karısına yeniden evlenmeyi teklif etmiş gayet de.

Sonuna kadar okumanızı rica ediyorum.abim eşiiyle evlenip ilk 3 ayda anlaşamayip evden ayrıldı. çocuk oldu o süreçte yine evine gitti yine anlaşamayip evinden ayrıldı bı yil kadar kaldi orda. Evliligin ilk gününden beri sorunları vardı fiziksel şiddet de oldu psikolojik şiddet de iki tarafta da. siddetli geçimsizlik vardı ve eşi ona maddi manevi destek olmadığı için ayrılma kararı aldı. Cocuk olursa düzelir diye düşündü çocuk olunca da duzelmediler. sonrasında evden çıktı bizde yaşadı.5 yılın sonunda eşinden boşandı. karşı taraf boşanmaya yasanmadigi için çekişmeli oldu sonra anlaşmalıya dönüştü bosanabildi. Evi çocuğun velayetini de ona verdi sırf boşanması için. esi ve eşinin ailesi de bu 4 yıllık surecte ailemizi hep rahatsız ettiler sürekli hakaretler küfürler. Abimin borcu var dörtyüz bin kadar. ailemin maddi gücü yok. Destek çıkmadılar abime.evden yavas yavaş gitmesini istediler gibi bişey oldu. Yeni bosandi.bu boşanma aşamasına kadar abim hayatına birini aldı 2 yıl birlikte oldular evleneceklerdi ama kız abimi birakti sorunlu olduğunu dile getirip.abim simdi eski eşiyle tekrar evlenmek istiyor. Bu süreçte çok defa aldatma da oldu. eski esini sevmiyor ama çocuktan dolayı tekrar severim belki diyor. onlar arasında aileler arasında saygı sevgi kalmadı bu arada. gidecek yerim yok mecburum diyor?çocuğumdan başka kimsem yok bu hayyatta diyor. Eski eşi de kabul etti evliliği. Kadın bu boşanma sürecinde ailesinden akrabalardan çok laf işitmiş yıpranmış o da dul kalmamak için evliliği istiyor.sonuc ne olur tekrar evlenmeleri mantıklı mı ?ikimiz de çok pismaniz ders aldık düzelecez diyorlar olur mu? Mantıklı mı?

Merhaba arkadaşlar lütfen sonuna kadar okuyup yorum yapmanizi yardımcı olmanizi istiyorum. erkek arkadaşımla 2 yıllık bı ilişkimiz var.Bu süreçte maddi manevi sorunları vardı.Psikilojik olarak zor donemlerden geçiyordu.Ona maddi manevi destek oldum sürekli.Ama iliskimiz başladıktan kısa bı sure sonra bana karşı davranışları farklı oldu.İnsanlara ailesine karşı çok merhametli fedakar güleç ama benim yanımda çok depresif karamsar hep benden bekler. Zor günlerden gectigim zamanlar oldu yanımda olmadı fazlasıyla.Hastalandigimda da aynı şekilde çok umursamiyor.Bi Kac defa ağır tartışmalarımiz oldu bu tartışmamizda ağır hakaret küfürler oluyor çok fazla argo kelime kullaniyor.Kimi zaman eski kız arkadaşlarıyla başka kadınlarla karşılaştırmalar yapıp kimi zaman da dalga geciyor.Bana deger ilgi göstermeyip kendisi sürekli ilgi bekliyor.Cok iyi manipüle eder ve ben vicdanıma hep yenik düşüyorum.Yasadigi Sikintilarindan dolayı kimi zaman intihar edecem deyip duruyor.Kimi zaman bana karşı egosunu yüksek tutup kimi zaman da kendini acindiriyor.Surekli onu dinlememi istiyor benim sıkıntılarını gormezden geliyor.Dogum günüm oldu hatırlamadi bile üstüne hakaret etti.Bulundugum kadın erkek karisik ortamlarda her hareketime dikkat ettiğim halde bazen çok ağır ithamları oluyor ve işin kötü tarafı kendini haksız görmüyor özür dilediğini zamanı da hatırlamıyorum.Kalbimi kirdiginda da çok umursamaz.Surekli ona karşı kelimelerimi seçmek zorundayim cunku en basit bı kelimede hemen kafasında kurup algı yapıyor. Sürekli her durumda suçlu ben oluyorum kendimi suclamaktan yoruldum.Ona sadece bı defa yalan söyledim diye 5- 6 ay boyunca gittiğim her yerde konum attim ve bı yere gitmemi istemezdi fazlasıyla .Mutlu olmadığımı tükendiğimi yorulduğumu söylediğimde umrunda olmuyordu ve bı yılın sonunda ondan ayrıldım çok korktu kaybetmek istemedi haklısın deyip yalvardı. Duzelecem sorunlarimdan dolayı öyleyim diye diye birbirimizi kandırdık.Duzelmedi bı hafta sonra aynı davranislar devam etti.2 yılı devirdik ailesiyle tanıştırdı beni ama ben bu girdaptan çıkmak istiyorum mutlu değilim.Sevgi bı yere kadar oluyormus .Evlendigimizde öyle olmayacam diyor ama ben ona inanmıyorum artık .Cunku ben onu mutlu etmek için herşey yaptım ama onu memnun edemedim hiç .her gün tartisiyoruz.Onu duzeltemiyorum sanirim kişilik bozukluğu var ve narsisit olduğuna eminim artik.Ona kendini duzeltmedigi sürece hiç bı zaman mutlu olmayacağını karşı tarafı da mutlu edemeyecegini dile getirdim.Evlenilecek bı adam olmadığını kişiliğinde bı sorun olduğunu anladım. Kusura bakmayın sanırım sıkıntılarımızı kimseye anlatmama izin vermediği için cevremdekilere de anlatmamı istemediği için burdan yazmak istedim . Burdan anlatmadıgim anlatamadığım çok şey var.Psikilojik şiddeti dibine kadar yasadim yeri geldi fiziksel siddete de az da olsa maruz kaldım . Ben dogruyu yanlışı göremiyorum artık onun doğrularına göre yaşiyorum mantıklı dusunemiyorum
erkekler deygismez simdi boyleyse evlenirsen eyer 10 kat dahasini gorecen. 😡😡OYLELERİ YALNİZ KALMALİ EBEDİ. KİMSEYE FAYDASİ OLMAZ. NE YAPSANDA HİC Bİ ZAMAN GORMEZ İYİ SEYLERE GOZU KAPALİ VARLİKLAR BİR KOTULUK ET BAK NASİL GORUR.

Çocuğuyla ortada kalsın diye kocasina destek olduğunuz kadin kat be kat daha fazla zor süreçlerden geçmiştir emin olun. Herkes erkek arkadaşınızı da iyi bir insan olarak biliyormuş hem. Demek ki herkesin sizin hakkınızda da yanılıyor olma ihtimali var , bu yüzden herkes sizi iyi biliyor diye içinizi rahatlatmayin boşuna
Ben o adamın hayatına girmeden önce de ailesinin yanında yaşıyordu iki yıl kadar olmuştu.ve boşanmaya calisiyordu beş kuruşu olmadığı için de bosanamiyordu arkadaş olarak konuştuğumda eve gitmesini hep istedim

ben ilk açtığın konuda bahsettiğin kişinin abin olduğuna inanmamıştım zaten. Adam zaten ilk eşiyle geri evlenmek istiyormuş eşi de kabul etmiş. Kendin anlattın ilk konunda. Kadına adamı bırakmamış diye saydırıyorsun ama adam kendisi karısına yeniden evlenmeyi teklif etmiş gayet de.
Aşağılık kompleksi var boylelerinde. Evini karısını benim için bıraktı diyerek egolarını besliyorlar bu yüzden bekar değilde evli erkeklerin peşinde böylesi.

Aşağılık kompleksi var boylelerinde. Evini karısını benim için bıraktı diyerek egolarını besliyorlar bu yüzden bekar değilde evli erkeklerin peşinde böylesi.
Adam hiç de bırakmamış ki karısını. Kadına mal mülk vermemek için boşanmamış. Kadın maddi olarak istediklerini alınca boşamış direkt adamı. Ortada adama yapışan bir kadın yok yani. Üstelik tüm bunlara rağmen adam kadınla tekrar barışmak istemiş. Yapışan kişi resmen adam.

X