Çocuk Hastalıkları Erkek bebek anneleri bir sorum olacak...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Ay genel anestezi mi veriyorlar bilmiyordum ben...:1shok: Ay şimdi daha çok kortktum yaa. Acaba lokal anestezinin yaş sınırı kaç biliyormusun canım?

danıştığım doktor 1,5 aylık olana kadar yapılan sünnetlerde genel anestezi olmuyor dedi. bizim oğlanlar bu ayı geçeli çok oldu.
danıştığım bir çocuk doktoru ise zorunlu haller dışında yenidoğan sünnetine karşı. bu işin bir çok hastanede rant meselesi haline geldiğini söyledi. sen de bilirsin bebek sünnetleri çok daha pahalı. ayrıca çocuk bu kadar küçükken zorunlu olmadıkça genel anestezi almasın deyince biz vazgeçtik canım.

danıştığım doktor 1,5 aylık olana kadar yapılan sünnetlerde genel anestezi olmuyor dedi. bizim oğlanlar bu ayı geçeli çok oldu.
danıştığım bir çocuk doktoru ise zorunlu haller dışında yenidoğan sünnetine karşı. bu işin bir çok hastanede rant meselesi haline geldiğini söyledi. sen de bilirsin bebek sünnetleri çok daha pahalı. ayrıca çocuk bu kadar küçükken zorunlu olmadıkça genel anestezi almasın deyince biz vazgeçtik canım.

Aslında bir açıdan doğru hastaneler bu işten para kazanacak sonuçta bir operasyon. Ama diğer taraftan çocuğun hatırlamadığı dönemde bu işi halletmekte lazım.. Lokal anestezi ne zamandan itibaren yapılıyormuş acaba bilen yok mu ???

canım ben bu genel anestezi işini çok araştırdım hangi anesteziğin kullanıldığına kadar.bir kere bu bizim anladığımız anlamda bir anestezi değil.zaten öyle olsa tekrar pipiye lokal yapmazlar.sadece hafif bir sersemletme.zaten yaptırdığımız cerrah böyle bir operasyon için genel anestezinin çok gereksiz olduğunu söyledi.2 aya kadar ya da çocuk aklı erip sünnet esnasında sakin durabilecek yaştayken lokal ile yapıyorlar.ama 6 aylık bebeğe de lokalle yapanlar var. bence yaptıracağın cerrahla konuşunca çok rahatlayacaksın,benim eşim ondan sonra ikna olmuştu mesela.umarım en güzel şekilde halledesiniz.ben iyi ki yaptırmışız diyorum.

bizde bu yaz düşünüyoruz benim oğlumun testislerinde sorun vardı inmemişti o yüzden inmeyi bekleyin dedi dk rumuz şimdi indi bir sorun yok bende yaza yaptırmak istiyorum 3 yaşında olucak nasıl olucana karar vermedim daha açıkcası anestesi alıca için bende endişelendim şimdikafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

mrb.arkadaşlar, ben oğlumu bir hafta önce(5.5 aylık iken) sünnet ettirdim.ve şuan iyileşti.bir süre daha bepanten kremle nemli tutacağız o kadar.erdem hastanesi çocuk cerrahı Şahika Hnm yaptı.Biz lokal anestezi istiyorduk;o da zaten teklif etmeden kendisi söyledi.mükemmel bi zamanda yaptırmışız.daha pipisinin farkına varmadan.bi süre sonra bezini açınca elleri hemen pipisinde oluyor.yeğenimden biliyorum.birde bu hafta diş çıkardı:) çok araştırdım.bu yaştaki bebeklere genel anestezi ile yapıyorlarmış.minnacık bebek.anestezinin dozu ne olursa olsun.böyle bir durum için gereksiz.20 dk sürdü.o an hiç hissetmedi.ama durumdan korktu biraz.oyalayacak bir şey götürmemişiz yanımızda.mesela birazcık süt harika olacakmış.eve geldikten sonra bir iki saat ağladı.ondan sonra ağrı kesici verdik.hiç birşey hissetmedi.doktor 2 krem verdi.2 saat arayla ikisini pipisine sürüp bezini bağladım.gecede kremleri sürüp üzerine mutfakta kullanılan streçten biraz koparıp o bölgeye koyduk. oğluşuma sünnet olmamış gibi davrandık.yüzüstü yatırdık,kucağımıza çok rahat aldık.çamlıca erdem hastanesi çocuk bölümünden bizi çok üzdüler;ama ümraniyede şahika hnm dan çok memnun kaldık.düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.ücretide sgk dan sonra 150 tl ödedik.diğer hastane ve doktor ücretlerine göre ideal....erkek bebek annelerine şimdiden geçmiş olsun.......

Son düzenleme:
benim oğlum 18 gün erken doğmuştu bizim kararımız doğar doğmaz sünnet ettirmekti
zaten çocuk cerrahı geldi gördü yapılabilir dedi biz de doğduğu gün sünnet ettirdik
göbeğinden çabuk iyileşti pipisi çok memnunum iyiki de yaptırmışım biz 550 tl ye yaptırdık

Bence çok erken yaptırmayın bunu şu açıdan diyorum eşimde aynı şeyi düşünüyor.

Belli bi yaşa geldikten sonra yani kendini bildiği hatırlayabileceği bi yaşta iken (7-11 arası mesela) yapılırsa en azından HATIRASI kalır, güzel günlerini hatırlar. ışte sünnetim olmuştu şu şekildeydi felan diye anı olarak kalır düşüncesindeyim. (Tabi sağlık sorunu yoksa))

Ya doktor her muayenesinde sünneti tekrar tekrar hatırlatıyor özel bir durum diye üzerine bastıra bastıra söylüyor. Ama ben kıyamıyorum. İlk doğduğunda hem benim hem bebeğimin doktoru sünnet ettirin çıkmadan dedi ben karşı çıktım olmaz diye bezden kurtulsun dedim. Kıyamadım yaa minicik canı acır dedim. Eşim o zaman bişe söylememişti ama sonradan bezden kurtulunca aklı erecek neden o korkuyu yaşatacaksın çocuğa dedi. Ben hatırlasın işte ne güzel dedim mevlüt falan da yaparız dedim. Eşim kızdı sen sünnet oldun mu nerden biliyorsun hatırlamak isteyeceğini dedi. Küçücük çocuğa pipini kesecekler dedikleri zaman dehşete düşer dedi. Yaa off kararsız kaldım..

valla eşiniz yerden göğe kadar haklı...
canı acımayacakki sünnet sırasında. o bölgeyi uyuşturacaklar zaten.ne olduğunu anlamadan olacak bitecek iş.
ben oğlumu 4,5 aylıkken sünnet ettirdim.keşke daha önce ettirseymişim.aklı ermeden,elini bezine götürmeden halloldu her şey.1 hafta bile sürmedi.
iki lafın arasında kıyamıyorum diyorsunuz.büyüyüp aklı erince nasıl kıyacaksınız?
üstelik yarı sünnetli diyorsunuz.
yarın yeterli özeni gösteremeyipte idrar yollarında iltihap falan olursa, o zaman görürsünüz kıyamamak nasıl oluyor...
bence bir an önce yaptrın.
biraz büyüyüncede bi mevlüt okutursunuz olur biter...

kızlar ben oğlumu 85 günlükken sünet ettirdim.çok memnunum.ve daha önce yaptırmadığım için çok pişmanım.bu sitedeki sünnet hakkındaki tüm yorumları okudum. doktorumuzu da bu site vasıtasıyla bulduk.op. dr. SERDAR OGAN .20 marta sünnet oldu oglum.doktorumuz sünnet yapıllırken bizide içeri aldı.lokal aneztesi oldu.lokal yapılırken 10 sn agladı.sünnet sirasında gülüyodu oglum.3 gün sonra iyileşti.eli çok pratik doktorumuzun.iyiki bu siteye üyeyim.ve burdan araştırıp bu doktora gitmişim.fiyat 135 tl.1 hafta sonrada kontrola gittik....

Doğduğunun ikinci gününde sünnet oldu. Göbeğinden önce iyileşti... Sadece günde iki kere uygulanacak kremi vardı. :nazar:Doktor aksini söylemedikçe ben yine olsa yine bunu tercih ederdim...

erken sünneti kesinlikle tavsiyeederim...hem idrar yolu enfeksiyonlarından koruyor hemde hatirlayamayacaği bir yaşta/ayda acisini yaşayip geçiyor...oğlum5.5 aylııken sünnet oldu.doktor kararimizdan dolayı bizi taktir etmişti...2 gün sıkıntı oda sadece ilk çişinde yanma oluyoro zaman bi ağladi bizimki,bez değiştirmelerde merheminisürdük gunde ikikez de baticonlu suya kovada oturttuk hattabizimki onuoyun yapti şap şap ayaklarini çirpardi...hemen geçti doktorumuzda çok iyi bir doktordu..hiç öle paralar bayılmadık 100 tl ye devlet hastanesinde üroloğa yaptirdim...ismini verebilirim(ist.kağıhane devlet has.dr.mehmet şeker)

hiç beklemeyinn arkadaşlar...eglence düğün deistiyosanız 3-5 yaşina gelince yaparsiniz hem akli erer oda eglenir..hemdedüğününde sünnet acisi çekmemiş olur:))
ama önce sağlık

oğlum 1.5 aylıkken yaptırdık,iyiki de yaptırmışız,harekete edemediği için sıkıntı olmadı,doktorumuz bezin içine pet bardağın bi kısmını kesip koydu,bez pipiye değmesin diye,2. gün bardağa da gerek kalmadı,çabucak iyileşti,emeklemeye dönmeye başladıklarında çok daha zor olur bence,ne kadar erken o kadar iyi,önemli olan iyi bir doktora sünnet yaptırmak genel cerrahi ya da üroloji yapıyor zate ama genel cerrahiyi tavsiye ettiler bize,doktorumuzdan çok memnun kaldık

X