Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesine İyi Gelecek Bilimsel Araştırmalar,Doktor Tavsiyeleri,Haberler

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhb kızlar . eşimin sperm sayısı 3 milyon 1. tüp denemem negatif 2. yi 2010 da düşünüyorum. artık maddi duruma göre.
bu arada alternatif tıptan yararlanmak istiyoruz. Çakşır suyu sipariş verdim netten. keçi boynuzu kürü kullanacağız birde dün arı sütü polen bal karışımı aldım(250gr) içine marketten phyto active erkeklere özel çay aldım içinde ginseng (adamotu) kökü, zencefil, nane, mate, karabiber, hardal tohumu var. çayın poşetlerini açıp arı sütü polen bal karışımına ekledim birde tarçın ekledim. 40 gr da çam fıstığı dövüp ekledim macun yaptım. tahta kaşık kullanılıyor (plastikte olabilir) macunlara asla metal sokulmuyor.
sabah (aç karnına) / akşam 1 çay kaşığı kullanacağız yada sadece akşam 1 tatlı kaşığı. sabahları 15 dk sonra kahvaltı edilecek.
Tabi birde tibet sakızı siparişi verdim. bakalım neler olacak

buradan okuduklarım da çinko evicap klomen L-argine bütün bunlarıda araştıracağım öneriniz var mı?
klomen i sadece dr. söylerse mi kullanmak gerek. bize dr. hiç ilaç tedv. den bahsetmedi

tibet sakızı ne oluyo ki?

mrb o hapı nereden aldınız

Arkadaşlar Tibet Sakızı Çin de kullanılan bir tür top haline getirilmiş macun türü. Cinsel sorunlara ve sperm sayısının artmasına yardımcı oluyor. Bizim sperm sayımız düşük belki fayda görürüz diye netten sip. ettim. Kullanmaya devam bakalım bir umut. Çinliler 90 yaşına kadar kullanıyorlarmış. Hiç bir yan etkisi yoktur yazıyor. :sm_confused:
Şimdi erkeklere özel vitaminlere bakıyorum. Complete Mens Multiple diye vitamin mineral karışımı var baya bir iyi gözüküyor. Sanırım onu alacağım.

benimde eşimin sperm sayısı 9 milyon ileri hareketliliği 10 hareketsiz 40 doktor üroloğa gönderdi o doktorda klomen verdi bide 3 lü bi antibiyotik nisanda tekrar spermogram alırız dedi.klomenin de yarısını alıcaksın dedi 6 gün var 1 gün ara ver dedi ama bende nette araştırdım ve keçi boynuzu kürüne başlattım bu gün hemen eşim havuç suyunuda içiyordu oda faydalıymış fındık,peynir,portakal suyu taze sıkılmış ne varsa içirip yediriyorum adam napcağını şaşırdı

merhb kızlar . eşimin sperm sayısı 3 milyon 1. tüp denemem negatif 2. yi 2010 da düşünüyorum. artık maddi duruma göre.
bu arada alternatif tıptan yararlanmak istiyoruz. Çakşır suyu sipariş verdim netten. keçi boynuzu kürü kullanacağız birde dün arı sütü polen bal karışımı aldım(250gr) içine marketten phyto active erkeklere özel çay aldım içinde ginseng (adamotu) kökü, zencefil, nane, mate, karabiber, hardal tohumu var. çayın poşetlerini açıp arı sütü polen bal karışımına ekledim birde tarçın ekledim. 40 gr da çam fıstığı dövüp ekledim macun yaptım. tahta kaşık kullanılıyor (plastikte olabilir) macunlara asla metal sokulmuyor.
sabah (aç karnına) / akşam 1 çay kaşığı kullanacağız yada sadece akşam 1 tatlı kaşığı. sabahları 15 dk sonra kahvaltı edilecek.
Tabi birde tibet sakızı siparişi verdim. bakalım neler olacak

buradan okuduklarım da çinko evicap klomen L-argine bütün bunlarıda araştıracağım öneriniz var mı?
klomen i sadece dr. söylerse mi kullanmak gerek. bize dr. hiç ilaç tedv. den bahsetmedi

merhaba
benim eşimde sayı çok çok iyi idi morfoloji %16 idi doğal yolla olur dedile beklemek istemediğimiz için tüp bebeğe yöneldik
eşim bir profesöre gidiyodu çapada o tüp bebeğe başlamadan 6 ay klomen tb. kullanmamızı söyledi ve çok faydası oldu hormon değerleri kaliteli sperm üretecek seviyeye geldi ayrıca bir sene kadar çinko zaman zaman evikap kullandı tedaviye karar verdiğimizde 3 ay boyunca arginmax,l-carnitine ve l-arginine kullandık ben iğnelere başladığımda doktorum eşime nac,zinco-c,evikap verdi ayrıca antibiyotikler felan içtik en sonunda bebeğimizin nefesi içime düştü rabbim çabalarımızı boş çevirmedi daha çok minik 1,5 aylk bebeğımız rabbim sizlerede tattırsın

arkadaslar bir sitede bakın ne yazmıslar...
"""Dün bir arkadaşım ile görüştüm , eşinde ve kendisinde bir problem olmamasına rağmen bebek sahibi olamadılar. Sebepsiz infertilte teşhisi ile uzun süre bebek sahibi olmak istedıler olmayınca bir kez tüp bebek denedıler ve tutmadı.
Şimdi doğal yollardan gebe kaldı. Bunun sırrı ne dediğimde "21 gün boyunca tansalp çayı içtik" dedi. 1 yaşıma daha girdim. ılk defa duyuyorum bu çayı. ılginç... """"

biraz arastırdım en uygunu cakşır köklü olan

Vücut direncini arttırır.
Fiziksel ve zihinsel dayanıklılığı arttırır.
Aşırı stres ve yorgunluktan kaynaklanan performans düşüklüğünü giderir.
Erkeklerde cinsel gücü, sperm sayısını ve testosteronu arttırır.
Karaciğerden çeşitli toksik maddelerin ve alkolün atılımını hızlandırır.
Karaciğer hücre yenilenmesini kolaylaştırır.
Yaşlılık etkilerinin geciktirilmesine faydalıdır. (Anti-aging etki).
Yorgunluğu azaltmak ve çalışma isteğinizi artırmak için yararlıdır.
Stres, depresyon veya diğer sert ve olumsuz koşullar altındaki vücut metabolizmasını koruyan bir tonik etkiye sahiptir.
Şeker hastalığının iyileşmesine yardımcı olabilir ve kandaki şeker, lipit ve kolesterol seviyesini düşürür. Antitümöral etkisi vardır.
Kansere karşı koruyucudur.
Anemiye (kansızlık) karşı iyi gelir ve özellikle kanser hastalarında görülen kandaki bazı eksiklikleri giderebilir.
Bağışıklık sistemini güçlendirir ve kalp-damar sistemi üzerinde olumlu etkisi vardır.
Prostat büyümesi ve iltihabında etkilidir.

TANSALP Aktiviteleri (Farmakolojik Özellikleri):
Analjezik (ağrı kesici), antiakne (sivilce önleyici), antiaging (yaşlanmayı önleyici), antialerjik (alerjiyi önleyici), antialkolik (alkolü bırakmayı kolaylaştırıcı), antialopesik (saç dökülmesini önleyici), antialzheimeran (bunamayı önleyici), antianemik (kansızlığı önleyici), antianoreksik (iştahsızlığı önleyici), antianksiete (sinirliliği önleyici), antiaritmik (kalp ritm bozukluğunu önleyici), antiarterosklerotik (damar kireçlenmesini önleyici), antiartritik (eklem iltihabı ve kireçlenmesini önleyici), antiastmatik (astımı önleyici), antibakteriel (bakteri öldürücü), antibiotik (mikrop öldürücü), antikanser (kanseri önleyici), antikatarakt (gözde katarakt gelişimini önleyici), antisefalajik (beyindeki olumsuz durumları önleyici), antisirotik (karaciğer sirozunu önleyici), antiçöliyak (çöliak hastalığına karşı), anticold (soğuk algınlığına karşı), antikolitik (barsak iltihabına karşı), antikonvülzan (havaleye karşı), antikoroner (kalp damarındaki olumsuzluklara karşı), antidekübitis (yaralara karşı), antidepresan (depresyonu önleyici), antidiabetik (şeker hastalığına karşı), antidot (kadmiyum, cıva, kurşun gibi vücut için zararlı maddeleri uzaklaştırıcı), antidismenoreik (adet sancılarını yokedici), antiegzema (egzemaya karşı), antiensefalitik (beyin iltihabını önleyici), antiepileptik (sara nöbetlerini önleyici), antifertility (kısırlığa karşı), antigingivitik (dişeti iltihaplarına karşı), antiglokomik (glokomu önleyici, göz tansiyonuna karşı), antihemorajik (kanamayı durdurucu), antihepatitik (hepatite karşı), antiherpetik (uçuk virüsüne karşı), antihistaminik (histamine karşı), antihiperkolesterolemik (yüksek kolesterolü düşürücü), antihiperglisemik (yüksek kan şekerini düşürücü), antihiperlipidemik (kandaki yüksek yağları düşürücü (LDL-Total kolesterol vs.)), antihipertansif (yüksek tansiyonu önleyici), antihipertiroid (guatr( tiroid hormonu yüksekliğine karşı)), antihipoglisemik (kan şekeri düşüklüğüne karşı), antiileus (barsak tıkanıklığına karşı), antiimpotans (iktidarsızlığa karşı), antiinfective (enfeksiyonlara – iltihaba karşı), antiinfertility (kısırlığa karşı), antiinflamatuar (iltihaba karşı), antiinsomniak (uykusuzluğa karşı), antiiskemik (damar tıkanıklıklarını önleyici), antiletarjik (bitkinliğe karşı), antilösemik (kan kanserine karşı), antilupus (sistemik lupus eritematosus hastalığına karşı), antimastitik (meme iltihabına karşı), antimeasles (kızamığa karşı), antimelanomik (melanom adı verilen deri kanserine karşı), antimenorajik (adet kanaması fazlalığına karşı), antimetastatik (kanserin yayılmasını önleyici), antimigren (baş ağrısına karşı), antimyaljik (kas ağrılarına karşı), antinefritik (böbrek iltihabına karşı), antinöropatik (sinir problemlerine karşı), antiobezite (şişmanlığa karşı), antiorşitik (testis iltihabını önleyici), antiosteoartritik (kemik kireçlenmesine karşı), antiosteoporotik (kemik erimesine karşı), antiototik (kulak iltihabına karşı), antioksidan (vücuttaki oluşan oksitlenmeleri, zararlı maddeleri önleyici), antiparkinson (Parkinson hastalığına karşı), antiparotitik (tükrük bezleri iltihabını önleyici), antiperiodontitik (diş iltihabını önleyici), antipnömonik (akciğer iltihabını önleyici), antiprostatitik (prostat iltihabına karşı), antipsöriak (sedef hastalığına karşı), antipiretik (ateş düşürücü), antiretinopatik (retina problemlerine karşı), antiromatizmal (romatizmaya karşı), antiseptik (mikrop öldürücü), antispazmodik (spazmı önleyici), antistomatitik (ağız dil yaralarına karşı), antistres (strese karşı), antistroke (felce karşı), antitaşikardik (kalp çarpıntısına karşı), antitrigliserit (trigliseriti düşürücü), antitümör (tümöre karşı. ıyi veya kötü huylu hücre çoğalmasına karşı) (beyin, meme, barsak, böbrek, akciğer, pankreas, deri, mide kanserlerine karşı), antiülser (ülsere karşı), antivajinit (vajina iltihabına karşı), antiviral (virüsleri öldürücü), afrodizyak (cinsel arzuyu arttırıcı), asthma preventive (astım krizlerini önleyici), cancer preventive (kanseri önleyici), cardioprotektif (kalbi koruyucu), koleretik (safra arttırıcı), cold preventive (soğuk algınlığını önleyici), sitoprotektif (hücre koruyucu), diüretik (idrar söktürücü), fungisid (mantar öldürücü), gastroprotektif (mideyi koruyucu), hepatoprotektif (karaciğeri koruyucu), immunomodülatör (bağışıklık sistemi düzenleyici), insülinogenik (insülin üretimini arttırıcı), interferonogenik (interferon üretimini arttırıcı), laksatif (kabızlığa karşı dışkılamayı kolaylaştırıcı), memory enhancer (hafızayı arttırıcı), mukolitik (balgamı sökücü), myorelaksan (kas gevşetici), osteojenik (kemik yapımını arttırıcı), radioprotektif (radyasyona karşı koruyucu), sedatif (sakinleştirici, rahatlatıcı), spermijenik (sperm üretimini arttırıcı), timoprotektif (timusu koruyucu) ve diğer vücut için önemli aktiviteler.....

ıçindeki etken maddeler tansalp grubuna göre değişiklik göstermektedir.

TANSALP NELER YAPABıLıR? Bu bitkisel mucize vücutta ne işe yarar?

Tansiyon düzenleyici etkileri:
Yüksek tansiyonu aşağı indirirken, düşük tansiyonu da yükseltir. Böylece kalbiniz ve kan dolaşımınız normale döner. Kalpteki ritm bozukluğu giderilir. Kalp krizi riskini azaltır. Eğer geçirilmiş bir kalp krizi varsa en az 2 kutu Tansalp kullanılması önerilir. Kanın kafaya basıncı, kulakların uğuldaması ve görme bozuklukları gibi tansiyon dengesizliğinden kaynaklanan belirtiler de düzene girer. Damar sertliğinde ve tıkanmasında oldukça etkilidir. Kan durdurucu ve varis, basur, varikosel gibi damar problemlerini tamir etme özelliği vardır. ıki kutu Tansalp bitirdiğinizde Kan dolaşımı ve tansiyon, bu 6 hafta içinde normale dönecektir. Bu durumun değişmemesini sağlamak için, yıl boyunca, Tansalp içilmelidir. Tansalp gittikçe ayran gibi milli içeceğimiz haline gelmektedir. Tansalp'in önemli yanı ise, yan etki, alışkanlık veya bağımlılık yapacak herhangi bir madde taşımamasıdır.

Psikolojik durumu düzenleyici etkileri:
Zihinsel ve bedensel yorgunluk, huzursuzluk, korku, gerginlik, endişe, karamsarlık, anksiyete, sinirlilik, histeri, panik atak, kapris, alınganlık durumlarında çok faydalıdır. Tansalp'i düzenli kullananlarda sabah dalgınlık ve yorgunluğun aksine, rahatlatıcı bir canlılık olarak görülür. Uykusuzluk durumlarında çok etkilidir. Spazm, ağrı ve gerginliklerde rahatlatıcı etki gösterir. Sinirden kaynaklanan baş ağrısı, migren, mide ve karın ağrıları, safrakesesi rahatsızlıkları, kalp bölgesindeki ağrılar ve sürekli kabızlık mide bulantısı, mide şişkinlikleri, kalp çarpıntıları, kadınlardaki rahim ve kasık ağrıları, menopoz rahatsızlıkları ve stres hallerine karşı başarıyla kullanılabilir.

Hormon ve salgıları düzenleyici etkileri:
Hormon dengesinin bozuk olduğu hallerde Tansalp çok başarılı olur. Salgı sistemini düzenleyici özelliğe sahiptir. Dengeyi koruyucu olarak da kullanılır. Oldukça ender görülen gözyaşı azlığı durumunda da çok iyi sonuçlar alınabilir. Tansalpte bünye düzenini normalleştiren maddeler bulunduğu için, günümüzün modern yaşam biçiminde, insanlığın bu tür yardımcılara gerçekten ihtiyacı var. Tansalp'i en az 21 gün sabah akşam düzenli kullandığınızda çalışma gücünüzü tam anlamıyla kazanabileceksiniz. Ayrıca son bilimsel çalışmalarla Tansalp?in antitümöral ve kansere karşı etkileri de gittikçe daha belirgin hale gelmektedir.

Kadınların özel günlerini düzenleyici etkileri:
Adet sancısı, adet görme düzensizlikleri, aşırı adet kanamaları ve loğusalık kanamaları Tansalp'in kan durdurucu ve ağrı kesici özellikleri sayesinde kontrol altına alınmış olur. Menopoz döneminde, kalp çarpıntısı ve düzensizlikleri, duygu coşkunlukları, korku ve soluk alma zorluklarına karşı, en az üç kutu Tansalp bitirilmelidir. Böylece tüm bu rahatsızlıklar, düzensizlikler sona erecektir. Kemik erimesi, kireçlenme gibi sorunlar da ortadan kalkacaktır. Kadının kısırlığına da yardımcı olabilir. Erkeklerde ise sperm yapıcı ve afrodizyak etkileri önemlidir.

Mikrop öldürücü ve hücre yenileyici özellikleri sayesinde; mukoza iltihaplarında, gastrit, mesane iltihabı, mide ve bağırsak mukoza iltihabında, ağız boşluğu iltihabında ve mide ve bağırsak ülserinde başarıyla kullanılabilir. Ayrıca, solunum sistemine olumlu etkileriyle öksürük ve aşırı ses kısıklığında özellikle önerilir. Balgam söktürücüdür. Gırtlak ve bademcik iltihabı ve ağız kuruluğunda da başarıyla kullanılabilir. Nefes darlığına yol açan akciğer amfizemi bile iyileştirilebilir. Kaşınan ve yanan deri alerjilerinde, yaralarda, çıbanlarda, şiş ayak ve ellerde kullanılır. Tansalp'in bileşimindeki doğal maddelerin varlığı için Yüce Yaratıcıya edeceğimiz teşekkürler hiç bir zaman yeterli olamaz

buradan satın alabılırız
denemkte fayda var

sadecedogal.net/tansalp-caksir-koklu/449/

yeteeeeer kullanıcısından alıntı
ARKADAŞLAR BıR KEZ DAHA SıZLERı YENı TOPĞıMıZE GÖZ ATMAK VE DESTEK ıÇıN ÇAĞIRIYORUM

ARKADAŞLARRRRRRRRRRRRRRRRR
TÜP BEBEK TOPıĞıNDEN ARKADAŞLAR YENı BıR TOPK AÇTILAR
TÜPĞ BEBEK FıYATLARINDA ıNDıRıM ıSTıYORUZ DıYE BU TOPĞıE GELıP BıR ZıYARET EDERSENıZ ÇOK SEVıNECEĞıZ BıR LıSTE HAZIRLIYORUZ LıSTE YETERı KADAR KALABALIKLAŞINCA VE BELıRLEDıĞıMıZ BıR GÜNDE SESıMıZı DUYARACĞIMIZ YERLERE MAıL ATACAĞIZ TÜP BEBEK FıYATLARI VE RAPOR ÇIKARMADAKı ZORLUKLARLA ıLGıLı HEPıNıZı BEKLıYORUZ

Tüp bebek fiyatlarıda indirim istiyoruz

TOPıĞıMıZı BURASI

canım linkini yapıştırayım da arkadaşlar kolay bulsun....
Kadınlar Kulübü / KADIN KADINCA KADINLAR KULUBU Sayfa Bulunamadı (Tüp bebek fiyatlarıda indirim istiyoruz)

ArkadaŞlarrrrrrrrrrrrrrr yarın

(tÜp bebek fıyatlarında ındırım ıstıyoruz )

topıĞınde maıl gÜnÜ lÜtfen topıĞe uĞrayıp hazırlanan dılekÇeyı gereklı yerlere maıl olarak atarmısınız

lÜtfen herkese haber verelım

merhaba arkadaslar
tup bebek hakkinda cikan yeni genelge icin tepkimizi gosterelim
tek yurek olalim
kimse bizden anne olma hakkimizi alamaz
lutfen yetkili yerlere mail gonderelim sesimiz ne kadar cok cikarsa etkimizde o kadar fazla olur

Mail adresleri..

bimer@basbakanlik.gov.tr Sayın Recep Tayyip Erdoğan,(Başbakan) adına
BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK Sayın Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan) adına

recep.akdag@tbmm.gov.tr Sayın Recep Akdağ ( Sağlık Bakanı) adına

cevdet.erdol@tbmm.gov.tr Sayın Cevdet Erdöl ( TBMM Sağlık,Ail eve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığına
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr Sayın Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı) adına
fsahin@fatmasahin.net ; fsahin@akparti.org.tr ( Sayın Fatma Şahin (Gaziantep Milletvekili, Ak parti Kadın Kolları Başkanı,tüp bebek tedavisinin devlet tarafından karşılanması için Meclise yasa teklifi verip bizi desteklemişti.)

AKİM ak parti dilekçe başvuru formu (mutlaka cevaplandırılacağı bildirilmektedir.)

Gazeteler ve sağlık muhabirleri: ( sizin ayrıca tanıdıklarınız var ise onlara da lütfen yollayınız)

turkan.yılmazer@aksam.com.tr
mersan@hurriyet.com.tr
aarman@hurriyet.com.tr
aaydogan@milliyet.com.tr
agorgun@milliyet.com.tr
yasemin.altan@posta.com.tr
mmutlu@gazetevatan.com

mrb benim cocugumda yok esimden olmuyor sperm cok zayifmis cogunluk olu benim gibi olan varmi durumu yaza bilirmisiniz

Eşim azospermi inşallah iyi gelecek diye kullandıklarımız keçiboynuzu kürü, bal-arısütü-polen-ginseng karışımı, bol kuruyemiş (yerfıstığı,incir,pestil v.s.) GNC mega men, Pharmaton, GNC E vitamini, Ara sıra Solgar çinko. Bir de Kavun Çekirdeği Yağı almak istiyorum en son o da iyi geliyormuş sperm yapımında ve arttırlmasında.... ınşallah bir aksilik çıkmazsa haziran sonu - temmuz tüp bebek denicez o zamana kadar faydası olur...

benim eşimde de sperm yetersizliği var 10. milyon bizimki ameliyat oldu varikoselden proxeed plus isimli bir ilaç kullanıyor keçiboynuzu pekmezi yiyor incir fındık ceviz ne buluyosak deniyoruz bu ay sonunda test yaptırıcaz umarım faydası olur

Eşim azospermi inşallah iyi gelecek diye kullandıklarımız keçiboynuzu kürü, bal-arısütü-polen-ginseng karışımı, bol kuruyemiş (yerfıstığı,incir,pestil v.s.) GNC mega men, Pharmaton, GNC E vitamini, Ara sıra Solgar çinko. Bir de Kavun Çekirdeği Yağı almak istiyorum en son o da iyi geliyormuş sperm yapımında ve arttırlmasında.... İnşallah bir aksilik çıkmazsa haziran sonu - temmuz tüp bebek denicez o zamana kadar faydası olur...

Sayesçim benim bildiğim kuruyemişlerden çiğ badem, ceviz,fındık, ay ve kabak çekirdeği. yer fıstığının ne faydası var. çok da kilo yapıcı bişey eşim zaten kilolu yeyip dahada şişmesinden korkuyorum ama azospermiye faydası çoksa şişmanlasa da olur. Keçiboynuzu günde kaç tane yemek gerekir? eşim 2-3 tane yiyor acaba az mı. çörek otu da iyiymiş diyorlar sence nasıl

canım benim ben keçiboynuzu kürü yapıyorum.Çiğ olarak tüketmiyor suyunu içiyor. Bir de kuru incir günde 2-3 tane o da çok faydalı. Vallahi zaten kuruyemişçiye her hafta 20 tl bayılıyorum:))) Yer fıstığını da yine forumdan okumuştum.. demmicim benim eşim zayıf zaten kilo almak istiyor onun için bi problem yok anca yiyo vallahi. keçiboynuzu kürü de belli zaman sonra kilo aldırmaya başlıyor:))) Çörekotu da şifadır tabii hatta peygamber efendimizin tavsiyeleri var ama onu yemedi hiç. ışte en son şu kavunçekirdeği yağını alıcam da netten almak istemedim çarşıya gitmem lazım onu da yemeklerden sonra bir tatlı kaşığı ve üstüne bol su içerek kullanıyormuşsun. Bakalım Allah büyük inşallah şifa olur..

nevrosky canım paylaşımın için çok teşekkürler
keçiboynuzu kürü,e vitamini,folik asit ve çinko sayesinde biz 7 kat artış sağladıkhihoyyythihoyyythihoyyyt

ve en kısa zamanda yazmış olduğun diğer bilgileri de değerlendircem çünkü henüz normal seviyede değil sperm sayımızfisfisfis
gerçekten bunları deneyince sperm sayısı arttı mı?

Arkadaşlar, bu kadar şeyi eşlerimize nasıl yediricez içiricez, valla işimiz çok zor. Bi de bu işler biraz da stres ve psikolojiye bağlı. Kendisinin üzerine bu kadar gidersem, kendini beceriksiz biri gbi görmez mi, bu da stres yapmaz mı o kişide? Bunları uygularken psikolojik olarak rahatlamalarını nasıl sağlıyorsunuz? Evet biz değerliyiz, bebeğimizn olma durumu da çok değerli bir şey ama eşlerimiz de değerli, onlara kendilerini kötü hissettirmemek de önemli değil mi?

Bugün hepimiz için 41 Hacet duası, Yasin, Fatiha okudum. İnşallah dualarım hepimize ulaşır,Rabbim hepimizin seslerini duyar. Bu sitede bana da yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim, Kandiliniz mübarek olsun!olumunekankayizsmile

Arkadaşlar, bu kadar şeyi eşlerimize nasıl yediricez içiricez, valla işimiz çok zor. Bi de bu işler biraz da stres ve psikolojiye bağlı. Kendisinin üzerine bu kadar gidersem, kendini beceriksiz biri gbi görmez mi, bu da stres yapmaz mı o kişide? Bunları uygularken psikolojik olarak rahatlamalarını nasıl sağlıyorsunuz? Evet biz değerliyiz, bebeğimizn olma durumu da çok değerli bir şey ama eşlerimiz de değerli, onlara kendilerini kötü hissettirmemek de önemli değil mi?

Bugün hepimiz için 41 Hacet duası, Yasin, Fatiha okudum. İnşallah dualarım hepimize ulaşır,Rabbim hepimizin seslerini duyar. Bu sitede bana da yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim, Kandiliniz mübarek olsun!olumunekankayizsmile

Amin Canım. Allah razı olsun, dualarını kabul etsin inşallah...

Bugün hepimiz için 41 Hacet duası, Yasin, Fatiha okudum. ınşallah dualarım hepimize ulaşır,Rabbim hepimizin seslerini duyar. Bu sitede bana da yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim, Kandiliniz mübarek olsun!olumunekankayizsmile

amin.. Allah razı olsun.. benim eşimin bu kürlerle pek alakası yok şunu yemen lazım diyorum bunu içmen lazım diyorum ama bizim ki olur tamam diyor gerisi gelmiyor.. mideside öyle her şeyi kabul etmiyor. bende daha bir şey demiyorum..

Son düzenleme:
X