Erkek sperm morfoloji bozukluğu

Ovulasyontest

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
28
1
29
Kızlar eşim sperm testi verdi 27 milyon sperm çıktı %22 ileri hareketli %4 yerinde hareketli esas sorun normal morfolojisi %1 çıktı. 9 aydır çocuk deniyoruz normal yolla olmuyor. Üstelik son ayda lh testi yumurtlama ile yaptık yine olmadı. Nolur yardım edin bu durumda olup çocuk sahibi olanlar varmı. Varikosel yok eşimde. Testesteron hormonu 200 ama düşük yani.

Merhabalar geçmiş olsun. Benim eşimde varikosel var. Ameliyat önerdi doktorlar ama biz pek mantıklı bulmadık. Sağlıklı beslenme, besin takviyesi, hafif aktif spor ve sigarayı bırakarak hatri sayılır şekilde değerlerini yükselttik.

Ne kadar zamanda yükseldi peki
6 ay sürdü ama ciddi anlamda 0 paketli gıda,sağlıklı sebze ağırlıklı beslenme, her gün en az 5.000 adım ve takviye gıdalar baya etkili oldu. Bir de çok sıcak suyla duş almamak gerekiyor. Sıcak su maalesef spremlere zarar veriyor. Yine aynı şekilde çok sıkı kıyafetler, iç çamaşır giyinmek de zararlı. Bunlara hep dikkat etmek gerekiyor.

Her gün bir avuç çiğ kavrulmamis kabak çekirdeği, her gün bir tane muz, her gün iki parmak boyutunda bitter çikolata, sabahları aç karnına bir yemek kaşığı keçiboynuzu özü, eğer yiyebilirse ağır gelmezse günde iki tane keçi boynuzu. Eşiniz sigara kullanıyorsa direk bırakması gerekiyor. Çünkü sigara sperm morfolojisini kuyruk hareketini vs aşırı derecede olumsuz etkiliyor.

X