Erken doğum yapanlar ve ardından hamile kalanlar var mı?

ehlimana

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2010
3.411
205
Yazın 2022 de erken doğum yaptım 30 haftalık fakat 29 ile uyumlu idi. ilk gebeliğimdi. aslında her şey yolunda giderken suyum gelmeye başladı. 4 ya da 5 hafta böyle gittik. ilk gebelik ben bir şey bilmiyorum doktorum zaten bilgilendirmedi su azalmış ultrasonda bunu bile söylemedi. enfeksiyon sebepli erken su gelişi ile hastaneye yattım ve doğum hastane yatışımdan1 hafta sonra oldu. bebeğimde hiçbir sorun yoktu. ben gaz sancısı yaşadığımı düşünüp hemşire ve doktor yönlendirmesi ile merdivenlerde yürüdüm. bu da doğumu hızlandırıyormuş.

sorum şu erken doğum yapanlar (benim gibi olan varsa özellikle merak ediyorum) sonraki doğumlarında ne yaptılar? süreç nasıldı?özel olarak aldığınız önlemler ya da dikkat ettim dediğiniz şeyler oldu mu? bana tavsiyeniz olur mu? direk perinatolog mu takip etti?

İlk ve tek doğumum oldu..ikinciye hamile kalmadım ama erken doğum yaptım..34+4 de suyumun sızıntı şeklinde gelmesiyle ve benim doğum yarıyı geçmiş vaziyette acilen sezaryene alınmamla son buldu..kızım sağlıklı ..

İlk ve tek doğumum oldu..ikinciye hamile kalmadım ama erken doğum yaptım..34+4 de suyumun sızıntı şeklinde gelmesiyle ve benim doğum yarıyı geçmiş vaziyette acilen sezaryene alınmamla son buldu..kızım sağlıklı ..
adınıza çok sevindim. bu konu beni çok endişelendiriyor inşallah tekrar yaşamayız

Erken dogumun sebebi belirlendi mi? Enfeksiyon vb bir şey tespit edildi mi? Bir tanı koyuldu mu? Rahim ağzı ölçülmesi yapilmis miydi? Rahim ağzında kisalik söz konusu muydu?

Bir sonraki gebelik için bunları cevaplamali ve 2 kaybı olan biri olarak mutlaka perinatolog takibi derim. Kaybı olan anneler diğer hamilelere göre daha riskli. Ve ben son hamileligimde 20 l haftaların ortalarından itibaren 2 haftada 1 idrarda enfeksiyon kontrol ettirdim.

3.hamileligimde çok şükür bebegim3 sağlıkla kavuştum, insallah zamanı geldiğinde sizde sağlıkla kucağınıza alırsınız.l 🙏🏻

Erken dogumun sebebi belirlendi mi? Enfeksiyon vb bir şey tespit edildi mi? Bir tanı koyuldu mu? Rahim ağzı ölçülmesi yapilmis miydi? Rahim ağzında kisalik söz konusu muydu?

Bir sonraki gebelik için bunları cevaplamali ve 2 kaybı olan biri olarak mutlaka perinatolog takibi derim. Kaybı olan anneler diğer hamilelere göre daha riskli. Ve ben son hamileligimde 20 l haftaların ortalarından itibaren 2 haftada 1 idrarda enfeksiyon kontrol ettirdim.

3.hamileligimde çok şükür bebegim3 sağlıkla kavuştum, insallah zamanı geldiğinde sizde sağlıkla kucağınıza alırsınız.l 🙏🏻
enfeksiyon dendi fakat su sızıntısı önce mi sonra mı bir şey demiyor bazı doktorlar. ben öncesinde zaten enfeksiyondan şüphelenip gittim doktora fitil verdi fakat yararlı olmadı. rahim ağzımda sıkıntı yoktu.

X