Erken dogum yapmak gerekebilir.(litfen konumu tasimayin diger yerlerden hic cevap gelmiyor canim cok sıkkın rica ediyorum🙏

süt için, normalde hiç sevmem ama hamilelikte yarım litreye yakın içiyordum
ayrıca muz ve yumurta da tüketin her gün. şekerli ve ekmek dışında hamurişini tamamen kesin
bebeğinizin kilosu güzel, kilo alacağı haftalara girmiş, endişelenecek bir durumunuz yok
doğum haftasına değil, bebeğin sağlığına odaklanın, tabii gönül ister ki son ana kadar içeride dursun ama bu kadar doktor size söylemiş, düşünmeyin artık bunu. Allah sağlıklı bebek versin, size de sağlık versin. Sizin sağlığınız da çok önemli.
doğumuzda kolaylıklar dilerim

Daha geri demek için çok erken son haftalarda kilo alıyorlar zaten benimde geçen gittiğimde 8 gün gerideydi 31.haftada dün gittim ve yakalamış haftasını geri

Gözyaşı bezi ve çene kaslarının gelişmediğini nasıl anladılar ki ,
Gözlerde aşırı çapaklanma hatta çapak da değil, irin gibi uzayan birikinti oluyor.
Çünkü gözyaşı oluşmayıp, gözler temizleyemiyor kendini.

Çene kası ise göğsü tutma, çekme ya da vakumlama gibi eylemi yapamıyor, ağzına şırınga ile damlatılıyor ya da kendi akış ayarlı biberonla besleniyor.

Gözlerde aşırı çapaklanma hatta çapak da değil, irin gibi uzayan birikinti oluyor.
Çünkü gözyaşı oluşmayıp, gözler temizleyemiyor kendini.

Çene kası ise göğsü tutma, çekme ya da vakumlama gibi eylemi yapamıyor, ağzına şırınga ile damlatılıyor ya da kendi akış ayarlı biberonla besleniyor.
Büyüyüp toparladığında normale döndü değilmi

Benim kızıımda 36 haftada doğdu suyum geliyor du ama 34 haftalık gibi iki hafta geriden demişti ben polikistik overli olduğm için büyük ihtimalle 34 dü ama hiç bişey olmadı kokrkmayın allahın izniyle sağlıkla doğar inşallah

Bayanlar ben 4.sezeryanimi gecirecegim normalde 27 kasim ama doktor 3 kasimda 37.haftaya girer girmez alicam dedi cunki bende istmosel var(sezeryan dikisleri tutmayip potluk yapiyor yani acik kaliyor bir kismi) eger biraz erken almazsam yapisiklik olabilir veya dikisler atabilir dedi.Bu konuda sorun yok biliyordum erken alinacagini ama bebegim 1 hafta geriden geliyomus 26.hafta bugun bitti ve daha 750 gr.Birde erken alinacak acaba 37.haftada dogum yapip birde bebegi normalden 1 hafta geriden gelen varsa ne yasadilar bebeklerin durumu nasil ogrenmek istiyorum ayrica 37 haftalik bebek kuveze konmasi gerekilirmi?Erken oluyor ya dogum bilemiyorum kafam karisik bilgisi olan cevaplarsa minnettar olurum simdiden tesekkurler🙏
ben 34 haftalık doğum yaptım bebekte enfeksiyon çıktı o olmasaydı küveze gerek kalmayacaktı şimdi yanımda şükür. ilk kızım 36 da doğdu küveze gerek kalmadı . zaten 36 dan sonra erken doğum olmuyor ki sakin ol lütfen. doğuma kadar beslenmene dikkat et bebişine iyi bak allahın izniyle küveze falan girmez bebiş
korkulacak bişeyyok

Hayır, tüm organ gelişimi tamdı.
Göz yaşı bezi, çene kasları vs son rötuşlar eksikti sadece😂
Hastaneden çıktığında 2400 gr oldu, bir paket tavuk kadardı oğlum.
seninki gene iyymiş maşallah benim kızım 34 haftalıktı 2200 gr dı hastaneden çıkarken 2300 olmuştu 10 gün kaldı küvezde ☺

Bence bunu kafana takıp stres yapma . 36 dan sonrası erken sayılmıyor zaten. Benim ilk kızım 34 haftayı tamamlamadan doğdu. Erken doğuma doktorum karar verdiği için doğumdan önce ciğer geliştirici iğne oldum. Ve hiçbir sorun yaşamadım . Sadece 2750 doğdu o yüzden biraz zorlandım. İkinci kızım da 37 haftalık doğdu . 3400 gr dı . Yine bir sorun yaşamadım. Stres yapma . Hamurişi yememeye çalış. Güzel beslen. Bebişini sağlıkla kucağına alman dileğiyle.

Sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun. Benim de suyum 37 de geldi bir sıkıntı olmadı bebekte.
çocuk seven bir çiftsiniz sanırım, ama lütfen kendi sağlığınız ve bebeğin sağlığı için gebelik planlamayın. her dr 4. sezeryanı almak istemez, sonuçta dr için de bir risk. dr söylediğine güvenmek zorundasınız bundan sonrası için. Çevremde senin gibi hastalar olduğunda dr takip etmek istemediği için bir şekilde hastayı kabul etmiyor, ters davranıyor hasta bir daha gelmesin diye vs.
Gebeliğiniz sağlıklı gidiyor sanırım, şu an için dert etmeyin, kalan günlerinizi strese sokmayın. Doğumdan sonra yeterince strese giriyoruz zaten, şimdiden kendinizi yıpratmayın
40. Haftada da kuvöze giren bebek oluyor, garantisi yok hiç bir şeyin. Dr uygun gördüyse takılmayın, biz bekle desek, bu kafanıza daha mi çok yatacak. Allah kurtarsın mutlu sağlıklı çocuğunuz olsun

Sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun. Benim de suyum 37 de geldi bir sıkıntı olmadı bebekte.
çocuk seven bir çiftsiniz sanırım, ama lütfen kendi sağlığınız ve bebeğin sağlığı için gebelik planlamayın. her dr 4. sezeryanı almak istemez, sonuçta dr için de bir risk. dr söylediğine güvenmek zorundasınız bundan sonrası için. Çevremde senin gibi hastalar olduğunda dr takip etmek istemediği için bir şekilde hastayı kabul etmiyor, ters davranıyor hasta bir daha gelmesin diye vs.
Gebeliğiniz sağlıklı gidiyor sanırım, şu an için dert etmeyin, kalan günlerinizi strese sokmayın. Doğumdan sonra yeterince strese giriyoruz zaten, şimdiden kendinizi yıpratmayın
40. Haftada da kuvöze giren bebek oluyor, garantisi yok hiç bir şeyin. Dr uygun gördüyse takılmayın, biz bekle desek, bu kafanıza daha mi çok yatacak. Allah kurtarsın mutlu sağlıklı çocuğunuz olsun
Cok tesekkur ederm🙏 cocuklari cok seviyorum ama 4.sezeryan olmasina ragmen 3.cocugum olacak biri dogumda oldu bu yuzden fazla tedirginim zaten bu son hakkim tuplerimi baglatacagim artik doktor takip ederiz dedi bebek gayet saglikli dedi ama ben rahat degilim iste bilemiyorum birde 2.cocugum dogdugunda nefes alisinda duzensizlik var diye kuvezde kaldi 1 hafta hep stres icindeyim bu yuzden

X