Erken dogum yapmak gerekebilir.(litfen konumu tasimayin diger yerlerden hic cevap gelmiyor canim cok sıkkın rica ediyorum🙏

Kardesim 37 i de goremedi zorunlu sezeryana alindi sarilik degerleri cok yuksekti.
2500 gr dogdu 10 gun geriden geliyordu
Su an 9 aylik
Cok saglikli algisi acik bir cocuk nerdeyse yurumek uzere
O kadarcik bebek ememedi kuvveti yoktu sut azdi agirlik mamayla beslendi
Lutfen uzulmeyin bolbol zeytinyagi icin dusuk asitli kaliteli bir urun icin
Insallah saglikla kucaginiza alirsiniz

Küveze girebilir ama 40. Haftada doğan bir bebeğin de girme ihtimali vardır inşallah ciğerleri iyidir ve girmez doktorunuzu dinleyin 4. Sezeryan doğum kolay bir şey değil önce anne sağlığı sen iyi olacaksın ki bebeğine iyi bakabilesin

Cok sagolun biraz olsun rahatladim peki 26.haftaya gore kilosu cokmu az 750gr suan benimki

Yoo gayet iyi maşallah geri olduğunu düşünmüyorum bu kiloya bakarsak haftasıyla uyumlu gibi. Zaten 36dan sonra istediği gün gelsin erken sayılmaz

Bayanlar ben 4.sezeryanimi gecirecegim normalde 27 kasim ama doktor 3 kasimda 37.haftaya girer girmez alicam dedi cunki bende istmosel var(sezeryan dikisleri tutmayip potluk yapiyor yani acik kaliyor bir kismi) eger biraz erken almazsam yapisiklik olabilir veya dikisler atabilir dedi.Bu konuda sorun yok biliyordum erken alinacagini ama bebegim 1 hafta geriden geliyomus 26.hafta bugun bitti ve daha 750 gr.Birde erken alinacak acaba 37.haftada dogum yapip birde bebegi normalden 1 hafta geriden gelen varsa ne yasadilar bebeklerin durumu nasil ogrenmek istiyorum ayrica 37 haftalik bebek kuveze konmasi gerekilirmi?Erken oluyor ya dogum bilemiyorum kafam karisik bilgisi olan cevaplarsa minnettar olurum simdiden tesekkurler🙏
Suan ki kilosuna bakmayın kiloyu son haftalarda alacak bebek. Haftası gayet iyi gerek kalmayabilir koyulursada bebeğin sağlığı için bunu neden kafaniza takiyorsunuz o haftada ciddi bir sorun olmaz

İlk bebeğim 36+4 te 2 500 doğdu normal doğumdu hemde emmesinde hiç sorun yaşamadım küveze de alınmadı ikinci bebeğim 40+6 da doğdu 3 175 ve emmeyi bilmiyordu. 1 hafta küvezde kaldı bebeğin gelişimiyle alakalı erken doğması geç doğması değil mesele siz sağlıklı beslenin o geriden geliyor muhabbeti hamileliğin son zamanlarında toplanıyor zaten bebek kiloyu son aylarda alıyor

Preeklempsi nedeniyle 37+1'de alindi benim bebegim. 34. Haftaya kadar gelisimi 2-3 hafta ondeydi. Sonra gelisimi yavasladi. 37'de gerilememisti ama artik gelismiyordu. Bebegim 2930 gr dogdu. Nefes alis verisinde sikinti vardi,
ememiyordu. 5 gun yogun bakimda kaldi ama kuvoze alinmadi. Normal sartlarda zaten alinmiyormus. Sezaryen erken dogumlarda cok sık oluyormus bu nefes sikintisi. Bebegim cok cabuk toparladi. Anne sutu aldi hep, hala aliyor (1 yasina az kaldi). Kilosu da gelisimi de normal, hatta bazi yonlerden ileri. Merak etmeyin, 37. Hafta dogmasi sıkıntı yaratmak zorunda degil. Kolayliklar diliyorum.

Yüksek tansiyon sebepli gebelik zehirlenmesi ile 29+5 te ciğer geliştirici iğneleri vuruldum 2 gün sonra tam 30 haftalıkken erken doğum yaptım.
Kızım 1440 gr 40 cm doğdu.
Doktor haftasına göre kilosu iyi maşallah demişti.
Sonra ödem olduğu için 200 gram kadar verdi.
Küvözde tam 32 gün kaldı.
Bana atılan ilk fotosunu görseydiniz tam bir saat ağladım. Gelişimi yarıda kalmış, sağlıksız olduğu besbelli bir bebek. Hastaneden çıkarken 1750 gramdı. Artık minicik bir insandı. Sağlıklı görünüyordu rengi ile vs ama Ayakları, kolları ince birer sopa gibiydi.
Tam 50 gündür benimle artık 3650 gr boyu 53 cm.
Annem her banyo yaptırışımızda Rabbim hikmetinden sual olmaz neydi ne oldu diyor.
Çok küçük doğduğu için bir takım sıkıntılarımız var.
Takipteyiz.
Bugünlere gelirken buyuk bir mucizeye şahit oldum.
Tamamen iyi olacağız ınsallah inanıyorum.
Benim minnoşum için dua eden olursa sevinirim.
Bütün yavrular şifa bulsun ınsallah.
Size de sağlıklı doğumlar diliyorum sıkmayın canınızı.

Benimde bebeğim aynı hafta da aynı gram demişti doktor. Hatta biraz ufak bı bebek kilo aldiralim diye yiyeceğim şeyleri söyledi harfiyen uydum sana da yazayım. Hergun bı tane muz bir tane yumurta mutlaka ye. Kaşar peyniri,ballı süt, kuruyemiş, bu tarz sağlıklı şeylerden ye. Sakin hamur işi şekerli biseyler olayına girme. Ben çok faydasını gördüm bu yediklerimin. Ve bebeğim 36 haftada doğdu 3000 gram. Kuveze girmesine de gerek olmuyo Allah'ın izniyle o haftalarda boşuna stres yapma bence.

Yüksek tansiyon sebepli gebelik zehirlenmesi ile 29+5 te ciğer geliştirici iğneleri vuruldum 2 gün sonra tam 30 haftalıkken erken doğum yaptım.
Bana atılan ilk fotosunu görseydiniz tam bir saat ağladım. Gelişimi yarıda kalmış, sağlıksız olduğu besbelli bir bebek. Hastaneden çıkarken 1750 gramdı. Artık minicik bir insandı. Sağlıklı görünüyordu rengi ile vs ama Ayakları, kolları ince birer sopa gibiydi.
Annem her banyo yaptırışımızda Rabbim hikmetinden sual olmaz neydi ne oldu diyor.
Takipteyiz.
Cok tesekkur ederim bende dua edecegim bebeginiz icin Allah hepimize kolayliklar versin

Benimde bebeğim aynı hafta da aynı gram demişti doktor. Hatta biraz ufak bı bebek kilo aldiralim diye yiyeceğim şeyleri söyledi harfiyen uydum sana da yazayım. Hergun bı tane muz bir tane yumurta mutlaka ye. Kaşar peyniri,ballı süt, kuruyemiş, bu tarz sağlıklı şeylerden ye. Sakin hamur işi şekerli biseyler olayına girme. Ben çok faydasını gördüm bu yediklerimin. Ve bebeğim 36 haftada doğdu 3000 gram. Kuveze girmesine de gerek olmuyo Allah'ın izniyle o haftalarda boşuna stres yapma bence.
Ben sut falan hic icemiyorum oldum olasi ama artik icmeye baslayacagim hamur islerinide cok severim ama kesecegim bugunden sonra cok tesekkur ederim🙏

Ben sut falan hic icemiyorum oldum olasi ama artik icmeye baslayacagim hamur islerinide cok severim ama kesecegim bugunden sonra cok tesekkur ederim🙏

Rica ederim. Gerçekten o boş kalorilerin ne bize ne bebeklere faydası yok. Süt için mutlaka,yumurta özellikle haşlanmış günde iki tane yiyebilirsin, muz ve kuruyemiş cidden çok çok fark ettiriyo Allah'ın izniyle. Özellikle ceviz badem ve kaju. Bide ben kendime sevdirmek için çilekten muzdan Blenderla çekip süt katıp milkshek yapardım deneyebilirsin süt sevmiyosan☺️

Kesinlikle haftasına göre kilosunun iyi olma sebebi her gün muz bazen 2 muz yememdi. Canım tatlı istediğinde süt içine gevrek tarzı takildim. Bol süt içmiş oldum. Yumurta haftanın en az beş günü yedim. Abur cubur yerine kuruyemiş, ceviz, badem, kaju tercih ettim. Hamurisine ben de bayılırım. Bıraktım diyemem. Onlardan vazgecmesem de bu dediklerime dikkat ettim. Beslenme çok önemli.

Bayanlar ben 4.sezeryanimi gecirecegim normalde 27 kasim ama doktor 3 kasimda 37.haftaya girer girmez alicam dedi cunki bende istmosel var(sezeryan dikisleri tutmayip potluk yapiyor yani acik kaliyor bir kismi) eger biraz erken almazsam yapisiklik olabilir veya dikisler atabilir dedi.Bu konuda sorun yok biliyordum erken alinacagini ama bebegim 1 hafta geriden geliyomus 26.hafta bugun bitti ve daha 750 gr.Birde erken alinacak acaba 37.haftada dogum yapip birde bebegi normalden 1 hafta geriden gelen varsa ne yasadilar bebeklerin durumu nasil ogrenmek istiyorum ayrica 37 haftalik bebek kuveze konmasi gerekilirmi?Erken oluyor ya dogum bilemiyorum kafam karisik bilgisi olan cevaplarsa minnettar olurum simdiden tesekkurler🙏
Canım bu gidişata bağlı bir durum 39 haftalık bir bebekte kuveze girebilir ya da benim ki gibi 35 haftalık doğar hiç bi sıkıntı olmadan anneyle birlikte evine dönebilir 37 haftada çok küçük sayılmaz içiniz rahat olsun inşallah sorunsuz alırsınız kucaginiza

Kesinlikle haftasına göre kilosunun iyi olma sebebi her gün muz bazen 2 muz yememdi. Canım tatlı istediğinde süt içine gevrek tarzı takildim. Bol süt içmiş oldum. Yumurta haftanın en az beş günü yedim. Abur cubur yerine kuruyemiş, ceviz, badem, kaju tercih ettim. Hamurisine ben de bayılırım. Bıraktım diyemem. Onlardan vazgecmesem de bu dediklerime dikkat ettim. Beslenme çok önemli.
Kuruyemis falan yiyorum hatta abartiyo olabilirim bunu ama sut oldum olasi sevmem hic hatirlamiyorum ictigimi bugun ilkkez icicem ins.dediginiz gibi kilosu duzenegirer🙏

Takipteyiz.

Maşallah

Geçen soracaktım da kötü bir şey duyarım diye soramamıştım

Çokkkk sevindim

Rica ederim. Gerçekten o boş kalorilerin ne bize ne bebeklere faydası yok. Süt için mutlaka,yumurta özellikle haşlanmış günde iki tane yiyebilirsin, muz ve kuruyemiş cidden çok çok fark ettiriyo Allah'ın izniyle. Özellikle ceviz badem ve kaju. Bide ben kendime sevdirmek için çilekten muzdan Blenderla çekip süt katıp milkshek yapardım deneyebilirsin süt sevmiyosan☺️
Aaa milkshek sutu daha kolay icmemi saglar cok sagolun😊

Konu sahibi arkadaşım erken Doğum deyince 32 altı sandım

37 erken sayılmaz ki

4. sezeryan için de iyi bir hafta

3 ten sonra olmaz diyorlardı o da gelişmiş demek ki

İkizler genelde 36 ve sonrasında alınıyor mesela

Önemli olan sağlıklı gelişim stressiz anne sağlıklı beslenme

Sağlıkla kucağına al

Benimde gelişim geriliği olmuştu daha fazla beklemek istemedi doktor 38 haftaliktim ama 36 haftayla uyumlu 2500 kilo dogum yaptim ciger gelistirici igne de vurulmustum cok sukur kuveze vs girmedi sadece sarilik olduk fototerapi gorduk ona dikkat edin sutunuz inene kadar ac kalmasin daha 26 haftadasiniz doguma kadar yediklerinize dikkat edin hayirlisiyla bisey olmaz 40 haftada dogup kuveze giren bile oluyor bilemeyiz

Kuruyemis falan yiyorum hatta abartiyo olabilirim bunu ama sut oldum olasi sevmem hic hatirlamiyorum ictigimi bugun ilkkez icicem ins.dediginiz gibi kilosu duzenegirer🙏

Inşallah.
Sen elinden geleni yap.
Gerisini Allah'a bırak.
Çok korkuyor insan ben de korkmuştum. Herkes burada umut dolu hikayeler anlattı. Doğruymuş.
Biz kendimizi bırakmazsak onlar hiç bırakmıyor.
Benim cimcimenin elimi sıkışını, yakamdan çekişini görseniz. Çok güçlüler çok..

X