Erken gebelik testi ne zaman yapılmalı????

Adetiniz kaç günde bir? Düzenli mi? Yumurtlama tarihinizi bir testle ya da doktor kontrolünde takip ediyor musunuz? Ediyor iseniz çatlama tarihi nedir?

Merhaba benim adetim 40 günde 1
17 Kasım bat 5 aralik yumurtlama 6 aralik çatlama 27 aralıkta sat sizce ben erken gebelik testi yapsam çıkar mı?
Çatlamanın üstünden 15 gün geçmiş. Test yapmak için önemli olan yumurtlamanın üstünden kaç gün geçtiği. Yani eminseniz çatlama gününden şu anda gebelik varsa çıkması lazım. Normal kaset test de yapabilirsiniz ki bence kaset test yapın. Üstünden yeterli gün geçmiş. Adeti beklemenize gerek yok.

Çatlamanın üstünden 15 gün geçmiş. Test yapmak için önemli olan yumurtlamanın üstünden kaç gün geçtiği. Yani eminseniz çatlama gününden şu anda gebelik varsa çıkması lazım. Normal kaset test de yapabilirsiniz ki bence kaset test yapın. Üstünden yeterli gün geçmiş. Adeti beklemenize gerek yok.
Çok pardon özür dilerim yanlış yazmışım yumurtlama 8 aralik çatlama 9 Aralık

Çok pardon özür dilerim yanlış yazmışım yumurtlama 8 aralik çatlama 9 Aralık
Estağfirullah. O zaman 12 gün geçmiş. İster tam 2 hafta geçmesini bekleyin isterseniz şimdi de test yapabilirsiniz. Bir de sat son adet tarihi demek, bat ise beklenenen adet tarihi demek.

Öğrenmiş oldum teşekkür ederim .🌷 Test yapsam bugün veya yarın hafif çizgide olsa beli olur mu ?
Gebelik varsa şimdi kesin silik de olsa çizgi çıkar diyemem. Çünkü testlerin hassasiyet oranları farklıdır. Her gebelik de farklıdır. Belki daha yeni kana geçiyordur. Düşük seviyede testte çıkmayadabilir. Dediğim gibi ister şimdi ister 2 gün sonra yapabilirsiniz.

Gebelik varsa şimdi kesin silik de olsa çizgi çıkar diyemem. Çünkü testlerin hassasiyet oranları farklıdır. Her gebelik de farklıdır. Belki daha yeni kana geçiyordur. Düşük seviyede testte çıkmayadabilir. Dediğim gibi ister şimdi ister 2 gün sonra yapabilirsiniz.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Yarın erken gebelik testi yapmayı düşünüyorum.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Yarın erken gebelik testi yapmayı düşünüyorum.
Rica ederim. İnşallah hayırlısıyla güzel sonuçlar alırsınız. Tabii çok beklentiye de girmemenizi tavsiye ederim. Sonuçta şimdi olmazsa hayırlısıyla ilerleyen günlerde de olabilir inşallah.

merhabaa bugün yaptığım test silik bir çizgi görüyorum ben sizce var mıdır gebelik? 🙏

Eklentiler

• IMG_3555.jpeg
    IMG_3555.jpeg
    182,5 KB · Görüntüleme: 87
X