Erken gelen regl ve kist

ruyalaralemindenbircicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2019
163
24
Arkadaşlar merhaba.
Geçen ay reglim 12 gün erken gelmişti. Hemen randevu alıp doktora gittim. Doktor hormon testimin gayet iyi olduğunu sadece basit bir kist olduğunu söyledi. Çok rahatlamistim. Şu an reglime 10 gün var ama tekrar kahverengi leke gelmeye başladı. Kistten dolayı mıdır bilmiyorum ama aşırı canim sıkıldı şuan üstelik çocuk deniyoruz 9 aydır olmuyor gerçi doktor stresten olmuyordur dedi. Her neyse sizce şuan yaşadığım lekelenme sebebi nedir çünkü sonuçlarım temiz çıktı

Arkadaşlar merhaba.
Geçen ay reglim 12 gün erken gelmişti. Hemen randevu alıp doktora gittim. Doktor hormon testimin gayet iyi olduğunu sadece basit bir kist olduğunu söyledi. Çok rahatlamistim. Şu an reglime 10 gün var ama tekrar kahverengi leke gelmeye başladı. Kistten dolayı mıdır bilmiyorum ama aşırı canim sıkıldı şuan üstelik çocuk deniyoruz 9 aydır olmuyor gerçi doktor stresten olmuyordur dedi. Her neyse sizce şuan yaşadığım lekelenme sebebi nedir çünkü sonuçlarım temiz çıktı
sebebi kist. basit kistler %90 kanamayla atılır. ama sizinki belli ki atılmamış. doktorunuz her teglinizin 3.günü sizi çağırıp kontrol etmesi gerekirdi. eğer küçülmeyip büyümeye devam ediyorsa ilaç vermesi gerekiyor. bende de iki kez kist oluştu bu sekilde kontrol altında tuttu doktorum. genelde en fazla 3 regl döngüsünde tamamen erimeleri gerekir. erimiyorsa ilaç başlatılır. beni doktorum her reglimin 3.günü kontrole çağırdı ve sükür ki ilaca gerek kalmadan kendi kendine eridi iki sefer de.

Hmm cevabınız için teşekkür ederim. Ancak bir sefer gittim daha doktora önümüzde ki ay tekrar gel dedi ama daha bir ay bile olmadı doktora gideli tekrar mi gitmeliyim
evet kahverengi akıntının başladığı günden itibaren 3.gün doktora gidin. rahminiz en uygun bu zamanda görünür.

X