Erken menopoz Amh düşük lh, fsh, estradiol normal

Merhaba sizin fsh ve lh niz gayet iyi görünüyor. Gebelik için amh değeriniz düşük olabilir ama ben bu değerlerle düzensiz adet görmenize şaşırdım. Benim lh 27 fsh 34 ve e2 de 78 adet düzensizliği ve adet görememe 8 aydir gebe kalamama şikayetiyle doktora gittim bende. Acaba size adetliyken mi yapıldı bu test ? Ve ne kadar düzensiz onu merak ettim. Benim değerlerim çok yüksek ve yaşım 31 henüz bu yaşta erken menapoz değerlerine sahibim geçen hafta ögrendigim de çok kötüyüm basimdan kaynar sular indi resmen. Adet düzensizliğini nasıldı acaba ben onu merak ettim çok mu düzensizdi 1-2 gün mu oynuyordu ? Çünkü benim bu değerler var ve kist var sol yumurtaligimda amh ölçülmedi ama değerlerim zaten çok yüksek. En son 25 temmuzda adet oldum bir daha da yok
Merhaba aynı yastayız aynı sorunumuz var benımde lh 28 erken menapoz olabilir dedi siz ne yaptınız son durumunz nedir

Merhaba aynı yastayız aynı sorunumuz var benımde lh 28 erken menapoz olabilir dedi siz ne yaptınız son durumunz nedir
Merhaba fsh değeriniz kaç acaba sizin ? Benim fsh hayıt macunu yüzünden önce 50 ye sonra arı sütü bal polen karışımı kullanmıştım ve 74 yükseldi malesef 2 hafta önceki sonucum 74 oldu. Şimdi hiç bişey kullanmayıp sağlıklı beslenme ile düşürmeyi düşünüyorum olursa inşallah. 2 hafta evvel tüp bebek doktoruna gittik amh 003 cıktı normal yolla %1-%2 şans verdi tüp bebek için de düşük ama yine de yumurtan var 3 ay bi yumurtalarımı kontrol edelim duzensizdi olsa yumurtam var dedi ilaçlar vs verdi

Merhaba sizin fsh ve lh niz gayet iyi görünüyor. Gebelik için amh değeriniz düşük olabilir ama ben bu değerlerle düzensiz adet görmenize şaşırdım. Benim lh 27 fsh 34 ve e2 de 78 adet düzensizliği ve adet görememe 8 aydir gebe kalamama şikayetiyle doktora gittim bende. Acaba size adetliyken mi yapıldı bu test ? Ve ne kadar düzensiz onu merak ettim. Benim değerlerim çok yüksek ve yaşım 31 henüz bu yaşta erken menapoz değerlerine sahibim geçen hafta ögrendigim de çok kötüyüm basimdan kaynar sular indi resmen. Adet düzensizliğini nasıldı acaba ben onu merak ettim çok mu düzensizdi 1-2 gün mu oynuyordu ? Çünkü benim bu değerler var ve kist var sol yumurtaligimda amh ölçülmedi ama değerlerim zaten çok yüksek. En son 25 temmuzda adet oldum bir daha da yok
Ozon tedavisi öneririm erken menopoza faydası oluyor

Merhaba ben 2 sene önce 27 yaşında 32 fsh 0.04 amh değeri ile erken menopoz tanısı aldım. Bir tane yumurta doldurabildim. İlaç kullanmadan da asla regl olamıyorum. Olduğum zamanlarda da normal regl gibi değil ama hiç yoktan iyidir diye kendimi avutuyorum. En son 4 Ay önce bakıldığında fsh 5.6 amh 0.20 çıktı. 2 Ay önce evlendim anne olmak istiyorum nasış bir yol izlemeliyim başına gelen var mı bana yardımcı olun lütfen kafayı yemek üzereyim.

Merhaba ben 2 sene önce 27 yaşında 32 fsh 0.04 amh değeri ile erken menopoz tanısı aldım. Bir tane yumurta doldurabildim. İlaç kullanmadan da asla regl olamıyorum. Olduğum zamanlarda da normal regl gibi değil ama hiç yoktan iyidir diye kendimi avutuyorum. En son 4 Ay önce bakıldığında fsh 5.6 amh 0.20 çıktı. 2 Ay önce evlendim anne olmak istiyorum nasış bir yol izlemeliyim başına gelen var mı bana yardımcı olun lütfen kafayı yemek üzereyim.
Menopoza girdiğinizi söylediler mi?
Güncel değerleriniz hamile kalmaya engel değil diye düşünüyorum. Ancak amh düşük olduğu için zamanımız çok yok. Ben öğrenir öğrenmez tedaviye başlamıştım ama eşinizin değerleri iyiyse strese girmemelisiniz bence.

Menopoza girdiğinizi söylediler mi?
Güncel değerleriniz hamile kalmaya engel değil diye düşünüyorum. Ancak amh düşük olduğu için zamanımız çok yok. Ben öğrenir öğrenmez tedaviye başlamıştım ama eşinizin değerleri iyiyse strese girmemelisiniz bence.
Eşimde sıkıntı yok asla normal yolla olmaz demiyor doktorlar ama zor bir ihtimal olduğunu söylediler normal yolla hamile kalmamın. Tamamen girmedim menopoza ama sürece başlamışım. Annem de 29 yaşında girmiş. 2 yıldır bende hormon takviyesi alıyorum

Merhaba bi çok kişi var bu durumda olan üzülmeyin desemde elde değil ben 32 yaşındayım bir evlâdım var doğal yolla olan 9 yaşında. Şimdi ikinci düşünüyorduk ama olmadı 1 sene 3 aydır. Ben 7 ay evvel doktora gittin adet gecikmesi ile kist cıktı ama hormon testi de istedi ve hormon testinde fsh yüksek cıktı 34. Ben o 34 olan fsh yı belki 10 lü seviyeye indiririm diye doğal biseyler denedim fsh 50 ye cıktı ardından onu bırakıp başka bir şey denedim onun yüzünden de fsh74'e çıktı ama bu süreçte stresini hiç kontrol edemedim malesef. Korkudan hemen tüp bebek doktoruna gittim amh 003 cıktı. Tüp bebek doktoruna 40 gün önce gittik bana bi kaç takviye vitamin ilaç verdi onlarla beraber beslenmeme de dikkat ediyorum ultrasonda sağda 2 yumurta solda 1 tane yumurta ve 1 tane de kist olmak üzere olan yumurta gördü. Doğal yoldan adet görüyordum fakat araları açılmaya başladı mesela 70 günde filan 68 günde gibi. Ama bu 1 sene içinde 3 kere okuyor onun dışında 32-35 arasında adet oldum. Neyse doktorun verdiği ilaçları kullandım ve tekrar test verdim geçen hafta fsh 35 r inmiş doktor yumurtaların düzene girmiş gibi duruyor desede amh düşmüş 001 olmuş. Estradiol değerim çok güzeldi o da düşmüş. Normalde tüp bebeğe başlayacaktık bana havuz sistemi yapacağı ve prp rahime çizik filan ücret çok yüksek geldi bize herşey dahil neredeyse 2 tüp bebek ücreti kadar oluyor 220-230.000 tl civarı bu bizi aştı malesef ve 2-3 ay bekleme kararı aldık o süreçte birikim yapmaya çalışıcaz. Fakat amh 001 olmuş dünyam başıma yıkıldı doktor düzene girmiş gibi duruyor hazırdan başlayalım dediği halde amh bu şekilde cıktı ve doktor senden toplayabilcegim yumurta 1 veya 2 dedi bu 3 olmaz 3 soru işareti dedi. Içi boş ta çıkabilir dedi kalitesiz vs. O yüzden belki 3 belki 4 kere toplama yapılacağını belirtti havuz sistemi ve her toplama için 36.000 tl ej ücret diğer ej işlemleri saymıyorum bile şu an gücümüz yetmedi için evde süreci bekelyecegim korkuyorum geç kalırım diye. Sizin nasıl yükseldi amh acaba birden ? Labaratuvar farkı olabilir mi ?

Beslenmenize dikkat ederek yumurta kalitesi ile gebe kalabilirsiniz belki muhakkak deneyin. Ben bi diyetisyenle 2 aylık beslenmeye başladım yumurta kalitesi artırmak için bilmiyorum ise yarar mi ama sayfasında 0,25 Amh ile gebe kalanlar var bence bir denemenizde fayda var beslenme ile yumurta kalitesini artırmayı

Eşimde sıkıntı yok asla normal yolla olmaz demiyor doktorlar ama zor bir ihtimal olduğunu söylediler normal yolla hamile kalmamın. Tamamen girmedim menopoza ama sürece başlamışım. Annem de 29 yaşında girmiş. 2 yıldır bende hormon takviyesi alıyorum
003 amh ile gittiğimde doktorum bana da imansız değil ama doğal yolla %1-2 şansım var dedi. Tüp bebekle de oranın dusuk biliyorsun demi dedi. Benim annem 43 yaşında girmiş 3 çocuk annesi. Ailemde hiç yok neden boyle oldu bilmiyorum ben 32 yaşındayım bir evlâdım var hamdolsun ikinciyi coj istiyoruz olmuyor durumun bu şekilde. Doğal yoldan yumurta kalitesi artırmaya çalışıyorum beslenme ile keşke olsa

X