Eş Ailesinden Nefret Ediyorum.

alindalin

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2010
2.051
1.031
35
Şu an o kadar sinirlerim bozuk ki. Duyduklarımı sindiremedim henüz ama buraya da hemen yazmak istedim. Yine çok uzun olacak sanırım.

Daha önce açtığım bir konu vardı.

Eşimle sorunlarımız. Bana bu konuda yol gösterir misiniz?

Merak ederseniz diye ekledim linkini. Özetle şöyle oldu eşimin kardeşi dükkan açarken ortak olalım dedi biz nakit para koyduk ama kendi çektiği krediye başta bizi de ortak etti. Yani bizim aylık kar almamız gerekirken kardeşi kredi çekerek ortak olduğu için onun borcunu birlikte ödüyorduk. Ben itiraz ettim eşimle kavgalar ettim ve kardeşinden aylık hakkımızı istemeye ikna ettim. Kardeşine aylık bizim payımıza düşeni vermesi gerektiğini söyledi ve ayda 4 bin para gelmeye başladı. Bu parayı sadece 3 ay verdi. 4.ay ben işe başladım diye bi anda ne hikmetse dükkanın işleri kötüye gitti ve para vermemeye başladı.

Konuda olayların ne kadarını yazdım hatırlamıyorum şu an ama biz olayların devamında şöyle şeyler yaşadık. Eşim işten çıkarıldı. Küçük bir çocuğumuz var. Aylık ödememiz gereken bir kredimiz vardı. Ben de yarı zamanlı çalıştığım için 6 bin gibi bir ücret alıyordum. Eşim de 4 bin küsür işsizlik maaşı. Bu şekilde aylarca idare etmeye çalıştık. Eşim kardeşine bana ya ortaklıktan payımı ver ben çekileyim ya da aylık kardan payımı ver dedi. Kardeşi de dükkanı satılık ettik satılınca paranı vereyim dedi tamam dedik. Bizi birkaç ay da böyle oyaladı. Bu süreçte tabi asla aylık payımızı alamıyoruz. Üstelik asgari 5500₺ iken kendisi 10 bin maaş alıyor ordan ve bunu kendisi belirliyor kimseye sormadan. Ben üç kuruşa çalışıyorum eşim işsiz bi de geçmiş karşımıza diyor ki asgariye zam geldi ama kendime hala zam bile yapmadım. Beyinsiz.

Neyse bir süre sonra eşim yine satılmıyorsa benim payımı ver o zaman ben aradan çıkayım dedi. O da güya çıkma yıl sonunu bekle para kazanırsın demiş. Eşim de çıkmayacaksam bari aylık kredimi öde hakkım olanı versen zaten bu kadar zorlanmayacağım demiş. Eğer aylık halkımı vereceksen çıkmayacağım demiş. Kardeşi de dükkanın işleri kötü ödeyemem demiş. Ben sana payını vereyim demiş. o günkü dükkanı satılık ettikleri değerden dükkanın ortak borçlarını düşüp bize 170 bin gibi bir rakam çıkardı. Yani dükkan 1 milyon 400 bine satılacaktı. Borçları düşünce kalan parayı da 3 e böldüler ortak sayısına. Ve bize o para düştü. 100 bini mayısta verdi geriye kalanı da en geç temmuzda vereceğini söyledi. Ve temmuzun son gününe kadar bekletti bizi. Kalan 70 bini temmuzun sonunda verdi.

Tabi ben o süreçte kafayı yedim delirdim parayı resmen pula çevirdi. Üstelik dükkanı satmaktan da vazgeçtiler çünkü iyi kazanıyor adım gibi emindim. Amacı bizi çıkarmaktı. Zaten başta nakite ihtiyacı olduğu için bizi ortak etmişti. Dükkan da işler kötü diye diye bizi sürekli oyaladı paramıza değer kaybettirdi ve üç kuruşla ortada bıraktı. Bir de bize parayı vermek için babasının üzerinden kredi çekmiş bilmiyorum doğru mu değil mi. Eşim de madem aylık kredi ödeyeceksin babama kredi çekeceğine benim kredimi ödeseydin ben de ortaklıktan çıkmasaydım demiş. O da ama sen paranı istedin ben de çektim verdim demiş.

Son olarak bu akşam eşimin kuzenine gittik. Kuzenin eşi de ayrı bir olay zaten onu da anlatacağım. Bana direkt X araba almış dedi. Beynimden vurulmuşa döndüm. Eşimin kardeşi güya işleri kötü giden dükkana rağmen kendisine araba almış. Üstelik arabayı çok uzun süre önce almış ve ben yeni duyuyorum. Düşünsenize eşimin annesi babası bile asla araba lafı etmiyor. Çünkü onlar da yapılan haksızlığın farkındalar başından beri ama tabi ki paradan yanalar. Dükkandan her şey bedava geliyor üstelik bir de para geliyor. Resmen bizden bunu gizlemişler. Çünkü kv normalde bir çöp bile alsa on defa söyler yeni aldık diye. Belli ki bu araba özenle gizlenmiş.

Yani o kadar sinirlerim bozuk ki. Kime ne diyeyim bilmiyorum. Bir taraftan diyorum ki boşver hepsi Allah’ından bulsun. Hakkımı asla helal etmiyorum ve elbet bir yerden bunun acısı çıkar diye kendimi avutmaya çalışıyorum ama yok.

Eşime de ayrı kızgınım. Hem olayları en başından bu noktaya getirdiği için, pasif davrandığı için. Hem de bu araba mevzusunu benden önce duymuş ama bana söylememiş. Kuzeninden dönerken arabada sordum duydum ben de ama canım sıkıldı bir şey demek istemedim sana dedi. Çünkü biliyor tepki göstereceğimi.

Bir de bunların üzerine kuzeninin eşi de başıma bela olacak herhalde. Şehir dışında yaşıyorlardı buraya tayin oldular. Normalde öyle çok iletişimimiz yoktu telefonda. Ancak geldiklerinde bir iki görüşürdük. Şimdi buradalar diye sürekli bir iletişime geçme çabası var kızda. Ben genel olarak eşimin ailesine mesafeliyim zaten bu mevzulardan dolayı. Çok net bir şekilde uzağım. Çağırırlar gitmem, çok vakit geçirmem. Öyle arada bir eşimle gidip dönerim. Ki o bile çok bundan sonra onu da yapmayacağım artık nefret ettim hepsinden.

Bu kızın kayınvalidesi de beni güya çok seviyor. Sürekli beni övüyormuş ben yokken. Bir de mesafeli oluşum mu cazip geliyor anlamıyorum beni sürekli bir yerlere davet etmeler ama bariz diğer kızdan daha özenli davranıyorlar bana. Benim kp hariç tabi onunla ezeli düşmanız. Bu bahsettiğim kız benim tam tersim bu insanlarla inanılmaz içli dışlı. Her çağırdıklarında gider evine davet eder falan. Üstelik 3 aydır burada henüz. Neyse o da sanırım bana gösterilen ilgiden mi rahatsız yoksa beni seviyor da bileyim diye mi anlatıyor bilmiyorum ama benimle ilgili konuşulanları falan da anlatıyor bana. Bu araba mevzusunu da o anlattı zaten.

Mesele şu. Eşimin Allah’ın cezası kardeşinin ortağının yazlığı var bize günübirlik mesafede. Bunlar hep birlikte oraya gidecekler birkaç günlüğüne. Tabi bize kimse hadi sizde gelin demiyor ama baştan gitmeyeceğimi bildikleri için çağırmıyorlar diye üzerinde durmadım. Gitmem de zaten. Neyse eşimin halaları yani bu kızın kv benim kv kp falan hepsi gidecekler. Sonra bu kızla eşine siz de gelin demişler. Kız diyor ki bizi normalde çağırmaz ama X in arabasında yer kalmadığı için kendini götürelim diye çağırıyor. Sonra kayınvalideme bizi sormuş kv daha aramadık demiş. Kız da son dakika mı söyleyeceksiniz ayıp ayıp olmaz mı diye üstelemiş sonra o da ama onlar da hiçbir şeye katılmıyorlar demiş. Eşimin halası da evet dün de bize davet ettik ama sadece kocası geldi kendi gelmedi demiş. Oysaki eşim bana davet edildik demedi. Yöresel bir yemekleri var halam onu yapmış gel al dedi onu alıp geleceğim dedi. Neyse zaten iyiki de gitmemişim oh. Bu kızı davet etmemişler o yemeğe. Diyor ki beni davet bile etmediler. Muhtemelen ona bozuldu ve bana onları kötüledi. Ay bilmiyorum ama bu aile komple canımı sıkıyor. İletişimim yok denecek kadar azdı şimdi kökünden keseceğim herhalde.

Şu araba olayını sindirmem çok zor olacak. Eşime de aşırı kızgınım. Şimdi ben ne yapayım nasıl davranayım?

Bu sene oğlumu kreşe verecektik kv vermeyin ben bakayım dedi ısrarla. Bize geliyor haftada iki gün. Yüzünü bile görmek istemiyorum. Şu an arayıp sakın bi daha gelme diyesim var. Bir taraftan da diyorum ki gelsin ağzını arayayım. Yazlığa nasıl gittiniz falan diyeyim. Bakalım oğlunun araba aldığını söyleyecek mi. Söylerse zaten şu ana kadar içimde biriktirdiğim her şeyi söyleyeceğim. Madem dükkan iş yapmıyordu nasıl araba aldı. Yok dükkan iş yapıyordu o zaman bizi neden aradan çıkardı. Bilmiyorum hiç sağlıklı düşünemiyorum şu an. İnanılmaz üzgünüm. Sadece bu insanlardan sonsuza kadar kurtulmak uzak olmak istiyorum. Ne yapayım sizce arkadaşlar?

Bakın bir şekilde herkes birbirinin arkasından konuşuyor ama günün sonunda hep bir aradalar. Sanki ben oyunbozanmışım gibi gösteriyorlar. Tabi bu umrumda bile değil ama böyle insanlara karşı nasıl davranılır hiç bilmiyorum. Ben dümdüz bir insanım en son göstereceğim tepkiyi başta pat diye söyleyip haklıyken haksız duruma düşüyorum hep. Şu olaylar karşısında nasıl bir yol izlemeliyim sizce?

Hem araba meselesiyle ilgili birlerine tepki göstermek içimdekileri dökmek istiyorum hem de arkamdan konuştuklarını yüzlerine vurmak istiyorum. Kız damarıma basmak için mi anlatıyor onu nasıl anlayacağım mesela? Eğer öyleyse nasıl davranmalıyım? Bugün hiç umursamamış gibi yaptım. Ne isterlerse öyle düşünsünler kendi ailemle keyfime bakıyorum dedim ama içim içimi yiyordu o dakikalarda. Arkamdan bu kadar bariz hep bir ağızdan konuşacaklarını tahmin etmezdim. Haklılar gerçi hiçbir yere gitmiyorum da ne bileyim duyunca böyle bir garip hissettim.

Son düzenleme:
Akraba , eş ve dostla ye iç ama asla alış veriş yapma diye boşuna dememişler .
Olan olmus yapacak bir şey yok artık.
Madem bu kadar öfkeliyseniz kayınvalideye de hiç cocuk falan baktırmayın direk irtibatı kesin.

Yalnız eşinizin olup biten her şeyden haberinin olduğunu düşünüyorum , sizden saklıyor.
Yemeğe bile davet edildiğiniz halde size söylememesi de bunu gösteriyor .

Daha önce bu konuyu okuduğumu hatırladım.
O zaman da aynı şeyi düşünmüştüm şimdi de aynı şeyi düşündüm.
Eşiniz işten çıkmadan marketten para gelecekti ohh marketle de kardeşi ilgilenecekti tüm güm diye sizin de içinize sinmişti öyle yazmışsınız zaten.
Ama eşiniz ilgilenmeyince haliyle, kardeşi de sizlerden daha uyanık çıkınca ava giderken avlanma gibi olmuş sizinki.
Madem ortak neden gidip işler kötü yeaa dese bile dükkanda durmadı ki eşiniz kendi gözü ile görsün

Daha önce bu konuyu okuduğumu hatırladım.
O zaman da aynı şeyi düşünmüştüm şimdi de aynı şeyi düşündüm.
Eşiniz işten çıkmadan marketten para gelecekti ohh marketle de kardeşi ilgilenecekti tüm güm diye sizin de içinize sinmişti öyle yazmışsınız zaten.
Ama eşiniz ilgilenmeyince haliyle, kardeşi de sizlerden daha uyanık çıkınca ava giderken avlanma gibi olmuş sizinki.
Madem ortak neden gidip işler kötü yeaa dese bile dükkanda durmadı ki eşiniz kendi gözü ile görsün

Daha önce de yanlış okumuşsunuz demek ki. Eşim sadece kar ortağıydı. Dükkanda çalışmayacaktı zaten. Kardeşi de dükkan da çalışacağı için hem maaş alacaktı hem de ortaklıktan payını alacaktı. Bunun neresi tuhaf tam olarak? Hayrına dükkan beklemiyor takır takır maaşını alıyor bir de kardan pay alıyor.

Daha önce de yanlış okumuşsunuz demek ki. Eşim sadece kar ortağıydı. Dükkanda çalışmayacaktı zaten. Kardeşi de dükkan da çalışacağı için hem maaş alacaktı hem de ortaklıktan payını alacaktı. Bunun neresi tuhaf tam olarak? Hayrına dükkan beklemiyor takır takır maaşını alıyor bir de kardan pay alıyor.
Öyle yazmamışsınız ki maaş aldığını da sonlara doğru eklemişsiniz ilk kabul etme nedeniniz o işte kardeşi ilgilenecek.
Sonra da maaş alıyor ama kafasına göre iki katı alıyor neredeyse demişsiniz.
Dükkanın kardeşinin üzerine olduğunu ise sonradan öğrenmişsiniz demek ki siz ihtiyaç kredisi çektiniz. Eşinizin başka iş yapması yasaktı belki ondan ortak olmadı?
Eşiniz neden pasif siz neden baştan her şeyi düşünmediniz bilmiyorum.
Yüzeysel düşünmüşsünüz onu diyorum işte.

Öyle yazmamışsınız ki maaş aldığını da sonlara doğru eklemişsiniz ilk kabul etme nedeniniz o işte kardeşi ilgilenecek.
Sonra da maaş alıyor ama kafasına göre iki katı alıyor neredeyse demişsiniz.
Dükkanın kardeşinin üzerine olduğunu ise sonradan öğrenmişsiniz demek ki siz ihtiyaç kredisi çektiniz. Eşinizin başka iş yapması yasaktı belki ondan ortak olmadı?
Eşiniz neden pasif siz neden baştan her şeyi düşünmediniz bilmiyorum.
Yüzeysel düşünmüşsünüz onu diyorum işte.

Yahu nasıl bu kadar yazdınız. Biz kredi çekmedik ki nakit paramızla girdik. Kardeşi kredi çekti. Maaş alması da baştan bildiğimiz bir şeydi anlaşırken böyle konuşuldu. Kardeşi dükkanda kimse işime karışsın istemiyorum kar ortağı olsun işi ben yürüteyim dedi. Gerçekten de yürüttü maşallah. Haliyle dükkanda çalışan kişi maaş alır yani bunu bilerek bu işe girdik.

Çok haklısınız belki de o yüzden bu kadar kızgınım. Ne yapacağım bilmiyorum.
Aylardır eşiniz niye işsiz? Çalışmak isteyen insana iş var.. Bu durumda siz niye kendinizi "idare etmek zorunda" hissediyorsunuz? Ailesi ile ilgili olan meselelere bir şey yapamazsınız maalesef ama sizi rahat ettirmek zorunda.. Elindeki nakiti kardeşine yediripde sizin aldığınız 6 bin lirayla geçinmeyi düşünemez kusura bakmasın..

Aylardır eşiniz niye işsiz? Çalışmak isteyen insana iş var.. Bu durumda siz niye kendinizi "idare etmek zorunda" hissediyorsunuz? Ailesi ile ilgili olan meselelere bir şey yapamazsınız maalesef ama sizi rahat ettirmek zorunda.. Elindeki nakiti kardeşine yediripde sizin aldığınız 6 bin lirayla geçinmeyi düşünemez kusura bakmasın..

Şu an işsiz değil o süreçte bir süre işsiz kalmıştı. İş arıyordu görüşmelere gitti sürekli ve sonra işe başladı zaten.

Yahu nasıl bu kadar yazdınız. Biz kredi çekmedik ki nakit paramızla girdik. Kardeşi kredi çekti. Maaş alması da baştan bildiğimiz bir şeydi anlaşırken böyle konuşuldu. Kardeşi dükkanda kimse işime karışsın istemiyorum kar ortağı olsun işi ben yürüteyim dedi. Gerçekten de yürüttü maşallah. Haliyle dükkanda çalışan kişi maaş alır yani bunu bilerek bu işe girdik.
Neden yahu diyerek giriyorsunuz ki konuya.
Tamam siz haklısınız eşiniz de pasif keşke dolar borcunuzu ödeseydiniz önce sonra böyle işlere kalkışsaydınız.
Haklı da olsanız bunca zaman fark etmemeniz baştan be olacağı belli olmayan işe girmeniz falan hata işte.
Ben girmezdim saçma yani kardeşinden başk ortak istemiyormuş diğer ortak falan.
Geçsin bu işleri.
Siz işaretleri bir şekilde gözden kaçırmışsınız onu anlatıyorum

Neden yahu diyerek giriyorsunuz ki konuya.
Tamam siz haklısınız eşiniz de pasif keşke dolar borcunuzu ödeseydiniz önce sonra böyle işlere kalkışsaydınız.
Haklı da olsanız bunca zaman fark etmemeniz baştan be olacağı belli olmayan işe girmeniz falan hata işte.
Ben girmezdim saçma yani kardeşinden başk ortak istemiyormuş diğer ortak falan.
Geçsin bu işleri.
Siz işaretleri bir şekilde gözden kaçırmışsınız onu anlatıyorum

Evet işaretleri kaçırmışım kabul ama başta söylediğiniz şey bu değildi. Sanki biz dolandırmak istemişiz de sonra kardeşi bizi dolandırmış gibi yazdınız. Bir de bunu çok emin bir şekilde söylemeniz komikti. İşin içinde olan biziz çünkü.

Baştan konuşacağıniz şeyler konusulmamis ve sonunda resmen dolandirilmissiniz ama böyle olacağı ztn net, bir tarafta para eksik saçma bir kredi borcu var bir taraf emek veriyor. O emeğin hakkı nasıl hesaplandı mesela. Çok soru varmış ztn, gel beni dolandir gibi bisey olmuş. Esiniz dahil herkesi silemeyecekseniz asla kurcalamayin. Benim gördüğüm tabloda eşin habersiz olmasi imkansız

Baştan konuşacağıniz şeyler konusulmamis ve sonunda resmen dolandirilmissiniz ama böyle olacağı ztn net, bir tarafta para eksik saçma bir kredi borcu var bir taraf emek veriyor. O emeğin hakkı nasıl hesaplandı mesela. Çok soru varmış ztn, gel beni dolandir gibi bisey olmuş. Esiniz dahil herkesi silemeyecekseniz asla kurcalamayin. Benim gördüğüm tabloda eşin habersiz olmasi imkansız

Emekten kastınız neydi bilmiyorum da genelde herkes aynı şeye yorum yapmış yani kardeşin dükkanda çalışması durumundan bahsediyorsanız maaş alıyordu kendisi. Yani hem çalıştığı için maaş hem de ortaklıktan payını alıyordu.

Evet eşimi hayatımdan çıkarırsam tüm bunlardan tamamen kurtulmuş olacağım. Benim sorunum eşimle zaten. Onun yüzünden yaşıyorum bunları. Ama bu aile bireylerinin karaktersiz olduklarını da değiştirmiyor. Eşim pasif diye hakkını yemek, kardeşi geçtim de anne baba buna nasıl göz yumar aklım almıyor. Üstüne üstlük bir de insanlara beni sorunlu gösteriyorlar. Bir şeye katılmıyormuşuz. Siz insan oldunuz da ben mi iletişim kurmadım mesela?

Evet işaretleri kaçırmışım kabul ama başta söylediğiniz şey bu değildi. Sanki biz dolandırmak istemişiz de sonra kardeşi bizi dolandırmış gibi yazdınız. Bir de bunu çok emin bir şekilde söylemeniz komikti. İşin içinde olan biziz çünkü.
Onu bilemem karşılıklı doğru dürüst emin olmadan ortaklığa girişilmiş.
İki taraf da ya bu işten karlı çıkarız diye girmiş bence.
Sonra işler sarpa sarmış.
Eşiniz neden sonradan işi kalmadığı halde o dükkana gidip kardeşiyle durmadı mesela hala anlamadım.
Ama uzaktan bize işler iyi değil dedi deyip inandınız ki.
Ya da baştan çok iyi diye girdiniz neye göre çok iyi dediniz.
İyiymiş diye girdiğinize göre dükkanın yeri çevredeki market sayısı.
Özellikle çevredeki insan sayısı.
İnsanların çevredeki 10dan sonra dışarıda kalış süresi vs size fikir verirdi ona göre girerdiniz.
Bizim burda mesela yan yana bile iki market var hayat bire ikiye kadar sürüyor ona bağlıyorum ben market tecrübem olmasa da.
Siz işe girerken iş yapar orası ya da yapmaz diye neye göre karar verdiniz.
Kardeşi iş yapmıyoruz deyince neye göre hemen inandınız vs.
Muallak bir konu bence

Onu bilemem karşılıklı doğru dürüst emin olmadan ortaklığa girişilmiş.
İki taraf da ya bu işten karlı çıkarız diye girmiş bence.
Sonra işler sarpa sarmış.
Eşiniz neden sonradan işi kalmadığı halde o dükkana gidip kardeşiyle durmadı mesela hala anlamadım.
Ama uzaktan bize işler iyi değil dedi deyip inandınız ki.
Ya da baştan çok iyi diye girdiniz neye göre çok iyi dediniz.
İyiymiş diye girdiğinize göre dükkanın yeri çevredeki market sayısı.
Özellikle çevredeki insan sayısı.
İnsanların çevredeki 10dan sonra dışarıda kalış süresi vs size fikir verirdi ona göre girerdiniz.
Bizim burda mesela yan yana bile iki market var hayat bire ikiye kadar sürüyor ona bağlıyorum ben market tecrübem olmasa da.
Siz işe girerken iş yapar orası ya da yapmaz diye neye göre karar verdiniz.
Kardeşi iş yapmıyoruz deyince neye göre hemen inandınız vs.
Muallak bir konu bence

Dükkanı eniştelerinden devraldılar. Yani öncesinde iyi işlediğini biliyorduk. Devralırken eniştesine ve diğer ortaklarına borçlandılar bir miktar. Yani bizim verdiğimiz nakit ve kardeşinin çektiği kredi dışında bir de diğer ortak nakit verdi. Yine de biraz borç kaldı. Onu da şöyle anlaştılar. Eski ortaklar borç bitene kadar aylık bir miktar ücretsiz alışveriş yapacak.

Bir de devralır almaz dükkana bir şeyler yaptırdılar. Yok kasa tezgahı yenilendi yok balık satmak için köşe yaptırıldı dükkan önüne. Tabi bunlar da borç. Yani bize yansıtılan bu. Bu süreçte eşim gidip hiçbir faturaya vs bakmadı. Çünkü başta anlaşırken şöyle konuşuldu. Eşim kardeşine ben sadece kar ortağıyım aylık paramı alırım bir şeye karışmam dedi. Kardeşi zaten dükkanda kimseyi istemiyordu.

İşsiz kaldığı süreçte de git dedim ama eşim oraya gitmedi maalesef. Aslında biraz da hak veriyorum başından beri sanki dükkanda payımız yok da bedava alışveriş yapıyormuşuz gibi sığıntıymışız gibi davranıldı. Eşimin pasifliğinden kaynaklanıyor muhtemelen bu da. Kv bile gözümüzün içine baka baka x in dükkanı diyordu. Kimse ortak olduğumuzu bile bilmiyordu belkide.

Dükkanı eniştelerinden devraldılar. Yani öncesinde iyi işlediğini biliyorduk. Devralırken eniştesine ve diğer ortaklarına borçlandılar bir miktar. Yani bizim verdiğimiz nakit ve kardeşinin çektiği kredi dışında bir de diğer ortak nakit verdi. Yine de biraz borç kaldı. Onu da şöyle anlaştılar. Eski ortaklar borç bitene kadar aylık bir miktar ücretsiz alışveriş yapacak.

Bir de devralır almaz dükkana bir şeyler yaptırdılar. Yok kasa tezgahı yenilendi yok balık satmak için köşe yaptırıldı dükkan önüne. Tabi bunlar da borç. Yani bize yansıtılan bu. Bu süreçte eşim gidip hiçbir faturaya vs bakmadı. Çünkü başta anlaşırken şöyle konuşuldu. Eşim kardeşine ben sadece kar ortağıyım aylık paramı alırım bir şeye karışmam dedi. Kardeşi zaten dükkanda kimseyi istemiyordu.

İşsiz kaldığı süreçte de git dedim ama eşim oraya gitmedi maalesef. Aslında biraz da hak veriyorum başından beri sanki dükkanda payımız yok da bedava alışveriş yapıyormuşuz gibi sığıntıymışız gibi davranıldı. Eşimin pasifliğinden kaynaklanıyor muhtemelen bu da. Kv bile gözümüzün içine baka baka x in dükkanı diyordu. Kimse ortak olduğumuzu bile bilmiyordu belkide.
Mesela kv bile öyle diyorken ne demek x’in dükkanı demediniz mi siz veya eşiniz?
Baştan her şeyi görmezden gelmişsiniz.
Biz dediğiniz paralardan fazlasını eşimin kardeşlerine,oyy çok kardeşi var, hibe ettik.
Okurken verdiğimiz paraları geçtim atandıklarında tuttukları evin depozito,kira,emlakçı paraları,bir aylık cep harçlığına kadar koydu eşim.
Helal olsun öyle olmasa belki maaşları olmazdı.
Neyse ama kayınvalide lafı geçtikçe der Ahmet okuttu neredeyse ilk evlerini de o tuttu der vs.
Sizinki gözünüze bakarak oğluşumun marketi diyor hak sahibi olduğunuz halde.
Benimki demese hiç sorun yok mesela hak sahibi falan değiliz ayrı konu örnek verdim ama siz ortak olarak girmişsiniz ne hakla diyebilir.
Bana sizin haberiniz dışında danışıklı dövüş gibi geldi.
Siz de şu kadar kredi çekeceğiz ama aylık şu kadar gelecek oo iyi diye çok düşünmeden girmişsiniz bence bu işe.
Anlatmaya çalıştığım da buydu.
Bir şekilde çok düşünmemişsiniz eşiniz de haberli ve pasifmiş ve olaylar buraya gelmiş

Kardeşteki zekaya bak sen 😂 dükkan işletmek zor iş, aradan hiçbir iş yapmayan kar ortağı abiyi çıkarıp yerine dükkana eleman alsa daha fazla kazanacak tabi, ticari olarak mantıklı ama etik olarak bilemiyorum 😂

X