Erkek İnfertilitesi Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

bazen öyle bir zaman gelir ki hayatın küçük bir kıza açtığı yol öyle zorlu olur ki bir şey öğrenir. Bu hayat hiçbir zaman küçük şeylere üzülmeyecek kadar kısa ve güzeldir. Işte benim hayat hikayemde bana böyle zorlu bir deneyimi layık gördü bu hayatta. şans mı, şanssızlık mı diye nitelendirilir bilmiyorum.bildiğim bir şey var ki bana bu hayatla ilgili çok özel şeyler öğrettiği.15 yaşında bir lise öğrencisiydim. Yaşıtlarımdan farkım doktor olmayı çok istediğimden karşıma çıkan hemen hemen her tıbbi konferansa katılmamdı. O gün arkadaşlarımla okulu kırmak istemiştik. Sinemaya gidecektik. Ama okulumuzun konferans salonunun önünden geçerken bir yazı çarptı gözüme.”meme kanseri teşhis ve tedavisi konferansı”. Bizim sinemaya gitme maceramız okulumuzun konferans salonunda arkadaşlarımın ilgisini hiç de çekmeyen bir konuyu dinlemeye başlamamızla son buldu. Salonda bilgi veren doktor hanım bize kendi kendine muayene yöntemlerini gösteriyor aynı zamanda da bilgi veriyordu.sonra söylediği bir söz beynimde yankılandı.”çocuklar çok küçük bir ihtimal de olsa sizin yaşınızda da görülebilir, dikkat etmeli ve kendi kendine muayeneyi öğrenmelisiniz” o zamana kadar çok da umursamadığım meme dokumda hissettiğim nohut büyüklüğündeki sertlikler geldi aklıma. Konferans sonunda bilgi veren doktor hanıma hissettiğim küçük sertliklerden bahsettim oda bana “gelişim aşamasındasın yüksek ihtimal süt bezeleridir ama sen yinede ihmal etme” dedi. Bu sözle birlikte hayatımın dönüm noktasındaki seçim hakkı rabbim tarafından bana verildi. Ya dediğini yapacak ve kontrol olacaktım yada umursamayacaktım. Eve geldiğimde seçimimi yaptım banyoya gidip üstümü çıkardım. Aynı doktor hanımın gösterdiği gibi elimi sağ mememe hafifçe bastırdığımda o küçük sertliklerin bir ceviz büyüklüğüne gelmiş olduğunu hissettim sonra diğer göğsüme baktım ondada aynı büyüklükte birden fazla sertlikler vardı. Ilk başta ne yapacağımı bilemedim. Sonra anneme söylemeye karar verdim. Annem ilk başta ne yapacağını bilemese de hemen aile doktorumuzu aradı ve ertesi günü doktorumun önündeydim. Hayatımda hiç bu kadar utanmamıştım. Doktorum o kadar naziktiki. Bana sakin olmamı kendisinin bir doktor olarak bunu yapmak zorunda olduğunu ve hastalıklarda utanmamam gerektiğini anlattı. Sonrada beni muayene etmek için izin istemişti.ve muayene başladı ama bir şeyler yolunda değildi. Doktorum “memendeki kitleleri küçük bir biyopsiyle almamız gerekiyor” dedi. Sadece kafamı onaylarcasına sallayabildim. Biyopsi bitti sonucu doktorumun eline geldi. Doktorum 15 yaşında bir çocuğa anlatılabilecek en güzel ve özenli kelimelerle anlatmaya başladı neler olduğunu. Hastaydım “özlemcim senden alınan kitlelerden birinde işlerin yolunda olmadığını gördük”. Evet bu kanserdi ama tek bir farkla doktorum “korkma amcacım bu hücre o kadar yeni ve güçsüz ki biz seninle bunu yenebiliriz” dedi. Hayat bana planladıklarımın tamamen dışında bir yolu çizmişti. Ve ben bunu yaşayacak ve atlatacaktım süreç başladı hemen ertesi günü ameliyata alındım sağ göğsüm kanserli hücrenin olduğu yerdi. Koltuk altı lenf bezlerim ve göğsümün yarısı alındı, sol göğsümdeki diğer kitleler temizlendi. Sonra tedavi sürecinin ikinci aşaması başladı bir üniversitede de konsey önüne çıktım erken teşhis sayesinde sadece radyoterapinin benim için yeterli olacağı kararı verildi. Okulumdan çıkıp radyoterapiye gittim. Radyoterapi bitti sonra beş yıllık bir ilaç kullanma süreci başladı. Hastalığımın ikinci yılında guatr ameliyatı oldum. Meme dokum bana her sene ihanet etmeyi bırakmadı. Fibro adenomlar her yıl beni gafil avlamak için bekledi ben her yıl onlardan kurtuldum. 1,2,3… derken minik biyopsilerle 13 kez ameliyat masasına yattım. Sonra eşimle tanıştım, o her seferinde evlenmek lafını ettiğinde ben ona sen benim gibi biriyle yapamazsın diyordum yaşamadığın bunca şeyin altından kalkabileceğini sanma kalkamazsın diyordum. Ama o pes etmedi, evlendik. Evliliğimizin birinci yılında bu sefer rahmimde bir şeylerin yolunda gitmediğini fark ettim. Menstral dönemler oldukça kısalmıştı. Gittiğim doktorum bana rahim duvarında kalınlaşma ve polikistikover olduğumu söyledi. Menopoza giriyordum. şimdi başka bir tedavi sürecinin içindeydim bu durumda hamile kalma şansım yoktu rahmime özel bir hormon salgılayan bir spiral takıldı. Iki yıl spiral bedenimde kaldı. Doktor muayenem iç açıcıydı rahmim iyileşiyordu. Meme doktorum hamile kalmayı istemem durumunda bunun çok büyük bir risk taşıyacağını anlattı. Ama ben hep anne olmayı istemiştim. Lise zamanlarımda bile anne olup olamayacağımı düşünerek geçirdim. önüme bir seçenek gelmişti. Ya anne olmaktan vazgeçecektim. Yada riski en aza indirgeyerek bunu deneyecektim. Doktoruma meme dokularımdan vazgeçmek istediğimi anlattım. En doğru kakarın bu olduğu konusunda uzlaşmaya vardık. Bir daha meme dokum için ameliyat olmak istemiyordum bende 14. Kez ameliyata girdim. Her iki meme dokum alındı ve yerine silikon protez yerleştirildi. Ilaç kullanma sürecimde bitmişti. Sıra sprialden kurtulmaya geldi. Her şeyi akışına bırakmayı öğrenmiştim artık, öyle de yaptım. Artık mememde bu sefer ne var diye doktorumun kontrollerine gitmiyordum. Bir savaşı kazanmıştık. Herşeyin yolunda gittiği bir sabah içimden bir ses bana test yapmamı söyledi. Bende öyle yaptım ama çok da sonucu umursamadım.ama merak bir süre sonra sizi yeniyor. Teste baktığımdan gördüğüm çift çizgiye inanmakta güçlük çektim banyoya oturup kaldığımı hatırlıyorum. Sonrada bağıra bağıra ağladığımı. Eşim uykusundan fırlayıp yanıma geldi ağlamaktan bir şey söyleyemiyor sadece elimdeki testi sallayarak eşime gösteriyordum.bunca yılın en büyük mükafatını sonunda rabbim bana layık görmüştü.sorunsuz bir hamilelik dönemi sonunda minik kızımız kucağımdaydı. 15. Ameliyatımız ve ilk kez ben ameliyat masasında bir parçamı bırakmak yerine küçük bir hediyeyle geri dönüyordum.tek bir eksikle ona erişmek için vazgeçtiğim meme dokum yüzünden belki anne olmanın benim için en önemli anlamlarından biri olan emzirme güzelliğinin eksikliğiyle. Bebeğimi mamayla beslemek zorunda kaldım. çoğu zaman onu emziremediğimden sadece alıp göğsüme yatırırdım sırf birbirimizi hissedebilelim diye.yaşanan bunca süreç içinde içimde hep bir ukde olarak kalacak onu emzirememek ama ona sahip olmanın verdiği mutluluk çoğu zaman bu eksikliği arka plana attırıyor. şimdi 3 yaşında güzel bir kız ve eğer doktorlarımızın izni olursa biz onun bu dünyada kardeşsiz kalmasını hiç istemiyoruz. Benim kızım şu an hiçbir şeyin farkında olmasa da büyüğünde yaşıtlarından bir farkı olacak o meme kanserinden korkan değil meme kanserine karşı bilinçli ve kontrollü bir genç kız olarak büyüyecek ve umarım annesinin hikayesi ona hep yol gösterecek…
canım benim bu paylaşımların beni benden alıyor .rabbim inşallah tüm hastalara şifa versin en başta senin eşine inşallah en yakın zamanda sende bu arkadaş gibi mucizene kavuşursun.rabbim bize dert verip dermanını aratmasın inşallah:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

S.a .canlarım nasılsınız dün netten çıkmak zorunda kaldım kaynanamlar geldi yemeğe sonra oturduk derken aklımın bir köşesi hep burdaydı acaba açsammı diye düşündüm sonra yanlış anlarlar diye giremedim topiğe neyseki çok kaynatmamışsınız.:KK16::KK16::KK16:

Eseslim canım demek aç kaldın kıyamam sana başka yemek yokmuydu onlardan yeseydin:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:bende senin özendirmenle güveçte kurufasülye yaptım dedim ya eşimde hemen annesini babasını kardeşini çağırdı geldiler:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56: Bu sayede eşim çok yiyememiş oldu sadece 2,5 tabak yedi:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:.kaynanam diyorki geçen gün evinizde gece yarısı 1.30 da çocuk vardı sizde onunla oyun oynuyordunuz .bizde ne çocuğu anne üstelik gece yarısı bizde çocuğun ne işi vardı dedik .kadın olurmu canım ben kulaklarımla duydum demezmi.eşimde evet anne o çocuk karımdı bende onunla oyun oynuyordum dedi.inan varya utançtan:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:oldum.kadına bak ya hem dinliyor hem hesap soruyor:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

a.selam canım. vardı canım yemekte çorba ve makarna da yaptık. ama kaynanam benm az yemek yapar bide yemeğe ekstradan eltimin kız kardeşi geldi. makarna ve çorba azdı yani.
bide kokusundan midem bulana bulana yedim.
ayy seninkilerde fırsat kollamışlar kız aniden mi geldiler öyle eşin sana sormdan mı çağırmış ?
kız sen çocuk gibi yaramazlıkmı yaptın yoksa :KK1::KK1::KK1:
kaynananda alem yani sizi mi dinliyor ayıp yanii:KK47:

a.selam canım. Vardı canım yemekte çorba ve makarna da yaptık. Ama kaynanam benm az yemek yapar bide yemeğe ekstradan eltimin kız kardeşi geldi. Makarna ve çorba azdı yani.
Bide kokusundan midem bulana bulana yedim.
Ayy seninkilerde fırsat kollamışlar kız aniden mi geldiler öyle eşin sana sormdan mı çağırmış ?
Kız sen çocuk gibi yaramazlıkmı yaptın yoksa :KK1::KK1::KK1:
Kaynananda alem yani sizi mi dinliyor ayıp yanii:KK47:
sende bundan sonra sevdiğin yemeği yapar götürürsün çeşit olsun birde yemeği beğenmezsen en azından kendi götürdüğünü yersin ben bazen öyle yapıyorum:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:zaten önceden söylüyorlar menüyü ben beğenmezsem kendi yemeğimi götürüyorum elim boş gelmek istemedim diyorum:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:yok canım geçen gün kaynanam bana içli köfte getirmiş bende altında kalmak istemedim eşim gelince annenede yemek götür dedim o da yemeğe çağırabilimiyim dedi bende olur çağır dedim.geldiler canım ben eskiden hep çağırırdım gece gündüz hafta sonu demeden bendeydiler hiç halden anlamıyorlardı.ben yatıyordum eşimin kardeşi babası daha oturuyorlardı hiç anlayış göstermiyorlardı.bende eşime bu durumdan rahatsız olduğumu az ve öz görüşmek istediğimi söyledim sağolsun kabul etti gerektiği zaman görüşüyoruz.ama kendisi hergün muhakkak çıkar bana ısrar etmez ne zaman istersem o zaman görüşüyorum.bak ipin ucunu kaçırınca herşey çığırından çıkıyor.şimdide eltimlerde buluşucaz akşam yemeğine yani tavrımı koymayınca kimse halden anlamıyor.:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
Kaynanamda alem hemde ne alem yok diyoruz ben duydum diye ısrar ediyor kadına bak ya eşime dedimki bundan sonra çok dikkatli olmamız lazım baksana biri bizi gözetliyor:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

sende bundan sonra sevdiğin yemeği yapar götürürsün çeşit olsun birde yemeği beğenmezsen en azından kendi götürdüğünü yersin ben bazen öyle yapıyorum:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:zaten önceden söylüyorlar menüyü ben beğenmezsem kendi yemeğimi götürüyorum elim boş gelmek istemedim diyorum:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:yok canım geçen gün kaynanam bana içli köfte getirmiş bende altında kalmak istemedim eşim gelince annenede yemek götür dedim o da yemeğe çağırabilimiyim dedi bende olur çağır dedim.geldiler canım ben eskiden hep çağırırdım gece gündüz hafta sonu demeden bendeydiler hiç halden anlamıyorlardı.ben yatıyordum eşimin kardeşi babası daha oturuyorlardı hiç anlayış göstermiyorlardı.bende eşime bu durumdan rahatsız olduğumu az ve öz görüşmek istediğimi söyledim sağolsun kabul etti gerektiği zaman görüşüyoruz.ama kendisi hergün muhakkak çıkar bana ısrar etmez ne zaman istersem o zaman görüşüyorum.bak ipin ucunu kaçırınca herşey çığırından çıkıyor.şimdide eltimlerde buluşucaz akşam yemeğine yani tavrımı koymayınca kimse halden anlamıyor.:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
Kaynanamda alem hemde ne alem yok diyoruz ben duydum diye ısrar ediyor kadına bak ya eşime dedimki bundan sonra çok dikkatli olmamız lazım baksana biri bizi gözetliyor:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

ben menüyü hiç bilmeden gidiyrum çoğu zaman canım ya.
bazen kayınvaldiem ne istersin diyor benim istediğimi yapıyor filan.
ama dünkü kayınpederimin işiydi. et hastası adam kendi canı istedi biizde çağırdı işte.
valla canım sık sık görüşmek hiçte iyi olmuyor.
arada mesefa olmaası iyi arada görüşüp ağız tadıyla görüşmek önemli.
anlamaz canım anlamaz kimse valla. sen tavrını koyar halledersin bitanem :KK70:
bencede bardakla filan sizi dinliyor galiba.geceleri dikkat edin :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Kızlar seeelllaaaaaammmmm... Dün akşam gelemedim yanınıza eltimlerdeydik :KK55: şimdi fırsat yarattım bi slm verip kaçıyım dedim :KK16: nasılsınız ne var ne yok.. ben iş-güç çoluk-çocuk koşturuyoruz hep beraber haftasonu misafirim var :KK43: bide ankaraya gidiyoruz malum Kaan hocayla randevumuz var bakalım napıcam? hem temizlik hem ikram üztüne misafir.. sonra ufakta olsa bir bavul hazırlamaca oooffff çalışan hanımların işi çoooookkkk zor :18:

kızlar seeelllaaaaaammmmm... Dün akşam gelemedim yanınıza eltimlerdeydik :KK55: şimdi fırsat yarattım bi slm verip kaçıyım dedim :KK16: Nasılsınız ne var ne yok.. Ben iş-güç çoluk-çocuk koşturuyoruz hep beraber haftasonu misafirim var :KK43: bide ankaraya gidiyoruz malum kaan hocayla randevumuz var bakalım napıcam? Hem temizlik hem ikram üztüne misafir.. Sonra ufakta olsa bir bavul hazırlamaca oooffff çalışan hanımların işi çoooookkkk zor :18:
selam canım hoşgeldin inşallah kaan hocadan güzel haberlerle dönersin müjdeli haberlerini bekliyoruz:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Arkadaşlar nasılsınız.Eşeşlim dün akşam harikaymış okudum haberlerini.Halbuki aradım kayınpederini biraz kızdım şu çocuklara rahat ver.Devamlı çağrıp durma.Herkesin bir özel hayatı var dedim ama laf anlamıyor.:KK1:

Kızlar seeelllaaaaaammmmm... Dün akşam gelemedim yanınıza eltimlerdeydik :KK55: şimdi fırsat yarattım bi slm verip kaçıyım dedim :KK16: nasılsınız ne var ne yok.. ben iş-güç çoluk-çocuk koşturuyoruz hep beraber haftasonu misafirim var :KK43: bide ankaraya gidiyoruz malum Kaan hocayla randevumuz var bakalım napıcam? hem temizlik hem ikram üztüne misafir.. sonra ufakta olsa bir bavul hazırlamaca oooffff çalışan hanımların işi çoooookkkk zor :18:

İyidir canım.Umarım herşey yolunda gider.Gerçekten bende aynı dertten müzdaribim çalışan kadınların iişi çook zor :KK1:

selam canım :KK70:
kolay gelsin sana kaan hocadan güzel haberlerle gel inşallah.
güzel haberleirni bekliyoruz:KK34:

merhaba arkadaşlar nasılsınız. uzun zamandan beridir giremedim nete yazıcakta birşey yoktu açıkcası sizlerde ne var ne yok bir gelişme varmı inşAllah güzel haberler vardır.

merhaba arkadaşlar nasılsınız. uzun zamandan beridir giremedim nete yazıcakta birşey yoktu açıkcası sizlerde ne var ne yok bir gelişme varmı inşAllah güzel haberler vardır.
merhaba canım neden gelmiyordun yazacak birşey yoksa bile selam ver çık özlettin kendini.canım baharın eşinde 1 sperm çıktı dondurdular.seda ecrinin eşinde sperm çıkışı başladı.anemonun eşinde 2milyon sperm bulundu 2 tüp donduruldu şimdi tüpbebek tedavsine başladılar.cansuyumun eşinde sperm bulundu şimdi hamile ikizide olabilir darısı bizlerin başına olsun inşallah sende ne var ne yok sizin tedavi ne aşamada

zcu canım nerelerdesin sen ya ben seni çok merak ettim ne zamandır girmiyorsun topiğe:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

canım yaaaaaaaaa başarısız tüp bebek denemesinden sonra sanırım depresyona girdim açıkcası ruh gibi geziyorum yoruldum sanırım. inanırmısın k.k. nın sifresini bile unutmuşum birkaç günden beri onunla uğraşıyorum senden ne haber

canım yaaaaaaaaa başarısız tüp bebek denemesinden sonra sanırım depresyona girdim açıkcası ruh gibi geziyorum yoruldum sanırım. inanırmısın k.k. nın sifresini bile unutmuşum birkaç günden beri onunla uğraşıyorum senden ne haber
kıyamam canım benim neden depresyona giriyorsun ki bence sen bizden bir adım öndesin sperm çıkışı var diye mutlu olmalısın.canım benim eşimde sperm tseti yaptırdı yine sıfır çıktı ama 1 milyondan az immatür germ hücresi çıktı yani spermin olgunlaşmamış haliymiş.inşallah onlarda sperme dönüşür bizde bebeğimize kavuşuruz.

merhaba canım neden gelmiyordun yazacak birşey yoksa bile selam ver çık özlettin kendini.canım baharın eşinde 1 sperm çıktı dondurdular.seda ecrinin eşinde sperm çıkışı başladı.anemonun eşinde 2milyon sperm bulundu 2 tüp donduruldu şimdi tüpbebek tedavsine başladılar.cansuyumun eşinde sperm bulundu şimdi hamile ikizide olabilir darısı bizlerin başına olsun inşallah sende ne var ne yok sizin tedavi ne aşamada

süperrrrrrrr... desene haberler güzel şükürler olsun Allaha, çok sevindim.neler kullandılar nerede tedavi gördüler neler biliyorsan yazarmısın.bizde bir uğraş yok şimdilik ilaç felanda kullanmadık ama yaza kadar bir kez daha deniyelim diyoruz tabi sperm bulunursa.

ALEYNA-----------------------------------------
ANEMON---------------------------------------
ASİ---------------------------------------------
BAHAR-----------------------------------------1 yasin
BETÜL------------------------------------------
BEYAZMELEK----------------------------------
CANSUNİDA-----------------------------------
CEMREM---------------------------------------
CERVAN----------------------------------------
ÇİÇEK------------------------------------------
ESESLİM---------------------------------------2 yasin
ESMA------------------------------------------
FLZASK----------------------------------------
GELİNCİK--------------------------------------
HEP---------------------------------------------
HERDEMK-------------------------------------- 1 yasin,1 meryem
HMTNZL----------------------------------------1 yasin
İSTİYORUMBEBEĞİMİ------------------------
İLKNUR----------------------------------------
JKLM-------------------------------------------
KADER-----------------------------------------
KUNDAK---------------------------------------
LAMYAY----------------------------------------
MASAL ----------------------------------------
MASAL1981-----------------------------------
MELAYT----------------------------------------
MESLEKİ_TEACHER---------------------------
NUREFSAN-------------------------------------
NURSEN---------------------------------------
NZLYN-----------------------------------------
SEDA_ECRİN----------------------------------
SEVAL------------------------------------------
TOANA-----------------------------------------
TROBLED--------------------------------------
TWİLİGHT-------------------------------------
VCK--------------------------------------------1 yasin
YNZ--------------------------------------------
ZCU--------------------------------------------
ZAKKUM---------------------------------------
ZAMAN-----------------------------------------
ZEYNEP----------------------------------------

arkadaşlar 7 yasin 7 meryem suresi okuyoruz herkese... 1 yasin 6 meryem suresi kaldı… okumak isteyenler bu listeyi kopyalasınlar ve hangi sureden kaç tane okuyacaklarını isimlerinin karşısına yazsınlar.
kızlar lütfen önce listedeki kişiye okuyun biri bitmeden diğerine okuyup ortalığı karıştırmayın:))))

Rabbimiz buyurdu ki "Bana günahsız bir ağızdan dua edin." Bunu bildiren Peygamber Efendimiz'e (a.s.m) Sahabeler : "Ya rasulullah biz günahsız değiliz ki." Bunun üzerine Peygamberimiz (a.s.m) : "Mü'minin mü'mine duası günahsız bir ağızdan yapılmış gibidir.

slm kızlar nasılsınız?ben eklemesini bilmiyorum ekliyebilen arkadaş bana bir meryem suresi ekleyebilirmi abdestliyken okuyayım :KK66:

kıyamam canım benim neden depresyona giriyorsun ki bence sen bizden bir adım öndesin sperm çıkışı var diye mutlu olmalısın.canım benim eşimde sperm tseti yaptırdı yine sıfır çıktı ama 1 milyondan az immatür germ hücresi çıktı yani spermin olgunlaşmamış haliymiş.inşallah onlarda sperme dönüşür bizde bebeğimize kavuşuruz.

umudunu yitirme canım inancını koru ve Allaha dua et o hücreler doğru tedavi edilirse sperme dönüşüyor umarım ve dilerimki sizinkilerde sperme dönüşür mis kokulu yağrunu alırsın kucağına.:emir_bebek:

Son düzenleme:
süperrrrrrrr... desene haberler güzel şükürler olsun Allaha, çok sevindim.neler kullandılar nerede tedavi gördüler neler biliyorsan yazarmısın.bizde bir uğraş yok şimdilik ilaç felanda kullanmadık ama yaza kadar bir kez daha deniyelim diyoruz tabi sperm bulunursa.
canım baharın eşinde zaten kemoterapi öncesi 86 milyon sperm çıkıyormuş.şimdi kullandığı ilaçlar endol, sudafed ,branca ursului ,bitkisel karışımlar ballı çörek otlu karışımlar ısırgan çayı v.s.
anemonun eşindede sanırım tıkanıklık vardı sudafed ve endol kullanmuşlardı çıkış olmuş.seda ecrinin eşide varikosel ameliyatı oldu çıkş sağlanmış ama doktor 9 aya içinde daha çok çıkş olacağını söylemiş.aklıma gelenler bunlar.ayrıca hmtnzl ve istiyorumbebeğimin eşi mikrotese olacaklar inşallah onlarında yüzü güler bebişlerine kavuşurlar.:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

umudunu yitirme canım inancını koru ve Allaha dua et o hücreler doğru tedavi edilirse sperme dönüşüyor umarım ve dilerimki sizinkilerde sperme dönüşür mis kokulu yağrunu alırsın kucağına.:emir_bebek:
tabiki canım umudumu yitirmedin ömrümün sonuna kadar nefes aldığım sürece umut var demektir ve hep bebeğim için savaşıcam ona gelmesi için yardım edicem.amin canım Allah razı olsun inşallah rabbim hepimize nasip etsin

X