Eşim anneme anne demiyor normal mi.

Ben ismini söyleyip yanına anne ekliyorum ama babasına baba demek daha çok garibime gidiyor ve hiç alişamadim baba denmesine çok konusmadigimiz için demek zorunda kalmıyorum ama yanlarında bazen söylüyorum :) kayınpeder de x hanım filan der.

Arkadaşlar daha önce bayanların Kayın valideye anne diyip demesi konuşulmuş. Erkeklerin kayınvalideye anne dememesi konuşulmamış. Böyle bir durum yaşayan var mı. Genelde kadınlar söylemekte sıkıntı yaşarlar. Beş yıldır bir kez olsun anne demedi. Hitap kelimesi kullanmadan iletişimi sağlıyor. İlginç bir durum değil mi sebebi ne olabilir.
Normal

Bende ilk başlarda teyze diyordum 🤭 sonra eşime bana teyze diyor demiş üzülmüş. Bende çok çok zor alıştım. Ama o beni çok sever sen benim için çok değerlisin diğer kizlarimdan hiç ayirmam der. Hatta çok hasta bu aralar. Annemler bayramda onların yanına gitmiş ziyarete anneme "çocuklarımı sana emanet ediyorum o sadece senin kızın değil benimde kızım" demiş. Sanki ölecek gibi konuşmuş 😔

Eşimde anneme "annem, annecim, anacım" der. Ama eşim hiç zorlanmadı daha ilk günden başlamıştı

Ben de anne baba diyorum.Ama hiç içimden gelmiyor.Benim annem babam değiller ve çok saçma bir uygulama.Demesen bir sürü tantana.O yüzden eşimin de demismis ,dememismis hiç umrumda değildi.Hatta ilk duydugumda bana da garip geldi.isim artı anne baba diyor benim eşim

X