Eşim bebeğimin saçını kestirdi

Rzkyr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2013
411
124
Merhabalar oğlum 1.5 yaşında saçlarını şuana dek 1 defa kestirmiştik ,tekrar uzadı ..eşim kestirmek istedi ,istiyordu ben de her defasında yok dedim kış günü kestirmeyelim istemiyorum demiştim .o da erkek çocuğu kestireceğim demişti ..beraber gidelim vs dwnişti yok dedim ısrarla .aşırı uzun da değildi zaten .ben gündüz yorgun olduğum için uyumuştum uyandım bir baktım bebeğimin saçı makineyle kesilmiş nerdeyse sıfır 😢çok moralim bozuldu ve 1 saat ağladım sanırım .. uyanıyorum ve bir bakıyorum saçı yok ..uyurken götürmüş berbere ..eşimim yaptığı saygısızlık değil mi şimdi ?? Şuan konuşmuyorum ve hala moralim çok bozuk.siz olsanız tepkiniz ne olurdu ?

Kestirdiğine bin pişman ederdim. Öyle bir sığır bana denk gelmesin. Kısaltsa neyse, neredeyse dazlak yapmak nedir?
Aynen ben de öyle dedim biraz olsa sorun etmezdim ama kel nerdeyse çocuk 😢

En hassas olduğum konu benim kızımın da saçı çok az etraf kestirin gürleşir falan diyor. Hayir diyorum olmaz esim de darlıyor kestirelim diye ben kulak deldirmek istiyordum o da bana izin vermiyordu ben tamam gizli gizli kulağıni deldirmeyecegim ama sen de sacini kestirmeyeceksin dedim anlastık öyle.Kulak deldirmede kararsızdım zaten bahanem oldu bu da kendime.Cok haklisiniz ben olsam ben de sinirlenirim

Merhabalar oğlum 1.5 yaşında saçlarını şuana dek 1 defa kestirmiştik ,tekrar uzadı ..eşim kestirmek istedi ,istiyordu ben de her defasında yok dedim kış günü kestirmeyelim istemiyorum demiştim .o da erkek çocuğu kestireceğim demişti ..beraber gidelim vs dwnişti yok dedim ısrarla .aşırı uzun da değildi zaten .ben gündüz yorgun olduğum için uyumuştum uyandım bir baktım bebeğimin saçı makineyle kesilmiş nerdeyse sıfır 😢çok moralim bozuldu ve 1 saat ağladım sanırım .. uyanıyorum ve bir bakıyorum saçı yok ..uyurken götürmüş berbere ..eşimim yaptığı saygısızlık değil mi şimdi ?? Şuan konuşmuyorum ve hala moralim çok bozuk.siz olsanız tepkiniz ne olurdu ?
Merhaba, ben sizi hakli buldum. Esiniz sizinle konusmadan böyle yapmasi iyi olmamis. Iletisim önemli bir nokta. Bence oturup güzel bir dille sizin ikinizin bu konuda uzlasip o sekilde hareket etmeniz gerektigini belirtmeniz gerekiyor. Cocugunuz hakkinda olan kararlari tabi ki beraber vermeniz gerekir. Ben evli degilim. Hic evlenmedim, cocugumda yok, ama böyle olmasi gerektigini düsünüyroum. Üzüntünüz normal. Konu, sizin fikrinizi ezip gecmesi. Ama kendinizi yipratacak durum degil.
:KK200:

Ben olsam aglayacak kadar uzulmezdim bu duruma siz annesiyseniz o da babasi. Siz iyurken alip gizli gizli yapmasi dogru olmamis tabi ama sizde abartiyorsunuz sanki.
Evet ben de gizli yapmasına kızdım zaten bana bu şoku yaşatmasına 😭

Allah başka dert vermesin diyorum ,
sanki insan konfor içinde yaşayınca çok gereksiz şeyleri takıyor gibi geliyor bana.
Bir şeye üzülecekseniz o da çocugunuzun saçı değil , eşinizin size saygı duymaması olsun ; gereksiz şeyleri abarttığınız için bu saygıyı yitirmiş olması da bir seçenek.
1,5 yaşta artık bebek sayılmaz bence

O
Bu çocuk saçı konularını neden vatan millet meselesi gibi karşılıyor herkes anlayamıyorum. Kestirse nolur kestirmese nolur? Buna bu kadar ağlayan insanın hayatta gerçek anlamda derdi yoktur.
inanın tam tersi çok derdim var .. beni ezip geçti sonuçta bu yapılır mu ? Biraz ikna edip kestiremez miydi ? Babası ama ben de annesiyim sonuçta

Allah başka dert vermesin diyorum ,
sanki insan konfor içinde yaşayınca çok gereksiz şeyleri takıyor gibi geliyor bana.
Bir şeye üzülecekseniz o da çocugunuzun saçı değil , eşinizin size saygı duymaması olsun ; gereksiz şeyleri abarttığınız için bu saygıyı yitirmiş olması da bir seçenek.
1,5 yaşta artık bebek sayılmaz bence
Zaten şuan sorum şu farkındaysanız siz olsanız ne tepki verirdiniz .. saç gitti zaten olan oldu ama eşimle nasıl konuşayım şimdi ? Beni hiçe saydı ya

Mesele saç değil ikinizin inadı. Benimdediğin olacak tavrından dolayı eşiniz size inat kestirmiş. Orta yolu bulmalıydınız. Sizin yüzünüzden olan bebeye olmuş

Gecen biri daha vardi saç için boşanmaya kalkan. 😀
Ne var bu cocuklarin saclarinda bu kadar kafaya takacak anlamiyorum uzamaza neyse. Bir de bir buuk yaşinda kiz cocugu da degil neyine taktiniz saçin? Cidden merak😄
Yahu bi uyanıyorum çocuğun saçı kel ??? 😵‍💫😢

Bu saç konusu ikidir paylaşılıyor .Kesilsin bunda büyütecek bir şey yok şok olmalar saatlerce ağlamalar çok komik ve saçma. Ben bunun altında başka neden ararım kocanız hiç bir konuda sizi kaale almıyor,fikir sormuyor,evde bir ağırlığınız yoksa sadece çocuk doğuran,iş yapan , ihtiyaç gidermek için bulunan biriyseniz saçı bahane etmeyin.Komik oluyor . Bakış açınızı değiştirin ......

Siz de eşinizin bütün taleplerine, beraber gidelim demelerine vs hepsine itiraz etmişsiniz.
Sizin dediğinizin olmasını ortak akıl diye kabul ediyorsunuz.
Ama eşinizin de fikri ve söz hakkı var. Bebeğim dediğiniz çocuk onun da bebeği ya hani.
Siz uzlaşmamışsınız ve tepkiniz çok aşırı değil mi?
Çocuk bu, saçı kesilir ne var ki? Bir buçuk yaşına gelene kadar kaç kez uzar, kesilir.
O kadar itiraz etmeseydiniz daha evvelden kesilir, sonra şimdiye de uzardı.
Lütfen çocuğunuzun üzerinde tek başınıza hakkınız varmış sanısından vazgeçin.
Elbette eşinizin yaptığı da doğru değil ama bu aşamaya gelmesine zemini siz hazırlamışsınız.
Altı üstü saç bu, kesilir de uzar da.
Bunun için niye ağlamak, kırılmak, bu denli abartmak?

X