Eşim beni güzel bulmuyor

Tabi her dakka değil ama ben artık dışarda da böyle oldum bütünsel bir şey bahsettiğim ev hali değil maalesef. Aramızda psikolog var mı bilmiyorum ama çok ilginç bi şekilde bu psikolojiden çıkmak için dolabıma aldığım yeni parçaları utanıp giyemiyorum
Lütfen bir uzmandan destek alın, kimsenin de haberi olmasın, eşinizin de... Diyet ve spora başlayın özellikle spor bir süre sonra çok iyi gelecek. Utanacak hiçbir şey yok, çok içe dönmüşsünüz ve özgüveniniz zedelenmiş. Bir yerden başlayın lütfen 🙏

Bana da öyle gibi geldi,bence kocası sindirmiş konu sahibini bir şekilde.
Evet.. en son 7 ay önce falan bir arkadaşımla oturdum, hiç arkadaşım kalmadı, içten mutsuzluk yaşıyorum çünkü, üzerimdeki özene bezene giydiğim geceliği çıkarıp pijamaya geçtiğimi biliyorum, bir defasında birliktelik esnasında yüzümü kapatması mı dersiniz, of ne çok şey. Ama asla bırakmıyor asla kabul etmiyor…kendisi istediği zamansa kafam karışıyor, demekki ben yanlış düşünüyorum demeye başlıyorum, mahvoldum bu ikilem arasında.

Bence bir süre fazla fazla ilgilendim her şeyiyle. Geçen karabasan görmüş ben odada yokmuşum içerde ne yapıyormuşum insan çoluğunun çocuğunun başında olur dedi bilinç sürçmesiyle. Yani bi borcu harcı olduğunu sanmıyorum, aldattığını da. Dişi olarak ilgisini bana hiç vermemiş zaten gibi, başta dediğim aydınlanma o.
Hay karabasanlar bassın, töbe töbee.. Kaç yaşındasınız, çocuğunuz var mı? Bu konuları hiç açıkça konuştunuz mu onunla , eşiniz sizde olan bitenin farkında mı?

Evet.. en son 7 ay önce falan bir arkadaşımla oturdum, hiç arkadaşım kalmadı, içten mutsuzluk yaşıyorum çünkü, üzerimdeki özene bezene giydiğim geceliği çıkarıp pijamaya geçtiğimi biliyorum, bir defasında birliktelik esnasında yüzümü kapatması mı dersiniz, of ne çok şey. Ama asla bırakmıyor asla kabul etmiyor…kendisi istediği zamansa kafam karışıyor, demekki ben yanlış düşünüyorum demeye başlıyorum, mahvoldum bu ikilem arasında.
Ay kıyamam ben size yaa, açık açık direk sordunuz mu bunları ona

Hay karabasanlar bassın, töbe töbee.. Kaç yaşındasınız, çocuğunuz var mı? Bu konuları hiç açıkça konuştunuz mu onunla , eşiniz sizde olan bitenin farkında mı?
Bir çocuğumuz var, çocuk iyice gözümü açtı ama beni buhrana sürükledi. Açık açık konuştuğumda kabul edilmiyorum maalesef.. bana bunlar kendi kuruntummuş gibi konuşuyor. Ama kadınlar hisseder yaşayan varsa beni anlayacaktır

Ay kıyamam ben size yaa, açık açık direk sordunuz mu bunları ona,
Bir çocuğumuz var, çocuk iyice gözümü açtı ama beni buhrana sürükledi. Açık açık konuştuğumda kabul edilmiyorum maalesef.. bana bunlar kendi kuruntummuş gibi konuşuyor. Ama kadınlar hisseder yaşayan varsa beni anlayacaktır
Allah bağışlasın. Bu ikilem sizi tüketmeden destek alın, sonrasında zaten ne yapacağınıza karar verirsiniz ama en azından sağlıklı bir kafayla karar vermiş olursunuz bu da sonrasında pişman olmanızı engeller. Öfke ve üzüntüyle hareket etmeyin. Burda tüm yazılanları/yazdıklarımızı okuyun ama özümsemeden gaza gelip ani davranmayın..Ne karar verirseniz verin, sağlıklı bir kafayla arkasında durabileceginiz adımlar atmanız önemli

İlişkinizin basinda nasıldi? Bi değişim var mi su zamanla o zaman arasinda. Böyle gunde 5 defa da olsa sevisir miydi sizinle :)?

Evlenmeden önce kendimi, kendi dünyamın en güzel kadınlarından hissederdim, bir ortamda kesinlikle bakılan biri olurdum. şimdi paçoz gibi hissediyorum paçoza da giderek dönüştüm. Önce boyuz düzleşmesi sonra dik duramama fazla fazla kilo eşofman takımları tepede topuz. Beni hissettirdiği şeye dönüştüm sanki.
Sizi hissettirdiği şeye donusmemissiniz, siz evlendikten sonra kendinizi salmissiniz çoğu kadın gibi. Kendinizi güzel cekici bulmayinca yaydiginiz enerjide doğru orantılı oluyor. Silkelenin kendinize gelin, herşey düzelir inşallah.

Sizi ebeveyn gibi görüyorsa cinsellik yaşamak istemiyor olabilir. Bazı erkeklerde eşinin doğum sonrası bu tarz şeyler olabiliyor.

Adamın cinsellikle mi sorunu var yoksa sizinle mi önce bunu anlamak lazım. Cinsellik dışında temas sarılma ne bileyim öpme vs var mı film izlerken vs? Normalde temas eder mi size?

Hanımlar Hani bazen bir şey olur bi aydınlanma yaşarsınız ya, bana da bugün bundan oldu. Yani aslında bu düşünce bende varmış ama ben anlamını şimdi anlamışım gibi. Biz 3 + 4 yıldır beraberiz eşimle ve bir kızımız var. Eşimle çeşitli konularda yıllardır çok değişik tartışmalar yaşadık. Çoğu zaman anlam veremedim, çoğu zaman kendimi fevri miyim acaba diye suçladım ama hep içimi rahat ettirmeyen bir şey vardı ilişkimizde. Ben şimdi detaylı detaylı yazmak istemiyorum bunları, yazarsam da hepinizin hak vereceği şeyler olacağı neredeyse kesin. ama artık eminim ki eşim beni güzel, arzulanır bulmuyor. Neden beraber olsun sizinle o zaman diyecekler için, bence ben ona iyi geldiğim için, hem ekonomik olarak hem de ruhsal. Ama bana hissettirdiği ve gösterdiği bu şey beni psikolojik olarak çok yıkıyor, özgüvenimi parçalıyor. Kendimi bu yaşıma kadar böyle hissetmemiştim. Kendimi severdimFiziksel ekonomik şiddet yok aramızda, ben iki meslek sahibi ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde duran biriyim. Kendisi de kötü bir eş iyi bir arkadaştır. Ama ben bu girdiğim iğrenç pozisyonla ne yapmalıyım, fikirlerinizi merak ediyorum.
Öncelikle bi söz varya hani "kendinize depresyon teşhisi koymadan önce etrafinizdakilerin göt olmadığından emin olun"diye. Çok afedersiniz. Aynen böyledir belkide. Siz depresyon atlatmissiniz geçmiş olsun öncelikle. Kendinizi salmissiniz fakat belkide tamamen esiniz nedeniyledir. Sürekli kötü düşünüp kendinizide suçlamayın. Her kadın evlilikte biraz doğal olabilir salabilir bu kötü bisey değil. Sizi esiniz güzel bulmuyor dişi hissettirmiyor esiniz beyefendi kendisi Brad Pitt midir acaba?Bide onu sorgulasaniz. Ben çünkü kendisi bakımlı olup elestiren bir erkek görmedim. Erkekler yeri gelir disini fircalamaz yırtık donlu oturur ama "vay kadin şöyle olmalı vay güzel değilsin"gibi şeyler söylerler karşı tarafa. Siz şüphedesiniz veya eminsiniz. Esiniz gerçekten sizi güzel buluyor yada bulmuyor ne önemi var siz kendinizi değiştirmedikçe. Eşim beni şöyle buluyor böyle begenmiyoru bırakın. Adam sizi sindirmis gibi geldi bana biraz. Pasazade nasil düşünürse düşünsün. Siz kadin olarak kendiniz için kendinize değer verin. Ben yeni evliyim giyinir suslenirim hep böyleydim ama. Önce kendim için yaparım bunu. Sizde önce profesyonel bir yardım alın. Sonra da kendi değerinizin farkına varın sorgulayin biraz

Hanımlar Hani bazen bir şey olur bi aydınlanma yaşarsınız ya, bana da bugün bundan oldu. Yani aslında bu düşünce bende varmış ama ben anlamını şimdi anlamışım gibi. Biz 3 + 4 yıldır beraberiz eşimle ve bir kızımız var. Eşimle çeşitli konularda yıllardır çok değişik tartışmalar yaşadık. Çoğu zaman anlam veremedim, çoğu zaman kendimi fevri miyim acaba diye suçladım ama hep içimi rahat ettirmeyen bir şey vardı ilişkimizde. Ben şimdi detaylı detaylı yazmak istemiyorum bunları, yazarsam da hepinizin hak vereceği şeyler olacağı neredeyse kesin. ama artık eminim ki eşim beni güzel, arzulanır bulmuyor. Neden beraber olsun sizinle o zaman diyecekler için, bence ben ona iyi geldiğim için, hem ekonomik olarak hem de ruhsal. Ama bana hissettirdiği ve gösterdiği bu şey beni psikolojik olarak çok yıkıyor, özgüvenimi parçalıyor. Kendimi bu yaşıma kadar böyle hissetmemiştim. Kendimi severdimFiziksel ekonomik şiddet yok aramızda, ben iki meslek sahibi ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde duran biriyim. Kendisi de kötü bir eş iyi bir arkadaştır. Ama ben bu girdiğim iğrenç pozisyonla ne yapmalıyım, fikirlerinizi merak ediyorum.
Bir kadın ne hissediyorsan doğrudur diyorum.

Evlenmeden önce kendimi, kendi dünyamın en güzel kadınlarından hissederdim, bir ortamda kesinlikle bakılan biri olurdum. şimdi paçoz gibi hissediyorum paçoza da giderek dönüştüm. Önce boyuz düzleşmesi sonra dik duramama fazla fazla kilo eşofman takımları tepede topuz. Beni hissettirdiği şeye dönüştüm sanki.
Siz hala evlenmeden önceki o çok güzel kadınsınız zaten. Doğum yapmışsınız , dünyaya bir insan getirmek için bedenimiz değişiyor, bazen kötüye gidip sonra toparlıyor. Eşinizin beğenisi fiziksel kaygılardan ibaret gibi göründü malesef bana.Veya kendisi sizin bu özgüveninizi bilinçli olarak aşağı çekmek için çabalıyor. Ama siz ruhsal olarak buna direnin ve her fırsatta ona güzel bir kadın olduğunuzu tavır ve düşüncelerinizle ifade edin. Mesela ben kendimi güzel bulur ve beğenirim, güzellik kraliçesiyim iddiam yok tabiki, ama hayatım boyunca bulunduğum ortamda sohbetimle duruşumla dikkat çektiğimi düşünüyorum. Evlendikten sonra kilo da aldım ki şuan 3 aylık hamileyim ve hatta 85 kiloyum. Ama hala özgüvenimde ilgili bir problemim yok, bu sanırım dişi enerji veya genel bir bütün olarak kendime olan güvenimle ilgili . Eşiniz size saygı duymuyor veya sizin kendinizi beğenmediğiniz şeklindeki fikrinizi hissediyor. Bazı şeyler içsel inançla ilgilidir. Tabii ki böyle hissetmemde eşimin de payı büyük , kıvırcık saçlarımı sevmediğimi bildiği halde , ben bu saçlara bayılıyorum der. Günün saçma sapan saatlerinde özledim sesini duyayım enerjim yerine gelsin diye arayıp kapatır. Her fırsatta öper vs .Anlatmak istediğim sevildiğini ve arzulandığını hisssetiğin bir evlilikte çokta bu düşüncelere girmeye fırsat olmuyor. Eşinizle ilgili olmayın bir süre , bazen o sevgiyi talep ederken ve bir adımda ben atayım derken aldığımız tepki bizi daha da yıkıyor olabilir. Genel mana da tavrı nedir bilmiyorum ama o reddettiği gün belki isteksizdi , nasıl biz reddediyoruz bazen istemediğimizde böyle bir güne mi denk geldiniz acab. Fazla Polyana gibi konuşuyor olmak istemem , duygularınızı doğru analiz etmek sizin elinizde. Acaba kendinizde beğenmediğiniz bir durum dolayısıyla eşinizi yanlış anlıyor olabilir misiniz ? Lütfen öz değerinizi bir kişinin size bakışında aramayın. En kötü ihtimalle siz doğru yerde değilsinizdir, ama hala çok güzel ve değerlisiniz .

Evlendikten sonra çiçek açan kadınlar vardır, bir de solan. Bunun kadının fiziksel özellikleriyle de alakası yoktur. Hepsinin sebebi kocalarıdır. Çok net.
Siz ne hissediyorsanız doğrudur, ne yapacağınıza karar vermeden önce lütfen kendinizde kötü hissettiğiniz şeyleri değiştirmeye başlayın. Tepeden topuzdan bahsetmiyorum.kimisi topuzuyla mutludur, bazen sadece topuz yapmak gerekir. Çocuk doğurmak dünyanın var oluşundan beri kadınlara ait olsa da bu onun kolay olduğunu göstermez. Anne kayıpları vs... Yeterince zordur, vücuda ruha etkileri şahane olmak zorunda da değildir. Sizi dönüştürdüğ kimlikten çıkın. Siz hala çok güzel ve kendine güvenen bir kadınsınız. Erkeğin kadına hissettirdikleri tamamen kendi odunluğu ile alakalıdır. Lütfen daha fazla yıpratmayın. Siz bu ruh halinden çıkınca ne yapmanız gerektiğini, ne yapmak istediğinizi daha sağlıklı görürsünüz.

sizde öyle hissediyorsanız eğer kenidinizi iyi ve mutlu hissedecek şeyler yapın fiziksel özelliklerinizde değişim yapın saçınızı boyatmak spora başlamak gibi değişim önce içimizde başlar

Peki siz böyle düşünürken eşiniz ağzıyla öyle dese bile böyle düşünmediğini net bilseydiniz ne yapardınız, ben şu an ne yapmam gerektiğini bilmiyorum
Size karşı saygilimi , değer verir onemsermi? Belki cinsellik konusunda libidosu düşük biridir, siz yanlış hissetmiste olamazmisiniz

Hemen ayrılmak yerine spora başlayın, kendinize vakit ayırın. Estetik işlem düşünüyorsanız onları inceleyin, kendinize bakmaya başlayın ama ona asla sizi beğenip beğenmediğini sormayın.

Sizdeki hem fiziksel hem değişimi, hem tavrınızın değiştiğinizi gördüğünde bu sefer o sorgulamaya başlasın.

Asla kendinizi çirkin hissettiğinizi bilmesin. Kendinizi dünyanın en güzel kadını olarak görüyormuş gibi davranın ama "Ben çok güzelim" diyerek değil. Süsünüz, püsünüz, tavrınız öyle olsun. Asla modunuz düşmesin, düşürmeye çalışırsa izin vermeyin. Bunu kavga ederek değil, mutlu görünerek yapın. Bir yerden sonda tutuşacak, emin olabilirsiniz

X