ESiM BOSANMAK ISTIYOR

Çok fazla iyi niyetli birisin. Bu şekilde boşanma noktasına gelmek çok zor anlıyorum seni ama sen yanlış bir şey yapmamışsın. Eşini düşünerek borçlarını kapatmaya çalışmışsın ama adam sanki yüz kızartıcı bir şeyde bulunmuşsun gibi tepki veriyor.

Yerinde olsam hiçbir şekilde iletişimde bulunmazdım, sen bunun poposunu çok fazla kaldırtmışsın.
Gidişhat nasıl ise ona göre sen de hayatına yön verirsin.
Valla canim artik yaptigimdan iyi niyetimden falan vazgectim.Sadece bu sessizlik ve belirsizlik beni tuketiyor.Deseki tamam ben davayi aciyorum o zaman bende kafamda bitiricem zor olacak ama kabullenicem.

Merhaba Arkadaslar
dun buraya esimle 3 haftadir konusmadigimiz icin konu acmistim
Merhabalar
Konum biraz uzun cikmazdayim ve ne yapacagimi bilemiyorum.
40 yasinda ve 2 senelik evliyim esimle birbirimizi cok severek evlendik.Fakat kredi borcu gecim sikintisi yuzunden cok sikintilar yasamaya basladik.Aslinda 10 ay oncesine kadar hersey yolunda gidiyordu.Benim ailemden her ay gelen belli bir miktar kira gelirim var yaklasik olarak 14-15 ay evin neredeyse tum ihtiyaclarini bu para ile giderdim.Sagolsunlar evlenirkende ev alirkende maddi manevi desteklerini hic esirgemediler ve bununda konusunu hic yapmadilar.Bu sure icerisinde ekstradan her ay esime odemeyi tamamlayip tamamlayamadigini sorar yetisemedigi yerde destek oldum.Asil sorunumuza gelince 10 ay once esim kredi kartimdan bilgim dahilinde geri odeyecegini soyleyip ciddi miktarda bir para kullandi.Fakat parayi odeyemedi hos bende odeyemeyeceginin farkindaydim.Faiz odemekten sikilip taksitle 2 farkli yerden urun bunlari nakite cevirerek kartin bir kismini yatirdim.Fakat bunlari yaparken esime hicbir sey soylemedim.Gel zaman git zaman hem taksitler hem kart derken eve destek olamayinca esim durumu ogrendi tabi kiyametler koptu ayrilma noktasina geldik ama tekrar toparladik.Bu arada esim sadece taksitlerden birini ogrenmisti ve beni yalan soylememe konusunda ciddi sekilde uyardi.Fakat gel zaman git zaman bundan 3 hafta once diger taksiti de ogrenince tum ipler koptu bu kadar parayi ne yaptin sen yalancisin hayatin yalan benim en guvendigim insan sendin diyerek kapiyi vurup cikti.3 haftadir ne kadar konusmaya calistiysamda basaranadim.Eve gec geliyor evde yemek yemiyor evin hicbir ihtiyacini karsilamiyor ki bende ki butun paranin borca gittigini bildigi halde ac myim susuz muyum sordugu bile yok.Evlendik 3 ay sonra cocugumun olmasinin neredeyse imkansiz oldugunu ogrendim 7 ay sonra babami kaybettim ve ustune bu sikintilar ne yapacagimi bilemez durumdayim psikolojim iyice bozuldu kocami seviyorum bosanmayi dusunmek istemiyorum ama sanirim o dusunuyor

Dun esim anneme gidip evi alirken aldigi borcu geri odemis zaten borc oduyor nereden nasil buldu odedi bilemiyorum ve beni artik istemedigini guvenin kalmadigini yalanlar uzerine kurulu bu evliligi devam ettirmek istemedigini soylemis ve ben bunu esim denilen sahistan degil sabah telefonda annemden duydum.Kadini perisan etmis annem bunlari duyacagima keske babandan once ben olseydim dedi.Perisanim kimseye bu paralarin faize gittigini anlatamiyorum.Esimin kredi karindan kullandigi para 10 bin tl ama kartin faizi karta para yatirmak icin taksitle aldigim urunlerin faizi derken hem karti kapatamadim hemde borclandim. Ama simdi herkes bu parayi ne yaptin diye bana yukleniyor ve derdimi kimseye anlatamiyorum.Esime mesaj attim utanmiyormusun anneme bu eve 10 aydir ben bakiyorum demeye bende 15 ay ben baktim sikistin destek oldum agzimi bir gun acip tek laf etmedim ve bosanmak istedigini annemden duyuyorum dedim.Tabi cevap yok.Ben ne yapicam hem herkesin gozunde yalaci oldum hemde yuvamdan oluyorum.Bana yardimci olun lutfen
Gercek neyse anlat buna ragmen bosanmak istiyorsa gerisi bahanee

X