Eşim çocuğuma ismiyle hitap etmiyor

Kardeşim madem koydun ismi isteyen fatma der isteyen diğer ismi der isteyen iki ismini birden söyler.kimseye onun adı fatma değil ayşe falan diye dayatma yani.madem bu kadar sorun oluyor o zaman hiç koymasaydın.herkes kendi istediği isimle seslensin.eşinin sana saygısı yok annesi için seni harcamış sen hala kv doldurdu diye bahane bul.asıl sorun eşinin seni saymaması ezdirmesi.bebeğede üzüldüm.

Selam çareyi buraya yazmakta buldum. Eşimle birbirimizi 15 yıldır tanıyoruz 2 sene önce evlendık. Çocuğumuza annesinin isminı koymak istedı eski isim kabul etmedim sonuna kadar direndim annesi de ismini koydurmak için eşimi hep doldurdu sürekli hamıleliğimde tartıştık en sonunda kabul etmek zorunda kaldım. İlk isim istediğim isim ikinciye annesinin ismini koyduk ama eşim asla kızıma ismiyle hıtap etmiyor . Beni de ilk ismiyle koyduğum ısımle seslendiğimde sert sekılde uyardı onun adı Fatma dedı annesının ismi yanı bende tartıştım o günden Beri kendi de hitap etmiyor bende edemiyorum onun yanında koyduğum ilk isimle oda hitap etmiyor .Bebeğim güzelim vs diye sevıyor. Ben annesinin ısmıyle Fatma diye seslenmesını veya ıkı ısımle seslenmesini istemıyorum koyduğum ılk ısımle seslenmesini istiyorum ama o ne benim ne kendinin koyduğumuz ilk isimle seslenmemizi istemiyor. Annesı üzülmesın diye kesın annesi kendini hep masum gösteriyor ama asla değil doğumdan eve geldim amalıyatlı halımle kavga çıkardı kayınvalidem hastahaneden çıktığımız gün evimde .Eşimde benim üstüme yürüdü seni öldürürüm dedi kafamdan atamıyorum o yaşanan günü eşimi seviyorum ama Çok bunaldım artık ne yapabılırım eşimin koyduğumuz diğer isimle seslenmesı için . Annesi tek ısımle seslenmememız için herkesi dolduruyor sülalesondekıler de seslenmiyor ismiyle bebeğime
Küçük kıza fatma ismi nedir ya? 🙄 sen sert yap ismi kaldırtmaya bak eşini de ikna edip isim gerçekten önemli ya özellikle çoçuklar arasında

Ben doğduğumda babam askerdeymiş. Dedem haddi olmadan almış kulağıma bir isim okumuş anneme sormadan. Annem de o zaman dedem ve babannrmle yaşıyor babam askerden gelene kadar. Dedem kulağıma okuyunca annem çıkıyor eltisiyle gidip nüfustan adımı kendi koyup kimlik çıkarıyor 😃😃 helal anam sana 1990 yılında dediğini yapmışsın.

O kafasına koyduğunu yapan kadın masallah 🧿❤️Benim aksine babam askerde iken anneme kaynananın ismini ver demişler amcamlar yengemler vs. Babam mektup çakıvermiş hemen hayır ismi bu olacak abim kendi 2 kızına neden koymadı demiş ismi bu olacak 2 isimli de olmayacak. Zaten tek isimciler 3 umuzde tek isim. Ama güzel hareket bence nerden baksan.😆

Benim kayınvalidem de kızım doğduğunda tutturdu Ayşegül olsun Ayşegül olsun hayır dedim kendi çocuğuna koysaydın benim çocuğuma karışamazsın dedim bitti eşimle de ortak karar aldık ikimizin de gönlüne yatan oldu

Karakter bence gerçek değil, şaka falan demi ?
Selam çareyi buraya yazmakta buldum. Eşimle birbirimizi 15 yıldır tanıyoruz 2 sene önce evlendık. Çocuğumuza annesinin isminı koymak istedı eski isim kabul etmedim sonuna kadar direndim annesi de ismini koydurmak için eşimi hep doldurdu sürekli hamıleliğimde tartıştık en sonunda kabul etmek zorunda kaldım. İlk isim istediğim isim ikinciye annesinin ismini koyduk ama eşim asla kızıma ismiyle hıtap etmiyor . Beni de ilk ismiyle koyduğum ısımle seslendiğimde sert sekılde uyardı onun adı Fatma dedı annesının ismi yanı bende tartıştım o günden Beri kendi de hitap etmiyor bende edemiyorum onun yanında koyduğum ilk isimle oda hitap etmiyor .Bebeğim güzelim vs diye sevıyor. Ben annesinin ısmıyle Fatma diye seslenmesını veya ıkı ısımle seslenmesini istemıyorum koyduğum ılk ısımle seslenmesini istiyorum ama o ne benim ne kendinin koyduğumuz ilk isimle seslenmemizi istemiyor. Annesı üzülmesın diye kesın annesi kendini hep masum gösteriyor ama asla değil doğumdan eve geldim amalıyatlı halımle kavga çıkardı kayınvalidem hastahaneden çıktığımız gün evimde .Eşimde benim üstüme yürüdü seni öldürürüm dedi kafamdan atamıyorum o yaşanan günü eşimi seviyorum ama Çok bunaldım artık ne yapabılırım eşimin koyduğumuz diğer isimle seslenmesı için . Annesi tek ısımle seslenmememız için herkesi dolduruyor sülalesondekıler de seslenmiyor ismiyle bebeğime

seni öldürürüm dedi kafamdan atamıyorum o yaşanan günü eşimi seviyorum

Şunu dediginden beri seni ciddiye alamıyorum devam et. Kızının ismini paşa paşa kabul etmen gerekiyor nüfusta var çünkü sembolik olacak sandın ama yanıldın.

Cocugunuza koydugunuz isimler hitap edemiyorsunuz bu nasil acizlik ve pasiflik ne koyduysaniz onu soyleyin bukadar korkak olmayin ne garip hayatlar var ya

İnanır mısınız benim de ilk adım Fatma ve iki isimliyim. Ama annem babam ikisi de isteyerek koymuşlar keza rahmetli anneannemin adı. Fakat 27 yıldır bana Fatma diye hitap eden bir kişi bile olmadı, annem dahil herkes ikinci ismimle seslenirdi ha o zaman ne diye koymuşlar onu da anlamak mümkün değil 🙄 İkinci ismim ilk ismime göre çook daha modern olduğu için ben de hiçbir zaman Fatma'yı sevmedim ve kabullenmedim. İşin kötüsü kimlikteki ilk isim asıl kabul edildiği için resmi işlerde hep Fatma Hanım diye hitap ediliyorum. İnsanların suratına bön bön bakıyorum Fatma kim diye 😅 Keşke ikinci isim olarak koysalardı diyorum hep. Bir ara kimlikten sildirsem mi diye de düşündüm ama vazgeçtim annem evlatlıktan reddeder çünkü 😂 Neyse, anlamına lafım yok ama gerçekten artık bu zamana gitmeyen bir isim.

“b.klu Fatma, yine b.k yapmış, ayyy pis kokuyo da bak şu Fatmaya”
Ayıp olmadı mı biraz. 😏

Saçmalığa bak ya. Fatma o kadar da eski bir isim gibi değil ama yine de büyük terbiyesizlik yapmışlar. Mesela Ümame de koyabilirler di. 😅 Benim bi tanıdığım kızlarına bu adı koydular. Siz istediğiniz gibi seslenin kızınıza. Ayrıca lohusa kadının üstüne yürüyüp, öldürmekle tehdit etmek ne? Daha bir de eşimi seviyorum diyorsunuz. Hayır yani bunu size reva görecek kadar ne yapmış olabilirsiniz ki o kavga anında !?😵‍💫

Benim zamanımda ilk isimleri yoklama kağıdında kısaltıyorlardı. Mesela bir arkadaşım vardı ismi Hale Süreyya Tekin diyelim, H.Süreyya Tekin yapmışlardı ikinci ismi okunurdu sınıfta üzülürdü sevmediği için. Şimdi öyle değil heralde. Yine de ata isimlerini koymak hoş değil orası ayrı
Genel itibariyle ‘Ata isimlerini koymak hoş değil’ diye bir şey yok. Eğer isim güzelse ve çocuğun anne babasının da içine sinmişse konulabilir aslında.

Konuyu açmış gitmiş, bir daha bakmaya tenezzül etmiyor. Kocasına laf söylenmesini hazmedemeyecekler lütfen konu açmasın. Bu kadınlara istediğin lafı söyle ama kocalarına dokunma, kocaları çok önemli. Arada yanakları adamın eline çarpıyorsa ne olmuş. Tokat mı oluyor hemen?

Ben de sezaryen doğum yaptım, eve iki büklüm geldim. Fiziksel olarak hiç bu kadar savunmasız hissetmedim. Eşim annesinin doldurmasıyla üzerime yürüyüp seni öldürürüm diyecek ha. İki dünya bir araya gelirse olur ancak.

Eşiniz üstünüze yürüyüp ölümle tehdit ediyor hala derdiniz isim mi ? Kafayı mı yediniz ? Kendinizi benim eşim yapmaz doldurdular cart curt diye avutmayın 15 yıllık tanıdığınız adamla şu kıçı kırık sebepten dayak eşiğine gelmişsiniz

Qyni babaannem . Sütümü helal etmem ismim koyulmazsa demiş.😣 ilk işim olarak onun ismini koydular.lakin ben seviyorum ,annemi üzmek istemiyorum ama iyi ki onun ismini de koymuşlar.🥰

Biraz büyüyünce annem " ilerde herkesten gizli sildirelim " diyordu🤣 çocuğun annesi ve babası koyar ismini. Başkalarının karışması çok yanlış. Ama sorun sadece bu değil zaten eşinizin size olan tavirlari 😔

Genel itibariyle ‘Ata isimlerini koymak hoş değil’ diye bir şey yok. Eğer isim güzelse ve çocuğun anne babasının da içine sinmişse konulabilir aslında.
Ben de öyle bir şey var diyorum. İsim güzel olsa ne olur olmasa ne olur. Genelde erkek tarafının ismi konuluyor var mı mesela kadının babasının annesinin ismini koyan. Neden bu ataerkil tavır hayret bir şey.

Ayrıca İsimlerin enerjisi vardır. Kuşakların o enerjiyi aktardığı söylenir. Hastalıklar da dahil.

X