Eşim ve KÜÇÜK yeğeni huzurumu kaçırdı !

6 yaşındaki çocuğun yaptığı terbiyesizliklere normal deyip sınırsız özgürlüğü savunanlar, aşağıdakini de hoş görecek mi acaba, geleceğin psikopatlarını arsızlarını yetiştiriyoruz toplumca

Dayanamadım sonuna kadar. Küçük bir çocuk değil babası konuşuyor sandım bir ara. İğrenç bir anne ve iğrenç çocukları.
Sonra toplumda biz uğraşıyoruz böyle gerizekalıların çocuklarıyla.

Bazıları için ürememe politikası olmalı devletin. Kesinlikle.
Nasıl küfürler Allahım ya. O çocuk neler söylüyor.

Cimri olduğunuzu düşünmüyorum.Yani amcanın evinde dolap açma falan...
Haklısınız.Valla değik yenge evi babaannemin avizesinin taşını sökmüştüm küçükken annem dövmüştü.
Annesiyle konuşmayı deneyin.Çok yüz verip yüz göz olmuşsunuz.Gelmeye niyetlenince temizlik yapıyorum falan deyin.

6 yaşındaki çocuğun yaptığı terbiyesizliklere normal deyip sınırsız özgürlüğü savunanlar, aşağıdakini de hoş görecek mi acaba, geleceğin psikopatlarını arsızlarını yetiştiriyoruz toplumca

sonra karısına şiddet uygulayanlar nerede yetişti
sırf boşandı diye kadını öldürenler
trafikte el aleme saldıranlar nerede yetişti

aslında bunu izlemeli çocuklara melek o melek diye
her çocuk sevimlidir diyenler izlesin

2 yasindaki bebeği iskence ederek olduren çocuklar da var. Her cocuk melek degil

Çünkü çocuklar eğer öğretmezseniz iyi ve kötüyü, doğruyla yanlışı bilmez.
Komşumun 4-5 yaşlarındaki oğlu kardeşini merdivenden atıyordu annesi yakalamasıydı, ölürse onu daha çok seveceklerini düşünmüş.

Burada yazdıklarımız belki biraz garipsendi, herşeyin küçüğü sevilir, çocuklar sevilmelidir genel anlayışı sebebiyle, anneyim çocukları severim, evime gelen çocuklarla da anneleri bari bende rahatça oturup dinlensin diye ilgilenir peşlerinde koşarım, yatağım yorganım ruj olur, heryer çikolata olur ses etmem, temizlerim ama ben bebekli değilim, ardımda küçük çocuğum yok, çocuklu misafirde hergün gelmez kırk yılda bir.

Aslında en azından benim alttan alta vermeye çalıştığım mesajlar annelerin çocuktur yapar demek yerine dikkat etmeleri, zira çocuklar meraklıdır, bu merak bazen kötü sonuçlar doğurabilir, bir komşum 3 yaşındaki torunuyla yatılı misafirim oldu, çocuk herşeyi kurcalıyordu, peki tamam kurcalasın ama dörtlü ocağın düğmelerini açmış, mutfak gaz kokusuyla doldu, topyekün havaya uçuyorduk, anneanne rahattır üstünüze afiyet, ay bak Mune neler yapıyor deyip güler torununun yaptıklarına, ne yaptım mecbur mutfakta olmadığımız zamanlarda gazı kestim, çakmak, kibrit ne varsa kaldırdım, kesici, delici tüm aletleri ortadan kaldırdım çünkü çocuğun meraklılıkları yüzünden kendine zarar verme ihtimali vardı, kadını evlerinde de dikkatli olmaları için uyardım ay bu hep böyle deyip güldü geçti.

Çocuktur şirindir tamam ama çocuktur deyip geçtiğimiz her yanlış davranış sonradan kötü bir tecrübe olarak çıkabilir karşımıza.

aslında bunu izlemeli çocuklara melek o melek diye
her çocuk sevimlidir diyenler izlesin

Ya şimdi yazıp çok da tepki çekicem biliyorum ama Allah aşkına biz neyiz ki çocuklarımız ne olsun ? Sevimsiz sevimsiz kadınların adamların sevimsiz jr. çocukları oluyor işte. Bu söylediklerim her anne baba için elbette geçerli değil eminim çok bilinçli ebeveynler de var ama çoğunluk böyle.

siz huzurunuzu kaçırmaya yer aramışsınız resmen. tamam eltin eğitmemiştir cocuğunu belki cahil olabilir, fakat o yaştaki cocuğun hiç bir sucu yok. cunku adı üstünde çocuktur. benim nacizane fikrim. kocanın üstüne gitmeseydin keşke evi dağınık bıraksaydın kendi görseydi madem yiğenin yaptıklarını.. bende olsam yiğenime laf ettirmem. :)

eğitim eğitim eğitim! Gerçi eğitim anne karnında başlar derler bilirsiniz hatta rahime düşmeden annenin sağlığı psikolojik durumu yerinde olmalıdır. Ama osmanlıda kınalızade ali efendi kendi kitabında bunu daha da ileriye götürüyor; eğitim eş seçimiyle başlar diyor ve muazzam bir bakış açısı kazandırıyor bence. Çocuğumuzun babasını anasını iyi seçmeli ona göre çocuk yapmalıyız. O melek değil dediğimiz çocukların da ailesine bakmalıyız. Ben de şımarık çocuk sevmem ama eğitimle emekle ve sevgiyle kötü görülen davranışlar her zaman için törpülenebilir.

Ya şimdi yazıp çok da tepki çekicem biliyorum ama Allah aşkına biz neyiz ki çocuklarımız ne olsun ? Sevimsiz sevimsiz kadınların adamların sevimsiz jr. çocukları oluyor işte. Bu söylediklerim her anne baba için elbette geçerli değil eminim çok bilinçli ebeveynler de var ama çoğunluk böyle.
Kesinlikle katılıyorum bakıyosun 2 yaşındaki çocuğun eline koca paket cipsi vermiş gezdiriyor
Bu anne sizce nasıl bir anne?
Çirkin sevimsiz insanların sevimsiz çocukları cuk diye oturmuş resmen

Kesinlikle katılıyorum bakıyosun 2 yaşındaki çocuğun eline koca paket cipsi vermiş gezdiriyor
Bu anne sizce nasıl bir anne?
Çirkin sevimsiz insanların sevimsiz çocukları cuk diye oturmuş resmen

Bir dönem kafe işletmiştik orada bir kadın biz dükkanı açarken çocuklarını sokağa salar akşam ezanıyla da eve alırdı. Çocuklar bütün gün sokakta perişan halde serserilik yaparak geçirdiler yazı. Ondan sonra da kediye eziyet mi dersin , yaramazlık mı dersin ne ararsan vardı. Şimdi bu kadın eğitiyor mu çocuklarını ? Nasıl anne bu ? Kafamda deli sorular.

Karşınızdaki 6 yaşında bi çocuk farkında mısınız?
Ve sorununuz eşinizle olmadığı halde eşinizle sorun çözmeye çalışıyosunuz.
Haksızsınız.

1. Sınıfa başladı bu sene . Anaokuluna gitmedi
Aynı yaşta oğlum var.
Düşününce o bir melek.kimsenin birşeyine zarar vermez
Asla ellemez
Canı çekerse bana söyler
Karıştırmaz hiçbir yeri.
Eğitim küçükken başlar.daha o ilk ayaklandığında ben annesi olarak jandarma gibi peşindeydim.sırf kimseye ve hiçbir şeye zarar vermesin diye.
Şimdi maşallah hiçbir zaman hiçbir yerde
Beni mahcup etmez.

Siz haklısınız. Sadece onu yedi şunu yedi tavrınız biraz itici yansımış.
Annesi ile konuşmalı ve uyarmalısınız.

Boşuna eşinizle kötü olmayın.
Allah kolaylık versin.

Bir dönem kafe işletmiştik orada bir kadın biz dükkanı açarken çocuklarını sokağa salar akşam ezanıyla da eve alırdı. Çocuklar bütün gün sokakta perişan halde serserilik yaparak geçirdiler yazı. Ondan sonra da kediye eziyet mi dersin , yaramazlık mı dersin ne ararsan vardı. Şimdi bu kadın eğitiyor mu çocuklarını ? Nasıl anne bu ? Kafamda deli sorular.
Yani gel de bu çocuklardan hayır bekle..
Ay çok rica ediyorum üreme kısıtlaması getirilsin ya anne baba olamayacaklar üremesin soyları tükensin lütfen!

Su konuda haklisiniz belli çocuk çok da doğru davranmıyor.en büyük suçlu da annesi o uyarmalı engel olmalı.b una sinir olabilirsiniz de esinize bir daha o çocuk evime gelemez falan demeniz beni şok etti diyebilirim.esiniz yeğenini savunacak tabi ne yapabilir.benim yeğenim böyle olsa eşim böyle dese baya sert tepki gosterirdim.yapacak bir şeyiniz yok o çocuk evinize gelecek.cocugu yaramaz diye eltinizi eve almayacak mısınız yani.boyle uyararak rahatsizliginizi belli edersiniz eltinize, o da anlarsa biraz daha dikkatli olur.anlamazsa da yapacak birşey yok.hic yoktan eşinizle bu hale gelmissiniz.esiniz ne yapsın yani terbiye mi versin ya da abisine çocuğun terbiyesiz bize gelmeyin mi desin.cok çok yanlış tutumunuz.benim eşimin de bir yeğeni var çok yaramaz.benim oglumdan 8 ay büyük.oglum bebekken o kadar çok zarar verdiki,her gittiğimizde ya tırnaklardi ya bir yerini morartirdi.annesi çok sinirlenir kizmaya kalkardı hep derdim, lütfen kızma yapacak birşey yok iyice sinirleri bozulmasın daha çok zarar verir.cocuk sonuçta diye.hic de demedim eşime bize gelmesinler oğlumu dovuyor diye.yani küçücük çocuğa kızıp esimle aramimi bozayim.simdi oglum 3 yaşında yeri geliyor kavga ediyorlar ona aynı şeyleri yapıyor oglum.benimki de sakin değil ki.insan kendi çocuğunun da nasıl olacağını kestiremiyor.esinle arani düzelt ve bir daha 6 yaşındaki çocuk için bu noktaya gelmeyin

Sorunu eşiyle çözmeye çalışmamışki rahatsızlığını dile getirmiş onun akrabası sonuçta

Sorunu dile getirmekle şikayet ederek anlatmak arasında fark var.Adamın yapabileceği bir şey yok.Dediği gibi yiğenine kötü davranılmasına müsade edemez.Uygun bir dille uyarmak da onun işi değil, erkekler böyle işlere girmezler zaten.Konu sahibinin yapacağı çocuğun annesine anlayacağı şekilde anlatmak, yoksa eşiyle boşa gerilir durur.

Sonuna kadar hak veriyorum size.. Yok kimi demiş o çocuk daha falan.. Yok öyle.. Öğretmenim, tüm gün yüzlerce çocukla muhatap oluyorum, aile terbiyesi almış çocuk şıp diye belli oluyor. Diğerleriyle de uğraş dur. Ailede başlıyor eğitim.. Karakter 7 yaşına kadar neredeyse tamamen oluşuyor. Bu çocuk da 3-4 yaşında değil, 6 yaşında..

" 6 yaşında çocuk eğitilmez, bilmemkaç yaşında çocuk eğitilmez" diyenler, 15 yaşında yapma oğlum etme oğlum deyip dinletemeyince '" eee her çocuk eğitimi almaz hanfendii, kem küm" diye üste çıkıyorlar burada.
Vaktinde eğitmezsen, kazık kadar çocuğu eğitemezsin tabii. Ayrıca vakti zamanında eğitimi umursamamış insanların eğitme muhabbetine de inanmıyorum. Eğitmişmiş de çocuk almamışmış.
Kafalara gel.

Son düzenleme:
X