Eşimde böbrek yetmezliği var lütfen yardımcı olur musunuz

Eşim karışma senden böbrek almayız diyor, yine de küçük umut var içimde çapraz nakil için çaresizlik içinde kaldım kan grubum da uymuyor, çapraz da aynı olumsuz😢 bir turlu ikna edeçeğim çapraz nakil için benim de kaydımı almaları için❤️‍🩹

Bir çok şey yazacaktım ama böbrek fonksiyonunu yitirmiş artık. Eşiniz nasıl bunu görmezden gelmiş. Ailesi nasıl ilgilenmemiş. Bu hastalık vücutta ciddi halsizlik ve kansızlıkla kendini belli ederdi. Ve tedavisi erken yaşlarda başlar. Düzelene kadar her yıl değil 15 günde bir kontrol ve kortizon tedavisiyle uzun yıllar tedavi gerektirir. Geçmiş olsun inşallah uygun nakil bulunur.

Bir de tüm vücudu şişer böbrek hastalarının. Yüzü gözü bile balon gibi olur. Bunun farkedilmemesi imkansız. Ama siz nerden bilecektiniz. Kendisi ve ailesi erkenden farkederdi ancak.

Bugun muayene için gittik ❤️‍🩹 eşimin böbrekleri bitmiş 😢yemek yiyip kusuyor, o duymasın diye sessiz ağlamak ne acı. Cuma kalıcı kotetr bağlanacak diyaleze başlıyor. Kan grubu da 0RH+ uygun organ bulmak zor diyor doktor, benimki ARH+ Allahtan umut kesilmez kayıt yaptıracağız inşallah çapraz organ veya kadavradan eşime uygun böbrek çikar. Kelimelerle anlatamam eşini bu haline çaresizçe bakmak ve yardım edememek. Bu hastalıkla nakil olanlar varsa yorum yazarsanız bana umut olacak🙏 lütfen eşimi suçlamayın ❤️‍🩹🙏 bana soylememiş doktora hiç gitmemiş evet her insan hata yapar Rabbim tum şifa bekleyenlere acil şifalar versin

Ne kadar kotu bişey elinden bişey gelmemesi.. Ben bağişci olarak kayıt yaptırsam bile doktor umutsuz konuştu çapraz nakil için, bizim 0RH+ kan gurubunda organa ihtiyacımız var cunku eşim 0RH +, benim kan grubum ARH+, benim organım A ve AB kan grubundeki hastalara uyuyormuş. A , AB kan grubundeki hastalara 0 kan grubu zaten uyuyormuş yani takas yapmazlar gibi konuştu doku uymazsa belki ama o da bi ihtimal. Mum gibi sondum eşimin kan grubu da sıkıntılı eşim sadece kendi kan grubunundan nakil olur ama kendi her gruba verici olabilirmiş . ben verirsem diğer hasta verici ile takas yaparız diye umut vardı içimde.. o da yok. Allahtan umut kesilmez inşallah . Yine de kayıt yaptıracağım çapraz nakil için diyorum belki diğer hasta vericisinin dokusu uymaz yakınına benim eşiminkine uyar , benşm dokum diğer alıcıya uyar diye. Umudumu kaybetmeden sonuna kadar savaşırız inşallah Rabbim tüm hastalara şifa yakınlarına güç kuvvet versin
İste yukarda demek istedigim buydu. Ne hakki vardi size bunlari yasatmaya? Bile isteye yasatti cunku

Canım Allah şifalar versin inşAllah çok geçmis olsun. Belki akut bir bozulmadır böbrekteki benim bir tanıdığımında böbreklerinde akut bozulma oldu diyalize girdi bir süre tedavi oldu daha sonra çok şükür böbrekleri toparlandı şimdi yine normal hayatına devam ediyor tabii belli bir diyeti var ama maşAllah iyi şu anda
Sizin de böyle olur belki umutsuz olmayın ❤️ uygun bir tedavi ve diyetle toparlanır inşAllah
Velev ki yeterli gelmedi diyalize girerek onlarca yıl yaşayan insanlar var o zamana kadar uygun böbrek de bulunur inşAllah
Sevginiz daim olsun 💞 duayı da eksik etmeyin sevgilerimle...

Canım Allah şifalar versin inşAllah çok geçmis olsun. Belki akut bir bozulmadır böbrekteki benim bir tanıdığımında böbreklerinde akut bozulma oldu diyalize girdi bir süre tedavi oldu daha sonra çok şükür böbrekleri toparlandı şimdi yine normal hayatına devam ediyor tabii belli bir diyeti var ama maşAllah iyi şu anda
Sizin de böyle olur belki umutsuz olmayın ❤️ uygun bir tedavi ve diyetle toparlanır inşAllah
Velev ki yeterli gelmedi diyalize girerek onlarca yıl yaşayan insanlar var o zamana kadar uygun böbrek de bulunur inşAllah
Sevginiz daim olsun 💞 duayı da eksik etmeyin sevgilerimle...
Allah razı olsun canım çok ama çok teşekkür ederim yorumunuz için, keratinin 7,5 olduğu için hastanede yatıyoruz 12 gündür burda diyalize giriyor, malesef kronik bobrek yetmezliği irsiy 😢🤲 dua ediyorum canım çok sağ olun tum şifa bekleyen hastalarımıza Allah acil kalıcı şifalar versin ❤️‍🩹🤲

Allah razı olsun canım çok ama çok teşekkür ederim yorumunuz için, keratinin 7,5 olduğu için hastanede yatıyoruz 12 gündür burda diyalize giriyor, malesef kronik bobrek yetmezliği irsiy 😢🤲 dua ediyorum canım çok sağ olun tum şifa bekleyen hastalarımıza Allah acil kalıcı şifalar versin ❤️‍🩹🤲
Dualarımız sizinle canım Allah şifalar ihsan eylesin inşAllah hiç olmamışa çevirsin
Sen de kendine iyi bak sen güçlü ve moralli olacaksın ki eşin de seninle birlikte kendin daha iyi hissedecek Allah sana da güç kuvvet versin canım benim iyi haberlerinizi bekliyoruz inşAllah 💚

Dualarımız sizinle canım Allah şifalar ihsan eylesin inşAllah hiç olmamışa çevirsin
Sen de kendine iyi bak sen güçlü ve moralli olacaksın ki eşin de seninle birlikte kendin daha iyi hissedecek Allah sana da güç kuvvet versin canım benim iyi haberlerinizi bekliyoruz inşAllah 💚
Çok teşekkür ederim canım terapi gibi geldi bana iyi dileklerin amin diyorum 🤲 bilmem kaç defa okudum 🥹 Rabbim bin kere razı olsun çok sağ olun 🙏🏼 iyi insanlar iyiki var 🧿🥲 Bu hayatta herşey o güzel yüreğiniz gibi güzel olsun inşallah🤲🤲🤲🤲🤲🤲

Bir de tüm vücudu şişer böbrek hastalarının. Yüzü gözü bile balon gibi olur. Bunun farkedilmemesi imkansız. Ama siz nerden bilecektiniz. Kendisi ve ailesi erkenden farkederdi ancak
Dualarımız sizinle canım Allah şifalar ihsan eylesin inşAllah hiç olmamışa
Bir çok şey yazacaktım ama böbrek fonksiyonunu yitirmiş artık. Eşiniz nasıl bunu görmezden gelmiş. Ailesi nasıl ilgilenmemiş. Bu hastalık vücutta ciddi halsizlik ve kansızlıkla kendini belli ederdi. Ve tedavisi erken yaşlarda başlar. Düzelene kadar her yıl değil 15 günde bir kontrol ve kortizon tedavisiyle uzun yıllar tedavi gerektirir. Geçmiş olsun inşallah uygun nakil bulunur.
amin 🤲 inşallah , belirti vermesi bünyeden bünyeye değişiyormuş doktor oyle dedi , bazi hastalarda hiç belirti göstermiyor. Eşimde ödem yok , inanırmusınız hiç belirti yoktu 1,5 yıldır eviyiz hasta olmadı . Son 3 aydır rahatsızlık oldu uşuttu sandım halsizlik kusma ateş, sinsi ilerliyor

Çok teşekkür ederim canım terapi gibi geldi bana iyi dileklerin amin diyorum 🤲 bilmem kaç defa okudum 🥹 Rabbim bin kere razı olsun çok sağ olun 🙏🏼 iyi insanlar iyiki var 🧿🥲 Bu hayatta herşey o güzel yüreğiniz gibi güzel olsun inşallah🤲🤲🤲🤲🤲🤲
Çok geçmiş olsun 🙏cok yakın aile dostumun kızı rahatsızdı onun rahatsızlığı farkli beyninde tümör vardı 13 yaşında iki sene tedavi gördü şimdi okula gidiyor çok şükür iyi bunu neden anlattım bazen öyle yorumlar yapılıyor ki gerek yakın çevreden gerek burda bu konuda hassas yaklaşmayan insanları boşverin.. 🥰 Rabbim acil şifa versin inanıyorum iyi olacak eşiniz de 🥰süreç zor ama inşallah siz de bu zor günleri atlatacaksınız 🙏moraliniz hep yüksek olsun güzel yakınlar yakında inşallah

Merhaba 1 yıllık evliyim, eşim böbrek yetmezliği hastalığı var, keratinin 7.8 , ure 200 , idrarda protein kaçağı mevcut, idrarda bol lökosit ve lökosit var, karaciğerde polikistik kistler mevcut , genetik hastalıkmış anne babası bu hastalıktan dolayı vefat etmiş genç yaşlarda, bana söylemedi hç bunu ben bilmiyordum😢 mide bulantısı kramp giriyor kilo kaybı var iştah yok cabuk doyma tek ayakta şişlik, kaşıntı dan dolayı doktora gitmeye zor ikna ettim. Ürologa gitmiştik bize nefrolojiye gitmemiz gerektiğini söyledi pazartesine randevu alacağız. Çok korkuyorum eşimi kaybetmekten😢 3 gun oldu öğrenim hastalığını, yemek boğazımdan geçmiyor tansiyonum yükseliyor düşünmekten. Eşim iyileşecekmi ? Diyete başladık, ama herşey yasak
Allah şifa versin inşallah bi şey olmaz dua et dr a düzenli kontrol ettir

X