Eşimden mi evlilikten mi soğuyorum :(

Bu erkeklerin çok büyük bir yüzdeliğinde var. Hatta instada falan bunu konu alan reelslar görüyorum. Çöpü çıkar diyor adama üzerinden 12 ay geçiyor yine en son kadın çıkarıyor tarzında trajikomik videolar. Ben anne taktiği uyguluyorum genelde mesela çamaşır asılacak diyorum bir kere söylüyorum tamam hemen diyor kalkmıyor ikinciye söylüyorum yok. Kalkıyorum ayağa tamam ben yaparım belim ağrıyor ama yaparım aşkım sen rahatını bozma falan diyorum koşarak gidip asıyor 🤣

Konu sahibi enegram diye birşey var. Kişilik analizine göre nasıl davranacağını söylüyordu. O eşime ona göre davrandım değişti demişti, bir bak istersen.

Etrafım silme inşaat ve full işçi var. Bu yüzden laf atmışlardı bana ve benimki delirmişti. Adamı bulsa öldürcekti düşün o yüzden tanımadığım birini çağıramam. Yoksa uygulmlrdan bin defa bulmuştum. Birde ben hiç anlamam beni kesin kazıklarlar ya. 😅 Bana yine ışıksız günler 😂

Tabi tek cağır demedim canım şöyle elektrikciler kombici tamircileri vs. Küçük dukkanları oluyor mahallende ve herkes tanıyor bunlar aynı zamanda ev ev de tamire gidiyor biz tamirci çağırınca evde birileri olmak zorunda eşinin haberi dahilinde o varken çağırıyorsun. Sonuç olarak tamirinde yapılması gerekiyor.. Mümkün mertebe erkekler ilgilenmeli diyorum zaten 😂

Peki o yapmadığında siz napıyorsunuz? Arkasından yapıyorsanız geçmiş olsun. Düşünceleri aynen şu oluyor. Ben yapmasamda yapar zaten 🤦🏼 Bazen biz sebebiyet veriyoruz farkında olmadan. Tabiki düşünce şekilleri hoş değil ama böyleler
Bende yapmıyorum yada benim bilemeyeceğim bişey oluyor o iş o şekilde kalıyor

Benim kocamında en sinir olduğum huyu bu, tamirden anlamaz anlamadığı gibi illaki ben çemkirene kadar bozuk bi şekilde bekler.Sifon bozulmuştu surekli su akıtıyor belki 50 kere söyledim ki kendiside görüyor olduğu halde görmezden geldi.Geçen gün işten geldi eline hediye paketi tutuşturdum.Bi düşündü hangi özel gün diye açtı heyecanlı heyecanlı .Conta cıkınca baktı suratıma dedim sifonumuzun bozulmasının birinci yıldönümü.Öpücük kondurdum kutlu olsun dedim mesajı aldı yarın gün birini getirtti yaptırttı.Arada mesajlar vermek lazım 🙂

Benim kocamında en sinir olduğum huyu bu, tamirden anlamaz anlamadığı gibi illaki ben çemkirene kadar bozuk bi şekilde bekler.Sifon bozulmuştu surekli su akıtıyor belki 50 kere söyledim ki kendiside görüyor olduğu halde görmezden geldi.Geçen gün işten geldi eline hediye paketi tutuşturdum.Bi düşündü hangi özel gün diye açtı heyecanlı heyecanlı .Conta cıkınca baktı suratıma dedim sifonumuzun bozulmasının birinci yıldönümü.Öpücük kondurdum kutlu olsun dedim mesajı aldı yarın gün birini getirtti yaptırttı.Arada mesajlar vermek lazım 🙂
Yaaa alemsiniz 😂😂çok iyiymiş gerçekten

Merhaba arkadaşlar eşime olan saygımı yitirmek üzereyim sürekli ufak tefek bir sürü şey için tartışıyoruz ben kızdıkça günlerce trip atıyor

eşim hiç bir sorunla konuyla ilgilenmiyor bi kaç örnek vereyim mesela banyonun duş kabininden içeri su sızıyordu hiç bişekeilde ilgilenmedi yer kaplamasıda açıldı iyice şuan baya sıkıntılı , geçenlerde dışarıdayız arabanın lastiği inmiş yoldaydık hemen baktım 2 dakika mesafede lastikçi var gel dedim tamir ettirelim ertelemeyelim gerçekten 2 -3 dakika mesafe , inatlaştı ve yaptırmadı birde kavga etti benimle eminim aylarca öyle kalacak, arabanın bakımıyla asla ilgilenmiyor en son belli bi masrafı çıkmıştı yok freniydi yağıydı yapılması gereken işleri aylar geçti ben hatırlatmasam konunun üzerinde durmaz öyle biniyoruz arabaya , ev işlerinde yardımcı olur ancak onuda 40 kere söyleyecem kavgalar edecek öyle yapıyor , biraz önce mutfağın çekmece kulpu elinde kalmıştı koymuş o şekilde kenara bakalım kaç ay dokunmayacak ,
onun dışında sadece sorunlar değil iyi olacak şeyler içinde kafa yormuyor yeni güzel bi teklifle gelmiyor hiç .Ben gideceğimiz bir tatil için bile önce onu uzun uğraşlarla ikna etmem lazım.

Onun bu umursamazlığına takmazlığına gerçekten saygı duymaz oldum biraz önce acil yapması gereken bi işi söyledim baktım komşu ile muhabbet ediyor sordum yaptın mı diye yok bilmem ne abi laf attı onla konuştum diyor kafayı yiyorum ya
Bir an benim kocamı anlatıyorsunuz sandım Allah ikimize de sabır versin bacım

Peki o yapmadığında siz napıyorsunuz? Arkasından yapıyorsanız geçmiş olsun. Düşünceleri aynen şu oluyor. Ben yapmasamda yapar zaten 🤦🏼 Bazen biz sebebiyet veriyoruz farkında olmadan. Tabiki düşünce şekilleri hoş değil ama böyleler
Yapmasan da birşey yapmıyorlar ki.ölene kadar kalır o iş.umurlarında değil.

Bende yapmıyorum yada benim bilemeyeceğim bişey oluyor o iş o şekilde kalıyor

Bir an benim kocamı anlatıyorsunuz sandım Allah ikimize de sabır versin bacım

O zaman kızlar sorumsuz kocalarınız var ve sorumluluk yüklemek imkansız. Az biraz sahip olsalar şekillendirmek kolay ama olmayan birşeyi yoktan var etmek bizim sıfatlarımızdan değil 🤷 Üzgünüm

sanırım erkek milletinin ortak bir özelliği . taşındıktan sonra yatak odasının dolapları bir türlü oturmadı 1 sene oldu taşınalı halaaa birini çağırıp yaptıracaktı. en son dedim tamam ben birini buldum arayacağım gelecek yapacak seninle uğraşamam dedim. ertesi gün işten geldiğimde yapılmıştı :))) ey erkekler nedeenn bizi ayar ediyorsunuz :)

Bu erkeklerin çok büyük bir yüzdeliğinde var. Hatta instada falan bunu konu alan reelslar görüyorum. Çöpü çıkar diyor adama üzerinden 12 ay geçiyor yine en son kadın çıkarıyor tarzında trajikomik videolar. Ben anne taktiği uyguluyorum genelde mesela çamaşır asılacak diyorum bir kere söylüyorum tamam hemen diyor kalkmıyor ikinciye söylüyorum yok. Kalkıyorum ayağa tamam ben yaparım belim ağrıyor ama yaparım aşkım sen rahatını bozma falan diyorum koşarak gidip asıyor 🤣

Çocuk yapma

X