Eşimden şiddet görüyorum, düzelir mi boşanmalı mıyım?

Melissa y

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2023
44
-23
33
Selam kızlar yardımınıza ihtiyacım var..
Ben 1 senelik evliyim ve evliliğin başlarında sadece psikolojik olan şiddet son zamanlarda fiziksel şiddete döndü.. Her yaptıktan sonra pişman olup özür dileyip bir daha yapmıcam dese de fayda etmedı, acıklama olarak o an kendımı kaybedıyorum gozum dönüyor dıyor. Kendısinin psıkolojik sorunları var, öncelikle narsist ve manipulatif, kavgacı, aşırı sinirli ve öfkesini kontrol edemiyor, paranoyak, anksıyete sahıbı,bırsuru de cocukluk travması var, bi anda mantıklı bır sebebi olmadan asırı sinirlenip hem etrafa hem bana fiziksel şiddet uyguluyor, cidden canımı yakıyor, hem sözlü hakaret var, hemde cok yıkıcı ve yorucu bir insan.. bunun yanı sıra cimri ve parası cok kıymetlı, evı ben geçindiriyorum ve onun yuzunden bir suru konuda basıma gelmeyen kalmadı.. Şimdi e boşan ne duruyorsun dıyeceksınız ama durum şu ki, severek aşık olarak evlendık, kımse evlılıgını hemen bıtırmeyı ıstemez, ona defalarca kez şans verdım yardımcı olmaya calıstım ama duzeltemıyorum dıyor, en son terapı gor yoksa olmaz bu iş deyınce biraz isteksız de olsa kabul ettı, ama bu saydığım sorunların tedavısı belkı yıllar surecek ve sordugum doktorlar, sadece hafifletilir ama şiddet konusu riski az da olsa var, tamamen bıtmeyebilir dıyorlar kesın konusamıyorlar, kı o da ısteklı bır sekılde duzenlı tedavı gorurse.. İşin kötüsü ondan baska kımsem de yok, aıle vs. Ve bu atakları olmadıgında cok ıyı ve uyumlu bır cıft oluyoruz, onu herseye ragmen sevıyorum, onun da benı sevdıgınden de emınım, cabam bu yuzden ama elınde olmayan seyler var gıbı beynınde.. Ben onu suclayip gıtmek yerıne yardım etmeye calıstım duzeltmeye calıstım calısıyorum ama acaba boşa mi kürek çekiyorum? Kendımde terapıye baslıcam cunku sayesınde agır travmalar yaşadım.. Lütfen benı suçlamadan empatı yaparak degerli yorumlarınızı yazarsanız cok mutlu olurum.. Gercekten acı ve caresizlik içindeyim.. Şimdiden teşekkür ederim 😇 😇 😇

kusura bakmayın ama size acımasız olmak gerekiyor çünkü hak ediyorsunuz gelecek bütün linçleri. maddi imkanınız var adamın elle tutulur tek yanı yok düzeltebilir miyim diyorsunuz. Allah korusun 2 gün sonra başınıza birley gelse eşiniz dahil kimse suçlu değil bilerek isteyerek adamın yanında duruyorsunuz. Adam da denmez ona ya neyse. Şurda ne konular okuyoruz maddi durumları olmadıkları için çocukları oldukları için katlanmak zorunda kalıyorlar hepimiz çok üzülüyoruz. Size üzülünmüyor sadece okuyunca insana sinir basıyor. Umarım akıllanırsınız en yakın zamanda

lütfen bizr sosyal medyada melisa için adalet paylaşımları yaptırma. canının kıymeti yok mu? insan sevdiğinin canını yakar mı. kendine gel ve darp raporu al. şiddet görmüş olmanın yaraları sıcakken değil olaydan sonra çıkıyor. daha yeni bir teyze gördüm 20 yaşında kocası elllerini kesmiş. kadın hala ağlıyor 80 yaşında. bir yerine zarar verse öldürmese de süründürse. yapma ya batsın onun sevgisi de aşkı da.

Selam kızlar yardımınıza ihtiyacım var..
Ben 1 senelik evliyim ve evliliğin başlarında sadece psikolojik olan şiddet son zamanlarda fiziksel şiddete döndü.. Her yaptıktan sonra pişman olup özür dileyip bir daha yapmıcam dese de fayda etmedı, acıklama olarak o an kendımı kaybedıyorum gozum dönüyor dıyor. Kendısinin psıkolojik sorunları var, öncelikle narsist ve manipulatif, kavgacı, aşırı sinirli ve öfkesini kontrol edemiyor, paranoyak, anksıyete sahıbı,bırsuru de cocukluk travması var, bi anda mantıklı bır sebebi olmadan asırı sinirlenip hem etrafa hem bana fiziksel şiddet uyguluyor, cidden canımı yakıyor, hem sözlü hakaret var, hemde cok yıkıcı ve yorucu bir insan.. bunun yanı sıra cimri ve parası cok kıymetlı, evı ben geçindiriyorum ve onun yuzunden bir suru konuda basıma gelmeyen kalmadı.. Şimdi e boşan ne duruyorsun dıyeceksınız ama durum şu ki, severek aşık olarak evlendık, kımse evlılıgını hemen bıtırmeyı ıstemez, ona defalarca kez şans verdım yardımcı olmaya calıstım ama duzeltemıyorum dıyor, en son terapı gor yoksa olmaz bu iş deyınce biraz isteksız de olsa kabul ettı, ama bu saydığım sorunların tedavısı belkı yıllar surecek ve sordugum doktorlar, sadece hafifletilir ama şiddet konusu riski az da olsa var, tamamen bıtmeyebilir dıyorlar kesın konusamıyorlar, kı o da ısteklı bır sekılde duzenlı tedavı gorurse.. İşin kötüsü ondan baska kımsem de yok, aıle vs. Ve bu atakları olmadıgında cok ıyı ve uyumlu bır cıft oluyoruz, onu herseye ragmen sevıyorum, onun da benı sevdıgınden de emınım, cabam bu yuzden ama elınde olmayan seyler var gıbı beynınde.. Ben onu suclayip gıtmek yerıne yardım etmeye calıstım duzeltmeye calıstım calısıyorum ama acaba boşa mi kürek çekiyorum? Kendımde terapıye baslıcam cunku sayesınde agır travmalar yaşadım.. Lütfen benı suçlamadan empatı yaparak degerli yorumlarınızı yazarsanız cok mutlu olurum.. Gercekten acı ve caresizlik içindeyim.. Şimdiden teşekkür ederim 😇 😇 😇
Yapacaginizi yapmişsiniz zaten adam yine ayni.Boṣuna kurek çekiyorsunuz hayatinizi boyle adamla harcamayin.Anliyorum kimse yuvasini yikmak istemez ama bu adamlada ömur geçmez doguracaginiz çocuga yazik olur.Ayrilmaniz daha iyi olur.

Kuzum üzgünüm ama şiddete rağmen yanında kaldıkça, nasılsa özür dileyince düzeliyor, nasılsa onu kaybetmiyorum diye düşünecek ve asla kendini toparlamaya gayret etmeyecek. Çözümü ona sizin sunmanız bile bana sorarsan kendine saygısızlık olmuş. Seni de anlıyorum elimden geleni yapayım, evliliğim kurtulsun diye düşünerek yapıyorsun, sevdiğinden yapıyorsun bunları. Lakin konuşup halledilecek konular olsa sen tutumunda haklısın derdim. Ama şiddet konusu malesef ki yumuşak davranılabilecek bir konu değil. Evlilik çocuk oyuncağı olacak bir şey değil. Bugün böyle, yarın ne kadar arttırır bilinmez. Çoluk çocuk olsa , o çocuğa neler olur, ona aynı şeyi yaşatır mı bilinmez. Şiddet gösteriyorsa ve üzgünüm ama sen yanında kaldıkça adamın kaybetme korkusu iyice azalacak. Belkide yok olacak. Kaybetme korkusunu yitiren adam da her şeyi yapabilir. Bugün bir tokat atar, yarın Allah göstermesin kesip doğrayabilir. Belki şu an ya saçmalama o kadar yapmaz diye düşünüyorsundur ama her gün milyonlarca kadın öldürülüyor bu ülkede. Ve hepsi sinir anında anlık olan şeyler. Eşim bir kere sinirlenip duvara vurdu diye ben aylarca boşanmayı düşünmüştüm. Bugun ona şiddeti gösteriyor, yarın bu bana döner mi, yarın öbür gün çoluğum cocuğum olursa ona döner mi diye. En ufak bir hatasını daha beklemiştim gitmek için. Şimdi teksin. Ama evlilik bu. Yarın öbür gün çocuk olur mu, olur. Ona da aman dayanamadım gözüm döndü diyebilir mi diyebilir. Riske atmaya gerek var mı ? Şu anlık çok istiyorsan bir şans daha ver. Ama net şekilde bir daha olursa asla affetmeyeceğini, gideceğini dile getir. Gidebileceğini bilsin. Ve yaparsa da üzgünüm ama git. Bunun sonrası var çünkü. Allah yaşatmasın. Kimsenin başına gelsin istemem. Ama bugün burdan başlar, yarın neler yapar. Bunu kafanda normalleştirme. Evlilik böyle bir şey değil. Lütfen aman yuvam yıkılmasın diye düşünüp yanlış kararlar verme. Can güvenliğin olmadığı bir yer, yuvan olamaz kuzum

X